öğretmen eylül anneleri ve doğum izini...

femmepetal

when There is better,good is not enough
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2007
4.782
864
Aslıcım özellikle sorum sana ve öğretmen arkadaşlara
aşağı yukarı aynı tarihlerde doğum iznine ayrılacağımız için sizin vereceğiniz cevap daha güvenilir olacaktır..Benim biraz kafam karıştıda..

Ben 14-15 Temmuz gibi 32. haftamda olacağım ve normalde doğum iznine ayrılmam gerekiyor fakat biliyorsunuz doğuma 3 hafta kalaya kadar çalışıp doğum öncesi kullanmamız gereken kalan 5 haftayı doğum sonrasına ekletebiliyoruz.Bu sebepten ben doktorumdan çalışabilir raporu alıp ağustosun son haftası-yani doğumuma 3 hafta kala doğum iznime ayrılsam 5 haftayı da doğum sonrasına ekletsem raporum kabul edilir mi??:sm_confused:Raporu doktorum verir,zaten tatilde olacağım ama milli eğitim kabul eder mi?fisfisfisYoksa zaten yaz tatili olduğu için doğum öncesi 8 hafta almak zorundasın 5 haftan yanacak mı derler bana?Çok kafama takıldı bu konu.zaten yaz tatilindeyken doğum öncesi iznim yanacak ve doğum sonrasına ekletemicem sanırım.Yani doğum sonrası sadece 2 ay izinli olacağım... Sizin için durum nasıl arkadaşlar???İzinler nasıl oluyor bilgisi olan var mı??:uhm:

merhaba ,ben de aynı şeyi merak ediyodum memurlar la ilgili bi sitedebuldum mevzuata göre göre bizim izin kaynıyo maalebenneyaptımkisef

gül canımm bende bu izni öyle araştırıyorumki sorma canımm. şimdi bizim okulda geçen sene 2 tane dogum yapmış arkadaşlarım var onlardan ögrendigim kadarını size aktarayımm. canım bizim dogum öncesi 37. haftaya kadar çalışabilir rapor almamıza gerek yokmuş zaten tatilde oldugumuz için dogrudan 37. haftada dogum iznine ayrılıp dogum öncesi 3 hafta kullanıp 5 haftasını dogum sonrasına aktarabiliyormuşuz. toplamda dogum sonra 13 hafta izin kullanabiliyoruz. birde istege baglı olarak 40 günlük bir rapor kullanabiliyormuşuz.kendim daha bugün konuştum yine dogum öncesi agustos başında izne ayrılıp eylül itibariyle aralık ayının ilk haftasına kadar dogum iznim geçerli sonrada 2008in son gününe kadar rapor alıp.2009 da raporlar sıfırlanıyormuş tekrar bir 40 gün rapor alma durumum dogabiliyormuş tabi bu rapor alma işi drun verip vermemesine baglı biliyorsunuz. istersek heyet raporu da alınabilirmiş. ben ögretmen arkadaşla bunları konuşurken müdür yardımcımız yönetmeligin degiştigini dogum öncesi izinin bir ay dogum sonrasının 1 ay oldugunu söyledi kafamı karıştırdı bir tek bugün eve gelince onuda araştırdım ama tam degil yarın tekrar araştırıp buraya eklerim canımm. sizlerde araştırıp birşeyler bulursanız mutlaka paylaşın.
gül canım böyle bir konu açtıgın için çook çook teşekkür ederim.umarım benim bu edindigim bilgiler dogrultusunda yardımcı olabilmişimdirr.

gül canımm bende bu izni öyle araştırıyorumki sorma canımm. şimdi bizim okulda geçen sene 2 tane dogum yapmış arkadaşlarım var onlardan ögrendigim kadarını size aktarayımm. canım bizim dogum öncesi 37. haftaya kadar çalışabilir rapor almamıza gerek yokmuş zaten tatilde oldugumuz için dogrudan 37. haftada dogum iznine ayrılıp dogum öncesi 3 hafta kullanıp 5 haftasını dogum sonrasına aktarabiliyormuşuz. toplamda dogum sonra 13 hafta izin kullanabiliyoruz. birde istege baglı olarak 40 günlük bir rapor kullanabiliyormuşuz.kendim daha bugün konuştum yine dogum öncesi agustos başında izne ayrılıp eylül itibariyle aralık ayının ilk haftasına kadar dogum iznim geçerli sonrada 2008in son gününe kadar rapor alıp.2009 da raporlar sıfırlanıyormuş tekrar bir 40 gün rapor alma durumum dogabiliyormuş tabi bu rapor alma işi drun verip vermemesine baglı biliyorsunuz. istersek heyet raporu da alınabilirmiş. ben ögretmen arkadaşla bunları konuşurken müdür yardımcımız yönetmeligin degiştigini dogum öncesi izinin bir ay dogum sonrasının 1 ay oldugunu söyledi kafamı karıştırdı bir tek bugün eve gelince onuda araştırdım ama tam degil yarın tekrar araştırıp buraya eklerim canımm. sizlerde araştırıp birşeyler bulursanız mutlaka paylaşın.
gül canım böyle bir konu açtıgın için çook çook teşekkür ederim.umarım benim bu edindigim bilgiler dogrultusunda yardımcı olabilmişimdirr.

Aslııı ne güzel konuşuyosun sen öyle...sırnaşık şey
Canım ben de memurlar.net diye bir site var orada araştırmaya çalıştım ama tam olarak bizim sorumuza cevap yoktu.Benim derdim bana 32. hafta ayrılmak zorundasın çünkü zaten yaz tatili izinindesin demeleri.Ama 37. haftaya kadar hiç rapor almayıp 37. hafta direk doğum izinine ayrılınca bir sorun çıkmıyorsa süper demektir.Ben gelecek sene 1. dönem hiç başlamayıp 2. dönem başlamayı düşünüyorum zaten yeni tayin olacağım bir okul olacak.
37. haftaya kadar çalışabilir rapor almamıza gerek yokmuş zaten tatilde oldugumuz için dogrudan 37. haftada dogum iznine ayrılıp dogum öncesi 3 hafta kullanıp 5 haftasını dogum sonrasına aktarabiliyormuşuz. toplamda dogum sonra 13 hafta izin kullanabiliyoruz. Bu cümleler herşeyi açıklıyor aslında,ama benim sorduğum herkes aksini iadda etti,doğum öncesi izinin yanıyor,zaten tatilde olduğun için doğum sonrasına ekletemezsin dedi.kafamçokkarıştı

gül canımcımm bende en son dr kontrole gittigimde dogum izninden konu çıktı. dr sen zaten tatilde olacksın çalışmayacaksınki bana kalırsa yazmam gerekirse yazarım çalışabilir raporunu yazarım dedi ama isterseniz araştırın diyince bende yeni dogum yapan arkadaşlarıma sordum hayır dediler zaten tatildeyiz ne raporu sen dogrudan agustosta 37.haftanda ayrılacaksın izne dediler.

bana da mantıklısı öyle gibi geliyor zaten ama işte
herkes farklı bişey söyledi ben de olmaz diye inanmaya başlamıştım artıık

arakdaşlar izniniz zaten tatile denk geldiği için 5 haftayı ekleme gibi bir şansınız yok.temmuz ve ağustos ayı zaten tatil.bu bilgiden kesinlikle eminim.

arakdaşlar izniniz zaten tatile denk geldiği için 5 haftayı ekleme gibi bir şansınız yok.temmuz ve ağustos ayı zaten tatil.bu bilgiden kesinlikle eminim.

nili arkadaşımm ben dogum iznini kullanan arkadaşım söyledi agustosun 1 ve 2 haftası izne ayrılacagım ve iznimin 5 haftasını sonraya aktaracagım idarecilerimlede konuştum.ama söyledigin iyi oldu teşekkürler tekrar araştırırım.

biz egitimciler için güzel bi konu olmuş gül teşekürler.duyduguma göre dogum izni ile ilgilli yeni bi genelde yayınlanmış arkadasların dedigine göre 5 haftalık iznimizi artık dogum sonraasına aktaramıyormuşuz bu konuda blgisi olan varmı.bende nette arastırdım ilk gün bi safyfa buldun okudum ama nerde ne okudugumu bulamıyorum şimdi.sizlerde bi araştırın okula yazı geldi mi bu konuda

Doğum izni

"Verilmesi zorunlu olan mazeret izinleri"nin düzenlendiği taslak, doğum iznine ilişkin daha kapsamlı açıklamalar getiriyor. Buna göre, 8 haftalık doğum öncesi izine ayrılan memur, bu iznini kullanmakta iken doğum yapması halinde kullanmadığı süreler doğum sonrası mazeret iznine eklenmeyecek. Doğumun gecikmesi halinde geciken süre doğum sonrası mazeret izninden düşülmeyecek.

Öğretmenlerin süt izinlerinde eğitim-öğretimin aksatılmamasına dikkat edilecek. Okul öncesi ve sınıf öğretmenlerinin öğretmenlerin görevli olduğu eğitim kurumunda ikili öğretim yapılması halinde, öğretmenin sınıflarını hangi dönemde istediği göz önünde bulundurulacak. Tekli öğretimlerde ise mümkünse öğle arası, sınıf öğretmenleri bakımından bunun mümkün olmaması halinde müzik, din kültürü ve ahlak bilgisi, beden eğitimi ve İngilizce gibi diğer alan öğretmenlerinin sınıfa girdiği zamanlarda süt izni kullandırılacak. Aynı hüküm sözleşmeli öğretmenler için de geçerli olacak.

memurlar nette buldum.yayınlanmış olan genelge bu lütfen ne anladıgınızı izah edelim benim kafam karıştıda:uhm:

kızlar eminim ki tatile gelen doğum öncesi 8 hafta kullanılmış sayılıyo rapor almanız farketmez kabul de edilmiyo zaten 5 haftayı ekletemiyoruz sonraya arkadaşlarımvar aynı şekilde madur oldular ve yönetmeliği de inceledim ben bu sadece yaz tatili şubat tatili için geçerli normalde tabi 5 haftayı aktarabiliyoruz böle bi değişiklik söz konusu değil mebin sitesinde mevzuat kısmından arayın orda yazıyo

Aslı bana da daha önce hep nisanur,nili ve kumralımın dediğini söylediler canım..
Tatile gelen doğum öncesi veya sonrası izinleri kullanılamıyormuş...:1no2:

Ama senin söylediğin şeyde mantıklı geliyor,37. haftaya kadar çalışabilir raporu almak mantıksız zaten tatildeyiz,direk 37. hafta gidip ben doğum iznine ayrılıyoruz denmez mi:uhm: bana öyle olmalı gibi geliyor ya da gönlümden öyle geçiyor da ondan:bbo:???

Aslı bana da daha önce hep nisanur,nili ve kumralımın dediğini söylediler canım..
Tatile gelen doğum öncesi veya sonrası izinleri kullanılamıyormuş...:1no2:

Ama senin söylediğin şeyde mantıklı geliyor,37. haftaya kadar çalışabilir raporu almak mantıksız zaten tatildeyiz,direk 37. hafta gidip ben doğum iznine ayrılıyoruz denmez mi:uhm: bana öyle olmalı gibi geliyor ya da gönlümden öyle geçiyor da ondan:bbo:???

gül canımcımm bugün sabah bende memurlar nette bir yazı okudum biraz canım sıkıldı ama inşllah dogru degildir diye dua ediyorumm. birazdan yazıyı ekleyecegim canımm ve araştırmayada devam edecegim.

Memurlar nette buldugum yazı arkadaşlarr.
İznin doğum sonrasına aktarılabilmesi için belirli şartların bir arada bulunması gerekmektedir. Bunlar; a) Tabip onayı, b) Memurun isteği, c) İşyerinde çalışması hususlarıdır.
Öğretmenler, Ağustos ayında izinli sayıldıklarından tabip onayı ve memurun isteği şartları karşılanmış olsa dahi işyerinde çalışma şartı gerçekleşmemiş olacaktır. Bu nedenle Ağustos ayındaki doğum öncesi iznin çalışmadığı için doğum sonrasına aktarılması söz konusu değildir.
Burada ayrıca şunu belirtmek gerekmektedir. Devlet Personel Başkanlığınca sorunları çözmek amacıyla çıkarılan doğum izin sürelerine ilişkin tebliğde bu konuya değinilmemiştir.

Aslı bu yazıyı ben de okumuştum memurlar.nette
ondan zaten iyiice ümidimi kestim.Devlet Personel Başkanlığınca sorunları çözmek amacıyla çıkarılan doğum izin sürelerine ilişkin tebliğde bu konuya değinilmemiştir.
ama işte bir de böyle eklemişler,ortada şaibeli bir durum var,ama sorduğum çoğu kişi de bana olumsuz cevap verdi,daha önce böyle kullanabilen kimseyi duymadım ben malesef.

Aslı bu yazıyı ben de okumuştum memurlar.nette
ondan zaten iyiice ümidimi kestim.Devlet Personel Başkanlığınca sorunları çözmek amacıyla çıkarılan doğum izin sürelerine ilişkin tebliğde bu konuya değinilmemiştir.
ama işte bir de böyle eklemişler,ortada şaibeli bir durum var,ama sorduğum çoğu kişi de bana olumsuz cevap verdi,daha önce böyle kullanabilen kimseyi duymadım ben malesef.

gül canımm hatta ben bu yazıyı okuduktan sonraa sabah okula gider gitmez okumuştum. memurumuza sordumm ben böyle bir yazı okudum diye. yok canımm niye kullanamazsınki kullanırsın hatta 3 haftayı kullanmasan bile dogrudan 5 haftanı aktarırsın dedi ama bu yazılardan bilgisinin oldugunu sanmıyorumm en iyisi mebi arasak ne yapsak bilmiyorumkiii şaştım kaldım.

Bugün öğretmen arkadaşlarla günümüzz vardı
izin konusunu sordum onlara....
Bana izinin yanmicağını doğum öncesi 32. haftada doktordan çalışabilir raporu almamız gerektiğini ve doğum izinine 37. hafta ayrılmamız gerekteğini söylediler ama bu 32. haftada alınan çalışabilir raporunu mutlaka almamız gerekiyormuş,aksi taktirde 37. haftada almaya kalkarsak işte o 5 haftayı saymıyorlarmış.Bana verilen bilgiler böyle,inşallah doğrudur.

Bugün öğretmen arkadaşlarla günümüzz vardı
izin konusunu sordum onlara....
Bana izinin yanmicağını doğum öncesi 32. haftada doktordan çalışabilir raporu almamız gerektiğini ve doğum izinine 37. hafta ayrılmamız gerekteğini söylediler ama bu 32. haftada alınan çalışabilir raporunu mutlaka almamız gerekiyormuş,aksi taktirde 37. haftada almaya kalkarsak işte o 5 haftayı saymıyorlarmış.Bana verilen bilgiler böyle,inşallah doğrudur.

ayyy güll canımm inan çokk sevindimm inşllah öyledirr hayatımm ee öyle olursa benim haziran sonunda almam gerekiyor çalışabilir iznini daha sonrada agustosun birinci haftasıda dogum iznine ayrılabilirim yanii öylemii dogrumu anladımm canımcımm.

X