2 li test ( 11-14 hafta testi)

ademel adına sevindim canım Allah tamamına erdirsin.darısı bizlerin başına:)

merhaba arkadaşlar ben ikili testimin sonucunu aldım ve sonuç pozitif çıktı yani iyi değil. ense kalınlığı 1.2 mm ikili test sonucum kombine risk 1:3771 ikili test 1:674 yaş riski : 1:941 trisomy 18+ NT 1:10000
Trisomy 21 sonucuna göre aynı değerleri gösteren 484 kadından sadece 1inde trisomy 21li gebeliğe rastlanmıştır.

merhaba arkadaşlar ben ikili testimin sonucunu aldım ve sonuç pozitif çıktı yani iyi değil. ense kalınlığı 1.2 mm ikili test sonucum kombine risk 1:3771 ikili test 1:674 yaş riski : 1:941 trisomy 18+ NT 1:10000
Trisomy 21 sonucuna göre aynı değerleri gösteren 484 kadından sadece 1inde trisomy 21li gebeliğe rastlanmıştır.

canım aslında bu ikili ve üçlü testler olasılık testleridir gercekçi testleri değildir.o yüzden ihşalalh temiz cıkar seninde bende hayırlısı carşamba günü yaptırcam Allah her şeyin hayırlısını versin

[evet haklısın bu testler teşhis testleri değilmiş ama insanın içine bi kere kurt düştümü tamam sonucu öğrendiğimden beri çok üzgünüm yarın cerrahpaşa tıp fakültesine gidicem 3lü testin zamanına 3 hafta var onu beklemek ölüm geliyo eğer o testte risk fazla çıkarsa karnımdan su alınacak çok zor şeylermiş bunlar allah kimseye göstermesin :1no2:

evet canım sen de haklısınn dediğin gibi kurt bi kere düşünce inasın yüreğine pekte kurtulamıyosun.sen yinede içini temiz tut canım.benimde yengemde cıkmıştı sorun onun da karnından su alındı cok zorluklar cekti.ama şimdi temiz cıktı sonuçları içini ferah tut canımm

ense kalınlığı benimde 1,1 mm idi ama doktorum çok iyi dedi benmi yanlıs anladım acaba.kan testimede herşey yolunda demişti merak etme bişicik olmaz

arkadaşlar bu ikili test sadece kandamı araştırıyor yoksa vajinal ultrasonda yapılıomu

kan da bakılıyor.birde dr ultrasonda ölçümler yapıyor bebek ile ilgili.benim karından ult.ile yapılmıştı

Önce Riskli gebelik teşhisi konulup sonra profilinde bebeğinin resimleri olan anneleri görünce seviniriyorum..
Allah banada nasip etsin amin..

Son düzenleme:
Ve bende o şanslı annelerdenim artık.. Çok şükür rapor sonucumuz temiz çıktı.

X