ilk banyo

burningaura

herşey çok güzel olacak!!
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
1.670
21
41
arkadaslar;deneyimli anneler,bebegi göbeği düşmeden yıkadınız mı?biri yıkanır biri yıkanmaz diyor?ne yapmalıyız?:sm_confused:

merhaba benim kizimin ilk banyosunu hastanede hemsire yaptirmisti dogumun 3.gününde daha sonrada biz göbegi düsünce evde yaptirdik zaten göbegide 7-8 günde düsmüstü.bende emin degilim yaptirilabilirmi yoksa yaptirilamazmi?ama bana hemsire banyodan sonra göbegini iyice kurulamami söyledi

biz gobegi dusmeden yikamistik gazli bezi yapistirdik uzerine 2. bezi vazelinli pamukla yapistirdik suyu gecirmesin diye zaten 6.gun dustu gobusu ama ilk yikadik nasil rahat uyumustu sen bilirsin yikama konusunda herkez farkli seyler diyor kaldi ki dr bile birbirini tutmuyor

canım dr lar yıkamayın dıyorsa yıkamayın oole herkesın dedıgınede ınanma agzı olan konusuyor hesabı bızımd drumuz bebegı gobek bagı dusmeden yıkamayın dedı bende yıkamadım ama gobek dustukten sonra her gece yıkıyorum sen kımsenın dedıgıne bakma dr yıka dedıyse yıka demedıyse yıkama bosver sen herkesın bıldıgı kendıne ama bende fıkır sana

bende 8 günlük göbeği düşünceye kadar yıkamamıştım ılık sabunlu suyla silip bebek yağı ile masaj yapmıştım

cnm benım oglum 7 aylık dogdu yenıdogan bölümünde kaldı bir hafta ve her gün yıkıyolardı ama ben eve getırdıgımde göbeği düşene kadar yıkamadım korktum 15 günlükken düştü göbeği ozamn yıkadım

canım yeni doğan bebeğin cildinde vernix kazeoza denilen beyaz kremsi bi tabaka vardır görmüşsündür sende bebeğinde bu özellikle 3-4 gün vücudunu korur mikroplardan.o yüzden dr lar yıkamayın der asıl amaç budur ama göbeğide su gördüğü zaman biraz daha gec düşer hepsi bu.ben oğlumu 4. gün yıkadım göbeğide acıktı bişeyle kapatmadım cok hassas ve kısa zamanda yıkadım öyle cok şampuan vs. deil daha cok su.göbeğide 13.günde düştü.sende dediğim gibi dikkat ederek yıka derim yinede en doğruyu kendin bilirsin

benim kızımı ilk gün hastanede hemşire bigüzel yıkadı,doktorum göbegi düşene kadar yıkama dedi 20 gün geçti üstünden düşmek bilmiyor korktum diger bir doktoru aradım oda yıka bişey olmaz dedi yıkadım 2 güne kalmadan düştü
her doktor farklı bişey söylüyor ben anneme güveiyorum artık o hep yıkayalım diye ısrar etti kabul etmemiştim ama sonunda yine annemin dedigine geldim:)

Bizimkide ilk hastahanede yıkandı göbeğinin düşmesini beklemedik.Biz hergün yıkıyoruz çok mutlu oluyor.Eğer bi akşam yıkamzsam o gece uyumuyor ve uyutmuyor..

benim kızımı ilk gün hastanede hemşire bigüzel yıkadı,doktorum göbegi düşene kadar yıkama dedi 20 gün geçti üstünden düşmek bilmiyor korktum diger bir doktoru aradım oda yıka bişey olmaz dedi yıkadım 2 güne kalmadan düştü
her doktor farklı bişey söylüyor ben anneme güveiyorum artık o hep yıkayalım diye ısrar etti kabul etmemiştim ama sonunda yine annemin dedigine geldim:)

canımo göceğin düşüceği varmış banyoyla alakalı değildir 22 gunde böbek düşmemzi ya bizimki 5 günlükken düştü

benim oğlumun doktoru hergün yıkayın demişti ben de öyle yaptım hastaneden geldikten sonra da yıkadım ve göbeğine alkolle pansuman yaptım ve o gün bu gündür her akşam yatmadan önce yıkıyorum(aşı olduğu günler hariç) yıkamayınca huzursuz oluyor yavrucak
bi de anne karnında suyun içinde oldukları için özellikle ilk günler su onları çok rahatlatıyor benimki suya girer girmez rahatlıyordu hala da öyle

benimde dr um göbek düşene kadar yıkama dedi bizimde dün 14,günde düştü ve bugün yıkadım bebeğim o kadar rahatladıki ..artık boynu pişik olmaya başalmıştı her gün silmeme rağmen bundan sonra hergün yıkamayı düşünüyorum..arkadındanda losyonla bi masaj süper olur

X