toplama lokal mi?genel anestezi mi?

nestle76

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
4.046
20
arkadaşlar,

tecrübesi olandan acil bilgilendirme rica ediyorum..bugün çatlatma iğnemi olacağım..perşembe sabah toplama yapılacak..toplamanın genel anesteziyle mi, yoksa lokallemi yapılacağını tercihime bıraktılar...ağrılı bir işlem midir?genel anestezinin yumurtalar için bir riski var mıdır?daha önce lokal anesteziyle toplatan var mı?herhangi bir sancı hissediliyor mu?ilk denemem ne kadar bilgi verirseniz o kadar memnun olurum...

Bana hiç sormadılar genel anestezi yaptılar, çoğunlukla da böyle yapıyolar, yumurtalara bir zararı yok merak etme, genel anestezide bile uyandığında hafif ağrı hissediyosun lokalde belki daha tedirgin olursun o yüzden geneli tavsiye ederim.

bende de aynı kaygı var ama ben genel anesteziden korkuyorum, uyanması zor mu oluyor?

bende de aynı kaygı var ama ben genel anesteziden korkuyorum, uyanması zor mu oluyor?

valla bana iğneyi yaptıktan sonra 10 saniye sürmedi uyumuşum, işlem 15-20 dakika sürüyü narkozuda ona göre hafif veriyolar zaten o yüzden uyanmakta zor olmuyo birden kendine geliveriyosun öyle sezeryan doğumdaki gibi sayıklamaymış saçmalamaymış ayılmaya çalışmaymış yok yani merak etmeyin :)))

Gerçi ben uyumadan önceki korkulu psikolojiden olsa gerek uyanınca direk ağlamaya başlamıştım nedense halbuki aklım başımdaydı ama demek korka korka girmişim içeri, çok kolay bir işlem merak etmeyin

canım benim ya kuzi Allah razı olsun beni rahatlatacak tek cevap buydu, şimdi gönül rahatlığıyla genel anestezi diyebilirim. acıya çok dayanıklı değilim ama genel anesteziden de uyanmaktan çok korkuyordum. oh beeee.

Arkadaşlar Bir Soru Daha,

18-25 Mm Boyutlari Arasinda 5 Yumurta Tespit Edildi...iyi Mi Sizce Bu Rakam?burayi Okuyunca 20 Adet Filan Olanlari Gördüm..hemen Moral çöktü Tabi...bu Arada Durumumu Kisaca Yazayim Sizlere: Ben 2 Kez Normal Yolla Hamile Kaldim Ve Fakat Kürtaj Oldum...2005 Yilinda Korunmayi Biraktim Ve 1 Yilin Sonunda Olmayinca Doktora Gitttim..endometrium üzerinde Myom Tespit Ettiler..belki Bundan Hamile Kalamiyorsundur Değip Ameliyat Ettiler...ameliyat Sonrasi Endometriumum Tekrar Eski Ideal Kalinlik Ve şekline Dönmedi..artik Ameliyat Hatasi Mi, Allah Yazgisi Mi Bilmiyorum...tüp Bebek Girişimi öncesi De Kalinlaşsin Diye Epey östrojen Kullandim...bugün Itibariyle Endometrium Kalinliği 9.7 Cm...embriyolarin Tutunmasi Için Yeterli Mi Bilmiyorum..acibadem Hastanesinde Görüyorum Tedavi Mi? Sizler Arasinda Acibadem De Tedavi Gören Var Mi Acaba?

Arkadaşlar Bir Soru Daha,

18-25 Mm Boyutlari Arasinda 5 Yumurta Tespit Edildi...iyi Mi Sizce Bu Rakam?burayi Okuyunca 20 Adet Filan Olanlari Gördüm..hemen Moral çöktü Tabi...bu Arada Durumumu Kisaca Yazayim Sizlere: Ben 2 Kez Normal Yolla Hamile Kaldim Ve Fakat Kürtaj Oldum...2005 Yilinda Korunmayi Biraktim Ve 1 Yilin Sonunda Olmayinca Doktora Gitttim..endometrium üzerinde Myom Tespit Ettiler..belki Bundan Hamile Kalamiyorsundur Değip Ameliyat Ettiler...ameliyat Sonrasi Endometriumum Tekrar Eski Ideal Kalinlik Ve şekline Dönmedi..artik Ameliyat Hatasi Mi, Allah Yazgisi Mi Bilmiyorum...tüp Bebek Girişimi öncesi De Kalinlaşsin Diye Epey östrojen Kullandim...bugün Itibariyle Endometrium Kalinliği 9.7 Cm...embriyolarin Tutunmasi Için Yeterli Mi Bilmiyorum..acibadem Hastanesinde Görüyorum Tedavi Mi? Sizler Arasinda Acibadem De Tedavi Gören Var Mi Acaba?

18-25 mm arası iyi diye biliyorum ama yumurta sayın 5 'se biraz az 10 tanenin altında toplanınca az sayılıyomuş öyle demişlerdi bana, 20- 30 hatta 40 yumurtası toplananlarında normal değil tabiki genelde polikistik over hastalığı olanlar böyle fazla yumurta üretiyolar, ama birde şöyle bişey var benim ultrasonda 11-12 yumurta falan görünüyodu toplandığında 15 tane olduğu çıktı ortaya, ultrasonda görünen kesin rakam değil, ayrıca yumurtaların sayısından çok kalitesi önemli çok yumurta sadece şansı arttırır ama 40 yumurtası olupta hiçbiri işe yaramayanlarda var o yüzden sen bunlara takılma hayırlısı olsun inşallah, 9,7 cm çok iyi bence, benim rahmim 8 'in üzerine pek çıkmıyo normali zaten 8'in üzeri olması ama bu transferimde okadar estrojen aldığım halde 7,5-8 arası iken tuttu, sen bol bol dua et, transferden sonra da kendini sıcak tut ve dinlen

canım benim ya kuzi Allah razı olsun beni rahatlatacak tek cevap buydu, şimdi gönül rahatlığıyla genel anestezi diyebilirim. acıya çok dayanıklı değilim ama genel anesteziden de uyanmaktan çok korkuyordum. oh beeee.

:roflol: tahmin etmiştim neden sorduğunu, yengem sezeryan doğumdan sonra 2 saat kendine gelemeyip sürekli saçma sapan konuşunca bende böyle olucam sanıp korkmuştum hiçte öyle olmadı, tabi uyurken sayıkladıysam bilmem ama doktorlara ayıp olmaz boşver :icecream:

Kuzi Sağol..farkindayim Bu Sayi Az...bu 5 I çabuk Gelişti Benim..diğerleri Yetişemedi...6 Günde 20 Mm I Buldular...demekki çok Yaramaz Ve Aceleci Bir Bebiş Doğuracağim:))niyeyse Içimde Hiç Hamile Kalacakmişim Gibi Bir Duygu Olmuyor...2 Kürtajim Olduğu Için Allahi Küstürmüşüm Gibi Geliyor Sanki...dualarinizi Esirgemeyin...hepimizin Gönlüne Göre Versin Allahim....

Kuzi Sağol..farkindayim Bu Sayi Az...bu 5 I çabuk Gelişti Benim..diğerleri Yetişemedi...6 Günde 20 Mm I Buldular...demekki çok Yaramaz Ve Aceleci Bir Bebiş Doğuracağim:))niyeyse Içimde Hiç Hamile Kalacakmişim Gibi Bir Duygu Olmuyor...2 Kürtajim Olduğu Için Allahi Küstürmüşüm Gibi Geliyor Sanki...dualarinizi Esirgemeyin...hepimizin Gönlüne Göre Versin Allahim....

Sevgili nestle...insan daima bilmediği ve yaşamadığı şeyler için endişe duyar..korkar..hak veriyorum sana ama sen iki kürtaj bir de ameliyat olmuşsun..Bence endişelenmene bile gerek yok..Belki senin geçirdiğin bu durumlardan daha acısız ve ağrısızdır..Benim 18 yumurtam toplandı..uyandığımda hafif ağrılarım vardı..Genel anestezi işin kolayı bile..Hiç bişey hatırlamıyorsun...Rahat ol yani..

Birde benim doktorumun dediğine göre kadının rahim yumurtalık vs. bir rahatsızlığı yoksa 10 ile 20 yumurta toplamak ideal olan ..ne fazla ne az...Ama diğer arkadaşında dediği gibi önemli olan kaliteleri..tabi ki sayı ne kadar fazla ise içlerinden kaliteli olanları seçebilme şansı yüksek oluyor..Ayrıca endometrium kalınlığın şu an için gayet iyi görünüyor..Ama az olupta hepsinin kaliteli olma şansları da var..İçini ferah tut..Kaygılar stresleri doğuruyor bu da bizim anotomimizi etkiliyor..Bol şans sana....

Son düzenleme:
Sevgili nestle...insan daima bilmediği ve yaşamadığı şeyler için endişe duyar..korkar..hak veriyorum sana ama sen iki kürtaj bir de ameliyat olmuşsun..Bence endişelenmene bile gerek yok..Belki senin geçirdiğin bu durumlardan daha acısız ve ağrısızdır..Benim 18 yumurtam toplandı..uyandığımda hafif ağrılarım vardı..Genel anestezi işin kolayı bile..Hiç bişey hatırlamıyorsun...Rahat ol yani..

Birde benim doktorumun dediğine göre kadının rahim yumurtalık vs. bir rahatsızlığı yoksa 10 ile 20 yumurta toplamak ideal olan ..ne fazla ne az...Ama diğer arkadaşında dediği gibi önemli olan kaliteleri..tabi ki sayı ne kadar fazla ise içlerinden kaliteli olanları seçebilme şansı yüksek oluyor..Ayrıca endometrium kalınlığın şu an için gayet iyi görünüyor..Ama az olupta hepsinin kaliteli olma şansları da var..İçini ferah tut..Kaygılar stresleri doğuruyor bu da bizim anotomimizi etkiliyor..Bol şans sana....

çok teşekkür ederim...50 dakika sonra çatlatma iğnesini olacağım..dualarınızı esirgemeyin...kendi yolculuğumu bende burdan sizlerle paylaşacağım...

inşallah hayırlı evlatlar verir Allah, tabiki hiç sorunun yokken kürtaj yaptırdıysan yanlış ama bunlar geçmiş şeyler bol bol dualar et Allah gönülden edileni kabul eder biliyosun (estağfirullah el azim ve etübü ileyh) bu tövbe istiğfarı tekrarla her aklına geldiğinde kayınvalidem herzaman tembihler beni bunu söylemem için çok iyiymiş belkide işime yaramıştır kimbilira.s.

ben rahim filminde genel anestezi almıştım uyanmak çok kolay ama ben uyanırken ağlamışım :)) anesteziden tırstım sanırım :)) ondan ağladım ..çok kolay ama mışıl mışıl uyuyup uyanıyosun bende şuan 3.aşılamamı oldum sonuç 7haziranda belli Olcak ama tutmaz ise tüpe geçicem allahın izni ile ozaman bende kesinlikle yumurta toplama işlemini genel anestezili istiyorum..çünkü korkarım

:roflol: tahmin etmiştim neden sorduğunu, yengem sezeryan doğumdan sonra 2 saat kendine gelemeyip sürekli saçma sapan konuşunca bende böyle olucam sanıp korkmuştum hiçte öyle olmadı, tabi uyurken sayıkladıysam bilmem ama doktorlara ayıp olmaz boşver :icecream:

KUZİ SEN TÜP BEBİŞİ NERDE YAPTIRDIN...

kizlar rahim kalinligi 8 veya uzeri olmasi gerekiyor yani simdi tutunmasi icin embryonun oylemi????ya 7 cikarsa ?yada 6.5 ???tutunmazmi???

kizlar rahim kalinligi 8 veya uzeri olmasi gerekiyor yani simdi tutunmasi icin embryonun oylemi????ya 7 cikarsa ?yada 6.5 ???tutunmazmi???

mehaycım 6-7 mm ile tutunması zor diyor doktorlar. ama benim doktorum bir konferansa katılmış ve orada isveçli bir doktor 5,5 mm ile hamilelik olduğunu gösteren bir örnek vaka anlatmış. Çok sık olan ve tavsiye edilen bir durum değil ama rahim kalınlığı yeterli olmasa da denenebilir. Belki tutar sonuçta. Yüzde olarak şansı düşük tabi..

sen kafanı takma bence, östrojen bantı veya hap ile rahmin kalınlaşması sağlanıyor. Benim de inceydi, 6 gündür vagifem kullanıyorum, dün 9 mm'e ulaştı.

eger dayanabilirim diyorsan anestezisiz bilmiyorum ama benim canim cok tatli oldugu icin anestezi ile yaptirdim

KUZİ SEN TÜP BEBİŞİ NERDE YAPTIRDIN...

Ben umut tüp bebek merkezinde yaptırdım ilki tutmayınca embriyoları dondurdular, ikinci denemede umuttaki dondurulmuş embriyolarımı alıp hospitalium'da transfer ettirdim, karışık yani biraz

X