İlköğretim Yorum ve Soruları İşte özel okul ücretleri

vicdan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2006
1.098
25
Özel okullar ücretlerini belirledi. Robert Kolej lise hazırlık 27 bin YTL, yatılı ücreti ise 44 bin YTL. TED Ankara Koleji anaokulu 29 bin, Alman Lisesi lise hazırlık 18 bin, Bilfen Lisesi lise hazırlık 19 bin, MEF lise hazırlık 19 bin YTL oldu.

Robert Kolej’in gündüzlü eğitim- öğretim ücreti lise hazırlıkta 27 bin 520 YTL oldu. Devlet okullarında ise derslik açığı 200 binin üzerinde.

Özel okullar önümüzdeki eğitim- öğretim dönemi için ücretlerini belirledi. Bir yanda kalabalık sınıflar ve öğretmen açığının bulunduğu devlet okulları, diğer yanda anaokulunda dahi 30 bin YTL’ye dayanan özel okullar...
Robert Kolej gündüzlü eğitim-öğretim ücretini lise hazırlıkta 27 bin 520 YTL olarak açıkladı. Robert’in yedi gün yatılı ücreti ise 44 bin 40 YTL oldu.
TED Ankara Koleji, anaokulunun yeni dönem ücretini 29 bin 600 YTL olarak belirledi. Özel okulların zam oranları yüzde 6 ile 18 arasında değişti.
Eğitim-öğretim ücretlerinin yaklaşık yüzde 30’u kadar ek masraf getiren yemek, servis, kitap, forma gibi giderler de eklendiğinde velilerin özel okul için astronomik rakamlar ödemesi gerekiyor.
Türk okulların lise hazırlıkları 10 bin YTL’den başlayarak 44 bin YTL’ye kadar çıkıyor. Anaokulları ve ilköğretimlerin de liselerden çok fazla ücret farkı yok.

Devlette açık

Sezin İlköğretim Okulu, 1-5. sınıf ücretlerini 17 bin 600 olarak belirledi. Bilfen ilköğretim, 1-3. sınıflarını 17 bin 800, 4-8. sınıflarını 18 bin 800 YTL olarak açıkladı.

Devlet okularında ise durum şöyle: Derslik açığı 200 binin üzerinde, sınıf başına düşen öğrenci sayısı 35, öğretmen başına düşen öğrenci sayısı da 27.
Devlet okullarında, üstelik velilerin gidecekleri ilköğretim okulunu seçme şansı da bulunmuyor. Okul yönlendirmesi velinin ikametgâhına göre internetten yapılıyor.

Ortaöğretimde de tablo değişmiyor. Düz liselerin başarı oranları her yıl düşüyor. 2007 ÖSS’de genel liselerden üniversiteye yerleşenlerin oranı yüzde 2.7’de kaldı. Tek öğrencisini dahi 4 yıllık lisans programlarına gönderemeyen liseler var.

Anadolu liseleri, veliler için umut oldu. Ancak, bu okullara girebilmek için 900 binin üzerinde aday yarışıyor. Ancak, anadolu liselerine yerleşen öğrenci sayısı 100 bin.

İşte ücretler

Alman Lisesi:
Lise hazırlık 18 bin 660 YTL.
Bilfen Lisesi:
Lise hazırlık 19 bin YTL.
Eyüboğlu Lisesi:
Lise hazırlık 19 bin 750 YTL.
MEF Okulları:
Lise hazırlık 19 bin 360 YTL.
İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları: Anasınıfı 12 bin 422 YTL.
Irmak Eğitim Kurumları:
Lise hazırlık 18 bin 500.
Küçük Prens İlköğretim Okulu: İlköğretim 1-3 16 bin 500 YTL.
Terakki Vakfı Okulları:
Lise hazırlık 15 bin 500.
Kültür Koleji:
Lise hazırlık 15 bin 400 YTL.
Kültür 2000 Koleji:
Lise hazırlık 17 bin 420 YTL.

Robert’in yedi gün yatılı ücreti ise 44 bin 40 YTL oldu.
bu neee yaa insanlar parayı sokaktamı buluyo anlamadım

Robert’in yedi gün yatılı ücreti ise 44 bin 40 YTL oldu. :shok: :shok:

Ben çocuğu bu parayla okula göndermem biriktirir bu paraları bebekte ona 2-3 villa alırım
kiraya verir çocuğum hiç zorluk çekmeden mutlu mes'ud yaşar
okula gitmesine gerek yok :nazar: bu ne şaka gibi :bbo:

çooook para ama güzeller merak etmeyin bu okullar zati sizin bizim gibi hatunlarin uşaklarina hizmet için yoklar onlarin hedef kitlesi malum....amannnnnn zenginin parasi çenemizi yormasin boşverin buluruz çevreden iyi bir devlet okulu yapariz kurstu dersaneydi takviye ilgileniriz elimizden geldiğince evlatlarimizinda içinde istek varsa yine doktor çikar yine avukat......

Robert’in yedi gün yatılı ücreti ise 44 bin 40 YTL oldu. :shok: :shok:

Ben çocuğu bu parayla okula göndermem biriktirir bu paraları bebekte ona 2-3 villa alırım
kiraya verir çocuğum hiç zorluk çekmeden mutlu mes'ud yaşar
okula gitmesine gerek yok :nazar: bu ne şaka gibi :bbo:

aynen katılıyorum sana canım o kadar parayı okula niye vereyim çocuğumun hayatını garantiye alırım o parayla
bunlar şaşırmış yalaelaelaelaelae

güncel fiyatlardan ve yapılan indirim oranlarından tüyolar var mı?
burada bir kısım burada bir kısım buldum: özel okul seçimi, fiyatlar ve hangi okul?
en başarılı okulların sbs puanları da var
yalnız kimse indirim oranlarından bahsetmemiş
bir çok okulun bir sürü indirimi var eminim
neye ne kadar indirim yaptıklarını bilsek süper olurdu bence
tek bildiğim istekten %15 indirim aldı bir arkadaşım, ana okulu için.
başka tüyosu olan?

X