evlilik sizce yaşlılığa yapılan yatırım mı????

tutuile

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2007
144
7
arkadaşlar evlilik çok güzeldir sizde takdir edersinizki dengini bulunca kızarsın nefret edersin hatta o an onu öldürmek istediğin zamanlar bile olur bazen ama sonrasında tatlı bir söz güzel bir bakış yeter insana ve tekrar başlarız kocişim demeye bazen diyorlar ya gençken yanında çokkkkkk insan olur ama yaşlanınca kimse ugramaz yanına gerçekten ben bile düşünüyorum bazen evlilik yaşlılık için yapılan yatırımmı diye

Yok ben hiç yaşlılığa yatırım olduğunu düşünmedim..
En azından kendim bu düşünce ile hareket etmiyorum..
Yaşlandığım zaman yalnız kalacağımı düşünerek yürümeyen evliliğim için şartları zorlamam ben.:smiley-cool:

Yok ben hiç yaşlılığa yatırım olduğunu düşünmedim..
En azından kendim bu düşünce ile hareket etmiyorum..
Yaşlandığım zaman yalnız kalacağımı düşünerek yürümeyen evliliğim için şartları zorlamam ben.:smiley-cool:

zoraki giden evlilikler için değil canım hani yaşlanınca yanında bir ömür güzellikler paylaştıgın insan olarak onunla hatıralara dalarak geçmişin güzelliklerini hatırlayacagın evlilikler içindir bence bu düşünce

bazı insanlar için kabul edilebilir bir mantık..
benim babacım annem vefat edeli 7 yıl olmasına rağmen hala evlenmedi.ananem ve teyzem oğlum bir hayat arkadaşı olsun,ilerde sana destek olcak biri olsun demesine rağmen evliliği düşünmedi,düşünmüyorda..
ben aşkı karımla yaşadım..daha kimseyle işim olmaz der hep canım babam..
bende babamın mantığındayım..yerimseniben
gençliğinde çekemediğim adama yaşlılığında hiç tahammül edemeyeceğimi düşünüyorum ayrıca
:1closedeyes:

zoraki giden evlilikler için değil canım hani yaşlanınca yanında bir ömür güzellikler paylaştıgın insan olarak onunla hatıralara dalarak geçmişin güzelliklerini hatırlayacagın evlilikler içindir bence bu düşünce

Ben bu cümleyi hiç anlamadım arkadaşım kusura bakma o zaman ya..:eek:
Yine aptallığım üzerinde akşam akşam..:mymeka:

Yaşlılığa yatırım olarak görmedim hiç aklımdan bile geçmedi.Evet sevdiğim insanın yaşlanınca da yanımda olması beni çok mutlu eder ama sırf yaşlılığımda yalnız kalmayayım evleneyim diye düşünmedim.Converse'e katılıyorum.Yaşlılığımda mutsuz 2 kişi olmaktansa mutlu tek olurum.

arkadaşlar evlilik çok güzeldir sizde takdir edersinizki dengini bulunca kızarsın nefret edersin hatta o an onu öldürmek istediğin zamanlar bile olur bazen ama sonrasında tatlı bir söz güzel bir bakış yeter insana ve tekrar başlarız kocişim demeye bazen diyorlar ya gençken yanında çokkkkkk insan olur ama yaşlanınca kimse ugramaz yanına gerçekten ben bile düşünüyorum bazen evlilik yaşlılık için yapılan yatırımmı diye

YASLILIGA YATIRIM OLARAK DUSUNULEN BIR EVLILIK YAPILDIGINI ZANNETMIYORUM.OYLE OLSA NEDEN GENCLIKTE EVLENIP COLUK COCUK SIKINTI YASASINKI INSANLAR.EVLILIK BENIM ICIN;
SEVDIGIMLE BIR OMUR BOYU MUTLU OLMAK AYNI EVIN ICINDE,
O SICAK YUVAMDA SEVDIGIMLE IKIMIZIN YAPTIGI EN GUZEL SEY COCUKLARIMIZ
COCUKLARIMLA BERABER OLUSTURDUGUMUZ CEKIRDEK AILEMIN MUTLULUGU
YASLANDIGIMDA BAKIP GUZEL GUNLERINI ANACAGIM.TORUNLARIMI GORECEGIM,HALA ILK GUNKU GIBI SEVDIGIM HAYATIMIN ERKEGIYLE SON NEFESIMIZE KADAR YASAYACAGIMIZ KALAN GUNLERIMIZ.

yaşlılığa yatırım değil elbette...

ama onunla yaşlanmayı istiyorum inş sadece onunla..:asigim:

aynı anda ölmeyi diledik hep,aahh ahhhhh kocişim yok bugün yalnızım:çok üzgünüm: dertliyim ondan:çok üzgünüm:senağlama

bence evlilik yaşlılığa, değil,aşka yapılan yatırımdır .. ama paraya,ihtirasa,hırsa,yaşlılığa ya da farklı amaçlara yatırım yapmak isteyip de bu tarz evlilik yapanlar da vardır mutlaka...

Yaşlılığa yatırım değil bence.Belki eşini kaybettikten sonra yaşı ilerlemiş kişiler böyle görebilir.Ayıp da değil aslında ,gayet normal bir düşünce.Ama gençler bunu düşünerek adım atmıyor evliliğe.Önce mutlu olabileceğimizi,onunla bir ömür paylaşabileceğimizi düşündüğümüz için evleniyoruz sanırım.:uhm:

X