Hipoglisemiden muzdarip olanların paylaşım noktası

Selam kızlar sanırım bende hipoglisemiyim ;/ biraz araştırdım bendeki bulgular onu gösteriyor. Yemekten bi kaç saat sonra bi açlık hissi geliyo, açlık hissi ile birlikte başımda bir ağrı kafam yastıktan kalkmıyor resmen :KK43: eğer o ara içerisinde birşeyler yemezsem elim ayağım kesiliyor bi titreme alıyor bemi sonrasında da sebepsiz bi ağlama geliyor çarşamba günü doktora gideceğim bakalım ne olacak biraz da korkuyorum açıkcası uzun bi süre aç kalmak durumundayım testler için. Benşm merak ettiğim bir şey var bu hastalık organlarımozda ters etki yaratıyor mu yani içerde birşeylerin çalışmasını bozuyor mu? Ve hamile kalmayı falan etkiler mi hiç bi fikrim yok bu hastalık konusunda açıkcası :/

konuyu araştırırken gördüm bende bu dertten muzdaribim. Tüm belirtilerine sahibim neredeyse ve endokrinolojiye gidene kadar sebebini bilmiyordum. Doktorum bana Glucobay 50 mg tablet verdi. 3 ay kullanımdan sonra tekrar tahlillerimi yaptırmak için gitmem gerek. Umarım etkisini görürüm.

Arkadaşlar seker yuklemesi yaptirmadim ama 2 saatlik tokluk kan sekerim 90larda cikmisti hastanede eczanede ise 78 kusur gibiydi bir kere de cok ac hissedip bayginlik panik hissettigimde olcturdugumde 90di yani hicbiri hipoglisemi bulgusu degildi ama belirtileri bazen tasiyorum ozellikle uzun sure acliklarda veya ekmek tatliyi biraktigimda bu durumda acaba seker 4.5 .saatten sonra mi dusuyordur

X