El Sanatları Bebişime kapı süsü yaptım.

themis

Herşey çok güzel olacak
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
388
7
44
Merhaba arkadaşlar,
Daha doğmadı ama, bebişimin odasına kapı süsü yaptım.
Hayırlısıyla kucağıma bi alabilsem.

kapss1gb5.jpg
kapss2nr1.jpg
kapss3do5.jpg

kapss4fu8.jpg
kapss5fu1.jpg

nasıl yaptığını anlatırmısın.
bende yeğenime yapayım

Canım, tüm malzemeyi hobi dükkanın birinden aldım.
Kelebek şeklinde demir
Beyaz tül
Pembe/Mavi tüy
Bebek biblosu
Küçük süsler, inci, pembe/mavi boncuk
Kurdela (Ortasındaki kurdela için)
Silikon tabancası ve silikon

Kelebek şeklindeki demire tülü 4 kat bir şekilde silikonla gergince yapıştırıyorsun. Tüyü kelebeğin etrafına ve ortasına yine silikonla yapıştırıyorsun. Sonra kanatlarına küçük süslerden yapıştırıyorsun (fotoğrafta çok belli olmuyor ama benim yaptığımın kanatlarında bebek önlüğü, baby yazısı, bebek arabası şeklinde küçük kumaşlardan yapılmış süsler var), ayrıca küçük inciler ve pembe boncuklar yapıştırıyorsun kanatlara. Kelebeğin ortasına da kurdela yapıyorsun (ben çiçek buketlerinin yapımında kullanılan delikli, sert bi kumaş kullandım, ama normal kurdela kumaşı da olabilir), kurdelanın ortasına da bebek biblosunu silikonla yapıştırıyorsun. Artan tülü de ben alt kısmına yapıştırdım. Üzerine de yine inciler ve nazar boncukları yapıştırdım. İsteğe bağlı tabiki bunu koymayabilirsin. Ancak tek başına yapmaya kalkma çok zor oluyor, 2 veya 3 kişi olursanız daha rahat yapabilirsiniz. Tülü hem gerdirmek ve hemde demire yapıştırmaya çalışmak oldukça zorluyor insanı. Takıldığın bişey olursa yine sorabilirsin canım, yeteri kadar açık yazdım sanırım.
a.s.

bende çok beğendim ellerine ve emeğine sağlık...
bende bebişime kapı süsleri baktım ama çok pahalı diye vazgeçtim.. senin kapı süsün bana iyi fikir verdi.. bende yapıcam bitane..

iyi ve güzel günlerde kullan canım..allah bebişini sağlıcakla dünyaya getirmeni nasip etsin..

cok güzel olmus elinize saglık
bebeginizi saglıkla kucagınıza alırsınız inşallah

X