askerlik mevzusu...

exempli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2008
26
0
merhabalar,
aramızda eşini askerliğe evlendikten sonra gönderen var mı? nasıldı? zor bi dönem mi oldu? duygularınızı paylaşırsanız sevinirima.s.

Ah ah yarama bastin arkadasim, esim askerde su an,eylulde donecek..Senin durumun ne bilmiyorum ama henuz evlenmediysen gitsin gelsin,bekle oyle evlen derim ben, boyle cok zor oluyor inan, nisanliyen de zordur gerci ama su an sorumluluk daha fazla...hem maddi hem manevi cok zor..

Canım ben nişanlıyım ve nişanlımın evlenmeden önce askerliğini yapmasını istiyorum.Zaten kısa dönem ama evlendikten sonra askere giderse günler çok zor geçer gibi geliyor bana.

niye acele ediosunuz ki hiç anlamıorum.. adam kaçıcak diil ya, askerde olucak; kaçıcak biri varsa o da belki siz olursunuz yani :)

zaten askerliini yapmamış adama kız verilmes ki, babalar hassas oluo genelde bu hususta.. bitirsin askerlii gelsin, gönül rahatlııyla evlenin bence..

benim bir iki arkadaşımın eşleri evlendikten sonra askere gittiler..inanın zor oluyormuş..böyle hiç olmasa ailenizin yanında kalırsınız..onlar istemeye istemeye kayınvalidesinde de kalmak zorunda kaldılar...bence hiçbirşey için acele etmeyin...hayırlısı diyelim..
sevgiler...

benim ciddi giden bi ilişkim var henuz askerlik durumu belli değil kpss ye hazırlanıyo ve 2009a kadar tecilli. şimdi biz okuldu işti derken hep uzaklarda geçti zamanımız. ya açıkçası artık ikimiz de uzaklarda olmak istemiyoruz en azından bi sureliğine. sizin fikirlerinizi merak ettim sadece. valla ben de askerde gibiyim zaten:) 8 aydır uzaktayım yazık değil mi yaaaa? asker yolu bekleyen arkadaşlara sabırlar dilerken şu soruyu da iliştirmek isterim: gitmek mi kalmak mı daha zor?

benimde kocişimm ewlendikten sonra gitmişştiii,,15 ay bide,,yaa tabii zor yanlarıda oluyooo ilaç gibii gelen yanlarıdaa,,,anlatimm,,,meseleaa alışmışımm hep birlikte yatmaya birlikte gezmeye herşeyi birlikte yapmaya bayağı bi gittiğinde bocalıyorsunusss iyi yanı isee ben o dönem kendi ailemle kalmıştımmm aileme olan özlemimi giderdimmm sankii tekrar bekarmış gibi hissettim kendimiii,,enerjii topladımm haliyleee,,,,gitmekmii kalmakmmıı sorusunaa cevabımmm benim içinn kalmak daha kolaydııı eşimm rahat bi yerde askerdiii sağlıkkk yönünü düşünmüyordumm ammaa uyku diye bişiyii yoktu çocuğunnn masaa başında çok uyuya kalıyormuşşş,,yazıkk çocuğaa,,,bide tabimadalyonun öbür yüzü varr benim babammm 30 yaşında askere gittiii ben 1. sınıfa gidiyordumm,,annemm çokk zorlanmışşş tek maaşlaa hem kira ödemişş hem benimm okull param hem babama para yollamışşş,,o meselaa zor geçirmişş onun açısından bakıncada kalmakkk zorr olmuşşş,,,ülee işteee :)

X