Sivilceli Ciltler Sivilcelerden kurtulmak için sabun kullanmayın

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

mavixsxeker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
234
0
46
arkadaşlar ben ergenlik döneminde oldukça sivilceli bir yüze sahiptim bu sivilcelerde beyaz iltihaplı cinstendi elimde ayna napacam bu sivilcelerle diye kendi kendime çareler arardım ve cildim çok yağlı olduğu için sabun da cildi kuruttuğu için günde enaz 3 yada 5 kez sabunla yüzümü yıkamanın çare olacağını düşünerek hergün yıkardım olumlu bir etkisinide görmedim ama bi zaman devam ettim zaten bu aknelerde bir zaman sonra geçti önceden aynaya baktığımda sadece aknelerimi görürdüm yüzümde başka hiç bir yere bakmazdım oysa bu arada benim gözenekler baya açılmış akneden kaynaklandığını sıktığım yerlerin izi kaldığınğ düşünürken bir dermatolog yüzümü sabunla yıkamaktan böyle bir durumun çıkacağını söyledi şimdi ne yapsam kapanmasını sağlayamıyorum benim yaptığım hatayı yapan varsa lütfen dikkat diyorum:enbuyukkk:

arkadaşlar ben ergenlik döneminde oldukça sivilceli bir yüze sahiptim bu sivilcelerde beyaz iltihaplı cinstendi elimde ayna napacam bu sivilcelerle diye kendi kendime çareler arardım ve cildim çok yağlı olduğu için sabun da cildi kuruttuğu için günde enaz 3 yada 5 kez sabunla yüzümü yıkamanın çare olacağını düşünerek hergün yıkardım olumlu bir etkisinide görmedim ama bi zaman devam ettim zaten bu aknelerde bir zaman sonra geçti önceden aynaya baktığımda sadece aknelerimi görürdüm yüzümde başka hiç bir yere bakmazdım oysa bu arada benim gözenekler baya açılmış akneden kaynaklandığını sıktığım yerlerin izi kaldığınğ düşünürken bir dermatolog yüzümü sabunla yıkamaktan böyle bir durumun çıkacağını söyledi şimdi ne yapsam kapanmasını sağlayamıyorum benim yaptığım hatayı yapan varsa lütfen dikkat diyorum:enbuyukkk:

Canım ben yıllardır temizleme jeli kullanıyorum ardından tonik,ama gözeneklerim oldukça belirgin bunun tek nedeni sabun olamaz maalesef yağlı cildin en büyük problemi arada bitkisel sabun da kullanıyorum kayısı,ısırgan,defne vb. o kullandığım pahalı jellerden hiçbir fark olmadığını görüyorum.Senin kullandığın sabun neydi?a.s.

ben o zaman hacı şakirin gül özlü sabununu kullanmıştım tabiki tek sebep sabun olamaz ama sabun da gözenekleri açıyor bunu ben değil ozaman bir dermatolog söylemişti ayrıca geçenlerde kırlangıç sabun kullandım yıkadıktan sonra cildim çok hoş oluyodu zeytinyağ özlü olduğu için belki aynı etkiyi yapmaz diye düşünmüştüm ama yine aynı şey oldu eşim bile ne yaptın gözenekleri iyce belli etmişin dedi

Sabunlar teni hem matlaştırıyor hemde siyah nokta yapıyor. Cilde uygun bi temizleme jeli ve tonik daha güzel neticeler verir bence şakkıdı

kızlar lorealin jelini toniğini ve nemlendiricisini şiddetle tavsiye ediyorum. gözenekli ve akneli cildimi süper yatı.

canoşum gözenekler tamamen kapandımı senin birde bu ürünleri kullanmadığın zaman gözenekler tekrar belirginleşiyomu test ettinmi böyle bi durumu paylaşımın için ayrıca teşkkürler

bence sabun kullanmayın arkadalar sabunlar baz ıcerıklı oldukalrı ıcın cıldın ph duzenıne tkı edıyo ve kurutabılıyo farklı etkıler vrebııyo kullanırsanızda cılt tıpınıze uyqun varsa saf varsa phı bozmıycak tarzda bıseyse kullanın bence

ben dove'un yeni salatalık ve yeşilçay özlü sabununu kullanmaya başladım ve hoşuma gitti :1closedeyes:

peki cilt temizliği için ne kullanmamız gerekiyo bende sabun kullanıyodum bi kozmetikçi sabun kullanmamı tavsiye etti şimdi yaşın genç ama ilerde çok sorunlar yaşabilirsin dedi bende korkumdan sabunu bıraktım ama şimdide cilt temizliği için bişeyler arıyorum sizce ne kullanmalıyım cildim karma arada sivilce çıkıyo sadece t bölgeleri yağlı bi fikri olan arkadaşlar varsa yardım lütfennnn

gözenekler için imex sabun iyi bence....!:1rolleyes:

zey-nep bu sabunu ne zamandan beri kullanıyosun bazı ciltler ilk anda tepki vermiyo zamanla ortaya çıkabiliyo bana ilk başta iyi gibi gelsede birkaç gün sonra gözenekler çok belirginleşiyo sabun asla kullanamıyorım sadece su ile yıkıyorum ve limonlu sodalı buz kalıplarını kullanıyorum

benimde burnumda çok fazla siyah nokta var uzun süredir seba-met bebe sabununu kullanıyorum en iyi bu geldi pek geçirmiyo ama normal sabun gibi kurutmuyo diye işte kullanıyorum bu siyah noktalara napçaz gerçekten bilmiyorum bide sıkmaya alıştım çok zararlıymış heralde...

canım senin cilt tipin nasılodı memnun kaldın yani.eubos sabun hakkında bilgisi olan varmı:uhm
cilt tipim hassas bi kereye mahsus kullandım gözeneklerime ii geldi de; yüzüm kabuk atmaya başladığı için bıraktım. eubos sabun hakkında da bilgim yok canım, o da gözenekler için mi?a.s.

canım senin cilt tipin nasılodı memnun kaldın yani.eubos sabun hakkında bilgisi olan varmı:uhm:

cilt tipim hassas bi kereye mahsus kullandım gözeneklerime ii geldi de; yüzüm kabuk atmaya başladığı için bıraktım. eubos sabun hakkında da bilgim yok canım, o da gözenekler için mi?a.s.

arkadaşlar vichy nin normaderm serisi var akneli yağlı ve geniş gözenekli ciltler için. benim hem akne problemim vardı hemde gözeeneklerim genişti bayaa ama bu serinin setini aldım ve düzenli olarak kullandım. jelini,toniğinini bide çok güzel bir kremi vardı onu. gerçekten geçti arkadaşlar, gözeneklerim ufaldı,cildim bebek cildi gibi oldu. şiddetle tavsiye ederim ama biraz tuzlu tabii.. aama düzenli kullandığınızda hakkaten işe yarıor. ancak ürünlerm bitti başka bir ürün kullanmaya başladım eskisine döndü cildim.

eubos sabun da yüz temizlği için.ama imex aldım şimdi ben de..yerimseniben

canoşum gözenekler tamamen kapandımı senin birde bu ürünleri kullanmadığın zaman gözenekler tekrar belirginleşiyomu test ettinmi böyle bi durumu paylaşımın için ayrıca teşkkürler

canım önceleri cildim gerçekten kötüydü. sabah lorealin jeliyle sabah yıkadıktan sonra tonik (sıkılaştırıyor) ardındanda loreal pure zone (tekrar yağlanmaya karşı nemlendirici) kullandım. gece yatmadan önce yine jel ile yıkadıktan sonra tonik ardından gece nemlendiricisi kullandım. ışıltılı ve güzel bir cilde kavuştum. inşallah sendede işe yarar. yaklaşık bir yıldır ürünleri kullanamıyorum ama bir değişim olmadı. haftada bir kez yoğurt ve karbonat maskesi yapıyorum. nemlendirip cilt rengini açıyor. bir formül daha piriç yıkadığınız suları dökmeyin ve bir kaba süzün. kabın dibine biriken tortuyu yüzünüze sürün. kuruduktan sonra yıkayın sonuca inanamayacaksınız. bir ton açılmış mermer gibi bir cilt oluyor.:enbuyukkk:

X