Köfteler Fellah köftesi(resimli)

cilekk

Kücük adamIna asIk..
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2007
6.895
21
img2980ud7.jpg

)
Bulguru iki bardak suyla islayin.Salca ve istege gore baharatlari ilave edip cig kofte yogurur gibi
15 dk yogurun.daha sonra yumurta ve unu ilave edip
yogurma islemine devam edin.yarim bardak sicak su ile istege gore hamuru kivama getirmek icin elinizi islayabilirsiniz fakat kati bir hamur olmali.Daha sonra elinizi her defasinda yaglayarak misket buyuklugunden hamurlar yapin..once 3-5 tanesini kaynar suda haslayin,baktiniz dagilmiyorlar digerlerini haslama isleminide bitirip servis tabagina alin..(dagilan kofteler icin biraz daha un ekleyebilirsiniz)
uzerine hazirladiginiz sarmisakli yogurt karisimini ilave edin,ve eritilmis salcali yaginizdanda uzerine sos gezdirip servis yapin..
her yiyen bayildi surekli yapiyorum..kolay gelsin :

Son düzenleme:
valla ismi dikkatmi cektide baktim:roflol: ama güzele benziyor denicem ben bu fellah köftesini saol

paylasim icin tesekkurler. Adana tarafinin yemegi yanlis hatirlamiyorsam. Annem ve halam cok guzel yaparlar. seninkide cok guzel gozukuyor canim.

cilekim ellerine saglik,bende pek severim bu tarifi,yanliz kimyon ve sarimsagi sosunda kavurursanizda cok harika oluyor

evet bahsetmıstın daha once bana cok gusel gorunuyor :p
sarımsak varsa denemem lazım :))

img2980ud7.jpg

Bulguru iki bardak suyla islayin.Salca ve istege gore baharatlari ilave edip cig kofte yogurur gibi
15 dk yogurun.daha sonra yumurta ve unu ilave edip
yogurma islemine devam edin.yarim bardak sicak su ile istege gore hamuru kivama getirmek icin elinizi islayabilirsiniz fakat kati bir hamur olmali.Daha sonra elinizi her defasinda yaglayarak misket buyuklugunden hamurlar yapin..once 3-5 tanesini kaynar suda haslayin,baktiniz dagilmiyorlar digerlerini haslama isleminide bitirip servis tabagina alin..(dagilan kofteler icin biraz daha un ekleyebilirsiniz)
uzerine hazirladiginiz sarmisakli yogurt karisimini ilave edin,ve eritilmis salcali yaginizdanda uzerine sos gezdirip servis yapin..
her yiyen bayildi surekli yapiyorum..kolay gelsin :)
ooooof bu neya arkadasim sabah sabah bayildim yani...buna esim kusur bulamaz heraldeCADIARZUdeniycem kesin:teselli:

aiiiiiiiii en çok sevdiğim şey hemde tam istediğim gibi gezmeye gittiğimde fellah köftesi gelsin diye dua ederdim

ama kimi yerde bunun harcını domates biber ve mandonozla karıp öyle yapıyorlar ve yoğurtsuzzzz :S o hiç hoşuma gitmedi

şu an çalıştığım için bana pek denk gelmez ama annem evde yaptıysa bana kesin ayırır. Teyzem de yollar çok seviyorum fellah köftesini olsa da yesem =(

bende yapıyorum bu akşam.ama ban domatesili biderli maydanozlu yapardım
şimdi isa yoğurtlu yapaçağım.yanınada poğaça bu akşamlık yemeğimiz hazır.

teşekkür ederim canım çok sağol :teytey: ben bayılırım böyle yemeklere ahanda şimdi mutfağa giriyorum tutmayın beni cevap yazamassam bilinki zehirlenmişizdir yada lezzetinden parmaklarımızı yemiş ailecek hastanedeyizdir

tamam haslaniyor ama süzgecle aliyorsun suyun icinden..
dolayisiyla servis tabagina koydugunuzda sulu olmuyor..

ayy ben bayılırım fellah koftesinee... şutarafagitti

ben de yarın deneyeyim bariii... :icecream:

bizde bunu yogurtlu değilde domatesı ve sarımsagı rendeleyip kavuruyoruz köftelerin üzerine döküyoruz bu sosu ve üzerine maydonoz doğruyoruz.bide öyle deneyin

Evet çok güzel oluyor bu köfte hatta akşam çaylı gelen misafirlerine yapabilirsiniz.Ben depfreze atıyorum baktım misafir gelecek.Tencerede soğan,yeşilbiber,domates ve köfteleri kavuruyorum.Az su koyup çektiriyorum ve öle ufak kaselerle servis yapıyorum.Böreklerin yanında falan.....

X