Bir gününüz nasıl geçer?

Daxgx Çiçexgxim

hayat gezince güzel::
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2007
5.053
4
53
Arkadaşlar bir gününüzü nasıl geçiriyorsunuz paylaşırsanız sevinirim ilk ben anlatayım.sabah saat 6 kalkış ufak oğlumla kahvaltı 6 45 evden çıkar okulagitmek için eşim 7 30 'da evden çıkar 1 veya 2 saat kk takılırım sabah işleri akşam yemeği derken büyük oğlum uyanır ,bir kahvaltıda onunla öğle ye dogru olur arkadaşlarımla o gün neler yapalım diye telefanlaşırız ben çarşıda vitrin bakmayı arkadaşlarım evde oturmayı seviyo genellikle onların dediği olur arkadaşlarımı çok seviyorum onları kırarmıyım.sonrası malüm erkenden hava kararır ev halkı ufak ufak evde toplanırız en güzeli hep birlikte akşam yemeği .kk arkadaşlar sizi unuttumu sanmayın herfırsatta sizlerleyim.

BEN SABAH 7 DE KALKARIM, EŞİMİŞE BENDEN SONRA GİTTİĞİ İÇİN ONUN KAHVALTISINI HAZIRLAR ve HAVANIN DURUMUNA GÖRE NE GİYİLEBİLİRSE HAZIRLARIM.
SONRA KENDİM HAZIRLANIRIM.
AKŞAMDAN EVİ DAĞITMIŞSAK,ÇIKMADAN ÖNCE TOPARLAMAYA ÇALIŞIRIM.
8 GİBİ EVDEN ÇIKARIM.
İŞYERİNDE MALUM İŞLER... ( Fırsat buldukça KK )
AKŞAM EVE DÖNERİM.
EKSİK VARSA ALIŞVERİŞ YAPARIM, YEMEK HAZIRLARIM.
YEMEK PİŞERKEN EVE BİR SÜPÜRGE AÇARIM. YEMEĞİM PİŞTİKTEN SONRA DUŞ ALIRIM. SONRA EŞİM GELİR, YEMEĞİMİZİ YER, BİRAZ SOHBET EDERİZ, TV İZLERİZ, YORGUN DEĞİLSEK YÜRÜYÜŞ YAPARIZ. SONRADA GELİR YATARIZ. :)
HAFTA SONLARIM ÇOK YORUCU OLUYOR, GENEL TEMİZLİK, ÜTÜ DERKEN NASIL GEÇTİĞİNİ ANLAMIYORUMM. :KK43:

sabah kalkar duşumu alırım. evim işe uzak yola çıkıp işe gelmem 1 saat.aksama kadar işyerinde geçirdikten sonra yine yola koyulurum. benim eve gitmem çok önemli. çünkü pamuk pernsim anneci ona kavuşmam lazım. oğlumla kavuşuruz. o uyuyuncaya kadar ihtiyaca ayrılmak benim için lüks. oyun oyun pamuğum mızırdanmaya başlar. sonra kucağıma oturur dirseğimi parmaklarıyla kaşıya kaşıya uyumaya çalışır. bu arada evde kimse yokmu. var tabiki ama bize kimse bulaşmıyor. zavallı annem yemek sorununu hallediyor. eşim genelde işten geç çıkıyor. oğlum uyuduğunda zaten bende bitmek üzere oluyorum. onun keyfini yapıp yatıyorum. yeni bir gün benim için aynı geçiyor.

ben ne yaparım...
2-3 aydır evdeyim önce çalışıyordum ama gene çalışıcam kararlıyım:Roflol:

sabah erken kalmam çünkü günü geçiremiyorum ..
11:00 kalkarım yatağımı falan havalandırıp toplarım pc yi açarım biraz oyalanırım kendime küçük bir kahvaltı hazırlarım evimi toparlarım temizlik falan derken zaten saat 14:00 olur sonra biri gelirse bir kahve biryere gideceksem hazırlanırım saat 16:00 olur yemek hazırlamaya başlarım pc le oyalanırım derken akşam olur eşim gelir yemek çay televizyon sohpet kahve zamn hemen geçer bazen dışarı çıkarız haftasonları evde pek durmam geç yatarım işte böyle...

sabah 7:50- 8:00 gıbı kalkıyorum sonra yatagımda etrafıma bakınıyorum 5dk sonra kalkıp yuzumu yıkıyorum aynada kendıme bakıyorum bıraz sonra dıslerımı fırcalıyorum özenle sonra ustumu gıyıyorum ve dısarı cıkıyorum ofıse gelıyorum ee tabı hala tam ayılamadım hemen kahvaltı yapıyorum şöyle sıcak çay filan anca ayılıyorum. ofıstekı ıslerımı yapıyorum arada nete gırıyorum ara yemeklerı fılan derken gun bıtıyor aksam ofısten cıkıp beyoğluna gecıyorum cafeye takılıyorum yada alısverıse verıyorum kendımı kızlarla gır gır yaptıktan sonra cıkolata yıye yıyeeve gıdıyorum aılemle selamlasıyorum gunlerını soruyorum televızyonun karsısına gecıyorum fılmlerımı ızlerken yemek yıyorum sonra kahve ve sonra cıp yata ee tabı yatmam kesınlıkle 1:00 2:00 yi buluyor herzaman :))

cimcime,senace,polime,ceren ve karakız çağla teşekkür canım.aslında hergün aynı şeyleri yapmaktan insan sıkılıyo ama mutlu isen seve seve yapıyosun hiç zorlu kalmıyo yani işler falan.

sabah 7:00 saat alarmı çalar.. kalkış 7:30 oluyor genelde :) kahvaltı hazırlayıp eşle bir kahvaltı.. arkasından kıyafet seçip (hala geceden hazırlayamıyorum) karı koca yola çıkıyoruz.. minibüse binip 5 dakikada eczaneye geliyoruz eczaneyi açıp bilgisayarımı açıyorum.. eşim okulu yakın olduğundan aradaki mesafeyi yürüyor. öğlene kadar hastalardı, ilaçlardı, siparişlerdi uğraşıp duruyorum.. öğlenleri eşim ben ve iş arkadaşlarım yemek yiyoruz 13:30 gibi eşim okula gidiyor.. öğlenleri genelde hastalar gelmez.. sonrasında gelen reçeteleri kontrol ediyorum.. sık sık kaçıp kk ya geliyorum.. akşama 18:00 da eve gidip yemek hazırlıyorum bazen eşimle anlaşıp annemlere gidiyoruz. temizlik genelde 15 de bir ve hafta sonu hafta arası genelde sadece bulaşıklar makineye dizer yatağı toplarım.
bu arada nöbetim varsa gece ya eczanedeyim yada 00:00 da evde anlıycağınız dakikam dakikama benzemez.. hep bir yerlere yetişmeye çalışırım. hele fatura dönemiyse çıkış saattim belli değil 19 olur 20 olur 22 olur. çok çalışıyorum çok..

SABAH saat 8.00 de uyanıyorum apar topar hazırlanıyorum yarım saat makyaj 8.30 iş başı saat 18.00 kadar işyerindeyim kk sürekli açık akşam eve gittiğimde eşimden öbece geliorum buda bi avantaj benim için evi toparlıyorum eşim benden sonra gidio çünkü işe ve evi alt üst etmiş oluo kıyafet ararken sonrada kayınvalidemlerle yemek faslı çamaşşır varsa çamaşır atıyorum makineye sonra duş her akşam alırım.sonrada dvd keyfi yapıorus kocamla:))sonra yatışşş

Sabah7:30 da uyanıyorum, yüzümü yıkıyorum dişlerimi fırçlama, akşamdan kıyafetlerimi hazırlarım sabah sporu evde 10 dakka hemen toparlanırım 8:00 de servisim geliyor. 8:30 iş başı gün içinde kk açık sürekli, akşamda 18:15 servis kalkışı genelde 19:15 gibi evde olurum .
yemek yerim,ahmetle akşam gün içi degerlendirmesini yaparız , yatmadan mutlaka her akşam kitap okur, duş alır, spor yaparım , sevgilimin durumuan baglı ama genelde 12,30 gibi uyurum

Sabah 8:00 de kalkarım yarım saatte hazırlanırım öyle kahvaltı falan yapmam 8:30 da evden çıkarım işe yürüyerek gidiyorum hava güzelse değmeyin keyfime sabah yürüyüşü gibisi yok insanın içi açılıyor,simitçiden simidimi alırım doğru ofise saat 9:00 da iş yerime vararım hemen çayı hazırlarım,camları açarım havalandırırım sonra kimse gelmeden klimayı açar ortamı ısıtırım tabi buarada pc yi açıp hemen KK yı açarım biraz göz gezdirdikten sonra kahvaltımı yapar gelen arkadaşlarımla selamlaşıp KKda vakit geçirmeye devam ederim,tabi arada işlerimide hallederim :) Akşam 18:10 oldumu yerimde duramam o günüde bitirmiş olmanın sevinciyle çıkarım aşkım geldiysen beraber bir yemek yer kahve içeriz o beni eve bırakır ve bir günüm benim için böylelikle bitmiş olur.:asigim: haftasonumu hiç anlatmıyım :1yes2: :asigim:

kızlar size o kadar özendimki...
ben saat 7 de kalktığım zaman tatil yapmışım gibi geliyor :))) çünkü ben sabah 05.30 da kalkıyorum, 06.15 de evden çıkıorum minibüse biniyorum doğru servise, 06.45 de servise biniyorum 08.30 da iş başı yapıyorum, 19.00 da mesaim bitiyor saat 21.00 da evde oluyorum -ama bazen 23.00 de bulabiliyor-, makyajımı temizliyorum, üstümü değiştiriyorum, türk kahvemi içiyorum ve yatıyorum.ctesi de dahil haftanın 6 günü bu şekilde çalışıyorum.dünya da neler oluyor neler bitiyor herşeyden bi haberim.şirkette ara sıra kk yagiriyorum da sizler sayesinde haberdar oluyorum çoğu şeyden.

Benim günümde rutin arkadaşlar sabah 8 de duş vs işim farsa 7 30 da kalkıyorum.Giyeceklerimisi hasırlıyorum 8 15 gibi eşimi kaldırmaya çalışıyorum,buçukta efden çıkabilirseek ne ala..9 da iş yerinde oluyorum,once çay sonra mailler derken ofisten hiç dışarıya çıkmıyorum gelen giden ögle yemegi aplamıs far o yapar akşam çayı 7 ye dogru sefinirim çünkü gün bitmiştir.Eşim gelir eve gideris yemek yeris ben bulaşıklerı yıkarım,tv isleris yada arkadaşlara gideris. 23.00 sıralarında geliris fe uyurus.
Cumartesi de aynen akşam dışarıya çıkarıs

Arkadaşlar bu da nasıl geçirmek istediğim....başlık konu açmasını ögrenemediigm için burdan devam ediyorum.

7 de kalkarım spor hava guselse dışarda koşu
8 de eve gelip duş almak
9 da iş peynirli güsel bi kahvaltı (pohaça vs olmas)
7 de iş çıkışı evde yemek vs
Haftanın 3 günü evi temislemek pasar günü tüm gün gesmek

bu da hayalimdeki günüm

ben eşim gittikten sonra az biraz gec kalkarım 10 gibi falan aslında uyumuyorum ama kalkıpta napıcam dıom kendi kendime kırk yılda bide erken kalkarım.

sonra ev supurmesi silmesi toz almak sonrada kahvaltımı yaparım sonra bilgisayar basına tarif alırım ne yemek pişirecegime bakarım ertesi gun sabah kahvaltısına askıma ne yapabilecegime bakarım pasta borek pizza ekmek ustu bişiler falan malzemeler yoksa cıkıp dısarı almaya giderim bazen komsular gelir saat 1 bucuk fixdir gelir pastamı tatlımı yaparım zaten aksam olur filmler derken gun boylece biter

Ben 7'de kalkarim otobus ve ise giderim ofisi toparlayip bir cay ve aksama donup yemek tv.evi toparlama cay kahve derken gun biter.

narin,onetimes,graf,azem,mesure,svyl,afu ceylan,numane,dalolim,yeliz yakınlar kızlar görüyorumki çoğunuz'un günü çok yoğun geçiyor bu arada bende dahil kendimize aradabir zaman ayırmayı unutmayalım paylaştığınız için teşekkür ediyorum.

Ah hatiş ahhhhhhhhhhhhh ahhhhhhhhhhhhhhh
Elime kitabımı alıpta boş kafayla çay içmeyi o kadar çok ösledim ki..zaman ayırmaya çalışıyorum ama en faslaa 30 dk

sabah 06:45 kalkarım eşime kalvaltı hazırların o kahvaltı yaparken kızımı hazırlarım ve 07:10 onlar çıkdımı hemen masayı toplayıp hergün mutlaka duşa girerim.En gec saat 07:45 te evden çıkarım saat 08:30 da fab.olurum rtün işler saat 09:30 kahvaltımı yaparım.Akşam saat 19:30 da fab. çıkış 20:20 gibi annemlerdem kızımı alıp eve gecerim eşim gelmiş olur.Hemen yemegi hazırlarım sonra bulaşık , ve kızım.Saat12:30 / 01:00 gibi yatarım.fırsat bulursam ki gün içinde mutlaka en az yarım saat ayırmaya alışırım kitap okurum.
pazar günü eşimve kızım uyanmadan evi temizlerim ögleden sonra onlarla gezmeye çıkarım.

hatişim sabah kalkınca kahvaltı ev işleri yemek yapmak varsa ütü...
öğleden sonra kk mutlaka. halacığımın bakımı,odasını her gün temizlik,
gece çocuklar yemeğe geliyor benden evlerine gidiyorlar.iş bitmiyor ki allah sağlık versin...arada sinemaya gidiyorum,parka çıkıyorum...yatmadan önce mutlaka kitap okuyorum ..anılarımı derliyorum..hatişim böyle işte ...
sevgiyle kal canım...

X