erken gebelikte kanama

E

EU1

Ziyaretçi
Gebeliğin erken dönemlerindeki kanamalar, herzaman ciddi birşeylerin habercisi olmayabilir ama bir önlem olarak her zaman hekiminize bildirilmelidir.Kanamayı tarif ederken ayrıntılara dikkat edin: Kanama sürekli mi aralıklı mı? Ne zaman başladı? Rengi koyu kırmızı mı açık kırmızı mı? Kahverengimsi mi pembemsi mi? Bir pedi bir saatte ıslatacak kadar kuvvetli mi,ara sıra birkaç damla mı,ikisi arası mı? Değişik bir kokusu var mı? Kanla birlikte doku parçaları küçük katı madde parçaları geliyor gibi mi? Öyle ise bunları bir kavanoz veya bir plastik torbaya koyup,saklamaya çalışın.Bunlara eşlik eden başka belirtiler de varsa,aşırı bulantı ve kusma,kramplar ya da herhangi bir ağrı,ateş,halsizlik vb.mutlaka hekime bildirin...
Bu gibi belirtilerle birlikte olmadığı zaman peddeki damla ya da leke biçiminde bir kanama acil durum sayılmaz,eğer gece yarısı başlamışsa hekime haber vermek için sabahı bekleyebilirsiniz.Başka herhangi bir kanama biçimi derhal hekime haber vermenizi gerektirir ya da hekime ulaşamıyorsanız o zaman en yakın acil servise gitmelisiniz.
hamileliğin ilk üç ayında rastlanan ve her ikisi de kaygılanmayı gerektirmeyen en yaygın iki neden şudur:
GEBELİĞİN RAHİM DUVARINA NORMAL YUVALANMASI: Yumurtanın kendiliğinden rahim duvarına yapışmasıyla ortaya çıkar.kısa sürer ve hafiftir.
NORMAL OLARAK ADET KANAMASI BEKLENEN ZAMANDA ORTAYA ÇIKAN HORMON DEĞİŞİKLİĞİ: Bazen bazı kadınlarda gerçek bir adet kanaması gibi olsa da, genelde hafif bir kanamadır.
Erken dönem kanamalarındaha az rastlanan ama daha fazla kaygı verici nedenleri olarak şunları sayabiliriz;
DÜŞÜK: Genelde karın ağrısı ile birlikte şiddetli kanama ve muhtemelen cenine ait madde gelmesi,kahverengimsi bir sıvı boşalması bir düşük işareti olabilir.yumurta yeterince gelişmemişse kese boştur ve cenine ait madde görülmez.
DIŞ GEBELİK: Çoğu zaman oldukça şiddetli bir karın ağrısı ve omuz ağrısı ile birlikte, aralıklı veya sürekli,kahverengi dalga biçiminde ya da hafig bir kanama vardır.
TROFOBLASTİK HASTALIK: Sürekli veya aralıklı kahverengi bir akıntı başlıca belirtisidir...

belibebeğinizi beklerken sizi neler bekler isimli kitaptan alıntıdır...a.s.

mues sanirim hamissin allah saglikla kucagina almayi nasip etsin benim bi oglum var 4,5 yasinda ama inan bu yasta hem kendimin hemde oglumun ne kadar degerli oldugunu anladim bi anda

evet güzelim ikinci çocuğuma hamişim...doğru tabiki yavrularımızın kıymetini bilmeliyiz...allah olmayanlara da nasip etsin...

selam arkadaslar..3 gün önce aşırı mide bulantısı ile beta hcg testi yaptırdım..23.59 cıktı,ıkıncı gün yaptırdım 45.90 ,sonra 86 cıktı ve bugunde 133 cıktı hersey normal gözüküyor ama 2 gündür lekelenmem oluyor...implantasyon yerlesmesı oldugunu düşünüyorum çünkü cinsel ilişkimizin üsütnden 8-10 gun gecıyor..ama yınede kımyasal gebelık yada düşük korkusu var içimde..acayip derecede mide bulantım ve gögüs agrım var...bu konuda düşünceleriniz nelerdir..kimyasal gebelıkte mide bulantısı oluyormu,yada diğer belırtıler..:1no2:

selam arkadaslar..3 gün önce aşırı mide bulantısı ile beta hcg testi yaptırdım..23.59 cıktı,ıkıncı gün yaptırdım 45.90 ,sonra 86 cıktı ve bugunde 133 cıktı hersey normal gözüküyor ama 2 gündür lekelenmem oluyor...implantasyon yerlesmesı oldugunu düşünüyorum çünkü cinsel ilişkimizin üsütnden 8-10 gun gecıyor..ama yınede kımyasal gebelık yada düşük korkusu var içimde..acayip derecede mide bulantım ve gögüs agrım var...bu konuda düşünceleriniz nelerdir..kimyasal gebelıkte mide bulantısı oluyormu,yada diğer belırtıler..:1no2:
güzelim önce kaç haftalık hamişsin onu bilmemiz gerek...bunun dışında da kimyasal gebelik te bildiğimiz gebelikten farksızdır yanii...mide bulantısı da olur,karnın da büyür başdönmen de olur...fakat sendeki sanki bana geç döllenme gibi geldi bilemiyorum ama...çünkü bende de öyle olmuştu...kaç haftalık hamişsin söyler misin canım?

4. haftadayım suan.....mide bulantıları öldürüyor beni...ama bebegımız sagsalım dunyaya gelırde unutturu ınsallah bunları

slm kızlar aranıza bugün katıldım bende bebek istiyorum klomen ve iğne kullandım 10 gün sonra gel dedi dok sizce bu dönemde anlayabilirmiyim gebeliği acele cvp

serçecik ne zaman anladın ve nasıl anladın gebeliği

slm kızlar aranıza bugün katıldım bende bebek istiyorum klomen ve iğne kullandım 10 gün sonra gel dedi dok sizce bu dönemde anlayabilirmiyim gebeliği acele cvp

evet bazı erken gebelik belirtileri var ama çok da takılma psikolojik de olabiliyor .. göğsünün sağlı sollu dış kısmına bak kalınca bir kasa benze ve dokununca acıyan damar var mı ..

benım mide bulantılarım cok oluyor..aşırı yanı..sankıa det olacakmsıım gıbı olyuorum aam olmuyorum..daha cok küçükken öylesıne beta hcg baktırdım ve deger pozıtıf cıktı..sonrakı günelrde de baktırdım güzel bır yükselme var cok şükür ama lekelenmem oldu bı kac gündür..heralde adet olmuyorum yaa bebk yerlesırken kanama oluyormus o olabılrı dedı doktorum..bakalım ahyırlsıı senın ıcınde

4. haftadayım suan.....mide bulantıları öldürüyor beni...ama bebegımız sagsalım dunyaya gelırde unutturu ınsallah bunları
canım dört haftalıkken bu kanamalar çok normaldir...değerlerin de çok şükür normal..şimdilik endişelenecek bir olay yok..zaten şuan gebelik keseni zar sor görürsün...yine de doktorunla bir görüş istersen ama benim fikrimce korkularına değmeyecek...sevgiler...

güzelim bu dönem anlaman için henüz çok erken ama yine de doktoruna danış bir istersen...

benim oglumda hic mide bulantim kusmam olmadi bu seferde olmadi ama ben yillar önce mide kanamasi gecridigim icin gunde kucuk kucuk 6 ögün yemek yiyen bi insanim sürekli kraker türü seyler atistiririm. Asitli yagli hic yemem belki bunlar etkiliyodur yada herkesin vucudu farklidir bilemyiorum. Ama mide bulantisi olmuyo diye kimyasaldir demeyin. Ayrica sercecik kanamalarini kontrol et doktorunla konus ve agir seyler kaldirip yorma kendinine olur ne olmaz canim.

kimyasal gebelikte bütün belirtiler oluyor çünkü bende yaşadım.ama kimyasal gebelikteki kanama normal adet kanamasından daha fazla.ara ara kanama yerleşme kanamasıdır muhtemellen ama sen yinede doktoruna danış ve dikkatli ol allah bebişini kuçağına almayı nasip etsina.s.

merhaba arkadaşlar benimde 2 gündür kanamam var ama sürekli değil biraz kırmızı plarak geldi sonra kahverengi oldu sizce bu normal mi doktorum beta hcg yaptı 185 çıktı sizce normal mi bu durum yarım edin

merhaba arkadaşlar benimde 2 gündür kanamam var ama sürekli değil biraz kırmızı plarak geldi sonra kahverengi oldu sizce bu normal mi doktorum beta hcg yaptı 185 çıktı sizce normal mi bu durum yarım edin

canım dr sana tekrar hcg yaptıracaktır 2 gun sonra 2 ye katlarsa gebelik devam ediyodur benim ogrendigimden 4 gun sonra basladı kanama tam 14. haftaya kadar devam etti 20 gun hastanede yattım cok sukur minigim bırakmadı beni simdi sorun kalmadı ama 3.5 ay hic kalkmadan yattım benim once kırmızı sonra kahverengiye donuyodu hayırlısı olur insallahh bol bol dua et saglıklı bebekse bırakmaz seni dikkatli ol yorma kendini uzan

slm arkadaşlar
benimde 26 nisanda kanamam başladı regl sandım normalde 3 gün sürerdi 2 mayısa kadar devam etti mide bulantım halsizlik vardı test aldım pozitif çıktı hemen acilden giriş yaptık kan değerim 1056 çıktı erken gebelik düşük tehlikesi dediler kan değerlerim 08.05.09 -7515,65 / 13.05.2009- 15455,37 çıktı son değerimin çıktığı gün ultrasonla baktılar gebelik kesesini görmediler tahminen 6 haftalık hamileyim kesenin görülmemesi beni çok endişelendirdi bide kanamam il başlarda parlak kırmızıydı şuan kahverengi oldu ama ara ara sancımla beraber kanamam renk değiştiriyor. çok endişe ediyorum bilgisi olan varmı cvp yazarsanız sevinirim

merhaba! 7 haftalık hamileyim. düşük tehdidi var bende. doktor istirahat verdi.benimde yaklaşık 2 haftadır kanamam oluyordu. sonra 1 hafta olmadı. ama dün eşimle yakınlaşmadan dolayı yine kanama oldu.bugün yok çok şükür. çok korktuk. ne yapacağım bilmiyorum. bebeğimle ilgili herşey çok iyiydi. inşallah bebeğimize zarar vermemişizdir. böyle bir durumla karşılaşan var mı? lütfen yardım bekliyorm...

Selam kizlar bende aranizda yeniyim size bir sorum olacakti.Ben 7 haftalik hamileyim gecen2 hafta önce kahverengimsi akintim oldu zaman kaybetmeden hastaneye kalktim doktor korkulacak bisey yok dedi 1 hafta öncede durup dururken birden kanamam acildi yine hastaneye kalktim asiri kan kaybettim ama ultrasonda bebegin saglikli oldugunu söylediler ve beni 1 hafta hastanede tuttular suan evdeyim ve kanamam yok ama arada bi kahverengimsi akinti oluyor cok telaslandiriyor bu durum beni aranizda böyle bisey yasayaniniz varmi? Yardimci olursaniz sevinirim...

X