Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İç Çamaşırı İçin Beden Ölçüleri

 1. Konu Sahibi : TATOŞ #1

  İç Çamaşırı İçin Beden Ölçüleri

  İç çamaşır için beden ölçümü

  Giyim tarzına bakarsanız, iç giyimin ölçüleri dış giyime göre daha önemlidir. Düşünün bir kere atletiniz çok büyük ve ipeksi bir elbise giymişsiniz. Dışarıdan bakıldığında atletinizin bozuk yapısı sizin vücudunuzun görünümünü bozar. Aldığınız elbise ne kadar pahalı ve kaliteli olursa olsun imajınızı zedeler. Aynı durum sutyeniniz için de geçerlidir. Göğüs ölçüleri 90-95 cm ama siz kendinize 80 beden sutyen aldınız. Göğüsleriniz bu sutyene girebilir mi hayır girmez. Aksine taşar, böyle bir durumda ise sizin önden görünümünüz karşıdaki kişiye güzel değil

  ÖLÇÜ TABLOSU

  Meme altı çevresi Sutyen bedeni
  70 cm. ve altı 70
  71 - 75 cm. arası 75
  76 - 80 cm. arası 80
  81 - 85 cm. arası 85
  86 - 90 cm. arası 90
  91 - 95 cm. arası 95
  96 - 100 cm. arası 100

  FARK CUP ÖLÇÜSÜ
  6.5 cm.den küçükse A
  6.5 - 13 cm. arası B
  14 - 19.5 cm. arası C
  19.5 - 26 cm. arası D
  26 cm.den büyükse DD

  SAYISAL BEDEN HARFSEL BEDEN
  34, 36 S
  38, 40 M
  42, 44 L


  itici gelecektir. Hiç hoş olmayan bir görüntü sergileyecektir. Unutmayın iç çamaşırınızla sizin aranızda hiç bir şey yoktur. Size böylesine yakın temas eden bir giysinin de tam üzerinize göre olması gerekir. İç çamaşırlarının en 'komplike' parçası sutyenler için doğru ölçü daha da önemlidir. Ölçünüzü bildikten sonra sutyenleri denemeden de almanız mümkün olur.

  Sutyenler için çok basit bir beden bulma yöntemi vardır:

  Elinize bir mezura alın, giysinizi ve sutyeninizi çıkartarak aynanın önüne geçin. Doğru sutyen ölçünüzü bulmak için regl olmadan bir kaç gün öncesinde ölçü almamanızı tavsiye ederiz. Bu dönemde bir çok kadında vücutta su tutulduğu için göğüsler normalden daha şiş ve gergin olabilir.


  Aslında sutyen ölçüsü 2 değerden oluşur; beden ve cup (bone) ölçüsü. (Tablo solda) Beden ölçüsü vücut büyüklüğü ile ilgiliyken cup ölçüsü meme büyüklüğünü gösterir. Her kadının bir beden ve cup ölçüsü vardır, ama her sutyen modelinde ayrı cuplar üretilmez. Çünkü genelde kadınların meme büyüklükleri vücutlarıyla orantılıdır.


  Sutyen cup (bone) ölçüsünü bulmak: Mezuranızı sırttan öne doğru, ancak bu kez memelerinizin ucundan (üstünden) geçecek biçimde çevreleyin. Çıkacak olan değer, birinci aşamada elde edilen meme altı çevresi değerinden daha fazla bir uzunluk olacaktır. Bu fark cup ölçüsünü bulmamıza yarar.

  Sutyen bedeni ölçüsünü bulmak: Göğüs çevrenizin ölçüsünü almak için mezurayı memelerinizin altından göğüs kafesine çepeçevre dolayın. Mezuranızın göğüslerin altından ve sırtınızda düz, yatay bir çizgi oluşturacak biçimde geçmesine özen gösterin.
  Örneğin; Göğüs altı ölçünüz 81 ise kullanmanız gereken sutyen 85 beden olmalıdır. Sutyen bedenleri 5 cm'lik birimler halinde yükseldiğinden ana birimi geçen değerlerde bir üst beden alınmalıdır.

  Örneğin: Meme altı çevrenizin 73 cm, meme üstü çevrenizin 86 cm olduğunu varsayalım. İki ölçü arasındaki fark 11 cm olduğundan cup ölçünüz B olmalıdır. Dolayısı ile sutyen ölçünüz 75B'dir.
  Bütün sutyenler cup bedenli üretilmez demiştik. B normal cup ölçüsü olarak kabul edilir ve sutyenler genellikle B cup olarak üretilir, eğer sutyende cup belirtilmemişse B olarak düşünülebilir. Zaten kadınların çok büyük bir çoğunluğu, B cup ölçüsünü kullanmaktadır. İç çamaşırlarının alt kısımları yani külot ya da stringler ve body şeklinde tek parça olanları standart beden ölçüleri ile sınıflanırlar. Yani S (small), M (medium), L (large) ya da 36, 38, 40, 42 gibi. (tablo üst sol da gösterilmiştir)

 2. Konu Sahibi : TATOŞ #2
  bu durumda 36 d kaç beden sütyen oluyor?

  Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-09-2014

  Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
  Bebeğimi kucağıma almama 49 gün kaldı.

  Hamileliğinizin bu haftası biterken bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9,5mm arttı. Bunun sebebi bebeğinizin beynindeki hızlı büyümedir. Eğer ödem ve şişlik probleminiz varsa 3. trimesterdan itibaren yüzüğünüzü çıkarabilirsiniz.

  Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

  Hamilelik Takvimi - Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın


 3. Konu Sahibi : TATOŞ #3
  36 d sütyen 80 D demek yani

  band boyutu karşılıkları şöyledir.
  32 70
  34 75
  36 80
  38 85
  40 90

  D olduğuna göre altı 80 olan biri üstü 105 mesela

 4. Konu Sahibi : TATOŞ #4
  peki bu beden ölçüleri giydiğimiz çamaşıra göre değişir mi? mesela süngerli çamaşırlar için de bu bedenlere uysak olur mu ?

 5. Konu Sahibi : TATOŞ #5
  Paylaşım için teşekkürler

 6. Konu Sahibi : TATOŞ #6

  I love KK İç Giyim Beden Ölçü Tablosu

  Sütyen Bedeni

  Sütyen bedeni için pratik bilgiler:

  İç çamaşırlarının en 'komplike' parçası sütyenler için doğru ölçü önemlidir. Ölçünüzü bildikten sonra sütyenleri denemeden de almanız mümkün olur. Sütyenler için çok basit bir beden bulma yöntemi vardır; Elinize bir mezura alın, giysinizi ve sütyeninizi çıkartarak aynanın önüne geçin. Doğru sütyen ölçünüzü bulmak için regl olmadan bir kaç gün öncesinde ölçü almamanızı tavsiye ederiz. Bu dönemde bir çok kadında vücutta su tutulduğu için göğüsler normalden daha şiş ve gergin olabilir.

  Aslında sütyen ölçüsü 2 değerden oluşur; beden ve cup (bone) ölçüsü. Beden ölçüsü vücut büyüklüğü ile ilgiliyken cup ölçüsü meme büyüklüğünü gösterir. Her kadının bir beden ve cup ölçüsü vardır, ama her sütyen modelinde ayrı cuplar üretilmez. Çünkü genelde kadınların meme büyüklükleri vücutlarıyla orantılıdır.

  Sütyen bedeni ölçüsünü bulmak:

  Göğüs çevrenizin ölçüsünü almak için mezurayı memelerinizin altından göğüs kafesine çepeçevre dolayın. Mezuranızın göğüslerin altından ve sırtınızda düz, yatay bir çizgi oluşturacak biçimde geçmesine özen gösterin.

  Örneğin; Göğüs altı ölçünüz 81 ise kullanmanız gereken sütyen 85 beden olmalıdır. Sütyen bedenleri 5 cm 'lik birimler halinde yükseldiğinden ana birimi geçen değerlerde bir üst beden alınmalıdır.

  Örneğin: Meme altı çevrenizin 73 cm , meme üstü çevrenizin 86 cm olduğunu varsayalım. İki ölçü arasındaki fark 11 cm olduğundan cup ölçünüz B olmalıdır. Dolayısı ile sütyen ölçünüz 75B'dir.

  Sütyen cup (bone) ölçüsünü bulmak:

  Mezuranızı sırttan öne doğru, ancak bu kez memelerinizin ucundan (üstünden) geçecek biçimde çevreleyin. Çıkacak olan değer, birinci aşamada elde edilen meme altı çevresi değerinden daha fazla bir uzunluk olacaktır. Bu fark cup ölçüsünü bulmamıza yarar.

  Bütün sütyenler cup bedenli üretilmez demiştik. B normal cup ölçüsü olarak kabul edilir ve sütyenler genellikle B cup olarak üretilir, eğer sütyende cup belirtilmemişse B olarak düşünülebilir. Zaten kadınların çok büyük bir çoğunluğu, B cup ölçüsünü kullanmaktadır. İç çamaşırlarının alt kısımları yani külot ya da stringler ve body şeklinde tek parça olanları standart beden ölçüleri ile sınıflanırlar. Yani S (small), M (medium), L (large) ya da 36, 38, 40, 42 gibi.


  A, B, C, D CUP NE DEMEKTİR ?

  Sütyen alırken bilinçli misiniz? A, B, C ve D cup terimleri size neler ifade ediyor? Mutlaka bilmeniz gereken bu terimlerin altında pek çok güzellik sırrı yatıyor.


  • Beden ölçüsü, göğüs ölçüsünden 1 beden geniş olduğunda A Cup'tır. (Örneğin; Göğüs 80, beden ölçüsü 80 olduğunda " 85 A CUP" sütyen verilir.)
  • Beden ve göğüs ölçüsü eşit oranda büyük olduğu durumlarda B CUP olarak adlandırılır.
  (Örneğin; Göğüs 80, beden ölçüsü 75 olduğunda "80 B CUP" sütyen verilir.)
  • Beden ölçüsünün göğüs ölçüsünden 1 beden dar olduğu hallerde C CUP olarak adlandırılır.
  (Örneğin; Göğüs 80, beden ölçüsü 75 olduğunda " 75 C CUP" sütyen verilir.)
  • Beden ölçüsünün göğüs ölçüsünden 2 beden dar olduğu durumlar da D CUP olarak adlandırılır.
  (Örneğin; Göğüs 80, beden ölçüsü 70 olduğunda "70 D CUP" sütyen verilir.)
  • Beden ölçüsünün göğüs ölçüsünden 3 beden dar olduğu durumlar da DD CUP olarak adlandırılır.
  (Örneğin; Göğüs 85, beden ölçüsü 70 olduğunda "70 DD CUP" sütyen verilir.)

  ÖLÇÜ ÇİZELGESİ:

  Göğsünüzün altından ölçü alarak bulduğunuz değerin gri sütunda hangi aralıkta yer aldığına bakınız. Kırmızı sütunda bu ölçüye karşılık gelen değer size sütyen bedeninizi verecektir.


  Göğüs çevresinden aldığınız ölçü ile yeşil sütundan yararlanarak cup ölçünüzü öğrenebilirsiniz.
  Belinizi ölçerek külot, korse gibi ürünler için gerekli olan alt ölçünüzü turuncu sütundan faydalanarak bulabilirsiniz.
  Çıkan bu değeri bir önceki ölçtüğünüz değerden çıkartın. Çıkacak olan değer birinci aşamada elde edilen değerle farklı bir ölçü olacaktır. Bu fark:

  • 11 cm’e kadar ise A Cup
  • 13 cm’e kadar ise B Cup
  • 15 cm’e kadar ise C Cup
  • 17 cm’e kadar ise D Cup
  • 19 cm’e kadar ise DD Cup
  • 21 cm’e kadar ise E Cup
  • 23 cm’e kadar ise F Cup

  Not : FantaziGiyim.Com web sitesi kaynak olarak alınmıştır. Detaylı tablolara linkinden ulaşabilirsiniz.
  | Çamaşır Sepeti | Fantazi Giyim | 7. Konu Sahibi : TATOŞ #7

  I love KK İç Giyim Beden Ölçü Tablosu

  Sütyen Bedeni

  Sütyen bedeni için pratik bilgiler:

  İç çamaşırlarının en 'komplike' parçası sütyenler için doğru ölçü önemlidir. Ölçünüzü bildikten sonra sütyenleri denemeden de almanız mümkün olur. Sütyenler için çok basit bir beden bulma yöntemi vardır; Elinize bir mezura alın, giysinizi ve sütyeninizi çıkartarak aynanın önüne geçin. Doğru sütyen ölçünüzü bulmak için regl olmadan bir kaç gün öncesinde ölçü almamanızı tavsiye ederiz. Bu dönemde bir çok kadında vücutta su tutulduğu için göğüsler normalden daha şiş ve gergin olabilir.

  Aslında sütyen ölçüsü 2 değerden oluşur; beden ve cup (bone) ölçüsü. Beden ölçüsü vücut büyüklüğü ile ilgiliyken cup ölçüsü meme büyüklüğünü gösterir. Her kadının bir beden ve cup ölçüsü vardır, ama her sütyen modelinde ayrı cuplar üretilmez. Çünkü genelde kadınların meme büyüklükleri vücutlarıyla orantılıdır.

  Sütyen bedeni ölçüsünü bulmak:

  Göğüs çevrenizin ölçüsünü almak için mezurayı memelerinizin altından göğüs kafesine çepeçevre dolayın. Mezuranızın göğüslerin altından ve sırtınızda düz, yatay bir çizgi oluşturacak biçimde geçmesine özen gösterin.

  Örneğin; Göğüs altı ölçünüz 81 ise kullanmanız gereken sütyen 85 beden olmalıdır. Sütyen bedenleri 5 cm 'lik birimler halinde yükseldiğinden ana birimi geçen değerlerde bir üst beden alınmalıdır.

  Örneğin: Meme altı çevrenizin 73 cm , meme üstü çevrenizin 86 cm olduğunu varsayalım. İki ölçü arasındaki fark 11 cm olduğundan cup ölçünüz B olmalıdır. Dolayısı ile sütyen ölçünüz 75B'dir.

  Sütyen cup (bone) ölçüsünü bulmak:

  Mezuranızı sırttan öne doğru, ancak bu kez memelerinizin ucundan (üstünden) geçecek biçimde çevreleyin. Çıkacak olan değer, birinci aşamada elde edilen meme altı çevresi değerinden daha fazla bir uzunluk olacaktır. Bu fark cup ölçüsünü bulmamıza yarar.

  Bütün sütyenler cup bedenli üretilmez demiştik. B normal cup ölçüsü olarak kabul edilir ve sütyenler genellikle B cup olarak üretilir, eğer sütyende cup belirtilmemişse B olarak düşünülebilir. Zaten kadınların çok büyük bir çoğunluğu, B cup ölçüsünü kullanmaktadır. İç çamaşırlarının alt kısımları yani külot ya da stringler ve body şeklinde tek parça olanları standart beden ölçüleri ile sınıflanırlar. Yani S (small), M (medium), L (large) ya da 36, 38, 40, 42 gibi.


  A, B, C, D CUP NE DEMEKTİR ?

  Sütyen alırken bilinçli misiniz? A, B, C ve D cup terimleri size neler ifade ediyor? Mutlaka bilmeniz gereken bu terimlerin altında pek çok güzellik sırrı yatıyor.


  • Beden ölçüsü, göğüs ölçüsünden 1 beden geniş olduğunda A Cup'tır. (Örneğin; Göğüs 80, beden ölçüsü 80 olduğunda " 85 A CUP" sütyen verilir.)
  • Beden ve göğüs ölçüsü eşit oranda büyük olduğu durumlarda B CUP olarak adlandırılır.
  (Örneğin; Göğüs 80, beden ölçüsü 75 olduğunda "80 B CUP" sütyen verilir.)
  • Beden ölçüsünün göğüs ölçüsünden 1 beden dar olduğu hallerde C CUP olarak adlandırılır.
  (Örneğin; Göğüs 80, beden ölçüsü 75 olduğunda " 75 C CUP" sütyen verilir.)
  • Beden ölçüsünün göğüs ölçüsünden 2 beden dar olduğu durumlar da D CUP olarak adlandırılır.
  (Örneğin; Göğüs 80, beden ölçüsü 70 olduğunda "70 D CUP" sütyen verilir.)
  • Beden ölçüsünün göğüs ölçüsünden 3 beden dar olduğu durumlar da DD CUP olarak adlandırılır.
  (Örneğin; Göğüs 85, beden ölçüsü 70 olduğunda "70 DD CUP" sütyen verilir.)

  ÖLÇÜ ÇİZELGESİ:

  Göğsünüzün altından ölçü alarak bulduğunuz değerin gri sütunda hangi aralıkta yer aldığına bakınız. Kırmızı sütunda bu ölçüye karşılık gelen değer size sütyen bedeninizi verecektir.[/FONT]

  Göğüs çevresinden aldığınız ölçü ile yeşil sütundan yararlanarak cup ölçünüzü öğrenebilirsiniz.
  Belinizi ölçerek külot, korse gibi ürünler için gerekli olan alt ölçünüzü turuncu sütundan faydalanarak bulabilirsiniz.
  Çıkan bu değeri bir önceki ölçtüğünüz değerden çıkartın. Çıkacak olan değer birinci aşamada elde edilen değerle farklı bir ölçü olacaktır. Bu fark:

  • 11 cm’e kadar ise A Cup
  • 13 cm’e kadar ise B Cup
  • 15 cm’e kadar ise C Cup
  • 17 cm’e kadar ise D Cup
  • 19 cm’e kadar ise DD Cup
  • 21 cm’e kadar ise E Cup
  • 23 cm’e kadar ise F Cup

  Not : FantaziGiyim.Com web sitesi kaynak olarak alınmıştır. Detaylı tablolara linkinden ulaşabilirsiniz.
  | Çamaşır Sepeti | Fantazi Giyim |Benzer Konular

 1. soru nevresim ve uç danteli ölçüleri nelerdir?
  By tearful in forum Soru ve İstekleriniz
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 15-02-2014, 15:33
 2. Adam olmanın ölçüleri
  By Lereenim in forum Hayat Bilgisi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 15-02-2014, 15:33
 3. çilgin Türklerin Beyin Ve Beden ölçüleri
  By BarbunyaPilaki in forum Bilim ve Teknik
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 15-02-2014, 15:31
 4. beden ölçüleri
  By ReinedelAmour in forum Ah Erkekler
  Cevaplar: 19
  Son Mesaj: 20-04-2010, 01:25
 5. Gelin iç çamaşırı, Gelinlik altı iç çamaşırı
  By radika in forum Gelin İç Giyim
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 18-03-2009, 18:05

Yetkileriniz

 • Yeni konular gönderemezsiniz
 • Mesajlara cevap yazamazsınız
 • Mesajınıza eklentiler ekleyemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
Önemli uyarı, mesajlaşma yöntemi dönem dönem yönetim tarafından kontrol edilmektedir !
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.