17 yaş makyaj önerileriniz nelerdir?

princess.17

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2007
901
1
kızlar benim yasım 17-18 arası bişey buqun makyajımda sadece qozlerıme sıyah kalem oda alt kırpık dıplerıne kalem cektım bıde rımel surdum ıste arkadasımın babası dalqasına mı cıddı mı bılmıyorum ama mutlaka cıddıyet payıda olmalıdır dedi ki arkadasıma arkadasının doqum gunu mu yoo baba onun doqal quzellıqı dedı arkadasım babası da dedı ki o ne makyaj ne bılım bı kalem bı rımel sızce yasıma uyqun deqıl m deqılse nasıl makyaj yapmalıyım bana fıkır verır mısınız ne amacla olursa olsun oyle demesı ıcıme oturdu babasının ysıma qore nasıl makyaj yapabılırım ne yapmalıyım :çok üzgünüm:

Canım bana göre yaptığın makyaj yaşına uygun ama edindiğin arkadaşın ailesi.... Neyse devam edemiycem. Yanlış bişiy söylüyorsam özür dilerim ama bana göre yaşın son derece normal. Ben 17 yaşımda nişanlanmıştım. Kendini küçükmüşün gibi görme lütfen. Bak akşam akşam canım sıkıldı. Çok kızıyorum böyle şeylere ben yaaaa.....

kızlar benim yasım 17-18 arası bişey buqun makyajımda sadece qozlerıme sıyah kalem oda alt kırpık dıplerıne kalem cektım bıde rımel surdum ıste arkadasımın babası dalqasına mı cıddı mı bılmıyorum ama mutlaka cıddıyet payıda olmalıdır dedi ki arkadasıma arkadasının doqum gunu mu yoo baba onun doqal quzellıqı dedı arkadasım babası da dedı ki o ne makyaj ne bılım bı kalem bı rımel sızce yasıma uyqun deqıl m deqılse nasıl makyaj yapmalıyım bana fıkır verır mısınız ne amacla olursa olsun oyle demesı ıcıme oturdu babasının ysıma qore nasıl makyaj yapabılırım ne yapmalıyım :çok üzgünüm:

Eğer sen siyah kalem sürmek istiyorsan sür tabikide ama daha hafif olmasını istiyosan sürdükten sonra papisle hafif buğu verebilirsin gözaltlarına dikkat çekici ve koyu durmaz ozaman göz kalemin canım..Zaten bi abartıda göremedim ben makyajında belkide arkadaşının babası sizi hala daha küçük sandığı için o yorumu yapmış olabilir takma kafana:teselli:

Bende 18 yasindayim. Bi kalem bi rimel yapiyorum. Bazen de sadece rimel.
Gayet normal bi makyaj canim. Bosuna kafani takma baskalarinin soyledigine.yerimseniben

bende seninle ayni yastayim canim her turlu makyaji yapiyorum. etrafindakilerin ne dusundugu tabiki onemli ama sen kendine yakisani yap arkadasinin babasi senin makyajinla niye ilgileniyoki hemde abartili biseyde diil bi kalem. yaz geldi simdi zaten ben makyajimi daha dogal yapiorum bi far rimel fln ama kisin daha koyu renkler kullaniyorum herkesde cok begeniyo. kendinin istedigine gore yap baskalari icin diil a.s.

Yaşına uygun en doğal makyajı yaptığına inanıyorum canım.Bence sorun babasının seni dikkatle incelemesi olmuş.Bir babaya asla böyle birşeyi yakıştıramam.sana karışması ve laf söylemesi hoş değil.ama makyaj yapmayı seviyorsan.
1-Tenine uygun bir fondöten seçmelisin ve yaşına da uygun olmalı örneğin; max factor lastik performans olmalı
2-gözkalemini kirpik altlarının yarısından başlayarak ve dokundurarak yap,ama en önemlisi göz şekline uygun makyajdır.Göz kalemi olmazsa olmazdır
3-ruj olarak zaten yaz geldi pembe tonlarını dene kırmızı bordo gibi can alıcı ruj sana gitmez.ama senin için en güzeli şu olur.Niveanın vişne dudak koruyucusu renkte veriyor doğalda oluyor koruyucuda onu kullan benim vazgeçemediğimdir.
4-allık olarak hafif olmak kaydıyla, yüz şekline de uygun sürersen hafif pembe tonlarını kullan
5-rimelinide kirpiklerinin ucuna sür şekil ver
5-far kullanacaksan ten rengi sürsem ne olcak ki diyebilirsin ama ,ten rengi parlaklaştıracaktır.ten rengi ve toprak rengi simli pembe tonlarını tercih etmelisin
aa ben bunları zaten yapsam daha çok makyajlı görünürüm diyeceksin ama hepsi doğal oduğu için yüzünde ton farklılarştıracaksın kimsede bişey anlamaz yapa yapa öğreneceksin zaten.Ama o babayı kafaya takmamalısın.Çok ayıp etmiş.
Makyajjında asla çok renk kullanma koyu makyaj yapma makyajını sildikten sonra hasta gibi görünürsün yukarıda yazdıklarımı uygularsan makyajını sildiğinde bile doğal güzelliğin kalacak.
Sıkma canını artıkk:)))

Bir kalem, bir rimel nedir ki senin yaşın için çok normal bunlar...:1closedeyes:
Arkadaşının babasının beyni nasıl işliyor bilemem tabiiki...:enbuyukkk:
Bide benim yaptığım makyajı görsedi, gözleri yuvalarından çıkar guines rekorlar kitabına girerdi belki ..:roflol:..:roflol:

hepinize cok teşekkur ederim içimi rahatlattınız arkadasım dedi saten sen ona bakma bana da diyo dalqasına diye ama ne amacla dedıqı qercektn onemli deqildi benım ıcın o an ben mısafirim sonucta ne bileyim deqisik bi duyqu sok oldumm saten beklemıodum oyle bısey . . ben kendıme yakıstırıyorum gözlerimi belirqinleştirmeyi seviyorum qozlerım renklı olduqu ıcın zaten bi qoz makyajım var ve onda da yıne far sürmeyi sevmiyorum bi rimel bi kalem fondoten kullanmayı da sevmıyorum max factorun pudrsını kullanıorm oda bellı etmıyo ten rengımde olduqu ıcın cok doqal duruyo bundan ibaretti makyajım ama cok cok saolun ıcımı rahatalattınız iyiki varsınız canlarım benımm =)

18 imde makyaj yapmaya başladım
bir kalem bir rimel sürerdim şimdi de aynı makyajı uyguluyorum günlük hayatta
kendi baban olsa bir şey söylemesi doğal
küçük kızını hem küçük kalacakmış zannederama terbiyesizlik etmiş adam

Pardon da her arkadaşımızın babasına göre yaşasaydık her şeyi o oooooo..naniknanik
karışmasın her şeye..otursun işine baksın o..genç kız makyajından ne anlarmış da konuşuyo...
sinirlendirmeyin beni...:kızgın:

guzelim Cook Cok Normal 18 Yasimdayim Ve Rimel Allik Kapatici Far Yani Seninki Az Bile Ruju Saymiyorum Bilem:)))

Senin yasindakiler gozlerini mosmor yapiyorlar canimmm goruyorum etrafimda..

senin makyajin kalemle rimel sade..sende bir anormalik yok..

ben 24 yasindayim hic makyaj yapmam kalem cekmesini bilmem rimel desen yuzume gozume

bulastirrimmmm :)))

bence de gayet doğal bi makyaj canım, hafif tonlarda allık ve parlatıcı da kullanabilirsin hatta :teytey:

bence de gayet doğal bi makyaj canım, hafif tonlarda allık ve parlatıcı da kullanabilirsin hatta :teytey:

aslında tum arkadaslarım dedıqınız turde makyaj yapıyo onlarda o kadar bellı olmuyo ama ben yapınca ne hıkmetse deqısık oluyo kırpıklerım benım kasıma deqıyo dpten rımelı ceksem boyle takma kırpık qıbı duruyo uclara suruyorum qenelde abartılı durmasın dıye o zamanda yıne dıkkat cekıyo dudaklarım cok dolqun renklendırmek ıcın bıseyler sursem daha da buyuyo çok makyajlı qibi duruyorum =( ama bundan sonra kafama qore takılcam mıllete ne dı mı ama var ki görünüyo hıh :roflol:

ne güzel işte, insanlar kirpiklerini uzatsınlar diye nasıl uğraşıyolar =)
dudaklarının çok dikkat çekmesini istemiyor isen açık renk mat ruj da sürebilirsin canım:1hug:

aslında tum arkadaslarım dedıqınız turde makyaj yapıyo onlarda o kadar bellı olmuyo ama ben yapınca ne hıkmetse deqısık oluyo kırpıklerım benım kasıma deqıyo dpten rımelı ceksem boyle takma kırpık qıbı duruyo uclara suruyorum qenelde abartılı durmasın dıye o zamanda yıne dıkkat cekıyo dudaklarım cok dolqun renklendırmek ıcın bıseyler sursem daha da buyuyo çok makyajlı qibi duruyorum =( ama bundan sonra kafama qore takılcam mıllete ne dı mı ama var ki görünüyo hıh :roflol:

dert etmeye bile değmez boşver abartı fln yok amca ne karışıon kızlara sen kendine bak bea boşver princess :KK70:

X