Doğuma Hazırlık erkek bebek isimleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
slm arkadaşlar bizimde oğlumuz olcak 5,5 aylık hamileyim isim araştırıyorum aklınızda güzel isimler varmı özellikle din talkına gelen isim olursa sevinirim

Biz de isim arayışındayız..

Benim şahsi kanaatim, iki ismin çocuğa eziyet olduğu...

Okulda arkadaşları başka ,öğretmenleri başka seslenir...

Aile büyüklerinden herkes sevdiği isimle çağırır.

Malesef 2 isim eziyet... Ama diğer yandan bütün kavgalara da son veren bir çözüm :)

İsim bence çocuğun karakterini de belirler..

Bunun dışında psikolojisini de etkiler...

Örneğin ismi Toprak olan bir çocuk gerçekten toprak ağırlığını taşıyamaz.. Bu tarz isimler pek önerilmez uzmanlar tarafından...

Benim bizzat arkadaşlarımda yaşadığım bir durum ise, ismi Yusuf İslam olan bir bebeğin kendinden beklenmeyecek kadar ağır olması. Çocuk şimdi 4 yaşında sanki 34 yaşında.. Pedagogları bile şoke edecek bir ağırlıkta .
O yüzden dikkat etmek lazım...

Bu sebeple biz eşimle çok kararsızız..

Biz beğeniyoruz. Aile büyükleri sevmiyor. Arkadaşlar bu ne biçim isim diyor. En iyisi kimseyi dinlememek :KK70:

Şimdilik bizim içimize sinenler; Tuna, Dağhan, Altan

Daha uzun bir liste yapıp seçicez inşallah. Daha 5 ayımız var :KK70:

Herkese sevgiler...

Biz eşimle karar verdik oğlumuzun ismine.Ailelerimizde hiçbir şey demedi neyseki:) bizde iki isim sevmiyoruz.zevk meselesi işte:) Bu arada aylardır oğluma adıyla sesleniyorum.yararı var diye okumuştum...

''Bir deli ırmaktı memleketimde, adını oğluma verdim, tuttu ırmağa benzedi... bir deli oğlan o!
Buket uzuner 'in "mavi tuna kumral ada" romanında insanı sersemletip, kitabın sonuna kadar bir gölge gibi bütün roman kişilerinin yaşamını da yönlendirmiş olan kahramanın adıdır ayrıca ARAS.'' Aras koycam kesinlikle.

Ulaş, Utku, Deniz, Ömer, Can, Ozan...

bizim düşündüğümüz isim kız da olsa erkek de olsa Deniz di ama eşimin kuzeninin adı Deniz...

biz de Can Ozan koymayı düşünüyoruz...(çocuğumuz olursa ve oğlan olursa tabi) bu arada Ozancan denmesin diye özelikle " Can Ozan" .....

Son düzenleme:
''Bir deli ırmaktı memleketimde, adını oğluma verdim, tuttu ırmağa benzedi... bir deli oğlan o!
Buket uzuner 'in "mavi tuna kumral ada" romanında insanı sersemletip, kitabın sonuna kadar bir gölge gibi bütün roman kişilerinin yaşamını da yönlendirmiş olan kahramanın adıdır ayrıca ARAS.'' Aras koycam kesinlikle.

bende o kitaptan cok etkilendim ve kızım olursA Ada oğlum olursa Tuna ismini alacak :)

ay Allahım çok duygulandım ya kaç yıl oldu bu başlığı açalı..oğlumun adı Akif Emre ..çok kibar ince centilmen bir oğlan şuan 8 buçuk yaşında oldu..birde kızımız var Elif Serra
arkadaşlar isim koyarken anlamının çocuğun karakterine yansıyacağını düşünerek karar verin bence

ay Allahım çok duygulandım ya kaç yıl oldu bu başlığı açalı..oğlumun adı Akif Emre ..çok kibar ince centilmen bir oğlan şuan 8 buçuk yaşında oldu..birde kızımız var Elif Serra
arkadaşlar isim koyarken anlamının çocuğun karakterine yansıyacağını düşünerek karar verin bence
Allah bagislasin..
Isimleri cok guzel..
Emre ve Elif isimleri hic eskimeyen her donem cok sevdigim isimler..
Serra nin da anlami cok guz3l..

X