Düdüklü tencere hakkında tavsiye lütfen?..

canım benim tencere 4,5 lt. bizde 2 kişiyiz ama bir misafir geldiğinde gayet rahat yetiyor. bence 2,5 lt lik alma. 4,5 luk al derim. 2,5 luk çok ufak olur. sadece size yeter. misafirin gelirse kullanamazsın, o zamanda bir anlamı olmaz diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 861039

benimkisi bunun aynısı.yanında çalar saati de var.

çalar saatlileri bir şey edition galiba model adı ama zaten mutfak saati kullanırsak illa ki gerekmiyor diye okumuştum hani bir alt modelini alabilmek için. litre bilgileri için çok teşekkür ederim ayrıca sanırım karar vermemiz lazım, hani tamam misafir az gelir bize yemeğe ama 2 günlük yemek yapmayı düşünürsek yine dediğin gibi 4,5 lt gerekecek galiba, çok ağır olur mu diye korkuyorum ilk fırsatta mağaza ziyareti yapacağım! :KK16:

çalar saatlileri bir şey edition galiba model adı ama zaten mutfak saati kullanırsak illa ki gerekmiyor diye okumuştum hani bir alt modelini alabilmek için. litre bilgileri için çok teşekkür ederim ayrıca sanırım karar vermemiz lazım, hani tamam misafir az gelir bize yemeğe ama 2 günlük yemek yapmayı düşünürsek yine dediğin gibi 4,5 lt gerekecek galiba, çok ağır olur mu diye korkuyorum ilk fırsatta mağaza ziyareti yapacağım! :KK16:

kesinlikle 4,5 al derim arkadaşım ve ağırlık konusunda da hiç şüphen olmasın. kullanımı gayet rahat.rahat bir şekilde elimde de yıkayabiliyorum. bundan önce 6 lt hisar kullanıyordum fakat ondan memnun değildim. hem pişirmesinden hemde ağırlığından. lavabonun içinde yıkarken çevirmekte zorlanıyordum.

kesinlikle 4,5 al derim arkadaşım ve ağırlık konusunda da hiç şüphen olmasın. kullanımı gayet rahat.rahat bir şekilde elimde de yıkayabiliyorum. bundan önce 6 lt hisar kullanıyordum fakat ondan memnun değildim. hem pişirmesinden hemde ağırlığından. lavabonun içinde yıkarken çevirmekte zorlanıyordum.

iyi ki kararsızım ve de korkuyorum yoksa 2,5 almayı düşünüyordum haftalardır, sanki 1 günlük yemeklerle uğraşacak gibi, e 2 günlük yapınca doğrudan 4 kişilik oluyor hesap, çok teşekkürler tekrar pahalı bir hatadan döndürdün beni :KK16:

Ben annemin evlenmeden once almis oldugu buyuk duduklu vardi onu kullaniyordilum uyduruk bir model tabani incecikti uzun muddet arastirma yaprim en son fissler markada karar kilmistim ki tabi fiyatlari cok fazla .
Sonra tesadufen esse`nin kampayasi vardi hem 4,5 hemde 7 lt duduklu beraber cok ciddi indirim vardi hemen aldim harika surekli kullaniyirum 4,5 lt size buyuk gelmesin cunku tencereyi yarim doduruyorsun biz iki kisiyiz ve az yemek yapoyirum anca yetiyor cok cabuk pisiriyor mercimek 5dk islanmis fasulye 10 dk fazla bile geliyor bir yili gecti surekli kullaniyirum kesinlikle tavsiye ederim eskiyide suriyelilere verdim

Ben annemin evlenmeden once almis oldugu buyuk duduklu vardi onu kullaniyordilum uyduruk bir model tabani incecikti uzun muddet arastirma yaprim en son fissler markada karar kilmistim ki tabi fiyatlari cok fazla .
Sonra tesadufen esse`nin kampayasi vardi hem 4,5 hemde 7 lt duduklu beraber cok ciddi indirim vardi hemen aldim harika surekli kullaniyirum 4,5 lt size buyuk gelmesin cunku tencereyi yarim doduruyorsun biz iki kisiyiz ve az yemek yapoyirum anca yetiyor cok cabuk pisiriyor mercimek 5dk islanmis fasulye 10 dk fazla bile geliyor bir yili gecti surekli kullaniyirum kesinlikle tavsiye ederim eskiyide suriyelilere verdim

teşekkürler uyarı için size de, 4,5 litreden şaşmam artık :KK1: esse'de geçen gün indirimdeydi yine ama korktuğum için fissler'e taktım kafayı ama 2,5 değil 4,5 lt olacak artık.

birçok başlıkta ve online alışveriş sitesinde tefal olsun fissler olsun sizin sorununuzu yaşayanlar hep lastik değişimiyle kurtulmuşlar diye okudum, ama sizde çözülmemiş umarım kullanan arkadaşlardan tecrübesi olan çıkar. bir de o dedikleri dakika buhar çıktıktan sonraki dakikaymış, yanlış anlamayın ben hayatımda kullanmadım siz biliyorsunuzdur belki de, benim gibiler heveslenmesin diye yazmışlar kaynayıp buhar çıktıktan sonraki dakikaymış meğer o az dakikalar diye uyarmışlardı:)

sonunda düdüklü sorununu çözdüm be bacılar:
aldığım gibi düdüklüyüde kapağıda götürdüm satın aldığım yere.dedim kavgaya geldim size bu nasıl düdüklü onca para verdim.eşimle yolladım birde lastik sattınız bana bir yılda yine pişirmiyor.. garipçe baktılar elimden aldılar kapağı.
tam yetkili düdüklü arıza tamir arkadaş bu dur dediler
kız meğer düdüklünün kapağın iç kısmında bir sibop takılıymış satın aldıığımda meğer ve düşmüş. kız hangi yemeğin içine düştükü hemde. Adam:tabiki pişirmez bu düdüklünün can damarı sibobu dedi.
yenisini taktı 17 milyon bayıldım.

Düdüklüyü 2 yıldır normal tencere gibi kullanmışım ya arkadaşlar.
Yalnız bende haklıyım sanki düdüklünün seminerini mi aldım ben arkadaşlar ne biliyimki kolayca içinde düşen bir sibobu var.siyah bir plastik parça ya.
Pek hoşlanmadım o parçadanda bence yine düşer.

denemesini yaptılar düdüklü düzeldi
nohutu yarım saatte pişirdi bana dün.
gıcık bir düdüklü macerası idi bana da haksızsın gibi baktı mağaza.bence haklıyım.
koskoca fişler niye böle lastikli, siboplu düdüklü yaparki?
sizlerinki nasıl model bilemiyorum bunlar varmı?

Merhaba arkadaşlar. Evde eski model çelik düdüklü tencerem var. Özellikle mercimek çorbası yaparken dibi tutuyor. İçi seramik kaplı olan ( yapışmasın yanmasın yiyecekler pişerken ) düdüklü tencere bildiğiniz var mı ? Emniyetli güvenli olan ? Sitil diye bir markadan bahsedilmiş. Kullanan var mı ? Fishler ile Sitil arasında kaldım. Özellikle içi seramik olursa daha iyi olur .

Merhaba arkadaşlar. Evde eski model çelik düdüklü tencerem var. Özellikle mercimek çorbası yaparken dibi tutuyor. İçi seramik kaplı olan ( yapışmasın yanmasın yiyecekler pişerken ) düdüklü tencere bildiğiniz var mı ? Emniyetli güvenli olan ? Sitil diye bir markadan bahsedilmiş. Kullanan var mı ? Fishler ile Sitil arasında kaldım. Özellikle içi seramik olursa daha iyi olur .

benim düdüklü tencere de mercimeğin dibini tutturuyordu ama fark ettim ki suyunu az koyunca yapıyor. suyu çok koyunca da çorbanın tadı olmuyor. tam orta yolu bulmak lazım yani o da zor. Birkaç denemeyle belki ölçülü yapılabilir. Başka bir tencere alsanız da suyu az olduğunda (az dediğim bana göre az değil tabi ama suyu daha fazla koyunca sorunun ortadan kalktığını gördüm) mercimeğin dibi tutar sanki. Ha bu arada bu kadar yazdım ama ben de o eski model düdüklü tencereden kurtulmak istiyorum:)

benim düdüklü tencere de mercimeğin dibini tutturuyordu ama fark ettim ki suyunu az koyunca yapıyor. suyu çok koyunca da çorbanın tadı olmuyor. tam orta yolu bulmak lazım yani o da zor. Birkaç denemeyle belki ölçülü yapılabilir. Başka bir tencere alsanız da suyu az olduğunda (az dediğim bana göre az değil tabi ama suyu daha fazla koyunca sorunun ortadan kalktığını gördüm) mercimeğin dibi tutar sanki. Ha bu arada bu kadar yazdım ama ben de o eski model düdüklü tencereden kurtulmak istiyorum:)
*

* * * * * * *

Sağol Elan cevapladığın için. Fiyatı biraz pahalı olmasa Silit alacağım da pahalı yaa...Mercamek corbasında ölçüyü = 1 kase mercimeğe, 5 kase su koydum, hem dibi tuttu, hem koyu oldu.

*

* * * * * * *

Sağol Elan cevapladığın için. Fiyatı biraz pahalı olmasa Silit alacağım da pahalı yaa...Mercamek corbasında ölçüyü = 1 kase mercimeğe, 5 kase su koydum, hem dibi tuttu, hem koyu oldu.

Ben düdüklü kullanma özürlü olduğumdan epey çektim düdüklü tencereden. Ben de hala tam ölçü alamadım tutturma denemeleri yapıyorum bu ara:)
Kim önce bulursa yazsın buraya tam tutmasa da yakın bişeyler olur en azından tek denemede diğerimizde tuttururuz. Kolay gelsin.

Bu arada bana da düdüklü tencere fiyatları fazla geldi. Bir kaç sene daha alamam herhalde. İdare edeceğim şimdilik.

Ben düdüklü kullanma özürlü olduğumdan epey çektim düdüklü tencereden. Ben de hala tam ölçü alamadım tutturma denemeleri yapıyorum bu ara:)
Kim önce bulursa yazsın buraya tam tutmasa da yakın bişeyler olur en azından tek denemede diğerimizde tuttururuz. Kolay gelsin.

* * * * *
Okey kardeş.....Kim şu mercimek çorbasının güzel yapıyorsa, hem ölçüyü ve hem içine koyduğu malzemeleri ayrıca yazsın. Bazen icine patates koyuyorum farklı oluyor, bazen havuc koyuyorum daha farklı oluyor tadı. Bir keresinde az salça koymuştum hiç güzel olmadı. Rondo dan cekiyorum. Ben lokantalardaki gibi olsun istiyorum bir türlü olmadı. Bursa da Örnek Yemek Sanayi var, düğünlerde dağıtıyorlar onların çorbası çok leziz. Aynısını tut turamıyorum. Dev kazanlarda nasıl pişiriyorlarsa onlarınki cok güzel..

* * * * *
Okey kardeş.....Kim şu mercimek çorbasının güzel yapıyorsa, hem ölçüyü ve hem içine koyduğu malzemeleri ayrıca yazsın. Bazen icine patates koyuyorum farklı oluyor, bazen havuc koyuyorum daha farklı oluyor tadı. Bir keresinde az salça koymuştum hiç güzel olmadı. Rondo dan cekiyorum. Ben lokantalardaki gibi olsun istiyorum bir türlü olmadı. Bursa da Örnek Yemek Sanayi var, düğünlerde dağıtıyorlar onların çorbası çok leziz. Aynısını tut turamıyorum. Dev kazanlarda nasıl pişiriyorlarsa onlarınki cok güzel..

benim çorbam fena olmaz yiyen beğenir ama bazen ayarlayamayıp dibini tutturuyorum. bazende sulu oluyor. çok sulu olmadığı taktirde rondodan geçirmeden önce mercimeğin dibe çökmesini bekleyip suyundan biraz alıyorum başka bir kaba. un kavurma aşamasında lazım olursa ayırdığım sudan ilave ediyorum ki lezzetli olsun. ilk yaptığım çorbayı ölçüleyip yapayım. inşallah tutar da sana da yazarım.

ben mercimeğin içine küçük küçük az patates(çok olursa çorbanın kıvamı kötü oluyor), az soğan doğrayıp suyunu koyup pişiriyorum. rondodan geçirip biraz çiçek yağı (çok uğraştık ama zeytin yağına alışamadık henüz) ile biraz tereyağının içine kaşığın ucunda un koyup kavuruyorum ki kavrulmuş un kokusu olsun çorbada. un miktarı fazla olursa çorbanın lezzeti olmuyor. vs. vs.

Dediğim gibi bazen tutturamıyorum. bundan sonraki yaptığım çorbalarda ölçülü yapıp ilk tutturduğumda yazarım sana. Tabi sen benden önce tutturmazsan:)

tefalin nutricookunu almayında ne alırsanız alın. tencere kısmı güzel ancak kapak kısmı çok kalitesiz. bu düdüklünün beyninin kapak olduğunu düşünürsek beş para etmez bir ürüne dönüşüyor.

kesinlikle schafer almayın.her yerinden buhar su kaçırıyor patlayacak diye kullanamıyorum
1-2 ay kullandım sonra ayarı kaçtı yani korkudan kullanamıyorum bana sağlam guvenilir bir şey lazım

Kızlar konu güncel değil ama yardım eden çıkar belkim . Fisler pahalı gelio. Karaca korkmaz ve emsan in 2li tencere olanları var hangisinden alıyim karar veeremiom 300 liraya yakın fiyatlari . Nedersiniz

. Bunun gibj dger markalrdà ..

Eklentiler

• IMG-20161221-WA0000.jpg
    IMG-20161221-WA0000.jpg
    31,6 KB · Görüntüleme: 535
X