Gündüz emmek istemiyor

C

capriss

Ziyaretçi
Arkadaşlar oğlum uyurken memeyi gayet güzel alıyor ama ağlarken mızmızlnırken yada acıktığını düşündüğüm zamanlar özellikle gündüz memeyi bir türlü ağzına koyamıyorum bağırmaktan halsiz düşüyor emzirmek ızdırap oldu benneyaptımkigeceleri rahatlasın diye biberonla 20 yada 50 rezene veriyorum sebep biberon olabilirmi ayrıca 15 gün önceki kilosuyla aynı gramda çıktı bugün çok moralim bozuk 2 buçuk aylık 6.250 gr sizce kilosu normalmi doktor iyi dedi sadece anne sütü veriyorum yorumlarınızı bekliyorum bana fikir verin lütfen bebeklerinizi öpüyorum..

Bence kilosu gayet iyi.Emmemeye gelince bencede biberondan olabilir bence kaşık kullan bebekler için özel kaşıklar var istersen.Seni emmesse sütünde azalabilir aman canım dikkat.Her bebek kendine özel işte benimkide biberon almıyor o açıdan fazla yardımcı olamıcam ama şunuda eklemek isterimki avuçlarının içinde bir hayat oluşup büyüyor bu kolay bi iş değil sabırlı sakin ve hiç yorulmamalıyız.Bir insan katacağız hayata ve benim yaşamım boyunca yaptığım en zor en güzel şey.Bende senin o güzel bebeğini öpüyorummmm...

buyuk ıhtımalle bıberondandır canım aynı sorun bendede var cunku.bebegıme sutum yetmedıgı ıcın mamaya basladım bıberonla.bır haftadır mememı almıyor.verdıgım zaman agzını kapatmıyor ve cıglık cıglıga aglayıp bagırıyor.sadece mama verıyorum artık.bebegının kılosu normal.bız 1.5 aylıkken gıttıgımızde 5 kıloydu.su an 2 aylık.

doktorlar emziren bir annenin eger mama veriyorsa mutlaka kaşıkla vermesini tavsiye ediyorlar,biraz zahmetli bir iş ama eger biberonla vermeye devam edersen bebegin malesef emmeyi bırakır,çünkü biberon dah kolayına geliyor afacanların lok lok içiyorlar öyle memeden süt emmek kadar zor olmuyor onlar için ..

hem biberon hem meme zor canım kafası karışıyor bebişin
kaşıkla ver veriyorsan kilosu gayet güzel bence tosuncuk olmalarını beklemeyin bebişlerin saglıklı diyorsa doktor takma kiloya canım
benim ki 4 aylık yeni 7 kilo 100 gram filan kilosu gayet iyi yani

ben dogdugundan beri akşamları uyurken 1 sefer biberonla veriyorum ve benide emiyo biberonla denedim ben kendim cok zor geliyor nuk kullanıyorum bence bebegin hem biberona hem anneye alışması daha iyi işim oldugunda biri bakması gerektiginde kolay oluyor ve dışarı cıktıgımızda heryerde emzirmek müsait olmuyo ha bu arada benimde oglum akşam 6 8 arası inatla aglıyodu beni emmiyodu ebeler dedi her bebegin huzsuzluk zamanı vardır seninkininde o zamandır dedi ama şükürki atlattık

bencede kilosu normal benim 6 aylık kızım 7,5 kilo daha...
emme konusuna gelince bir şekilde halletmen lazım canım yoksa sen sıkıntıya düşersin...

canim bendede ayni sorun var o emmek istemiyor bende inatla mama vermiyorum ama ne fayda bu seferde cok az emiyo kendini doyurmadan memeyi birakiyo. Bebeginin kilosu normal gayet iyi bence benimki 3 aylik carsamba tartildi 6.35kg yani merak etme saglikli olsunlar o yeter.

Arkadaşlar hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim baya rahatlattınız fikirlerinizi denedim çayı kaşıkla verdim aldı sanki artık daha iyi emiyo gibi sütüm varken emmemesi ızdırap oluyodu tşkler..

Arkadaşlar oğlum uyurken memeyi gayet güzel alıyor ama ağlarken mızmızlnırken yada acıktığını düşündüğüm zamanlar özellikle gündüz memeyi bir türlü ağzına koyamıyorum bağırmaktan halsiz düşüyor emzirmek ızdırap oldu benneyaptımkigeceleri rahatlasın diye biberonla 20 yada 50 rezene veriyorum sebep biberon olabilirmi ayrıca 15 gün önceki kilosuyla aynı gramda çıktı bugün çok moralim bozuk 2 buçuk aylık 6.250 gr sizce kilosu normalmi doktor iyi dedi sadece anne sütü veriyorum yorumlarınızı bekliyorum bana fikir verin lütfen bebeklerinizi öpüyorum..
valla arkadaşım biberona dikkat ben çok büyük hata yaptım çünkü ilk 2 ayına kadr öle güzel emdiiki banyodan zor çıkyodum meme olmadan susmuyodu kilosu gayet iyidi her ay 1 kilo alıyodu sütüm de çok güzel di ama gazımız çok oldugu için bende rezene çayı verdim biberonla sonra biberona alıştı tabi beni emmmeye başladı artık emsin diye ayakta emziriyodum sonra kilo alması durdu dr mamya başlattı aptamile başladık ve meme mi tamemmen bırakmaya başladı az emdiyi için sütümde azaldı ve artık verdiğim zaman tamamen reddeiyodu 4 aylıkken hepten bıraktı biberonla vermeye devam etim ama şimdi biebronuda beynmiyo kaşıga dödük 7aylık oldu ama benim çektiğimi biallah bilr valla oyüzden sakın emzirmekten vazgeçme ve yorulma en büyük ilaç ona benim kızım beni emmeyi bıraktı 4.ayında hasatalndı mikrop kaptı hastanelerde yattık allahın verdiği en büyük nimet ama biz beceremedik emmmeyi işallah seninki bırakmaz ...

biberon rahatlığını tatmış olabilir. Ama kilosu gayet iyi, endişelenme:KK70:

dogdugundan beri kizim hem emiyor hemde biberon ile besleniyor.bazen bebeklerin bu huysuzluklari tutuyor.endiselenme azda olsa memeyi biraktirmama adina emzir.sütün az geliyorsa onada yapabilir.

X