Sezeryan Olup Korse Kullanan Varmı??

avebru

Guru
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2007
1.154
20
Arkadaşlar aranızda sezeryan olup da korse kullanan var mı ??

Ben doktora sordum çok sıkı olmamak şartıyla korse kullanabilirsin dedi.. Yarın İnşallah dikişlerim alınacak ( hala çok ağrıyor )

Siz dikişleriniz için ağrı kesici falan alıyor musunuz ??

merhaba canım ben giydim hiçbir rahatsızlık hissetmedim.ayrıca minoset kullandım.

bende korse kullaniyorum 1hafta sonra basladim dogum yapali bu gun 1ay oldu ama hala gobek duruyor 2 korse aldim biri kilot gibi digeride dizimin 1karis uzerinden gogus altima kadar simdilik memnunum ama bu gobek gitmezse nasil olcak bilmiyorum

ebrucum bana hastanede ilk dakikadan itibaren korse taktilar.Burada ki tam bildigimiz gibi korse degil.Kalin lastik bir kemer seklinde cirt cirtli,istedigin gibi ayarliyorsun.ILk gunlar siki siki bagladilaar agriyordu ama sonra baktim ki gobegi bayagi bi topluyor

Bende Sariyorum Idareten Bişeyler Ama Pekte Tuttuğu Yok çözülüyor Hemen Beceremiyorum Heralde Ama Korse Alicam Dikiş Yerimde çok şükür Artik Ağrim Olmuyor Ağri Kesiciyide Biraktim. Siktiriyorum Sardiğim şeyi Rahatsiz Etmiyor Beni. Ama Bugün Bazi Kiyafetlerimi Denedim Hamile Kalmadan önce Bol Geliyorlardi Bayaği Sevinçle çikardim Yazliklardan Giyerim Negüzel Diye Nerdeeeeeee Kapanmiyor Düğmeler:KK43:((((((( Amma Zayifmişim Yahu Ben Ne Hallere Düştümde Ağliyanim Yok :))))))

kızlar sanırım hepimizin durumu aynı.. göbüşlerden..

ebrucuğum bu arada burda fırsat oludu hayırlı olsun demeye.. Allah analı babalı büyütsün inşallah. sanırım normali bekledin bekledin, sezeryan oldun değil mi? hayırlısı olsun kavuştun ya yavruna.. neden dikişlerini aldılar bu arada onu anlamadım. ??

normal kıyafetlerim şu an oluyor bana da :) tek fark tşörtlerim düdük gibi bazıları.. maaşşallah göğüslerdensırnaşık şey hayatımda böyle görebileceğimi tahmin etmezdim..
pantalonlarımda önleri kapanıyor işte zor bela. :)

korseyi bende düşünüyorum. ama geç mi kaldım bilmiyorum ki... 20 gün oldu. bi ara çıkabilsem bi rahat dışarı alcam birkaç don, sütyen ve o kalın kemer gibi korselerden.
ben onun daha uygun olacağını düşünüyorum. donlarımın da hepsi dikiş yerime denk gelen aşağıda kalıyor. sütyenler deseniz küçük.. sırnaşık şey emzirme sütyeni almıştım, o da sırttan sıkıyo, bedenime uymadı herhalde. e bilemiyorsun ki nasıl olacak vücudun doğumdan sonrakafamçokkarıştı

neyse bakalım şu kanguru gibi ana kucağı denen şeyi arkadaşım getirecek bugün , pratik olur diye düşünüyorum hafta içi dr. kontrolüne gitmek için şöyle bi çıkarım minnoşumuzla bakarım alabilirim inş. onları.

kızlar ben daha önce de yazdığım gibi lohusalık falan hiç bilmedim, yatamadım walla.. ama iyiyim çok şükür. geçen gün ev temizliğine bile giriştim napiyim.. yine eski düzenimiz bozulmasın diye elimden geleni yapıyorum. o uyuduğunda yemek yapıp, ortalığı toıplayıp, bende uzanıyorum biraz.

bu arada kendim de giyinip makyaj yapıp bakımlı olmaya çalışıyorum ki adama akşama çok salık görünmeyeyim diye..:a015: kafamçokkarıştı işimiz ne kadar zor walla...
zaten 9-10 aydır bişey yapabildiğimiz yok:eek: benim başlarda çok riskli geçmişti hamileliğim .. bide soğukluk olacak diye kaygılanıyo insan doğrusu..

dikişlerim falan ilk günler çok acıyordu. çocuğu bile kucağıma alıp emzirmek eziyetti. yatağına koymak, ordan her mızıldadığında gece yataktan doğrulabilip almak falan.. walla biraz iyi olana kadar yanımıza yatırmıştım. şimdi çok iyiyim şükür. benim estetik dikiş oldu ve çok kısa bir bölgede var. arkadaşımınkini görmüştüm karnını resmen yarmışlardı:uhm: benimki bikini bölgesi üzeri kadar.. ve çok şükür bi aksilik ağrı sızı yok bakalım. ağrı kesici olarak etol fort vermişti dr. birde antibiyotik aksel mi ne? bir de göğüs ucu için bir top jeller.. ama onu kullanmıyorum. lansilohun göğüs kremini kullanıyorum yıkamaya gerek yok onda. pahalı bişey ama değiyor. ilaçlarım doğumdan bir hafta sonra bitti zaten başka da yazmadı. bende iyiyim zaten çok şükür..

göbüşlerden biran önce kurtulmamız dileğimle :)
hepinize sevgilera.s.

korse kullanıp da memnun olan arkadaşlar hangi marka korseyi kullanıyorsunuz şöyle gerçek anlamda göbeği toparlayan bir korse var mı tavsiye edebileceğiniz?

ben parafinli korse almıştım 2 ayda iki beden küçülmeyi taahhüt ediyordu ancak hiç bir faydasını görmedim..kesi yerini çok acıttığı için de bıraktım..şu an kullanmıyorum..

ya şu sezeryen olayı nasıl ya çokmu acıyor korkuyorum bende sezeryn yapcam birde dişik almak mı nasıl oluyor yani ben dikiş alınıyor diye bilmiyorum

valla kızlar ben kullandım korse memnun kaldım çok
sezaryanla doğum yapmıştım şimdi yine hamileyim, 4 ay'ım var internette araştırmayı seviyorum hastanede hemşireyim bizim doktora sordum sezeryan sonrası
vücudu çok sıkmayacak bir korse olursa iyi olur dedi internette araştırdım FORMeasy diye bir marka buldum vücut şekillendirici korse aldım 2 yıldır 3-4 modelini daha
kullandım vücudu çok sıkmıyor günlük hayattada kullanılabiliyor güzel bence bu tarz birşey olabilir, doktorum bayan oda kullandı memnun ama özellikle dediği vücudun
hareketini kısıtlayan ürünler olmasın dedi ama korse kullanılmaz demedi doğum sonrası dikişlerin desteklenmesi konusunda iyi olur diyor tabii yorum sizin ama bence doktorunuza
danışın derim..

X