Gebelik ve balık yağı

zuhal2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2008
73
0
Merhaba arkadaşlar, acaba aramızda doktoruna danışarak gebeliğinde balık yağı kullanan var mı? Varsa hangi markayı kullanıyorsunuz?
Bir kaç kez doktoruma sordum, balığın kendisini yersen daha iyi olur dedi. Piyasada çok marka var ama özellikle gebelikte güvenli kullanılabileni hangisi merak ediyorum. Zira çoğu balık yağı balığın karaciğerinden elde edildiğinden yüksek oranda "A Vitamini" içererek bebiş için toksik olabiliyormuş. O yüzden doktorların önerdiklerinden kullanmak gerek..

zuhalcım bence dr haklı neden dogal beslenmıyor da bunu arastırıyorsun bana kalırsa arkadasım balıgın kendısını ye sonra kaş yaparken göz cıkarmaaaa herseyın dogalı en ıyısı

herşeyin fazlası zarar bence de ben de aldım hamileliği ilk öğrendiğimde ama içmedim araştırdım haftada 1 yüzey balığı yemek yeterliymiş bi de ceviz omega 3 kaynağı forumda okumuştum bi arkadaşın 2 aylık bebeği diş çıkartıyomuş dr.kalsiyum ve omega 3 fazlalığından erken çıkıyo demiş hamilelikte fazla yemişsin demiş dişlerin erken çıkması iyi bişey değil sonra erken bozulup çürüylar biliyosun herşeyin dozunda olanı iyidir bence de

Marincap...günde bir defa ama iki tane birden alınıyor.Gebeliğin son üç ayında anneden bebeğe omega 3 geçişi daha da fazla olduğundan (haftada 2 kere balık yiyemiyorsan eğer) almak gerekiyor. Hatta dr.um bana doğumdan sonra da 3 ay devam etmemi söyledi....bebeğin retina ve beyin gelişimi için önemli...

Ben de doktorumdan istedim günde bir tablet alıyorum. Adı Efa Daily. bu mevsimde balık yenmiyor ki ne tat var ne de taze.

ben de kullanmaya karar verdim. acaba hangi markanınkini alayım? balığın vücündan elde edilenleri nasıl ayırt edicez, içeriğinde yazar mı?

bana doktorum verdi ilk öğrendiğimde 4 haftalıktı ve hemen başlattı günde bi tane alıyorum ve yemek yerken arada içiyorum yoksa en son onu yutarsam midemde en son o olduğu için çok fena koku geliyo benimki EFA

eğer balık yağı kullanmak istemiyorsanız günde 3-4 adet
cevizde omega3 yağını almanızda kısmen de
olsa yardımcı olabilir ama haftada 1 kere balık tüketiyosanız
balık yağı almanıza gerek yokmuşş

valla doktorum hiç öle bişey sölemedi bana direk başlattı günde bi avuç kadar ceviz yiyorum tavsiye ederim bebek çok zeki oluyomuş bütünlerinden yiyin zaten dikkat edin aynı beyin şeklinde deilmi kivide çok zeki yapıyomuş

doktorum bana seven sea verdi ama hergun alma dedı
ben hıc balık yıyemıyorum zaten onceden de hıc sevmezdım ama uzuluyorum da hanı
cevızı onerdı ama cevız hala mıdemı bulandırıyor :1no2:ınsa allah kısa zamanda gecer de bende yemeye baslayabılırım

Bence de en doğalı balığın kendisini yemek...Benim doktorum hiç önermemişti balık yağı vs.şeyleri tek kullandığım ilk ay folik asit sonrasında supradyn pronatal ve ferrum fort.du onun dışındaki herşeyi gıdalardan aldım en doğalı da bu...
balık sevmeyebilirsiniz ama bebişlerimiz için mecburuz...mesela ben asla süt içemezdim hala da içmem ama hamileliğim boyunca zorlaya zorlaya her sabah ve akşam bir bardak sütümü içtim herşey bebeğim için...
amaaaaa illaki balık yağı derseniz tavsiyem sinop su ürünlerinin ürettiği hamsi yağı.dır.Çünkü hiç bir balık yağı yada tabletlerinde hangi balığa ait olduğunu bilemezsiniz yazmaz çünkü...oysa benim dediğimde hangi balığa ait olduğunu biliyorsunuz.markası DENİZDEN...tüm analizleri TUBITAK.ta yapılmış ve onay almıştır...piyasadaki diğer balık yağlarında bolca katkı maddesi vardır kokuyu gidermek için kakao, çilek gibi içine katılanlarda katkı maddesidir...Oysa bu markada hiçbirşekilde hem katkı maddesi yok hemde aroma yok buna rağmen kokusuzdur...
sorusu olanlara yardımcı olurum...

Arkadaşlar doktorlar neden her gebelikte önermiyorlar acaba? Ben de çok sık balık tüketemiyorum, cevizi de çok zor yiyorum..O yüzden kullanmak istiyorum. Dün gece internette epeyce araştırdım İngilterede her gebelikte verilmesi konusunda yasa çıkıyormuş..yakında doktor kontrolüne gidecek olan arkadaşlar gebelikte en güvenli olanını sorabilirler mi?

doktorum bana balık yiyemediğim için marincap verdi. Hamileler için üretilmiş olan balık yağlarından birisi. Ancak 2 günde bir almamı söyledi ve aşırı kilo almaya başlarsan bırak dedi

bende balık yiyemediğim için doktoruma danıştım balık yağı al ozaman dedi ceviz yeteri kadar karşılamıyormuş 2-3tane cevizde yiyorum 2-3günde 1 de marincap balık yağı alıyorum.doktorum günde 1tane al dedi ama ben az alıyorum içim rahat etmediği için

kislar bu konuyu actiginiz icin tesekkur ederim benimde balik yagi hakkinda ogrenmek istedigim birsey var balik yagi kilo aldirirmi haberiniz varmi acaba ?

arkadaslar ben de marincap kullaniyorum ve 17 haftalik hamileyim bu arada kullandigim balik yaginin somon baligindan elde edildigi yaziyor prospektusunde hayirli hamilelikler diliyorum herkese

selam arkadaşlar bende 26 haftalık hamileyim. banada dün doktorum verdi 1 sabah 1 akşam tok karnına. Markası Ocean

29 haftalık hamileyim ve yaklaşık 3 aydır iki günde 1 tane olmak üzere Marincap balık yağı içiyorum....içmeye başladığımdan beri çok hızlı kilo aldık bebeğim de bende...

X