bebegini kollarina almis sevgili Haziran Anneleri..

scapula

2 yavrulu anne
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
1.359
2
sevgili dogum yapip bebisine kavusan haziran anneleri(mayis tarihli bile olsaniz siz bizdensiniz)..
gerek dogumunuzla ilgili olsun ,gerekse bebislerinizle ilgili olsun tecrübelerinizi,yasadiginiz ve paylasmak istediginiz duygularinizi,bize olabilecek tavsiyelerinizi(aman kizlar sakinlarla baslayan veya siz siz olunla baslayan cümlelerinizi )ve suan benim aklima gelmeyen paylasimlarinizi bekliyoruz..bizlerde bir bir sizin aranizda yerimizi alacagimiz günleri bekliyoruz.

saolsun Ezozgun bize saclarla ilgili güzel tavisede bulundu ve kulagimiza küpe oldu..

Evet bende 19 unda doğum yapacak bir haziran annesiydim.Ama kızım bekleyemedi ve 27 mayısta ailemize katıldı.Ama yinede kendimi sizlerin arasından çıkaramıyorum.Çünkü çok güzel paylaşımlar yaşadığım, bazen bilmediklerimi öğrendiğim, bazende bildiklerimi paylaştığım çok güzel 37 hafta geçirdim sizlerin arasında.a.s.

Kızım YAĞMUR 37 haftanın içindeyken 27 mayıs gecesi sabah saat 4'e 10 kala normal doğumla dünyaya geldi. :nazar:Biraz erken ama Hamdolsun sağlıklı, 3 kilo ağırlığında.27 mayıs öğleden sonrası da evimize geldik.:sm_cool:
Şimdilik herşey yolunda anne sütünü almaya başladı.Yarın dr kontrolüne gideceğiz.

Sizlerlede bundan sonra elimden geldiğince bildiklerimi paylaşmak isterim.Şimdilik size ilk tavsiyem doğum sancım olacak.Çünkü ilk doğumumda suyumun gelmesiyle doğumumun başladığını anlamıştım. Sonra kasıklarımdan giren ağrı ile hastaneye gittim.Ama bu ikinci doğumum başladığını ve sancıların doğum sancısı olup olmadığını anlamakta zorlandım.Çünkü belimden ağrılar başladı.Gitgide sıklaşıp artıyordu ama suyum gelmemiş ve daha erken olması beni şaşırttı. Taki kanamam olup ve artınca hastaneye gittim.senağlama

Yani size tavsiyem her türlü ara ara gelen ve zamanla ağrısı artan sancınız olursa, daha doğumunuza günleriniz olsa bile dr gitmeniz.Yani ben kanamayı görmeyip biraz daha gecikseydim geç olabilirdi.Çünkü gece 3 gibi hastaneye gittim ve saat 4'e 10 kala doğum yaptım.Doğumum normaldi eee biraz zor oldu ama şimdi sağlıklıyım. Sadece dikişlerim zorluyor, oturup kalkarken zor oluyor ama bir haftaya geçer inşaallah.fisfisfis
Birde şu meme başı çatlaklarım olmasa daha iyi olacak. Aslında doğum öncesi kreme başlamıştım ama yinede faydası olmadı.Çok acıyor kızım emmek istiyor inanın verirken korkarak veriyorum.Ama herşey kızım için yinede katlanıyorum o sağlıklı olsun yeter.
Şimdiden herkeze kolay doğumlar sağlıklı bebekler diliyorum. Ve hamileliğinizin son günlerini doya doya geçirin.:dance:

hayırlı olsun..verdigin bilgiler için çok teşekkürler...çok geçmiş olsun canım...

Evet bende 19 unda doğum yapacak bir haziran annesiydim.Ama kızım bekleyemedi ve 27 mayısta ailemize katıldı.Ama yinede kendimi sizlerin arasından çıkaramıyorum.Çünkü çok güzel paylaşımlar yaşadığım, bazen bilmediklerimi öğrendiğim, bazende bildiklerimi paylaştığım çok güzel 37 hafta geçirdim sizlerin arasında.a.s.

Kızım YAĞMUR 37 haftanın içindeyken 27 mayıs gecesi sabah saat 4'e 10 kala normal doğumla dünyaya geldi. :nazar:Biraz erken ama Hamdolsun sağlıklı, 3 kilo ağırlığında.27 mayıs öğleden sonrası da evimize geldik.:sm_cool:
Şimdilik herşey yolunda anne sütünü almaya başladı.Yarın dr kontrolüne gideceğiz.

Sizlerlede bundan sonra elimden geldiğince bildiklerimi paylaşmak isterim.Şimdilik size ilk tavsiyem doğum sancım olacak.Çünkü ilk doğumumda suyumun gelmesiyle doğumumun başladığını anlamıştım. Sonra kasıklarımdan giren ağrı ile hastaneye gittim.Ama bu ikinci doğumum başladığını ve sancıların doğum sancısı olup olmadığını anlamakta zorlandım.Çünkü belimden ağrılar başladı.Gitgide sıklaşıp artıyordu ama suyum gelmemiş ve daha erken olması beni şaşırttı. Taki kanamam olup ve artınca hastaneye gittim.senağlama

Yani size tavsiyem her türlü ara ara gelen ve zamanla ağrısı artan sancınız olursa, daha doğumunuza günleriniz olsa bile dr gitmeniz.Yani ben kanamayı görmeyip biraz daha gecikseydim geç olabilirdi.Çünkü gece 3 gibi hastaneye gittim ve saat 4'e 10 kala doğum yaptım.Doğumum normaldi eee biraz zor oldu ama şimdi sağlıklıyım. Sadece dikişlerim zorluyor, oturup kalkarken zor oluyor ama bir haftaya geçer inşaallah.fisfisfis
Birde şu meme başı çatlaklarım olmasa daha iyi olacak. Aslında doğum öncesi kreme başlamıştım ama yinede faydası olmadı.Çok acıyor kızım emmek istiyor inanın verirken korkarak veriyorum.Ama herşey kızım için yinede katlanıyorum o sağlıklı olsun yeter.
Şimdiden herkeze kolay doğumlar sağlıklı bebekler diliyorum. Ve hamileliğinizin son günlerini doya doya geçirin.:dance:

canım rabbim anne ve babasıyla coookk uzun saglıklı ve mutlu seneler göstersin bebeğine,
darısı başımıza bende 12 haziranda sezeryan olucam rabbim nasib ederse
sen losasın bizlerede dua et canım

yasemincim yani fırt diye dogurmuşsunnn saatlerce çekenler var maşallahh dıyelım sana umarım dikişlerinde kısa urede iyileşir .. verdiğin bilgiler için çoookkk teşekkur ederiz. kızınında kılosu yerindeymiş bence. 3 kilo daha ne olsun.. :KK66:

ah simdi karamsar da kizini almistir yada alacaktir bi kac saat icinde
allah anali babali buyutsun canim insallah
allah yardimcin olsun sezaryenin guzel gecsin insallah sorunsuz aminnnnnnnnnn

yasemin tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün offff bu doğum sancısını bende anlamıyorum dün akşam 2 saat boyunca 15 20 dk arayla kasıklarıma ağrı girdi eşim filan hazır beklediler ne zaman gidiyoruz diye ama ben bekledim 5 dkye insin diye nefes egzersizleriyle yürüyüşle filan hafifledi sonra uyumuş kalmışım 2 de bi uyandım dayak yemiş gibiyim bacaklarım acayip ağrıyodu ama sancı filan yoktu şimdide biraz bel ağrım var ayağa kalkınca kasıklarıma kramp giriyo bu akşamda dünkü gibi olursa sanırın hastaneye gidicem en azından bi kontrol olurum çatı muayenesi filanda olmadım ben bi yerden başlamak lazım artık.
bu arada karamsar kızını almıştır artık kucağına darısı başımıza ve sevce de görünmüyo kaç gündür heralde o da doğurdu onların tavsiyelerini ve güzel haberlerini bekliyoruz artık

Allah analı babalı büyütsün yasemin.mutluluğunuz daim olsun.

bende haziran annesiyim mayisdada dogum etsek bizim yerimiz burasi
en onemlisi stres yapmamak ben sezeryan oldum ama normal dogum tavsiye ederim burda dogumdan sonra en az 5 gun hastaneden cikarmiyolar ona ragmen cok zorlandim birde evde olsam ne yapardim bilmem
birde emzirirken ilk gunler sut az geliyor endiselenmeyin zaten tutmayida bilmedikleri icin cekemiyolar
emzirirken bebegin iyice azini acmasini bekleyin ve sakin memeinziin ucunu vermeyin kenarlardaki siyah yerlerden agizlarina alsinlar yara olmasinin sebebi ucunu emdikleri icin yani ters emiyolar o yuzden yara oluyor
simdilik aklima gelen bu kadar
sonra yine yazarim
sizde sormak istediklerinizi sorun
hepinize allah kolay dogum nasip etsin

birde benim gunduzden sancim basladi ayni adet olunca belimden kasiklarima vururdu oyle oldu birden giriyodu bir dakika kadar surup geciyordu dedim normal son zamanlar ama aksama siklasti
aksamda hafif bi beyaz koyu akinti geldi

birde benim gunduzden sancim basladi ayni adet olunca belimden kasiklarima vururdu oyle oldu birden giriyodu bir dakika kadar surup geciyordu dedim normal son zamanlar ama aksama siklasti
aksamda hafif bi beyaz koyu akinti geldi

kızlar emzik tavsiye ediyorum...doktorları çok fazla dinlememek lazım... eğer bebişleriniz memede uyumaya alışırsa emzik büyük bir kurtarıcı oluyor... ben dün denedim ve oğluşum emziği kabul etti...

kızlar emzik tavsiye ediyorum...doktorları çok fazla dinlememek lazım... eğer bebişleriniz memede uyumaya alışırsa emzik büyük bir kurtarıcı oluyor... ben dün denedim ve oğluşum emziği kabul etti...

doktor ne derse desin emzik bende vercem.bi kere çokta sevimli oluyorlar.

emzik cogu zaman kurtarıcı olabılıyor bencede.. bakalım bizimki emzik alıcakmı
ama geceleri emzikle uyuyunca emziğini agzından dusurdugunde hemen uyanıp aglamaya baslıyorlarmış

bende şöyle birşey duydum normal doğumda dikişlerinize
saç kurutma makinası tutunca yani ıslandıkça banyodan sonra daha
çabuk iyileşiyormuş haberiniz olsun herkese sağlıklı hayırlı
ve kolay doğumlar diliyorum

merhaba kızlar. ben de mayıs annesi oldum. 28 mayıs normal doğumla kızımı kucağıma aldım. 38+2 günlük doğum yaptım. haziranın 8, 9 unda bekliyorduk kızımızı ama aceleci çıktı bizim kız. gece 12 gibi sancım başladı, ama ben bu sancıları yalancı sandım. 4 e kadar 15 dk da bir oluyordu sonra da 7, 8 dakikada bir olmaya başladı.hastaneyi aradık, 38 haftayı aşmışsa normal doğum başlamıştır yalancı sancı değil hemen gelin dediler. 5'te hastanedeydik.yarım saat nst'ye bağladı, sonra alt muayenesi yaptı. ben hastaneye gelene kadar 8 sm açılmış. doktor da "süper 8 sm açılmış her an doğum yapabilirsin" diye saat 6 30'ta doğum odasına aldı. geri kalan 2 sm açılması için 3 saat bekledik. o zaman biraz zorlandım, sancılar 2-3 dakikada bir geliyordu ve sancı çekmek biraz zordu. sabah 9:45'te 3520 ağırlığında ve 50 sm boyunda kız bebeği doğurdum. benim açımdan en zor olanı epizyotomiydi. kızım kilolu doğduğu için dikişlerim fazla oldu. keserken hiç bir şey hissetmiyorsun ama dikiş atarken hissediyorsun ve baya acılı oluyor. ilk iki gün zorlandım ama şu an çok rahatım. isteyen herkese allah normal doğum nasip etsin.
ama kızım sarılık oldu ve hastanede 5gün kaldık.buğün evimize geldik. şu an çok iyiyiz allaha şükür.
gelecek annelere tavsiyem: zor olsa bile normal doğumu tercih etmeye çalışın. iki gün sonra normal hayata dönersiniz. ve epizyotomiden (dikişlerden)korkmayın, zordur ama sezeryan dikişlerinden daha iyidir. sancılarınız sırasında hep dolaşmaya, bir şeylerle uğraşmaya çalışın daha kolay atlatırsınız.
herkese kolay doğum ve başarılar diliyorum:) allah sağlıkla bebeklerinize kavuştursun:)

X