Bebek Beslenmesi kızım için ne yapabilirim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
P

pıratik

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi pıratik
merhaba arkadaşlar kızım kilo almıyor 4 ay 12 güünlük ve şuan 6 kg

boyu 66cm

boyuna göre kilosu azmış

3 haftadır mama da veriyorum ama iştahsız. çok ağladım eşim kızıma bakamıyorsun işin ne senin ilgilensen böyle olmazdı dedi yıkıldım inanın üzerine titriyorum yavrumun sinirde ağlaya ağlaya uyudum.

iştah nasıl açılır istemediğinde zorla mama versem kusuyor ne yapacağımı bilmiyorum.

boyu iyi dedi ama kilo az mış...

bana akıl verin ek ne verebilirim arkadaşlar :emir_bebek:

• Konu Sahibi pıratik
sütüm az geliyor yeterli değil. ben nasıl bir anneyim .çocuğuma yeterli olamamak içimi acıtıyor bana akıl verin ne olur...eşim beni suçluyor çocuğa bakan sensin kime kızayım ben diyor.

4. ayı yeni bitti ne versem acaba benim kızım anormal mi kızlar bana birşeyler söyleyin 66cm 6 kg

ve 4 ay 12 günlük kızım

• Konu Sahibi pıratik
Canim Benim Seni O Kdar Iyi Anliyorum Ki Bende Ayni Dertten Mustaribim Benimde Kizim 3 Ayini Geçiyor 4700 Gr 56 Cm Eşimde Beni Suçluyor Gelenim Gidenim Hiç Bitmiyor çok Bunaldim Benim Kizimda çok Iştahsiz Sadece Anne Sütü Veriyorum Aradada Mama Sen Yavaş Yavaş Ek Gidalara Başlayabilirsin Tabii Doktorun Tavsiyesiyle

• Konu Sahibi pıratik
yaa çok biliyorsa eşine ver o baksın..alla allaaa sanki biz üvey anneyizde çocugumuza bakmıyoruz...
herşeyden önce sağlıklımı? evet ozaman sadece şükretmeyi bilsin eşiniz..neler varyaaa...
şişmanlığı iyi birşey sanıyorlar...
allah akıl fikir versin diyorum hiç moralinizi bozmayın..varsın kilolu olmasın sağlıklı ya yeter...

• Konu Sahibi pıratik
bebeğin kaç kilo doğmuştu ki?bebeğin şişmesi önemli değil vitamin alıyor mu sağlık durumu iyi mi yeter..çok tombiş bebekler illa daha sağlıklı olacak diye bir şey yok..gittiğin sağlık ocağında ki hemşiren bilgi alabilirsin canım kan değerleri nasıl falan diye baktır istersen..eşin de ayıp etmiş hiç duymadım böyle birşey çok tuhaf geldi gerçekten :sm_confused:

• Konu Sahibi pıratik
bebeğim 3 kilo 400 gr doğdu boyu 51 cm di

şimdi 4 ay 12 günlük 66 cm 6 kg

ama iştahı yok. eşimin lafıda ağrıma gitti.

zaten. yarın tekrar dr a gideceğiz bakalım idrar testi için enfeksiyon olabilir dediler...

• Konu Sahibi pıratik
yavaş yavaş doktoruna sorarak ek gıdalara başla benim kızım da mamadan nefret ediyor
ama meyve sularını tattırdım sevdi
sen kendin yapacagın corbalar hazır şeker ilavesiz muhallebiler ve kaşık mamalarıyla başla bence
mamayı sevmeiyor bazı cocuklar kızım hiçbir markanın mamasını almamıştı
ama kaşık mamalarını muhallebileri sevebiliyorlar

• Konu Sahibi pıratik
canım seni çok iyi anlıyorum.benim kızım 3 yaşını doldurdu hala 12 kilo.
bebekliğinden beri kilo almıyo.iştahıda yok.doktora götürdüm kilo alması için özel toz mama verdi,kan şurubu,vitamin verdi.tahliller yapıldı bi şey de çıkmadı.en sonunda doktor sizin gibi zayıf olcak dedi.
çok kafaya takıyodum zayıf diye artık takmıyorum.çok şükür sağlığı yerinde sık hastalanan bir çocuk değil.
eşininde söylediğide laf değil yani,sen istermisin öyle olmasını anneler daha çok üzülüyo ama olmayınca olmuyo işte.
canım kafana takma hasta olmasınlarda bazen düşünüyorum obez olcaklarına zayıf ama sağlıklı olsunlar.Şeniz

mamayı değiştirdim sma gold du
şimdi nestleyi verdim bugün maşallah yedi inşallah kilo alır.

bu arada kaşıkla az yiyor biberonla daha fazla yiyor ne dersiniz. biberonlada anneyi emmeyi bırakır diyorlar ne dersiniz

6 kilo az degil bence hem saglıklı olsunda kilo okadar önemli degil benim kardes zayıflıktan ölucek sandıydık afrikalı diye severdik okadar zayıftı ama masaallah şimdi 16 yasında ve turp gibi zayıflıga gelince hala afrikalı kemikleri sayılıyor ama hayatından çok ama çok memnun obez olmaktansa bu daha iyi diyor uzulme canım burda eşinin yaptıgı ayıp bence kusura bakma ama eşin çok ayıp etmiş anneye söylenecek en son kelime bence çocuga bakmıyonmu işinin adı ne demek.guzel bi uslubla bu konuyu hallet bence çocukta sorun yok eşinin davrannısında sorun.a.s.

ilginiz için çok teşekkür ederim kızlar. çevremde konuşacağım kimse olmayınca içim şişti.

o kadar garip bir duygu ki tarifsiz. boy ve kilo grafiğine baktım ona göre normalmiş .

boyuna göre zayıf diyor dr.

sabır diliyorum eşimede tavır yaptım zaten lafı ağır geldi.

Annelik işte herseyi kafaya takıyoruz benim buyukler hep yasıtlarından zayıf ve kısa oldular 2 side 2.500 biri 2.300 biri normalin altında dogdu seni çok iyi anlıyorum amaaan demek gerekiyor bazen sonuçta kafaya takınca duzelmiyor yapılacak birşey varsa yapıcan yoksa dert etmiycen hayat bana bunu ögretti helede annem uzuntuyle felç gecirdikten sonra boşverdim

canım bencede hiç üzülme. Bak benim kızım 4 aylıkkene 6,600 gramdı boyu ise 65.5 cm idi. Şimdi 3 yaşına girecek 14 kilo oldu.Vallaha doğruyu söylemek gerekirse atom karınca gibi. Hiç oturmuyor. Neşeli hareketli ve maşallah çok sağlıklı. tamam bende zamanında üzülüyordum ama artık hiç takmıyorum. Eşine ise çok kızgınım. Ne demek iyi bakamıyorsun. Çok ayıp etmiş. Sana destek moral vereceğine pes.... Kendine iyi bak canım, moralini bozma, duymamazlıktan gel elalemi.Bebişinide öp benim için

Ayni Dert Bende De Var .millet Tutturmuş Bi Tombiş Bebek Tombiş Bebek Ne Oluyosa Tombiş Olunca Benim Kizim Tam 4 Aylikken 6 Kilo 61 Cm Di 8 Gün Sonra 5 Aylik Olacak Bakalim Kaç Kilo Aldi Benim Kiziminda Kilo Alimi Yavaş Kullandiğim Mamayi Değiştirdim Bebelac Kullaniyordum Milupa Ya Başladik Biras Kilo Almaya Başladi Ben Ek Gilar Da Veriyorum Yoğurt Içine Bebe Bisküvisi Kirip Verişyorum Elma Havuç Suyu Felanda Veriyorum.hiç Kafana Takma Canim Bebeğin Sağlikliysa Gerisi Hiç önemli Değil Benim Kizim çok Hareketli Mesela Bi Saniye Durmaz.gayatde Sağlikli çok şükür.kocana Gelince Biras Ayip Etmiş Doğrusu Ama Oda üzüldüğü Için öyle Demiştir Mutlaka..

Annelik işte herseyi kafaya takıyoruz benim buyukler hep yasıtlarından zayıf ve kısa oldular 2 side 2.500 biri 2.300 biri normalin altında dogdu seni çok iyi anlıyorum amaaan demek gerekiyor bazen sonuçta kafaya takınca duzelmiyor yapılacak birşey varsa yapıcan yoksa dert etmiycen hayat bana bunu ögretti helede annem uzuntuyle felç gecirdikten sonra boşverdim

canımsın annen için çok üzüldüm doğru olan takmamak haklısın bir müsibet bin nasihatten iyidir derler . şimdi mamayı değiştim biraz yedi bugün tsatlı csdı yine iştshsız sağlıklı olsunda hayırlısı ilgin için teşekkür edrim saola.s.

canım bencede hiç üzülme. Bak benim kızım 4 aylıkkene 6,600 gramdı boyu ise 65.5 cm idi. Şimdi 3 yaşına girecek 14 kilo oldu.Vallaha doğruyu söylemek gerekirse atom karınca gibi. Hiç oturmuyor. Neşeli hareketli ve maşallah çok sağlıklı. tamam bende zamanında üzülüyordum ama artık hiç takmıyorum. Eşine ise çok kızgınım. Ne demek iyi bakamıyorsun. Çok ayıp etmiş. Sana destek moral vereceğine pes.... Kendine iyi bak canım, moralini bozma, duymamazlıktan gel elalemi.Bebişinide öp benim için

maşallah kızını öp benim için. benim kızda çok hareketli şimdiden kalkıyor elimizi tutup ayağını bükmeden kalkıyor ara ara anne demeye başladı işte tek sorun boyuna göre zayıflığı hakkımızda hayırlısı bakalım..

eşim zaten söylediği laftan pişman oldu . ama içim acıdı işte ağır geldi bu laf o şimdi bir şey olmamış gibi davranıyor olayı unuttu bile.

bizde bu kadar kolay unutabilsek ne iyi olur değil mi.a.s.

Ayni Dert Bende De Var .millet Tutturmuş Bi Tombiş Bebek Tombiş Bebek Ne Oluyosa Tombiş Olunca Benim Kizim Tam 4 Aylikken 6 Kilo 61 Cm Di 8 Gün Sonra 5 Aylik Olacak Bakalim Kaç Kilo Aldi Benim Kiziminda Kilo Alimi Yavaş Kullandiğim Mamayi Değiştirdim Bebelac Kullaniyordum Milupa Ya Başladik Biras Kilo Almaya Başladi Ben Ek Gilar Da Veriyorum Yoğurt Içine Bebe Bisküvisi Kirip Verişyorum Elma Havuç Suyu Felanda Veriyorum.hiç Kafana Takma Canim Bebeğin Sağlikliysa Gerisi Hiç önemli Değil Benim Kizim çok Hareketli Mesela Bi Saniye Durmaz.gayatde Sağlikli çok şükür.kocana Gelince Biras Ayip Etmiş Doğrusu Ama Oda üzüldüğü Için öyle Demiştir Mutlaka..

canım kontrolden sonra bize de haber ver inşallah mutlu dönersin. haberlerini bekliyorum gamze kendine iyi bak a.s.

canım merhaba bende aynı dertten muzdarbim benim oğluşumda çok zayıfama şu anda 4 yaşında ve 12 kl doğum kilosuda 780gramdı.benim çok sütüm olmadı canım o yüzden emziremedim.o zamanlarda oğluma prematil diye mama vardı .onu kullanıyordum.prematüre bebekler için yapıldığından besleyici yanı çok canım.idrar yolu enfeksiyonu olduğu zamanda bebekler kilo almazlar. çokta üzülme çok zayıfta sayılmaz canım beterin beteri var.

X