Gebelikte balık yağı

zuhal2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2008
73
0
Merhaba arkadaşlar, acaba aramızda doktoruna danışarak gebeliğinde balık yağı kullanan var mı? Varsa hangi markayı kullandınız?
Bir kaç kez doktoruma sordum, balığın kendisini yersen daha iyi olur dedi. Piyasada çok marka var ama özellikle gebelikte güvenli kullanılabileni hangisi merak ediyorum. Zira çoğu balık yağı balığın karaciğerinden elde edildiğinden yüksek oranda "A Vitamini" içererek bebiş için toksik olabiliyormuş. O yüzden doktorların önerdiklerinden kullanmak gerek..

Türkiye de satılan balık yağlarının çoğu değil hepsi balığın karaciğerinden yapıldığı için tavsiye edilmiyo.Öbür türlüsünü yutrdışından getirmen gerekiyomuş.Bence de balığın kendisini yemen daha faydalı.

Benim doktorum hamileyken 6 ya da 7 ayımda bir balık hapı verdi ama ithal bir haptı. Eczane siparişle getirdi, herhangi bir balık hapını kullanmayın. Adını hatırlarsam yazarım.

bende balik yiyemiyorum ve doktorum bana balik yagini tavsiye etti.
cunku hicbir sekilde yiyemiyorum balik..
aldigim balik yaginin icinde ayrica;omega-3,folat
B6,B12 ve E vitaminleri var..ve gunde iki tane iciyorum
yalniz bunu yurtdisindan alman gerekiyor.eczaneler getiriyor
ben adini yazayim bi arastir istersen..vede doktoruna sor

hapin ismi MÖLLER¨S GODT FOR(hjertet)

bende çok nadiren balık yiyebildiğim için doktora söyledim balık hapı verdi, ismi balya, çok şükür bi sorun yaşamadım, balık yağı hiç bi zararı olmas ithali türkü farketmes zararlı bişi yokki

zararlı bişi var tabiki. Yukarda yazıldığı gibi Türkiye'de satılan haplar balığın karaciğerinden yapıldığı için A vitamini oranı çok yüksek.A vitamini de bebeklere zararlı. Yoksa büyüklere ve de hamile olmayanlara tabiki zararı yok.Bence sende hemen bırak.

marincap ve seven seas bu ürünler gebelikte kullanılıyor ben kullandım ve yapılan istatistiklere göre yararı çok fazla bebeklerin zekasının arttığı söyleniyor ve gerçekten öyle benim kızım çok zeki sosyal zekasıda iyi bence kullan arkadaşım

ben one a dayin omega3nu kullanmısıtm doktorum onu onermisti
haftada 2 balıgımı da yemıstım
bence cokta iyi oldu arkadasım tavsiye ederim

Bende balık yiyemiyorum.Doktoruma söylediğimde bana daha iyi balıkta ağır metaller var bebeğe zararı olabilir demişti.Onun yerine Solgar'ın balık yağını önermiştim 3 aydan doğuma kadar hergün bir tane kullandım ama fiyatı diğerlerine göre biraz pahalı..

doktorum marincap tblet önerdi.gebeliğim boyunca marincap tblet kullandım.günde 3 defa.düzenli olarak balık yense bile yeterli olmuyormuş.birde taze ceviz yenilirse o da yardımcımcı oluyor.

marincap kullanıyorum arkadaşım bir gün arayla içiyorum..
doktorum tavsiye etti.. iç rahatlığıyla kullanabilirsin...

kızlar bende günlük ceviz tüketiyorum balık yesek iyi olur ama kim uğraşacak onunla şu sıcakta ya:) en azından cevizi ihmal etmeyin derim günde 3 ceviz azda olsa günlük ihtiyacımızı karşılıyormuş.

balık yiyemiyorum ben de...dr marincap önerdi.benim çok pimpirikli oldugumu biliyor,kötü birşey olsa vermezdi..

bende hiç balık yiyemedim 6.aydan sonra bende 'marincap' kullandım her gün 1 tane içtim,son aylarda 1-2gün arayla içtim canım

ben dün doktoruma sordum..gnc nin balık yağını önerdi...o balığın karaciğerinden değil vücudundan üretiliyor..alıp almama konusunda kararsız kaldım..

X