Doğum kontrol hapı kullananlar acil yardım lazım.

E

EBİSU

Ziyaretçi
arkadaslar ben 4 gün önce 4. yasmin kutuma basladım..ancak bende son 15 günde hipoglisemi belirtileri cıktı ve doktor seker hastası olmasam da bi süre ilac kullanmamı söyledi. sordum kadın dogumcu bi tanıdıgıma,yasminin böle bi etkisi yokmuş ama ben birden bu hastalgın cıkmasını garipsedim.. bir haftalık ara werdiim dönemde kendimi daha iyi hissediodum.. şimdi yine kötü oluyorum zor nefes alıyorum sanki.. sizce 5. günde hapı bıraksam ne olur? cok zararlı die duymuştum ama bu ilaç sanki beni gitgide hasta ediyor....

canım dr git o en iyisini bilir ben de kullandım yan etkisini görmedim

oncelikle gecmis olsun bende ilk evlendigimde kullanlistim cok metetmislerdi ama bende cok yan etkisi oldu meme agrisi bacak agrisi bas agrisi yapiyordu ve birde biraktiktan sonra kilo aldim sonra da kanser ettigine dair duyumlar aldim hatta bbir ara piyasadan kaldirilabilir dediler ben tavsiye etmiyorum doktora danisin hipoglisemi onemli bir konu geclis olsun

arkadaslar ben 4 gün önce 4. yasmin kutuma basladım..ancak bende son 15 günde hipoglisemi belirtileri cıktı ve doktor seker hastası olmasam da bi süre ilac kullanmamı söyledi. sordum kadın dogumcu bi tanıdıgıma,yasminin böle bi etkisi yokmuş ama ben birden bu hastalgın cıkmasını garipsedim.. bir haftalık ara werdiim dönemde kendimi daha iyi hissediodum.. şimdi yine kötü oluyorum zor nefes alıyorum sanki.. sizce 5. günde hapı bıraksam ne olur? cok zararlı die duymuştum ama bu ilaç sanki beni gitgide hasta ediyor....

Canım yaa ben de hipoglisemiyim. Korunma yöntemlerini araştırıyorum. Yasmini okudum buradaki forumlardan , en iyi doğum kontrol ilacı diyorlar. En son doğum kontol hapına karar verdim ama hipoglisemi yapıyorsa , benim hiç kullanmamam gerek çünkü hipoglisemim var benim de. Kafam karıştı. fisfisfis

Ne olur bu konuda edindiğin bilgileri paylaş. Şeniz

Bende de ilk günden itibaren kasık ağrısı,meme hassasiyeti yaptı ama kullanmaktan başka çaremin olmadıgını söyledi doktorum,sen de bırakmamaya çalış derim..

ben de 2 senedir kullanıyorum ama bir zararını görmedim.adetlerimi düzene soktu.bir senedir evliyim,hala kullanıyorum ama bu ay son:asigim:inşallah.allah yardımcın olsun ama en iyi cevabı doktorun verecektir.çevremde de kullananlar var ama hiç olumsuz bir şey duymadım

kadın dogum doktoruna danıştım sekere yol acmaz dedi ama prospektüsünde bile ilk kez d.k kullanırken diyabet cıkarsa hemen bırakılmalıdır yazıyor.( gerci bnmki diyabet deil, hipoglisemi baslangıcı). ayrıca insülin direncine ve glikoz toleransına etki ettigi yazıyor. off napıcam bilmiorum ama tekrar baslamak gibi bi aptallık ettim daha kutunun bitmesine 15 gün war:KK43:

arkadaslar derdimi yanlış anlatmışım.. doktor bana seker ilacı verdi bir ay kullanıp kontrole gidicem. buarada yasmini kullanışımın 4. ayı ve birden bu rahatsızlıgımın cıkısı tesadüf deil gibi geldi. ama kadın dogumcuya sordugum için 4. kutuya baslamış bulundum ve su 5 gündür kendimi daha kötü hissediorum.yarıda bıraksam kutuyu neler olur? zararlı diye duymuştum... hiç bırakanınız warmı kutu bitmeden? lütfen yardım...

X