Kekler - Pastalar Kakaolu Pasta (resimli)

Green

Huzura Hasret!
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2007
1.039
3
39
Önce yumurtalarla şekeri çırpın daha sonra sütü ekleyin ve unu,kakaoyu kabartma tozu ve vanilin i ekleyin kabarana dek mikserde çırpın.
Ve kelepçeli kalıbı yağlayarak kek karışımını dökün
18 dc önceden ısıtılmış fırında pişirin.
Piştikten sonra soğumaya bırakın ve ortadan ikiye bölün daha sonra üstüne bir bardak süt ile ıslatın.
Derin bir kapta pasta kremasını tarife uygun hazırlayın ve pastanın alt kısmına kremanın yarısnı sürün içine damla çikolata da koyabilirsiniz bende yoktu koymadım,sonra diğer ayırdığınız keki üstüne kapatın.

kalan kremaylada keki kaplayın ve üstüne gofreti rendeleyin ve torba içinde krem şantiyi sıkın.

servise hazır
afiyet olsun.

Beğendiğine sevindim canım evlilik yıl dönümümüzdü onun için yaptım.

Beğenilerinizi Göstermek İçin Teşekkür Butonunu Kullanınız.

bende tariften önce resme baktım üzerindeki çikolatalı gofret rendesini kek sandım üstüne niye krema sürmemişki diye aklımdan geçti. en kısa zamanda pastayı deniycem allah evliliğinizde sizi bir ömür boyu mesut etsin

kızlar bu pasta harika oldu evlilik yıldönümümüz için hazırlamıştım resminide çektim ama ben üzerine gofret rendelemedim daha dogrusu unuttum :roflol: ama tadı harikaydı birde kakaolu degil ben sade yaptımmm.
adszdj5.jpg
[/IMG]
ddddka0.jpg
[/IMG]

Son düzenleme:
eline sağlık canım seninkide çok güzel görünüyor. sağol canım sanada mutlu yıllar.

Kesinlikle yağ yok canlarım içinde yağsız bir kek oluyor bu çok güzel oluyor :)

büyümüşte pastalar börekler yaparmış:KK43:( kızlar siz bide diğer yaptıklarını görseniz parmak falan kalmaz kola başlarsınız:roflol:geçi görmekle olmuyo tadına bakmalısınız:)cnm benim seni çok seviyorum uzunnn uzunnnnnnnnnn nice yıllara.

yağsız olması çok ilginç. not ettim, deneyeceğim tarifinizi. elinize sağlıka.s.

hamarat hatun seni :):):)
ellerine sağlık nefis görünüyor
rejimdeyimde aslındaaa
canımda çekti

X