Milupanın rezene çayı

eylulum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2007
898
7
arkadaşlar milupanın rezene çayını bebeklere ne kadar içiriyorsunuz ve biz ne kadar içiyoruz. Paketin üstünde özellikle günde en fazla 100 ml suya -buda yarım su bardağı yapıyor - 1 tatlı kaşığı yazarken bazı arkadaşlar bir su bardağına 2 tatlı kaşığı diyo. fazlası zararlı olmazmı. Amacım sütü arttırmak ve gaz tabi.Özellkle bebeğe ne kadar içireceğimi bilmek istiyorum.

cnm bebegın ıcın 30 cc suya 1 cay kasıgı kendın ıcınde 1 su bardagıne 2 tatlı kasıgı yap ıc bıze drumuz ole solemıstı

canım bende verıyordum arada dune kadar fakat bebek beslenme uzmanı ıle gorustum 4.aydan once milupa yada dıgerlerının bu tarz caylarından vermemek gerekırmıs ıcınde seker oldugu ıcın ,dogal olanını yap dedı,aktardan aldıgımızı soguk sudan gecırıp yıkıyacakmısız,sonrada uzerıne kaynar su dokerek bekletmeden süzmek gerekıyormus,ıhlamurda verılebılırmıs bu sekılde

canım bende verıyordum arada dune kadar fakat bebek beslenme uzmanı ıle gorustum 4.aydan once milupa yada dıgerlerının bu tarz caylarından vermemek gerekırmıs ıcınde seker oldugu ıcın ,dogal olanını yap dedı,aktardan aldıgımızı soguk sudan gecırıp yıkıyacakmısız,sonrada uzerıne kaynar su dokerek bekletmeden süzmek gerekıyormus,ıhlamurda verılebılırmıs bu sekılde

aktardan alınanların tadı cok kötü.bide taze mi bayatmı ne belli milupa yıllardır bebekler ihtiyacına göre besin geliştiren bir marka öyle olmasaydı duyulmazdı zaten..
sen genede milupa icine sinmiyorsa eczanelerde sallama poşetlerde var onlardan al.Ama sekersiz rezene buruktur biraz icmeyebilir.milupa yıda 90 cc suya bir tatlı kaşıgı

ben 50cc suya yarım tatlı kasıgı koyup verıyorum bebegıme.kendımse usendıgım ıcın yapıp ıcemıyorum.gercekten sutu artırıyormu.bebegımde gaza pek cozum olmuyor ama su nıyetın verıyorum ben.tadını sevıp ıcıyor cunku.

kızlar rezenenın ustunde 2ay ıcınde tuketın dıyo bızım 2 ayımız doldu yarısından fazlası duruyo ne yapayım atayım yenımı alayım bısey olurmu versem

Rezene çayını kullanacaklar için bir tavsiyede bulunayım..

Ben henüz yeni bebek sahibi olduğumdan ilk günler sütüm artsın diye günde 3 bardak rezene çayı içtim..Oğluşumla karşılıklı gaz çıkarıp durduk yalnız rezene aynı zamanda rahatlatıcı olduğundan bebeği uyutuyor..Ben bebeğimin uyumasının keyfini çıkarmaya çalışırken o arada emzirmediğim için bebekte beslenme yetersizliğine bağlı sarılık oluştu..Rezene çayını bebek 15-20 günlük olana kadar günde 1 bardaktan fazla olmayacak şekilde tüketmek gerekiyor (anne için)..Ben şu an HUMANA'nın STİLL TEE'sini kullanıyorum süt artırmak için ve çok su içiyorum..Tavsiye ederim..

canım mılupnın ıcınde glıkoz var sofra sekerı degıl mamaların ıcınde oldugu tatlandırıcıdan
eger zarrlı olsaydı bu kadar unlu bı marka olmazdı maamda en kalıtelısı bence bende mılupa aptamıl kullanıyorum ve onun urunlerını

canım mılupnın ıcınde glıkoz var sofra sekerı degıl mamaların ıcınde oldugu tatlandırıcıdan
eger zarrlı olsaydı bu kadar unlu bı marka olmazdı maamda en kalıtelısı bence bende mılupa aptamıl kullanıyorum ve onun urunlerını

bende baktım oyle ama doktorun da bır bıldıgı vardır elbet prof. olmus ,ınsan ne verecegını sasırıyor bole olunca,ben vermıyorum sımdılık 4.aydan sonra verebılecegımı soyledı,bende o zaman verıcem

süt artırmak için Humananın stell tea bende kullanıyorum çok iyi...

humananın cayını bende kullanıyorum fakat cok fazla etkılı olmadı gıbı hala sutum yok bebegıme vazmıgecsem artık emzırme cabamdan

bende vita malt kullanıyodum günde 1 şişe çok işe yarıyodu ama artık tuzlu gelmeye başladı humananın çayını aldım şimdi onu deniycem

bende baktım oyle ama doktorun da bır bıldıgı vardır elbet prof. olmus ,ınsan ne verecegını sasırıyor bole olunca,ben vermıyorum sımdılık 4.aydan sonra verebılecegımı soyledı,bende o zaman verıcem

neden ole soledıgını anlamıs degılım benım gıttıgım drda prof. ama rezene cayını onerdı bana gaz ıcın allah allah bı alem bu drlar hepsı farklı sey okuyorlar sankı
zaten bu cay gaz ıcın uretılmıs ve sen dıyorsun kı 4 aydan sonra kullanılmalı ee 4 aydan sonra gaz kalmıyokı zaten:teytey:

benim drum kesinlikle böyle şeylere gerek yok dedi suya dahi ihtiyaç yokmuş böbreklerine aşırı yük yaparmış sadece anne sütü dedei...........

günde 120cc yani bir cay bardagını gecirmemek şartıyla verilebilir tabiki ilk 6 ay sadece anne sütü ama gaz problemine bi derecede olsa yardım eder diye verilebilir.önemli olan 120 cc yi gecirmemek yoksa kandaki sodyum oranı düşer ve beyin gelişimini olumsuz etkiler.yine düzenli kilo alımınıda olumsuz etkiler

steell tea yi bende kullandım açıkçası bende de işe yaramadı. Rezeneye başladım işe yarıyo gibi.deniyelim bakalım.

X