Kafa Süpürgesi (Karabaş) Otu Nasıl Kullanılır? Nelere İyi Gelir?

canan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2006
93
3
KAFA SÜPÜRGESİ

KULLANILIŞI: Çaydanlıkta su kaynatılıp indirilecek, bir miktar Kafa Süpürgesi otu konacak. Üzeri örtüldükten sonra üç beş dakika demlendikten sonra bardağa konulup şeker veya bal ilave edilip içilebilir.
Bir günde iki veya üç kere içilebilir.

Bu çay içilirken gerek baş bölgesinde gerek vücutta terleme olursa, ter üzerinde kurutulmamalıdır. Terli çamaşır çıkarıp kuru çamaşır giyilmelidir.

FAYDALARI:
1- Kafa süpürgesi bilhassa baş bölgesindeki tıkalı damarları açar. Baş bölgesindeki dışarı atılmayan toksit maddeleri terle ağız burun yoluyla dışarı atar. Sinüzit iltihapları burun ve geniz kanalıyla boşaltır. Ayrıca tüm vücuttaki damarları da açar.

2- Mide ve bağırsağı yumuşatır, gaz sıkışmasına iyi gelir.

3- İdrar sökücü özelliği vardır, Böbrekleri çalıştırır ve temizler, safra ifrazatını artırır. Safrayı çalıştırır.

4- Beyin hastalıklarına iyi gelir.

5- Uyuşukluğu giderir ve vücuda dinçlik ve zindelik verir.

6- Karaciğeri çalıştırır, Karaciğere çok faydalıdır. Ardıç tohumu ile kullanılırsa taş ve kumların dökülmesine daha iyi gelir.

7- Sedatif etkisi vardır.(Sakinleştirici ve rahatlatıcı) Dinlendirici ve rahatlayıcı bir uyku verir(Bu uyku beyin damarlarının açılması ve toksin maddelerin ter ve diğer kanallarla atılmasından ileri gelmektedir. Beyin rahatladığı için uyandığında dinlendirici olmaktadır.

8- Baş ağrısının her türlüsüne iyi gelmektedir. Migren ve sinüzit dâhil her türlü baş ağrısına iyi gelecektir. Bu tedavi de ardıç tohumu ile kullanılması daha iyi netice verir.

Şu hususlara da riayet edilmesi gerekir.

----Terleme olursa ter vücutta kurutulmamalıdır. Mutlaka değiştirilmelidir.

----Banyodan sonra baş ve vücut iyice kurulanmalı soğuk ve rutubetli yerlere çıkılmamalıdır.

----Yattığınız yatağın pencere kenarı, pencere kapı arası cereyanlı yerlerde olmamasına dikkat edilmelidir.

-----Yağışlı havalarda başın ıslanmamasına,ıslak başın rüzgardan korunmasına dikkat edilmelidir..

-----Ayaklar devamlı sıcak tutulmalıdır. Ayakların üşümesi, bağırsak, böbrek, safra ve mide rahatsızlığına ve birçok rahatsızlığa neden olur.

aydınlattığın için sağol canan ben faydasını görüyorum
daha nelere iyi geldiğini açıklamışsın ben devam ediyorum içmeğe

sethangel sinüzit yazan forumlara bak iki tane olacak bilgi var orada.

canancım benim ciddi boyutta migrenim var.migrene iyi gelir demişsin peki ağrı başladığında mı içmek gerekiyor yoksa her zaman mı?yada belli bir süresimi var?
cevaplarsan sevinirim..

sethangel ciğim çevrendeki aktarlara bir bak bulamazsan gönderebilirim

minerwa arada bir bitki çayı içiyorsan bu bitkiyi kullanabilirsin belki ağrıya yakalanmamak için bir yoldur.

migrene ne kadar iyi geldiğini denemediğim için bir şey söyleyemiyorum.isteyen arkadaşlar için çok miktarda bitki siparişiverdimdi de aktar içiine daha nelere yaradığını açıklayan bir not koymuş ben de yayınladım.

tedavide asıl olan hastalığa yakalanmamaktır.

Ben bunu ilk defa duyuyorum bendede sinuzit var ara ara bas agrisi falan yapar..Yesilim içiyormus,denenebilir yani....Cok tsk ederim paylastigin için..Bunu kaydedicem ve denemeye calisicam tabii bitkiyi bulursam...Tekrar tskler paylastigin için...

bir anne 54 gerçekten çok ilginç bir şey biliyor musun?

ben gezdiğim her yerde hestalık duyduğum zaman acaba hangi bitki iyi geliyor diye düşünür bilenlere, deneyip kullanmışlara sora sora,bilhassa eşimin bu konudaki bilgi birikimine güvenerek tavsiyelerde bulunurum.

k k ya yazmadan önce bu kafa süpürgesinin bu kadar az bilinen
bir bitki olduğunu gerçekten bilmiyordum. yoğun mesaj lar ve talepler karşısında şaşırdım.
emin ol ki böyle bir bitki var , ben ve benim gibi birçok arkadaş bununla şifa buldu.
bazı arkadaşlara gönderdim ve isteyenlere de gönderebileceğimi söyledim.

42 yaşında üç çocuk annesiyim sağlık konusunda şaka yapılmayacağını düşünüyorum

takdir sizin.

canancım teşekkür ederim.siteye yeni girdim seni de tanımadığım için sormuştum.eski mesajlarını okudum.boş biri olmadığını anladım.
daha önce tarif ettin mi bilmiyorum şekli falan nasıl.resim koyman mümkün mü?
baharatçı bize başka birşey verebilir.
seni bulmuşken şunu da sorayım.eminönü mısır çarşısının dışında birisi adamotu diye bir şey satıyordu.nelere iyi geldiğini levhasına yazmış.kök zencefile benziyor.hemeroide de iyi geliyormuş.cilde sürünce yakıyodu.bir de biraz kazıdı yedi.tabi ki güvenemedim.ama elimin üstüne sürdü öyle yakıyıordu ki
bo ot hakkında bir şey biliyor musun.

resmini koyamam çünkü bitkiyi bütün olarak alamıyoruz ufalanmış oluyor mentollü bir kokusu var.açık yeşil renkte...adam otu hakkında yarın bir yazı hazırlayıp bu bölüme koyarım inşallah

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Mesaj editlenmistir...

adam otu zehirli bir bitki olduğu için kullanımını tavsiye edilmiyor.

ben şahsen bırak zehirli otla iyileşmeyi zararlı yan etkileri olan bitkileri bile kullanmaktan yana değilim. adam otundan gelecek şifayı başka bitkilerde arayalım bence...

hemoroit için kader otu basur un üzerine ezilip konunca iyi geliyor bitkinin diğer adı kaya koruğu, ancak taze yapraklar kullanılacak.

SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN: çoğu zaman sigara içenlerin bahanesidir birtürlü bırakamıyorum demek .eğer gerçekten bırakmak istiyorlarsa işte onlaraönemli bir dr dan kolayca uygulayabilecekleri bir tarif: karabaş bitkisi:eek:smanlı padişahının ferman çıkarttırdığı bir bitkidir.bu bitkiden en iyi şekilde faydalana bilmek için doktorun tarifi şöyle: 1 tatlı kaşığı karabaş otu 1 su bardağı su 3-4 dakika kadfar kaynatılır ve iki günde bir içilir. herdefasında yeniden taze olarak hazırlanıp içilmesi lazım.
ben denedim çok işe yarıyor valla kızlar önemle duyrulur hatta çevremdeki birçok kişiyede denettim gerçekten faydasını gördük

sevgili KK yöneticileri ,
ben kafa süpürgesi hakkında verdiğim bilgide yasakkelime(karabaş otu) diye bir kelime kullanmadım.
onu kim ilave etmişse karabaş otu ile kafa süpürgesini aynı sanıyor.
karabaş otu sinüzittede kullanılıyor olabilir ama kafa süpürgesi diye bahsettiğim bitki başka
lütfen bu konunun başlığını düzeltin.
yanlış bilgilenme olmasın.yasakkelime

SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN: çoğu zaman sigara içenlerin bahanesidir birtürlü bırakamıyorum demek .eğer gerçekten bırakmak istiyorlarsa işte onlaraönemli bir dr dan kolayca uygulayabilecekleri bir tarif: karabaş bitkisi:eek:smanlı padişahının ferman çıkarttırdığı bir bitkidir.bu bitkiden en iyi şekilde faydalana bilmek için doktorun tarifi şöyle: 1 tatlı kaşığı karabaş otu 1 su bardağı su 3-4 dakika kadfar kaynatılır ve iki günde bir içilir. herdefasında yeniden taze olarak hazırlanıp içilmesi lazım.
ben denedim çok işe yarıyor valla kızlar önemle duyrulur hatta çevremdeki birçok kişiyede denettim gerçekten faydasını gördük
yani sigara dan tiksindiriyor mu? bi:çok üzgünüm:raz daha acar mısın? tabii eger hala buralardaysan....

bende geçen gün aktarda görmüştüm ne işe yaradığını merak ediyordum sağolasın :1closedeyes:

sevgili KK yöneticileri ,
ben kafa süpürgesi hakkında verdiğim bilgide yasakkelime(karabaş otu) diye bir kelime kullanmadım.
onu kim ilave etmişse karabaş otu ile kafa süpürgesini aynı sanıyor.
karabaş otu sinüzittede kullanılıyor olabilir ama kafa süpürgesi diye bahsettiğim bitki başka
lütfen bu konunun başlığını düzeltin.
yanlış bilgilenme olmasın.yasakkelime

Bende sifali bitkiler diye kitap var canim zamanin hekimleri (Ibni-Sina mesela) Karabas otunun diger ismi kafa süpürgesidir demis.

Yani benim okudugum kadariyla aynisi:uhm:

Bende sifali bitkiler diye kitap var canim zamanin hekimleri (Ibni-Sina mesela) Karabas otunun diger ismi kafa süpürgesidir demis.

Yani benim okudugum kadariyla aynisi:uhm:

karabaş otuna yöresel olarak kafa süpürgesi deniliyor olabilir. ama bizim sinüzitte kullandığımız ve bir çok dostumuzun da kullanıp sinüzitinden kurtulmasına sebebp olan bitki KAFA SÜPÜRGESİ dir. ve bu mentollü açık syeşil renkli bir bitki dir.
karabaş otu ise mora benzeyen bir rengi vardır.
:içelim::kahve:

X