Sandaloz Sakızı ve Elma Sirkesi ile Zayıflama Deneyimlerimiz

pelincan

evlat nefes gibi
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2007
2.433
12
48
merhaba hanımlar.geçenlerdehastaneye gittim doktoruma beni diyetisyene sevkedermisin dedim. olmaz vucut kitle endexsiniz24 sizi sevkedemem dedi çok moralim bozulmuştu çünkü başedemediğim 10 kilom var dı.neyse hastanede karşı apartmandan bir hanımla karşılaştım hanım çook kiloluydu 10 kilo vermiş çok hoş olmuş dedim sırrıne bunun ALLAH razıolsun anlattıbana formülü hersabah aç karına SANDALOZSAKIZI çiyneyip yutmuş arkasındanda bir bardak ılıkla sıcak arası suya bir yemek kaşığı ELMA SİRKESİ ekleyip karıştırıp içmiş.bende hemen aldım ve başladıma.s.

Not : Sık sorulan sorular ve cevapları için linki okuyunuz.

http://www.kadinlarkulubu.com/showpost.php?p=3556129&postcount=176

Not: Sandaloz sakızının fotoğraı için linke tıklayınız

http://www.kadinlarkulubu.com/showpost.php?p=3152843&postcount=107

Son düzenleyen: Moderatör:
:nazar:ben başlayalı bir hafta oldu 2 kilo verdim hemde yağlardan gitti çok mutluyum sizlerle paylaşmak istedim ve çokda araştırdım internetten bu formülükullanan çok kişi varmış.zaten elma sirkesinin faydaları saymakla bitmez kesinlikle 10 kilomu verene kadar devam ve ayrıca hiç açkalmadım heşeydende yedim tatlı hariç TATLI bozuyor bu formülün yapısını etkisini azaltıyormuş (dondurmada dahil)inşallah işinize yarar ben çok memnun kaldım komşudan ALLAH RAZI OLSUN ve birde beşi biyerde çayı kullanırsanız bununla beraber harika olurrr.zayıflayında duaedin bana:nazar:

MSR SANDALOZ SAKIZLI KARIŞIM
MSR SANDALOZ (SANDAROZ) SAKIZLI KARIŞIM tamamen bitkilerden elde edilmiş çok özel bir formüldür. Her sandalozlu sakızlı karışımın formülü MSR SANDALOZ (SANDAROZ) SAKIZLI KARIŞIM formülüyle aynı değildir. MSR SANDALOZ (SANDAROZ) SAKIZLI KARIŞIM içeriğindeki sandaloz sakızı, biberiye, funda, kekik gibi bitkilerle oturmuş yağları çözmede (özellikle basen ve karın bölgesindekileri), yeşil çay sayesinde metabolizmayı hızlandırmada, tansiyonu ve kolestrolü düşürmede, içinde mevcut olan özel lifli gıdalar sayesinde suyla birleştiğindeki tokluk hissi sağlamada kullanılır. Aynı zamanda keten tohumu sayesinde de bağırsak mukozasını onararak bağırsakların düzenli çalışmasını ve yağların dışa atımını sağlar.

MSR SANDALOZ (SANDAROZ) SAKIZLI KARIŞIM yemeklerden 30 – 45 dakika önce bir tatlı kaşığı toz karışımı üç yemek kaşığı yoğurt ile karıştırarak tüketiniz yada bir tatlı kaşığı tozu bir bardak su veya meyve suyuyla karıştırarak da kullanabilirsiniz. Ürünümüz çay değildir, kaynatma veya demleme gibi sıcak uygulanan yöntemlerle yapılmaz. Midesinde rahatsızlığı olanların yemekle birlikte alması önerilir. Ürünü aralıksız 3 ay kullanılması ve daha sonra bünyenin kendi düzenini sağlaması için 2 ay bırakılması tavsiye edilir.

MSR SANDALOZ SAKIZLI KARIŞIM FAYDALARI
Yağları çözer.
Metabolizmayı hızlandırır.
Kolestrolü düşürür.
Tansiyonu dengeler.
Tokluk hissi sağlar.
Bağırsak çalıştırır.

Alıntıdır.

deguma cım benim dediğim sandaloz sakızı sandal ağacının özü tekbaşına diğer bitkiler yok içinde ve bu sakızla elma sirkesi birleşince mucizebi şekilde yağlar yanıyor bunun yanında beşi biyerde çayıda içilirse harika etkisi oluyor bir haftada iki kilom gitti hemde yağlı bölgelerim inceldi

Pelincan yazını dün okudum.Bizim evdede kızımın mide ağrısı için sandoloz sakızı almışdık vardı yani.Sabah başlarım diye düşünürken kızım akşam işden geldi.Anne biliyormusun benim yanımda çalışan kadın sandoloz sakızıyla 15 kilo vermiş 2 ayda dedi.Bende kk da okudum bugün demekki doğru dedim.Kadın zayıflamak için değil başka bir hastalığı için sabah akşam içiyormuş sirkeyi içemediği için üzerine ılık limonlu su içmiş 75 kilodan 60 kiloya düşmüş.Bende zaten başlıyacakdım bugün sabah hemen başladım.Bilginiz olsun diye anlattım.

pelincan canım bu tavsiyen için çok teşekkür ederim benimde bi beş kilo vermem gerekiyodu ve bu baya aklıma yattı hemen gittim aldım dün başladım gelişmelerden haberdar ederim sizi insallah işe yarar birde bu sakızı kullanırken sıkı bi diyet yapmamız gerekiyou yoksa herşey yiyebiliyormuyuz ben birde yağ eritici çay içiyorum tarifini verebilirim bir bardak kaynamakta olan suyun içine 2adet avakado yapragı bir tutam mısır ppüskülü bir tutam kiraz sapı biraz biberiye rezane ve papatya bunları bir dakika kaynatıp altını kapatıyoruz ve beş dakika bekledikten sonra süzüp içiyoruz ender saraçtan duymuştum gerçekten işe yarıyor gibi sizinlede paylaşmak istedim belki iliglenen olur

evet arkadaşlar ve canım pelin pazar günü başladığım diyet+sandoloz sakızı ile 3 günde 1.6 kg. gitti.
ayrıca sirkeli karışımı içemediğim halde normalde sandoloz sakızını çiğneyip ardından bitki çayı içtim.birazda dikkat ettim yiyeceklerime.
son gaz devam gelişmeleri yazarım size.

diyete gelince bir listeye bağlı kalmıyorum listeye göre diyet beni kasıyo
sadece dikkat ediyorum.ekmek yemiyorum. pelincim dediği için tatlı hiç yemiyorum bu formül çünkü tatlı yenildiği zaman etkisi kayboluyormuş.
daha hareketli olmaya çalışıyorum

kızlar bu sandoloz taş gibi duruo çiğneyince sakız gibi olmuyor benimki toz haline geliyor bende sirkeli su içim üstüne...

yanlış bişe mi aldım sizce fisfisfis

yok canım doğru ağzında kırılınca toz gibi oluyor
ben sabahları senin kullandığından yani taş gibi olup ağızda toz haline gelenden kullanıyorum.
öğlen ve akşam yemeklerden yarım saat önce ise arkadaşımın benim için aktardan aldığı sandorozlu yağ çözücü karışımdan birer tatlı kaşıgı alıp yutuyorum ve üstüne sabahki gibi bitki çayı içiyorum.
yani iki türlü sandoloz karışımı kullanıyorum.
bakalım 15 gün içinde neler olcak
gelişmeleri yazacağım

arkadaşlar zayıflama iksirleri arasında şu tarifi buldum: 50 gram kitre - 50 gram sandalos sakızı - 50 gram ardıç tohumu havanda dövülüp günde 3 öğün aç karnına bir tatlı kaşığı yenilecekmiş benden söylemesi,uygulayıp uygulamamak size kalmış,ben denemeyi düşünüyorum a.s.sizede kolay gelsin:1hug:

Form Macunu

Price per Unit (piece): YTL11.95

Flash Form Form Macunu Bitkisel Toz.

Ürünümüz İlaç Değildir.
Faydaları:

• Bağırsakların çalışmasını düzenler,
  • Tokluk hissi verir,
  • Vücuttaki fazla yağın atılmasını sağlar,
  • Tansiyonu düzenler,
  • Kolesterolü düşürür,
  • Zayıflamada etkin rol oynar
İçindekiler:
  • Sandroz
  • Kitre Şehtere
  • Funda Yaprağı
  • Biberiye
  • Rezene
  • Defne Yaprağı
  • Anason
  • Nar Ekşisi
  • Portakal
  • Kekik
  • Mersin Yaprağı
  • Papatya
  • Ardıç Tohumu
  • Sinameki
kitre zayıflamada etkin bir maddeki bu formuldede geçiyor arkadaşlar,tereddütleri olanlar için verdim bu formulüde okiş :1hug:

kızlar şu yazıya dikkatinizi çekmek istedim,çünki zayıflamak için bizler bolca bu çayları tüketiyoruz :KK43:

Tarih: Çrş Arl 20, 2006 12:10 pm Mesaj konusu:
08.gif
Zayıflama çayları karaciğeri vuruyor

Zayıflama çayları karaciğeri vuruyor

Zayıflamak ve forma girmek amacıyla içilen bitkisel çaylar, akut hepatitten siroza kadar ciddi karaciğer hasarına neden olabiliyor.

- Zayıflama çaylarında bulunan alkaloit adlı kimyasalların, akut hepatit başta olmak üzere hızlı seyirli ve ölümcül sarılık ve siroz gibi ciddi karaciğer hastalıklarına neden olduğu belirtildi.

- Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Nurdan Tözüm, “Son zamanlarda moda haline geldi ama ben zayıflamak için çay tüketilmesini önermiyorum. Kullanan kişinin de bu çayların, sağlığına zarar verebileceğini ve karaciğerinde geçici ya da kalıcı ciddi hasar bırakabileceğini bilmesi gerekir” dedi.

UZAKDOĞU’DAN GELEN ÇAYLARA DİKKAT
Prof. Dr. Nurdan Tözüm, son dönemlerde sıkça tüketilen zayıflama çaylarının özellikle yüksek dozlarda alındığında vücutta biriktiğini ve çayların içindeki alkaloit kimyasalının da karaciğer hücrelerine ciddi zarar verdiğini söyledi. Prof. Tözüm,

“Uzakdoğu’dan gelen bir takım çayların karaciğerde hasara neden olduğunu önceden biliyoruz.

Bu bitkiler, doğadan çıktıkları şekliyle alkaloit içeriyor ki bu madde karaciğer üzerinde toksik etkiye sahiptir”dedi.

Bitkisel zayıflama çaylarının yan etkileri ile ilgili vaka ve rapor bildirimlerinden yararlandıklarını belirten Prof. Tözüm,

bu çayların siroza bile yol açabileceğini ifade etti. “Özellikle Çin ve Jamaika’dan elde edilen özel çaylar, karaciğer hücresinde akut hepatite dolayısıyla karaciğer hücresinde yoğun hasara neden oluyor.

Çok nadir de olsa hızlı seyirli ve ölümcül hepatite yol açabilir. Uzun vadede sürekli kullanılırsa karaciğer toplardamarlarında hasar yapıp siroza bile neden olabilir. Ancak genelde bizim en çok korktuğumuz, akut hasara yol açmasıdır. Bu, literatürde çok sık rastladığımız bir durumdur. Mesela bizim aloevera kullanıp karaciğer nakline giden iki hastamız oldu, en çok bildirim de Amsterdam ve Fransa’dan yapılıyor.”

ADAÇAYI VE IHLAMUR RAHATLIKLA İÇİLEBİLİR
Zayıflama çaylarının karaciğer hücreleri üzerindeki zararlı etkisiyle ilgili bilginin, diğer bitki çayları için de geçerli olup olmadığı sorusuna Prof. Tözüm,

“Bütün bitkisel çayların zararlı olduğunu söylemek mümkün değil. Çünkü bu ürünlerle ilgili çok fazla kontrollü ve tıbbi çalışma henüz yok. Ancak bazı bitki çayları açıkta ve çok ucuza satılıyor.

En azından bu ürünlere itibar edilmemeli, bütün dünyada satılan ve zararı görülmemiş ada çayı, ıhlamur gibi çayların tüketilmesinde hiçbir sakınca yok” diye cevap verdi.

ZAYIFLAMAK İÇİN ÇAY İÇMEK DOĞRU DEĞİL
Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği Başkanı Prof. Tözüm’e göre, daha kaliteli bir yaşam için tüketilen bu ürünleri kullanırken sağlık üzerindeki etkilerinin farkında olmak büyük önem taşıyor. “Zayıflamak için çay tüketmemek gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bunların içinde diüretik dediğimiz idrar söktürücüler var. Bunlar vücudun daha çok suyunu atıyor, oysa ki insan bol su içse aynı etkiyi sağlar ve daha sağlıklı olur. Yani tüketici, bu çayların bazı riskleri yanında getirebildiğini ve karaciğerlerinde akut ya da kalıcı hasar bırakacağını bilmeli.”

gogle bakıyorum bişiler bulabilirmiyim diye ama elle tutualbilir bişey yok tek buldugumu sizinle paylaşayım arkadaşlar
Şişmanlığa Karşı Sandaloz Sakızı

Tarih: 19.11.2007

Şişmanlık dünyada gittikçe yaygınlaşan bir rahatsızlık. Bu dertten muzdarip olanlar kendilerine değişik yöntemlerle çare arıyor. Sandaloz sakızı da doğal yöntemlerden biri. Kilo problemi olanlara tavsiye ediliyor..

Bir süre önce gündemi uzun süre meşgul eden bitkisel ürünlerden gelen sağlık alternatif tıp olarak değerlendiriliyor. Yüz yıllar önce aspirin'in penisilinin veya diğer modern ilaçların olmadığı dönemlerde bitkilerle yapılan tedaviler bugün yeniden gündeme geliyor. Yan etkisinin olmaması ve kolay bulunmasından dolayı bitkisel ürünler tercih ediliyor. İstatistikler dünyada 1 milyar 200 milyon civarında şişman olduğunu gösteriyor. Türkiye'de ise her 3 kadından ve 5 erkekten birisi şişman olarak kabul ediliyor.

Dünyada ve Türkiye'de şişmanlığa bağlı olarak kalp, damar, kolesterol gibi birçok rahatsızlık meydana geliyor. Şişmanlık değişik yöntemlerle giderilmeye çalışılırken son yıllarda zayıflamaya yardımcı olduğu belirtilen yeşil çaylar yeniden revaçta. Yeşil çayların yanı sıra sandaloz zayıflama sakızı da yaygın olarak kullanılıyor. Babası Erol Gencer'den mesleği devralan Ziraat Mühendisi Cem Murat Gencel, sandaloz sakızının zayıflamada yeşil çaylara göre daha etkili olduğunu söylüyor. Kendisinin de bir ara kilo problemi olduğunu belirten Gencel, sandaloz kullanarak 10 kilo zayıfladığını ifade ediyor. Zayıflamada büyük etkileri bulunan sandalozun (zayıflama sakızı) son günlerde çok kullanıldığını dile getiren Gencel "Yemeklerden önce sıcak suda bekletilip kullanıldıktan sonra kilo problemleri olanların sorunlarının giderildiği görülüyor. Ayrıca zayıflamak için yeşil çay, siyah çay, fasulye kapçığı, farekulağı, incir, keçiboynuzu, keçisakalı, mısır püskülü, mürver, siyah bektaşi üzümü, fındık, adasoğanı da kullanılabilir." diyor.

Gencel, vatandaşların, sağlığı artık doğal ürünlerde aradığını belirtiyor. Hastalığı veren Allah'ın şifasını da doğada sakladığını vurgulayan Gencel şunları söylüyor: "Oğul otu, karabaş, çoban çökerten günnap, alıç yaprağı, kalp ve damar hastalılarına iyi geliyor. Lavanta ve enginar macunu Hepatit C için iyi geliyor. Saç dökülmesini önlemek için ise atkuyruğu, ısırgan otu, latin çiçeği tavsiye ediliyor. Mide rahatsızlıkları için ise karabaşotu, kırlangıçotu, köpeküzümü, melekotu, mersin (murt), meşe kabuğu, meyan kökü, susi, şerbetçiotu, tavşancılotu öneriliyor. Daha ismini sayamayacağımız 100'ün üzerinde bitki birçok rahatsızlığa iyi geliyor"

Baba mesleği için kimya bölümünü bıraktı

35 yaşındaki Cem Murat Gencel, baba mesleği "aktarlığı" devam ettirmek amacıyla kimya bölümü 2. sınıfta okurken Çukurova Ziraat Fakültesi'ni kazandı. Baba mesleği aktarlığı çok seven Gencel, bitkileri daha iyi ve bilimsel olarak tanıma imkanı bulabileceği ziraat fakültesine devam etti.

2000 yılında ziraat Fakültesini bitiren Gencel baba mesleğini devam ettiriyor. Oğul Gencel, 1955'te aktarlığa başlayan babası Erol Gencel'in yanında 1980'lerde çalışmaya başladığını söylüyor: "O dönemlerde bir yandan okula devam ederken bir yandan da babamın iş yerine gidiyordum. İnsanların babamın yanına şifa bulmak için gelmeleri, daha sonra geldiklerinde ise ‘Allah sizden razı olsun. Tavsiye ettiğiniz bitki çok iyi geldi. Ağrılarımdan kurtuldum' demeleri beni çok etkilerdi. Babamın elinde şifalı bitkilerle ilgili çok eski kitaplar olurdu. Sürekli olarak bu kitapları okuduğunu görürdüm. Babam ayrıca sürekli gezerdi. Hiç kimsenin gitmediği veya bilmediği bitkilerle gelirdi eve." Baba mesleğine uygun olduğunu düşündüğü ziraat fakültesine başlayan ve burayı başarıyla bitiren Gencel, bugün alternatif tıp olarak adlandırılan bitkisel ürünlerin birçok hastalığa faydasının bilimsel olarak kanıtlandığını belirterek çevresinde modern Lokman hekim olarak anılmaktan da rahatsız olmadığını dile getiriyor. Hastalığı veren Allah'ın doğada bu hastalığın şifasını da sakladığını belirten Gencel, yan etkileri bulunmayan bitkisel ürünlerin bugün birçok çevre tarafından kullanılmaya başladığını söylüyor. Babası Baharatçı Erol olarak adlandırılan Erol Gencel'in Osmaniye'de sıkça bulunan çaşir kökü ile ismini tüm Türkiye'ye duyurduğunu belirten aktar Cem Murat Gencel, 1996 yılında farkına varılan Çaşir kökünün bugün eczanelerde kullanılan birçok ilacın hammaddesi olduğunu belirtiyor. Çaşir kökünün yıllardır bölgemizde özellikle çocukları olmayan kadınlar tarafından kullanıldığını kaydeden Gencel, babasının bu bitkiyi dünyaya tanıttığını anlatıyor.

Gencel, "Çaşir kökü Osmaniye'nin dağlarında sıkça bulunuyor. Bölgede yaylalarda kalan Yörükler tarafından kullanılan kökün farkına babam varıyor. Daha sonra dükkânına getirerek bu bitkiyi satıyor. Faydalarını gören vatandaşlar daha çok kullanmaya başlıyor. Bu bitki daha sonra birçok yabancı bilim adamının dikkatini çekiyor. 1996 yılında gelen bazı yabancılar babamla görüştükten sonra bu köklerden alarak incelemek için götürüyorlar." diyor.

Yazar: Serkan Talan, Turkuaz/Zaman
Kaynak: Zaman Gazetesi

Kızlar sandolozu bilmemde elma sirkesi tam bir şifa...

Ya Rabbi, sirkeye bereket ver. Sirke, ne güzel nimettir. Benden önceki enbiyanın katığı da sirke idi. Sirke olan evin, başka katığa ihtiyacı yoktur.
Hadis-i Şerif [İbn-i Mace]

Kullanıldığı yerler

Hazırladığımız sirkeleri salatalarda, çorbalarda vs. aroma vermek amacıyla kullanabiliriz.

Şifa amaçlı kullanmak için; bir bardak suya 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1-2 tatlı kaşığı bal katarak, günde 3 kez, mümkünse yemeklerden önce (fazla kilo problemi için de etkili olan elma sirkesi bu amaçla kullanılacaksa mutlaka yemeklerden önce alınmalıdır) kullanılır.
Elma sirkesi koruyucu sağlık amacıyla, sürekli olarak günde enaz bir kez sabahları açken alınmalıdır. İyileştirici özellikleri

Besinlerin verimli kullanımını, metabolizmanın sağlıklı işleyişini, vücudun asit alkali dengesini korumasını sağlar. Kalsiyumun daha verimli kullanımını sağlayıp, bir yandan kemiklerin yeniden gerekli kalsiyumu almasını desteklerken, bir yandan da eklemlerdeki kalsiyum birikimini kırar. Uzun süreli kullanımı eklem ve kemiklerdeki sertlik ve sıkıntılara son verir. Sodyumun etkisini yansızlaştırarak yüksek tansiyondan korur. Kolesterolü düşürür. İçerdiği doğal asitler ve enzimler kanın daha sağlıklı ve ince akmasını sağlar. Başta damarlar, karaciğer, böbrekler olmak üzere vücudu detoksifiye eder, yağlı-mukus kalıntıları parçalar. İçerdiği yoğun potasyum sayesinde hücre büyümesini destekler. Soğuk algınlıklarında, boğaz enfeksiyonlarında, bronşitte içilebilir ya da buhusu yapılır. İdrar yolları enfeksiyonlarında, sindirim bozukluklarında, kramplarda, yaban arısı sokmasında, saçta kepekte, uyku bozukluklarında, kulak çınlamasında da kullanılır.

Gelelim, yazımızın başında doğal şifa kaynağı olarak nitelendirdiğimiz sirkenin bazı yararlarına:

Sebze ve meyveler, mikroplarından temizlemek için, sirkeli su ile yıkanır. Boğaz ağrılarında, sirkeyle gargara yapılır. Yorgunluk ve uykusuzluk için yatmadan önce sirkeli su içilir. Su ile kaynatılıp buharına durulursa baş ağrısı, astım ve cilt lekelerine faydalıdır. Kaşıntılara ve cilt çatlaklarına sirke sürülür. Sirkeli bez, mide üzerine konursa, bulantı ve kusmayı önler. Sirkeli bez varislere de faydalıdır. Sirke orta dereceli yanıklarda da kullanılır. Nasırların ve sertliklerin üzerine sirkeyle ıslatılmış ekmek konulur. Güneş yanığına sürülürse faydalıdır. Kepekli ve mat saçlar için durulama suyuna sirke ilave edilir. Cildi yumuşatmak, parlatmak için banyo suyuna bir miktar sirke katılır. Siğillere, sirke döküp üzerine kabartma tozu serpilir ve 15 dakika sonra toz silkelenir. Bal karıştırılmış sirkeli su her gün içilirse, düzenli kilo verilebilir. Sirke, ateş düşürücü, vücuda sakinlik ve ferahlık verici en zararsız maddedir. Ferahlatıcı kokusu sayesinde, baygınlıklarda hastayı uyandırıcı tesire sahiptir. Kanı sulandırır. Safrayı keserek, safra akıntısını düzenler. Kanamaları kısa zamanda kestiği bazı kaynaklarda belirtilmektedir. Hıçkırıkların giderilmesine yardım eder. (Sirke suyuna batırılmış bir parça şeker, yavaş yavaş emilir.) Sirke ile yapılacak gargara diş etlerini ve dişleri sağlığa kavuşturur. Sinemekiyle kaynatılıp içildiği takdirde, kabızlığa iyi geldiği kaynaklarda geçmektedir. Lavabo banyo gibi sert zeminler sirkeyle silinir. Patatesin pişirme suyuna bir kaşık sirke koyun. Hem rengi sapsarı kalır, hem daha lezzetli olur.

:icecream:

tekrar merhabalar
29.05.2008 sun an 87.6 kiloyum sabah itibari ile ( başlangıç 90 25.05.2008 )
sandoloz sakızı+diyet+spor+bitki çayları+bol su

:)

Siz de ahh keşke zayıflasam diyenlerden misiniz ?
zayıflamak isteyenlerin bu dertlerine çare arayanlar her gün başka bir çözüm yoluyla karşımıza çıkıyor.bunlardan biri de sandoloz sakızı.sandaloz sakızının yağ yaktığı ve sağlık için çok yararlı olduğu söyleniyor.biz de bu konuya eğildik ve netten şu bilgileri derledik sizler için okuyun ve kararınızı verin !
sandaloz sakızı zayıflatır mı ? işte cevaplar….
SANDALOZ SAKIZLI KARIŞIM FAYDALARI
Yağları çözer.
Metabolizmayı hızlandırır.
Kolestrolü düşürür.
Tansiyonu dengeler.
Tokluk hissi sağlar.
Bağırsak çalıştırır.
Not: Hamileler, emzirenler ve çocuklar kullanamaz. Çok düşük tansiyona sahip olanların doktora başvurarak kullanılması önerilir.
alıntıdır !

ben sıkı bir diyet yapıyorum herhangi bir listeye bağlı değil ama diyetim.
ekmek kepek ekmeği en fazla günde 3 dilim bol salata, çorba, ızgara şeyler

pelincan canım ..sen 3 kilonu sandaloz sakızı kullanmaya başlayaldan beri mi verdin.Eger öyleyse ne kadar oldu sen baslayalı sakıza?bi de yanında neler yaptın?:)

ewet canım 3 kilom gitti çok şükür.darısı başınıza.ikinci haftamdayım.:nazar:

merhaba arkadaşlar akşam tardıldım ve 600 gr daha gitti yarın bir hafta olacak herkese desteğinden dolayı teşekkür ederim

X