epidural dogum ücretleri

burningaura

herşey çok güzel olacak!!
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
1.670
21
41
devlet hastanesinde dogum yapan varsa aranızda bir sorum olcak..doktorum epidural dogum yapabiliriz dedi fakat ücreti hakkında bilgi vermedi.aranızda devlette epidural olan var mı?varsa ne kadar ücret ödediniz?

:tomato:
devlet hastanesinde dogum yapan varsa aranızda bir sorum olcak..doktorum epidural dogum yapabiliriz dedi fakat ücreti hakkında bilgi vermedi.aranızda devlette epidural olan var mı?varsa ne kadar ücret ödediniz?

canm en fazla 750 felan sigortasıza(uzman girerse bıcak parası alır)...cunku iki sene önce en iyi devlet hastanesinde 350 ytl di.zeynep kamil de dahil olmak uzere.

slm hemşehrim bende gümüşhaneliyim :dance:ssk yada devlet hastanelerinde eger sigortan varsa 600-700 ytl arası epidural özel oda farkı alıyorlar onun dışında bir ücret almıyorlar. ama özel hastanelerde fiyatlar çok daha yüksek , sende hamişsin sanırım ne kadarlık :1hug:

slm hemşehrim bende gümüşhaneliyim :dance:ssk yada devlet hastanelerinde eger sigortan varsa 600-700 ytl arası epidural özel oda farkı alıyorlar onun dışında bir ücret almıyorlar. ama özel hastanelerde fiyatlar çok daha yüksek , sende hamişsin sanırım ne kadarlık :1hug:

sigortalılardan ücret alınmıyor. sigortasız lar 750 ytl ödüyor. özeldede sigortan yoksa 3000-5000 arasıymış.bu arada bende gümüşhane merkezliyim yeşildereli...

sigortalılardan ücret alınmıyor. sigortasız lar 750 ytl ödüyor. özeldede sigortan yoksa 3000-5000 arasıymış.bu arada bende gümüşhane merkezliyim yeşildereli...

slm hemşerim yaşadığın şehirde öyle ama ankarada epidural normal doğum istiyorum dediğinde fark alınıyor , bilgine be auarada bende g.hane merkezdenim

arkadaslar teşekkürler bilgiler içi..bu arada ben gümüşhaneli degilim sadece eşimin görevi için hazirana kadar burdayız..

slm hemşerim yaşadığın şehirde öyle ama ankarada epidural normal doğum istiyorum dediğinde fark alınıyor , bilgine be auarada bende g.hane merkezdenim

sigortalılar da cok az fark oduyordur devlet hastanesinde normal i 750 falansa yani..

bide devlet hastaneleri sormadınmı söylemiyolar epidural dogum yaptırdıklarını sen sormadıgın sürece bu ilgisizlikten de nefret ediyorum

ben ancak dogum yaptıktan sonra liste halinde istanbul izmir bide bi kac büyüksehir hastanesinde ki dogum ücretlerinde görmüştüm..gecen sene icin ist zeynep kamil gibi bi hastanede ücretliler icin epidural 500 ytl ydi.
Lütfen doktorlarınıza herşeyi sorun kızlar devlet hastaneleri cok umursamaz.:1no2:

sigortalılar da cok az fark oduyordur devlet hastanesinde normal i 750 falansa yani..

bide devlet hastaneleri sormadınmı söylemiyolar epidural dogum yaptırdıklarını sen sormadıgın sürece bu ilgisizlikten de nefret ediyorum

ben ancak dogum yaptıktan sonra liste halinde istanbul izmir bide bi kac büyüksehir hastanesinde ki dogum ücretlerinde görmüştüm..gecen sene icin ist zeynep kamil gibi bi hastanede ücretliler icin epidural 500 ytl ydi.
Lütfen doktorlarınıza herşeyi sorun kızlar devlet hastaneleri cok umursamaz.:1no2:
haklısın arkadasım.aslında ben senin gibi epiduralin varlıgını bile bilmiyordun
m.yeni dogum yapan arkadas var burda o da bilmiyor ve oda benim doktorumun özeline gitmiş..ama sıklıgını bilmiyorum..ben 6 haftalıktan basladım ve devamlı gittim.birçok kişinin epidural yapıldıgından haberi yok.bu çifte standart mı anlamadım.doktoruma dogumdan çok korkuyorum dedim ve agrısız yaparız dedi.bu hafta ücretini kendinden öğrencem..

haklısın arkadasım.aslında ben senin gibi epiduralin varlıgını bile bilmiyordun
m.yeni dogum yapan arkadas var burda o da bilmiyor ve oda benim doktorumun özeline gitmiş..ama sıklıgını bilmiyorum..ben 6 haftalıktan basladım ve devamlı gittim.birçok kişinin epidural yapıldıgından haberi yok.bu çifte standart mı anlamadım.doktoruma dogumdan çok korkuyorum dedim ve agrısız yaparız dedi.bu hafta ücretini kendinden öğrencem..

yok ben özelde yapıldıgını biliyordum ama devlet hastaneleri bu uygulamayı yapmıyor zannediyordum sonra bi an sezeryanda epidural anestezi oldugu aklıma geldi devlet bunu yapıyorsa normal dede yapar dedim sonra okudugum bebek dergilerinin birinde listeyle karsılastım hamileyken iyi göz gezdirememişim demekki.
ben listeyi okurken kızım 40 günlük olmustu zaten.Bende her ay doktor kontrolune gidiyordum 4 haftada bir doktorum vajinal dogum yapabilecegimi söyledigi için hic üstelemedim. Bide hamileyken benim tansiyonum cok düşüktü.
Benim suyum 37+1 de son muayenem sırasında catım kontrol edilirken patladı benneyaptımki zaten 6 cm acıklıgım ve sancım da vardı.Gittim dogrudum ilk bebek olunca insan bilemiyor ne kadar arastrırırsan arastır hamileyken amaan ne varki diyorsun ama o masada 20 ye fırlamıs tansiyonla hic o kadar da kolay olmuyor ama sen üzme kendini herkesin dogum senaryosu bir degildir.Bol bol merdiven in cık dogumu en co kolaylastıran hareket miş benim doktorum sır verir gibi söylemişti bunu bana tansiyonuma ragmen 2 saatte dogurdum zaten :roflol:

ya florance da 3000 ytl epidralli özelçapa hastanesinde 300 ytl...neden bukadar farklı müdürüyle konuştum marka ve otalcilik hizmetleri yüzünden bu farklar dr un kalitesini etkilemiyo dr un iyi olsun istediğin yerde doğur...

kızlar doktorada sorsan farketmiyor, benim gittiğim doktor prof tu bana çalıştığı hastanede yapılmadığını söyledi sırf dışarda özel hastanede yaptırmam için bana yalan söyledi, ben hastanenin epidural yaptırdığını biliyordum buna ragmen doğum bölümüne gidip sordum ve yapılıyor dediler. Artık doktorlarada güven kalmadı sırf bu yüzden bu doktoruda bırakıyorum, sanırım ben bu gidişle evde doğurucam:bbo:

kızlar doktorada sorsan farketmiyor, benim gittiğim doktor prof tu bana çalıştığı hastanede yapılmadığını söyledi sırf dışarda özel hastanede yaptırmam için bana yalan söyledi, ben hastanenin epidural yaptırdığını biliyordum buna ragmen doğum bölümüne gidip sordum ve yapılıyor dediler. Artık doktorlarada güven kalmadı sırf bu yüzden bu doktoruda bırakıyorum, sanırım ben bu gidişle evde doğurucam:bbo:

bencede evde dogru kardes valla ben bi dahakinde özel klinikte dogurmayı düşünüyorum.bazı uzman ve prof ların özel klinikleri varmiş.

canım ben devlet hastanesinde doğum yaptım spinal anesteziyle sezeryan oldum 5kuruş para ödemedim emekli sandığına bağlıyım

evet anladım canım;bende bugün konuştum sekreteriyle;ayrı para alacagını sanmıyorum dedi;ama sezeryandada bıçak parası diye veriyolar eline doktorun dedi.yani normal doguma girme zorunlulugu olmadıgından dogumumda bulunması için 200 milyon falan vercem..o parayla 3 kerede kontorolümü yapçak dogum sonrası özelinde..

Normal Doğum(1 gece yatış): 2.540 YTL hastane ücreti

2.750 YTL doktor ücreti

500 YTL Epidural farkı

Sezeryan Doğum(2 gece yatış): 3.702 YTL hastane ücreti

3.036 YTL doktor ücreti

500YTL Epidural farkı

Verilen normal ve sezeryan fiyatları içerisinde kan uyuşmazlığı, sarılık, yoğun bakım, bebekte kullanılan süt pompası, rutin testler dışında yapılan testler, akciğer grafisi dışındaki radyolojik işlemler, sünnet ve refakatçi yemeği bulunmamaktadır.

Bu fiyatlarımız özel fiyatlarımızdır.

Florencenin fiyatları böyle akadaşlar.Ben mail atmıştım gelen cevap bu.

Son düzenleme:
canım ben devlet hastanesinde doğum yaptım spinal anesteziyle sezeryan oldum 5kuruş para ödemedim emekli sandığına bağlıyım

geçmiş olsun cnm bebeğinde hayırlı olsun, spinal yönteminin yan etkilerini yaşadınmı, baş ağrısı çok oluyormuş sende bu tür şeyler oldumu tavsiye edebilirmisin.a.s.

X