bulaşık yıkanırken

melihmelis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
62
0
47
Ben bulaşık makinasının parlatıcı bölümüne sirke koyuyorum.bulaşıklar deterjanlardan daha ışıl ışıl yapıyor. sizlerde bir deneyin bakalım.

evet kızlar bende ev temziliğinde kullanırım yerleri silerken bilhassa hem temizliyor hemde evde nazar büyü varsa bozuyor.

oooooooo neler varmis bu sirkede yahu/sadim kaldim buyu kismini okudugumda
yarindan itibaren evi sirke ile yikiyorum:)

bende yerleri camları sirkeli suyla siliyorum leke bırakmıyo kireç oluşmuş çaydanlıktada kaynatınca kireci yok ediyo bu arada beyaz sirkede ütünün içine koyuyorum kireci gidiyor daha iyi buhar çıkıyor:dance:

evet kokusu ne olacak evde halıları yerlerı sılınce
ben salatada bıle dayanamıyorum ısırkeyede evde dusunemıyorum hıc
denemekte yarar var

şaşırdım doğrusu ama fikir fena gelmedi koku olayınıda anlatın bacılarda bizde deneyelim yerimseniben

evet kızlar bende ev temziliğinde kullanırım yerleri silerken bilhassa hem temizliyor hemde evde nazar büyü varsa bozuyor.[/QUtemizlik kısmına bişey diyemem ama büyü kısmını nerden duyduysan güzel etkilemiş seni böyle bişey varsa bile sirkemi temizliycek allahaşkına evi temizliyeceğinize bolca turşu yiyin o zaman daha etkili olur.allah hepimizi böyle kötü şeylerden korusun bu arada çünkü birtek o korur.

kizlar bu sirke acayip birsey herderde devaa.s bende bulasik makinamda kullaniyorum hem guzel temizliyor hemde daha hijyenikbulasiklar felanda kokmuyor ayrica, sebzeleride yikadigim suyun icine biraz sirke koyuyorum herturlu bakteriyi olduruyor...saglik icinde cok faydali mesela senelerdir mantar problemi yasardim surekli ilaclardan goremedigim faydayi sirkeden gordum... evinizde eksik etmeyin derimyerimseniben

Bulasik makinasina bi zarari olmuyor mu acaba? Olmuyorsa ben de deneyeyim. Parlatici malum pahali. Alakasi yok ama camasir maskinasinin deterjan gozune de soda koyuyorlar, daha guzel yikiyormus

Ben de tuz bölmesine turşu tuzu koyuyorum :) hiç bi farkı yok valla makina tuzundan.

Parlatıcı tamam, tuzu da hallettik...

Bi de deterjan niyetine bir şey keşfedersek tamamdır bu iş :roflol:

bende yerleri camları sirkeli suyla siliyorum leke bırakmıyo kireç oluşmuş çaydanlıktada kaynatınca kireci yok ediyo bu arada beyaz sirkede ütünün içine koyuyorum kireci gidiyor daha iyi buhar çıkıyor:dance:

sirkenin ütüye zararı olmuyomu arkadaşım,bende çaydanlıktaki kireç için içine limon tuzu koyup bekletiyorum tabi su ile doldurupta bekliyor.

Ben bulasik yikamaya bayilirim. Eskiden lehenin içine çamasir suyu koyardim, tertemiz yapsin ve mikroplar kirilsin diye. Simdi o derdim yok, makinem yikiyor :icecream:

X