hamilelikte yemek yiyememe ve bebeğin beslenmesi

melek82

Guru
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
146
2
41
merhaba arkadaşlar ben 6 haftalık hamileyim dün doktora gittik kese göründü ama daha kalp atışları yok. ben bulantılardan dolayı yemek yiyemiyorum çok acıkıyorum ama yemek yiyemiyorum bebeğimin gelişimine zararı olur mu? ne yapmam lazım. mutfağa girmek bir işkence giremiyorum ve dün sadece öğeyin bir bisküvi yedim akşam gece hiç bişe yiyemedim açlıktan kıvranıyorum ama yiyemiyorum ne yapmalıyım bana fikir verin. bebeğime bir sorun olmaz değil mi? :uhm:

melekcim günaydın bende 7.5 haftalık hamileyim benim bulantı falan yok mutfağa giriyorum ama bende de iştahsızlık canımın istememesi var yiyorum ama hep zorla

guzelım bendede aynı durum var açım ama yıyesım yok.valla ılk 3 ay bebegın beslenememesı gıbı bır durum olmazmıs sanırım bı sıtede bakmıstm oyle dıyodu dr bey.bulantı bendede var mıde bos olunca o daha kotu.uzulme sorun olmaz bence.

öncelikle hayırlı olsun canım bebeğin..bende aynı durumdaydım hatta ne yazıkki hala tam olarak geçtiği söylenemez inşallah sen kısa sürede atlatırsın.ama korkulacak bişi yok merak etme bende endişeleniyordum bebeğime zarar veriyorum diye ama sonra öğrendimki bebek senden besleniyor yani senin depolarından sen yiyemezsen zararı sadece sana çünkü o gerekli olan herşeyi senden alıyor zaten..ama ilerki aylarda seninde desteğin gerekecek nasılsa ozaman bulantılarında geçmiş olur.sağlıklı kolay bir hamilelik geçirmeni dilerim canım...

evet ilk üç aydan sonra bebek beslenmeye başlarmış ve bires haklı senin şuanda yiyeceğin çoğu şey senin yararına olacak yani o zaten sendeki şeyleri çekecek

tebrık ederım canım allah kucağına almayı nasip etsin öncelıkle...
yaşadığın sorunu emın olabılırısn kı tum hamıleler yaşıyor.
Bende ilk üç ayımda mutfağa bıle gıremedım buzdolabını açmam mumkun değildi.Sadece meyveden tıksınmedım.onu yedı bol bol..
Doktorlar bu konuda annelerı pek sıkmıyorlar.yanı kendını zorla demiş arkadaşlarımızdan bırtanesi ama zorlamanba hıc gerek yok.Canın ne ıstıyorsa onu ye hayatım.kendını sıkıp boşyere stres yapma.
ılk uc ayda bebeğin extra bir beslenmene ıhtıyacı yok.snın depoların cok dolu zaten yeterınce oradan beslenebılıyor.
Beslenmen ılk 3 aydan sonra cokkkkk onemli.ozaman miden bulansada yemek zorundasın.
yıyemezen ve cok ıstıfran olursa doktoruna anlat.serum tedvısı uyguluyorlar..
Şimdilik kendıne çok dıkkat et ve dediğim gibi beslenmenı cok kafaya takma.
sağlıklı gunler..

Merhabalar,bende 8 haftalık hamileyim,bulantım yok sadece biraz midem ekşiyor ama inanılmaz iştahsızım.Bebek için yeterli besin alamıyorum diye üzülüyorum.İlk 3 ayda bebeğin anneden yeteri kadar besleneceğini okudum ama içim rahat etmiyor:KK43:

merhaba canım hiç üzülme ben 3 ay boyunca sadece çubuk krakerle beslendim kilo verdim bende çok üzülüyodum bebeğimi besliyemiyorum diye doktorumda bana ilk üç ay bebek vücuttaki depodan besleniyo demişti onun için canım hiç üzme kendini ben 4,5 ay çektim bulantı ve kusmayı çok şükür bir kaç haftadır yok

bende bulantıdan 6 haftalıkken girememeye başlamıştım yemek yiyemiyor ve sürekli çıkarıyordum. bdoktorum tam idrar tetkki yaptı ve keton seviyesi çok yüksek çıktı 1 hafta hastanede yattım ve serumla beslendim eğer yiyemiyor ve sürekli çıkarıyorsan korkma bişi olmaz nbelki ama gıdasız kalırsan sonraki dönemleerin için çok zor olur o yüzden doktora git ve şikayetini söyle seni yatıracaktır. canım yani serumla beslenince normale dönüyorsun ve ALLAh kolaylık versin 6,5aylık hamileyim benim hala sıkıntılarım devam ediyor o kadar hastanelerde yattım sadece orda yattığım süreler rahattım onun haricinde bulantı ve kusma hep devam ediyordu. eskisi kadar olmasada arada hala yapıyorum bizim kaderde böylemiş ne yaparsın. ALLAH herkese sağlıklı bebişler nasip etsin amin

bende 6 haftalık hamileyim. ama hala bulantılarım başlamadı. acaba hep böyle mi gitcek yoksa bulantı başlıcakmı ki. bende onu merak ediyorum. hiç bulantı yaşamadan hamileliğini bitiren arkadaşlar varmı ki. fisfisfis

melekcim seninle aynı haftadayız sanırım. merak etme bebeğe bişey olmuyor. bebek anneden besleniyor. 3 aydan sonra bulantıların geçer yemeye başlarsın inş.

Merhaba canım hiç korkma bende 9+5 günlük hamileyim bulantılarım biraz azalır gibi oldu sanki ama belli olmuyor ne yesem çıkarıyorum, korkma birşey olmaz, ben doktorumla konuştum, canın ne isterse onu ye kendini hiç zorlama dedi, ama yememezlik yapma ye çıkar dedi, sende kendini şartla yersem kusmayacağım de sonra ye yarım saat sonra çıkar, birde sana tavsiyem açık havada yemek ye balkonda falan otur bulantın hafifliyor, su bile içemiyorum tam olarak ben içip içip çıkarıyorum ne yapayım, şükür halime, mide bulantı ilacı verdi bana dr ben içmiyorum doktoruma da dedim bunlar sadece psikolojik olarak beni rahatlatır içmiyeceğim dedim olu dedi. onlarında pek etkisi yok, sen sakin ol ne istersen onu ye, birde yediğin şeyin tadını çok al ağzında çok çiğne vitamini oardan alırsın. Geçecek arkadaşlar bunlar az kaldı.

bende 6 haftalık hamileyim. ama hala bulantılarım başlamadı. acaba hep böyle mi gitcek yoksa bulantı başlıcakmı ki. bende onu merak ediyorum. hiç bulantı yaşamadan hamileliğini bitiren arkadaşlar varmı ki. fisfisfis

melekcim seninle aynı haftadayız sanırım. merak etme bebeğe bişey olmuyor. bebek anneden besleniyor. 3 aydan sonra bulantıların geçer yemeye başlarsın inş.

inşallah senin hiç başlamaz ben de yeni 6 haftalık oldum ve 2 gündür bulantıdan ağzıma bişi koyamıorum hiçbişeyim yoktu şimdiye kadar herşeyi yedim hiç bulantım olmamıştı şimdi yataktan çıkmak istemiorm midem yanıyo yemekten iğreniorum:çok üzgünüm::a015:

kızlarilk 3 aylık dönemde bebek beslenmesini anneden yapıo evt ama bu süre zarfında anne beslenemezse kendisi bitkin düşüyor özellikle 3 aydan sonra gerekne kalsiyum ihtiyacı anne için çok öenmli o takviyeye şimdiden başlamalısınız.bebek kalsiyumu herşkide anneden alıyor ancak annenin bu sefer keemikleri zayıflıyor ve bu eksiklik sonralarda çok can sıkabiliyor.bende çok aşerdim ama en azından peynir süt bunları yemeye çok özen gösterdim.biliyorum zor ama birazda kendiniz için çaba gösterin bebişler bizim sağlıklı olmamızla sağlıkla büyürler:)

güzelim beni bir görseydin var ya ben hayatımın en zor günlerini hamileliğimin 6.haftasıyla 13.haftası arasında yaşadım..hiçbirşey yiyemedim halen de daha yemek yapamıyorum mutfaga giremiyorum..herkes belki bu kadar ağır geçirmiyor ama ben gerçekten çok zor günler geçirdim psikolojim tamamen çökmüştü..şu an 13.haftadayım tam olarak da geçmiş değil..daha 4gün önce yine hastahanede serum yedim...
yani sonuç olarak bebeğinin gelişememesi gibi bi şey aklına gelmesin ilk 3 ay problem yaratmıyor bebekte ama bundan sonrası önemli yani13.haftadan sonra artık iyi beslenmek gerekiyor zaten ozamana kadar da bulantılar azalıyor ve iştah artıyor..meraklanma herşey yoluna girecek..
ben de böylelikle anladım ki annelik en çok da sabır istiyormuş!

canım vücudun adapte olmaya çalışıyor.bebeğine bişey olmaz korkma o senin depoladığın besinleri gayet iyi alıyor ama sen halsiz olursun işte.doktorum bana 100küsürlük hamile bir hastasının miğdesinde kelepçe de varmış üstelik tüm hamilelik boyunca 24 kilo verdiğini ve bebeğinin 4kilo doğduğunu söylemişti.düşün artık ,onlar bizim bedenlerimizde misafir onlar başlarının çaresine çok iyi bakıyorlar anlayacağın.ilerki dönemlerde yemelisin zaten.ilk 3ay korkma bulantılardan kimse bişey yiyemiyor...a.s.

hayır canım bebeğinde hiçbir sorun olmaz...sen dokuz ay boyunca birşey yemesen de bebeğin senden beslenir merak etme...ilk aylar problem olmaz yanii bebek plasenta ile beslenme aşamasına gelene kadar yanii aşağı yukarı dört aylık olana kadar...ondan sonra zaten bulantı falan kalmıyor ortada rahatlıkla bebeğin beslenir korkma...

Aynı dertten bende muzdaribim.7 haftalık gebeyim yaklaşık 6 gün önce başladı bulantılarım ama 6 günde tükendim aralıksız 24 saat bulanıyor kuru kuru öğürüyorum uyku uyuyamıyorum bunun yanı sıra midemde hep gaz var buda bulantıyı çift katlıyor mide yanmam var.Yeri geliyor sudan bile midem bulanıyor herkes herşey kokuyor kendi ellerim bile kokuyor bana buzdalabini bulaşık makinesini bile açamıyorum.Hadi 3 ay dayandık sonra yemek lazım bebek için ya geçmezse bu bulantılar diyede korkmuyor değilim.

Aynı dertten bende muzdaribim.7 haftalık gebeyim yaklaşık 6 gün önce başladı bulantılarım ama 6 günde tükendim aralıksız 24 saat bulanıyor kuru kuru öğürüyorum uyku uyuyamıyorum bunun yanı sıra midemde hep gaz var buda bulantıyı çift katlıyor mide yanmam var.Yeri geliyor sudan bile midem bulanıyor herkes herşey kokuyor kendi ellerim bile kokuyor bana buzdalabini bulaşık makinesini bile açamıyorum.Hadi 3 ay dayandık sonra yemek lazım bebek için ya geçmezse bu bulantılar diyede korkmuyor değilim.

psikolojinden at canım ya devam ederseyi.bende aynı senin gibiydimuru öğürüodum ama 4.ay geçti şimdi herşeuyi yiyorum bi çok sevdiim balıktan iğrendim onda zorlanıorum ama olsun diorum bebeğim için yapmalıyım diyerek kendimi motive ediyorum.üzülmeyin hamilelik çok güzel bi dönemtadını çıkarın..

sağolun bayanlar hepinize teşekkürler şimdi zorda olsa bişeyler yemeğe çalışıyorum oda bulantıyı azaltıyor ama mutfağa girmek bir işkence

X