Doğuma Hazırlık Gzel yeni erkek isimleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

derinxby

mis kokulumm...
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
6.361
2.132
45
KIZLAR GÜNAYDIN BİLDİĞİNİZ, AKLINIZA GELEN, BEĞENDİĞİNİZ ERKEK İSİMLERİNİ BURAYA YAZARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. ÇÜNKÜ İSİM BULAMIYORUM.ÇILDIRACAĞIMM..:bbo:

biz oğlumuz olursa baturalp düşünüyoruz.yiğitlerin yiğidi demek.anlamınıda söylenişini de çok sevdik.

eymen,kayra ben bunları beğeniyorum.eymeni düşünürdüm fakat aekadaşım koydu bebeğinie.kayra düşüneceğim

benim oğlum olsaydı ali batın koyardım.yani erkek olsaydı bu ismi koycaktık :) a.s.

kızlar henüz cinsiyetimiz belli değil ama erkek olursa melih koymayı planlıyorum kız olursa hüma yada beril koyacağım tabi babası neder acaba bilemiyorum

Benim eşim efe ve kerem isimlerini söyledi. Benim söylediklerimi beğenmedi. benim bulduklarım da
egemen, berke, arda, onat, çınar, ayberk. İkinci isim olarak mehmet düşünüyoruz.

bızim oglusumuzun adi allah izin verirse selim sina olcak teyzeleri. taa hamile kalamdan once buna karar vermistik.

bide aklinizda bulunsun cocuklarimiza guzel anlamli isiimler koymakla yukumluymusuz arkadaslar. sadece dile guzel geliyor veya soylenisi cok hos diye kaya, ates, alev vs gibi herhangi bi hissiyat tasimayan isimlerden uzan durun diye okumsutum bi yerde. cunku cocugun ismindeki anlam mutlaka cocukla ozdeslesirmis. paylasmak istedimm sizinleee

optummm hepiniziii

kızlar bende Taha Batu isimini beğeniyorum
Taha Kuran da geçiyor.
Batu ise güçlü kuvvetli demek

eğer benim oğlum olursa adını emir koymayı düşünüyoruz canım
teyzesi rüyasında emirhan diye görmüş
sağlıklı olsunda inşallah hayırlısı

bizim oğlumuz olursa BUĞRA koymayı düşünüyoruz

diğer düşündüğümüz isimler ise şöyleydi:

TUĞRA-----TURAB-------EMİRHAN-------OLCAYTUĞ-----BERKHAN---------

Kızlar biz yasin koycaz.aklımda başka olan isimlerde yahya, yagız,oğuz,yusuf canım :KK66:

alhan adını cok begenıyorum .avatardakı de benım yegenım adı mert alhan ama bu yegenımde oldugu için koyamam tabı.hala düşünmekteyım.kız ismi olarakta berrak duru ıstıyoruz

kızlar bizde haktan ve kerem isimlerini beğeniyoruz uzun zaman haktan koymaya kararlıydık ama şimdilerde kerem daha yumuşak geliyor bize hem anlamıda kerem sahibi olan haktan ise oda çok güzel bir anlam taşıyor allahtan gelen ben hem modern hemde anlamlı olmasından yanayım isimlerin yoksa benimde hoşuma giden başka isimlerde var ama bunlarda karar kıldık. zaten kızımın adıda irem ve kerem ile çok uyumlu oluyorlar

biz de oğlumuza Eymen ismini koymaya karar verdik arkadaşlar, anlamı da hayırlı, çok uğurlu insan demekmiş. Güzelde bir anlamı var söylenişi de güzel, yumuşak. Bir dizi de duymuştum ilk, burada da Ballım53 rumuzlu arkadaştan öğrendim anlamını anlamı da çok hoşuma gidince buna karar verdim. Eşim de çok sevdi şimdilik böyle düşünüyoruz

biz cok kararsızın eşim Ali kemal istiyor Ben yusuf istiyorum Batın da hoşuma gidiyor ama allah ın ismi olduğu için koymak ne derce doğru bilmiyorum bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim Bildiğim kadarı işle allahın isimlerikonulursa ön isim gerekiyormuş mesela samet yerine abdülsamet gibi bilgisi olan yazarsa sevinirim

X