Mis gibi kokulu çay içmek istiyorum

Bende iş yerimde demliorum her gün çaykur tiryaki ve tomurcuğu karıştırıyorum.evdede sürekli tomurcuk kullanırız çok seviorum.

Ben de çok severim aromalı çay içmeyi. Genelde earl grey içerim. Earl grey'in sırrı içindeki bergamot.

Bergamot ingilizceden geçme bir kelime. Merak edip araştırdım. Meğer bizim güney bölgelerde yetişen bey armudu imiş :) İngilizler bizden almış. Bey armudu diyemeyip begamot demişler. Biz de şimdi bergamot diyoruz. Ne üzücü. Earl grey ise bunu keşfedip ingiltereye getiren adamın adı.

Liptonunkini beğenenler bir de dia'nınkine baksın fiyat/performans bakımından çok iyi.

Son olarak diğer bir tavsiyem "çubuk tarçın" aktarlardan alabilirsiniz. 50 ykrlik alsanız bile baya gider bir parça kırıp çay demlerken içine atın memnun kalacaksınız...

kapalı carsıdan aldıgım gul tomurcukları(tomurcuk halınde kurutulmuş) ve ealry grey kullanıyorum çok güzel bir tat oluyor

bim marketteki hancı isimli çay senin aradığın çay bence çok hos bir kokusu ve aroması var.

Canlar aromalı bir çay tiryakisi olarak son iki aydır keşfettim çay,DOĞUŞ un gri paketli olanıdır,içinde bergamutta var.Birde demliğe 3-4 karanfil atarsanız içmeye doyamazsınız :))))))))Bilgilerinize,deneyin kulaklarımı çınlatırsınız mutlaka

herhangi bi çaya karanfil atınca 3 4 tane kokusu kanımca çokk hoş oluyor ama belgamutlarda çokk güzel koku ve tat veriyor....yerimseniben

tam benim konu olmuş çünkü ben her paket bittiğinde farklı bir çay alırım belki daha güzeldir diye:ecrin_bebek: ama hep doğuşun küçük teneke kutudaki aromalısıyla karıştırırım, yoksa yavan gelirsengözlerimebaksanab

bu arada kaçak çaylarda çok fazla sağlığa zararlı boya ve katkı maddesi varmış kesinlikle kullanmamanızı tavsiye ederim.söyleyen kişi ziraat mühendisi ve tarım il müdürlüğü yapmış biri.

herkese güzel çay keyifleri diliyorumkaydirigubbakcemile2 afiyet olsun:kahve:

arkadaşlar şiddetle tavsiye ediyorum lipton bergamot aromalı demlik poşet siyah kutuda müthiş bir tadı ve kokusu var.çay semem ama buna bayılıyorum içimide çok rahat...hiçbirşey karıştırmayın tek demleyin 2 kişi için 2 poşet yetiyor..mutlaka deneyin çok lezzetli

Ben normal çaya biraz tomurcuk bi kaç tane de karanfil atıyorum mis gibi oluyor şu bergamut çayını bende deniyeceğim

arkadaşlar çay içemede pek tiryaki diilim am aiçmek istediğimde de mis gibi kokmasını istiyorum hangi marka alamlıyım yada hangi çay ile karıştırıp kullanıosunuz cvplarınızı bekliom hadi paylasalım[/QUOTE

sıze sırrımı verım hangı cayı ıcıyorsanız demlıge 2 karanfıl bır yenıbahar tırnak buyuklugunde tarcın atın caydanlıgın suyu kaynayınca hemen degılde 10 dk sonra demleyın baharatlar acılsın yanı kavrulmus oluyor super hem faydalı hem mıs

arzu ettiğin herhandi bir markaya tomurcuk çay karıştır cnm bergamut çayıda olabilir hoşlanabilirsen elbette

kızlar doğadan'ın "AYVALI IHLAMUR"çayını şiddetle öneririm,normal çayı hiç içmeyen ben bu çayı 2 fincandan aşağı içmiyorum çok lezzetli yaa...

bende liptonun sarı paketiyle siyah paketini karıştırıyorum çok lezzetli oluyor gerçektende
ben çay pek sevmem ama eşm bi demlik çayı tek başına içiyor

X