Byle retmen olur mu?

tutuile

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2007
144
7
bugun oglumun yuvasında seminer vardı ilkokula hazırlık bir bayan var o kdar sessiz ki ezilmiş mahcup derdini anlattı psikologa kızı 3 sınıfa gidiyormuş ögrenme güçlüğü yaşıyormuş ve ögretmen onu anlamak yerine sınıfta kıza hasataysan tedavi ol faln diye asağılayıcı şeyler söylüyormuş ve en son demişki seni sevmiyorum ve annene söyle seni başka okula alsın
ben kudurdum ya bir egitimci bunu nasıl söyler kadına dedimki sen kzının kaydını al okuldan ve beraber gidelim okula ve gidecegim söyleyecegim şey şu olacak sen nasıl bir egitimci ögretmensinki 3 e giden bir ögrenciye böyle davranıyorsun senin yetiştirdiğin nesil nasıl olur merak ediyorum diyecegim benim oglum da seneye okula gidecek ya banada böyle dengesiz birisi denk gelirse ne yapacagım bilmiyorum

sanırım sevmediği bir işi yapıyor bu öğretmen. çocuk sevgisi yok kendinde. yazık değilmi o çocuğa seni sevmiyorum demek vardır böyle öğretmenler .

bu tür durumlarda direkt idarecilerle görüşülmeli. gerekli uyarıyı onlar yaparlar.
okuldan kaydını almaya gerek yok, başka bir öğretmenin sınıfına alınabilir.

Son düzenleme:
eğitimcilerde bunu yaparsa artık kimlere güveneceğiz?
ama kendini bilmezler var yabi her meslekte olduğu gibi bu meslektede..

her meslekte olduğu gibi öğretmenlerin de iyisi de var kötüsü de önemli olan ailelerin çocuklarının okuluna gidip öğretmenlerini tanımaları onlarla diyaloğa girmeleri böylece aile çocuğunu emanet edeceği kişiyi tanır güven vermiyorsa başak sınıfa transferi sağlanır. ama bu gidip öğretmenle birebir tartışıp kavgaya dönüşürse çok kötü olur. çocuğun okulunu değiştirmek şart olur ozman.

Bu insan mesleğini sevmiyor. yanlış bir davranış. Hele ki o yaşta bir çocuğa seni sevmiyorum demek onun eğitim hayatında önemli etkiler bırakabilir. bazı öğretmenler(!) vardır öğrencinin davranışına değil kişiliğine, karakterine, doğrudan kendisine yönelik suçlamalarda bulunurlar. böyle insanlar aldıkları maaşı nasıl hakediyor anlamıyorum.

bence o çocukda değilde öğretmende var bi bozukluk farkında değil. işte her meslekte oluyo böyle şuursuzlarkötükedihüso. benim ilkokul öğretmenim vardı kadir altuntaş ey gidi ortaokul, lise ve 2yıllık üni hayatımda öyle bi öğretmene rastlamadım ben harika bi insandı. öğretmen diyince gözümün önüne hep o gelir.:1rolleyes:

Yazık! Kutsal meslek olan öğretmenliğe böyle şaklabanlar katılıyor..çok vahim durum çook!

3. sınıfa giden bir kızı aşağılıyor, ama 3. sınıfa giden o kız ondan daha şevkatlidir! önemli olan bu, gitsin başını yesin o öğretmen aa sinirlendim şimdi gece gece :mad:

orta sondayken çok şerefsız bı matematıkçı hocamız vardı
bıze hep sapıkca seyler soylerdı sapık sapık konular anlatırdı Çok üzgünüm çoook
bıgun onu oyle bır bozdumkı felegını sasırdı aynen söle dedım
bana baksana sen! sen kım oluyosunda bole konusabılıyosun benımle benım kafamın tasını attırma senı parcalarım!adamın nutku tutuldu ama hakettı
:kızgın:

orta 2.sınıfa gıderken erkek gıbıydım oyıllarda ıngılızce hocamız vardı bayan
cam kenarında oturuyorum dıye bana sürtük dedı saçından tuttugum gıbı tahtaya yapıştırdım kadını tekme tokat bırbırımıze gırdım o sınırle fırladım gıttım okuldan arkamdan mudur koşmus ama yakalayamamıs
hemen eve gıttım once bı sıgara ıcıp sakınlestım anneme anlattım olayı
aldım okula goturdum annemı
annem yıktı okulu muduru buldu hemen neyse konustuk falan
dedım hocam kımse bana hakaret edemez ogretmende olsa gebertırım ben adamı
sonra mudur dedıkı hocaya özur dıle ogrecıden oda senden dıleyecek oylelıkle halletmıstık konuyu

orta 2.sınıfa gıderken erkek gıbıydım oyıllarda ıngılızce hocamız vardı bayan
cam kenarında oturuyorum dıye bana sürtük dedı saçından tuttugum gıbı tahtaya yapıştırdım kadını tekme tokat bırbırımıze gırdım o sınırle fırladım gıttım okuldan arkamdan mudur koşmus ama yakalayamamıs
hemen eve gıttım once bı sıgara ıcıp sakınlestım anneme anlattım olayı
aldım okula goturdum annemı
annem yıktı okulu muduru buldu hemen neyse konustuk falan
dedım hocam kımse bana hakaret edemez ogretmende olsa gebertırım ben adamı
sonra mudur dedıkı hocaya özur dıle ogrecıden oda senden dıleyecek oylelıkle halletmıstık konuyu

anaaaaa sen neymişsin yawf:1shok:. helal sana ohhh ne iyi yapmışsın. ellerin dert görmesin.:lepi:

hüzün yılı anammm öle cesaretler bendede olsaa ben böle olamm ayyyy ama aferin sanaa

ben insanlara bunu anlatmaya çalışıyorum işte, yanlış anlaşılmasın sözüm meclisten dışarı ama üniversite okumayı o kadar kolaylaştırdılar ki, herkes giriyor ve okuyor iyi ya da kötü üniversitelerde ve ne yazıkki bazı okullar sadece diploma veriyor eğitim değil, işte sonuç da bu öğretmen denilen aptal kadın gibiler. diploma var, öğretmenlik yapabilir teorik olarak ama işte kafası boş sadece diploması var:eek:klava:

bizm burada almanyada egitim seviyesi cok yüksek mesela ama bu neden bilyiomusunuz? Ögretmenler sorunlu ögrencileri ile ilgilenmiyor. DIrekt baska yere atiyorlar ki derslerini iyi anlatabilesinler. Ugrasmiyorlar yani.Gitsin özürlüler okuluna benmi ugrasacam diyorlar acimadan. Her an sinifta kalma korkusuylan yasarsiniz. Universte hele cok zor birde yabanciysaniz zor gecersiniz...
Benim bi matematik hocam war di adam öle manyakti ki anlatamam. Sürekli herkez korku icinde o derse girerdi. Yine bagiracak, yine tahtaya cagrcak ve orda herkezin önünde bagirip kücük düsürecek diye korkardik. Matematik te aslinda iyidim ama korkmak ta istemiyordum. Sonra Lise bölümüne gecince o hocanin kiymetini anladim. O kadr sIkI miski onun dersine girenler hep basariliydi ve biz bunu daha sonra anladik.
Türkce öretmenimin burnundan getirirdim öle komikti ki tipi kadinin. Ukala davranirdim ona karsi mesela almancasi cok kötüydü dayanamayip sesli sesli gülerdim fln, diger hocalarimla da dalga gecerdim.
Sapik hocalarimiz da wardi. Mesela söylemeye dilim varmiyor ama bi alman kiza tecavüz etmisti birtanesi. Okuldan atildi adam üstelik 10.000 euro da kiza para ödemek zorunda idi kanitlaninca.
bizim uni de de bir hoca war sapik.
Sürekli ben yürüyünce arkamdan bakar gözünü ayirmaz. Yiycek gibi bakar gözünü dimdik benm gözlerime bakar hic sapitmadan gözünü. bide cok sulu bisey. Bazan ödev fln alman icin bu profesörlerin ofislerine gitmek zorunda kaliyoruz. Buna ben hic yalniz gitmem

Son düzenleme:
çok kötü bişey eğer böyle şeyler söylediyse ama şu da bi gerçek öğretmenle konuşmadan onun gerçekte ne söylediğini bilemezsiniz çünkü çocuklar bazen öyle şeyler söylüyorlar okdr çarpıtıyorlar ve işlerine geldiği gibi öyle konuşuyorlarki inanamazsınız...
ama kınıyorum sadece o öğretmeni eğer gerçekten böyle konuştuysa...

anladık mesleğini sevmiyor bu insan da ..
hiç mi insanlığı yok ya..
hayvanları sevmeyen veteriner,her gün hayvan mı zehirliyor?

çok kötü bişey eğer böyle şeyler söylediyse ama şu da bi gerçek öğretmenle konuşmadan onun gerçekte ne söylediğini bilemezsiniz çünkü çocuklar bazen öyle şeyler söylüyorlar okdr çarpıtıyorlar ve işlerine geldiği gibi öyle konuşuyorlarki inanamazsınız...
ama kınıyorum sadece o öğretmeni eğer gerçekten böyle konuştuysa...

öğretmenin halinden öğretmen anlar. ben bir öğretmenin bunları söylemiş olabileceğine inanmıyorum.(eğer yapmışsa bırakın öğretmenliği insan olduğu için kınıyorum) ama olayın bir de öğretmenden dinlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

X