hamile kaldığını en erken öğrenme

karabxoxcxuxk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
27
1
selamlar.
hamile kaldığını en erken ne zaman öğrenirsin deneyimli olanlara soruyorum. bir an önce öğrenmek istiyorum kan testi falan deniyor ama kan testi en erken ne zaman yapılır bir bilgi bulamadım.
lütfen bir yardım.

canım o kişiden kişiye değişiyormuş valla kiminde birgünlükken bile cıkıyomuş kanda kiminde bir iki haftalıkken adetin gecmeyince ümitlenme bence bos yere kendini kandırmış olursun derim adetini bekle ondan sonra test yaptır emin ve kesin sonuç alabimek için inş. ummudugun gibi cıkar sevgilerle...

3 hamilelik geçirmiş biri olarak ben adet olmayınca anlamıştım ama kişisine göre değişir canım..önce idrar tahlili yap olmadı emin olmak için kan tahlili yaptırabilirsin..umarım hayırlı haberlerini alırız..:nazar:
adetin geçiktiyse hemen yap derim..hem kendini hemde bizi merakda bırakmamış olursun..
buarada gebelik bölümünde erken hamilelik belirtileri diye bir konu başlığı var istersen bir göz at...sevgilerrr a.s.

ben hiç hamile kalmadım ama biyolog olduğum için yardımcı olabilirim canım..
B-hcg hormonu ilk olarak kanda gözükür...daha sonra idrara geçer..eğer hamile kaldıysan yani döllenme olduysa 48 saat içinde kanda görünür..ama idrar için adetin gecikmesini bekleyip 7 gün geçtikten sonra test yaptırmalısın..
Ben kantitatif yani sayısal olarak değer veren kan testini yaptırnmanı tavsiye ederim..böylece hormonun düzeyini öğrenince haftasını ve gebeliğin gidişatını da tahmin edebilir doktorun..

Biopelin mrb.ben de kan testi yaptırdım 10 haftalık çıktı gebeliğim.Ama ultrasonda 5 haftalık gözüküo.Kan testi kesin doğru mudur?şimdiden teşekkürederim

nerde yaptırdın canım..iyi bir hastanede mi yoksa tıp merkezinde mi..şimdi şöyle bişey var..cihazları kalibre etmezsek yani bu değerlerin belli standart aralıkları vardır ve bu testleri yaptıkça değerler oynama yapar..düşer yada yükselir..işte o düzenlemeyi rutin olarak yapmazsak cihazların ölçümünde sorun çıkar..ve çoğu yer bunu ihmal ediyor..o nedenle hormon değerini yüksek ölçmüş de olabilirler..

tıp merkezinde yaptırdım.dediğin gibidir belki de.ama bildiğim kadarıyla iyi bir yer.En iyisi yarına kadar sabredip doktorla konuşmak olucak.bulantılarım da çok şiddetli olduğu için emin olamadım doğru mu değil mi diye.

X