suni sancımı imdattttttttttt

cilemsin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2007
87
4
benim kızımın gelmesine 13 gün kaldı 13 güne kadar sancı nişan veya su felan gelmezse 13 haziran günü hastaneye yatacağım ve suni sancı ile normal doğum gerçekleşecek ama ben suni sancıdan çok korkuyorum ne yapmalıyım suni sancı hakkında pek iyi şeyler söylenmiyor yaşayanlarda anlatıyo zaten :a015: çok tedirginim çokkkkkkkkkkkkk doğumdan korkmuyorum benim korkum suni sancı ogün hastaneye gitmesemmi acaba diye düşünüyorum ama olmaz işte fikir verin ne olur:teselli:

Canim Neden Gününün Gelmesi Beklenmiyoki Bekle Belki 13 Gün Sonra Kendi Sancisiyla Gelir

canım bu kadar korkma anlatanlar ne dedı bılmem ama bende gunum olmasına ragmen sancısı olmayıp sunı sancıyla dogum yapanlardanım...
Ve anlatıldıgı gıbı ''aman aman ıllallah'' dedırten degıldı :KK70:

Ee adı ustunde sancı zaten :) sancının ıyısı olmaz ama kendı sancın dedıklerı nasıl oluyor bılmıyorum hıc tatmadım ama sunıde adet sancısından bıraz fazla olanıydı :)

Kendını sımdıden strese sokma adet sancısı cektıysen bunuda cekersın zaten sonrası evelAllah 2 dklık bısey :KK66:

Bıde soyle dusun; Annelerımız bızlerı nasıl dogurdu???

Canim Neden Gününün Gelmesi Beklenmiyoki Bekle Belki 13 Gün Sonra Kendi Sancisiyla Gelir

zaten 13 gün bekleyeceğiz ama ya sancım gelmezse dua ediyorum allahım hayırlısını ver diye sancım gelmezse 13 haziran günü hastaneye yatacağım

seninle durumumuz ayni,benimde dogum icin verilen günüm 13 haziran ve o gün ekadar olmassa sanriim git gel bir kac gün daha bekletiyorlar..insaallah bunlara gerek kalmaz beni düsündüren sancidan cok zamanla bebegin büyümesi benim kilo almam amnion sivisinin azalmasi vs.dogumun zorlasmasi..bunlarin hepsi olasilik..cokta düsünmemeye calisiyorum..sorun suni sancidan cok geciken dogumun bir türlü baslamamasi veya acilmanin az ve gec olmasi ozaman uzun bir sanci dönemi oluyor oyüzden suni sanci insanlarda kötü ani birakiyor..
dua etmekten ve yürüyüs yapip zorlamadan hareketliolup dogumu beklemekten baska caremiz yok..insaallah gerek kalmaz..ama gerek kalirsa sezeryandan önceki tercihimdir suni sanci..

canım bu kadar korkma anlatanlar ne dedı bılmem ama bende gunum olmasına ragmen sancısı olmayıp sunı sancıyla dogum yapanlardanım...
Ve anlatıldıgı gıbı ''aman aman ıllallah'' dedırten degıldı :KK70:

Ee adı ustunde sancı zaten :) sancının ıyısı olmaz ama kendı sancın dedıklerı nasıl oluyor bılmıyorum hıc tatmadım ama sunıde adet sancısından bıraz fazla olanıydı :)

Kendını sımdıden strese sokma adet sancısı cektıysen bunuda cekersın zaten sonrası evelAllah 2 dklık bısey :KK66:

Bıde soyle dusun; Annelerımız bızlerı nasıl dogurdu???

hehe zeta öyle zannet anacım adet sancısı,,, induksiyonun yanında melek kalır ki ben regl oldugum da hastanelik olan bir vatandaşım.yerimseniben

epidural yap kardeşim sen suni sancı berbat bişey normal dogum sancısı kötu degil hiç korkma ama suni sancıyı tarif bile edemem

ama suni sancı oranı kişiden kişiye degişiyormuş.kimisi hiç hissetmeyebiliyormuş bile.benim karnımı canlı canlı yarıyolardı sanki :a015:

bana 500 ml induksiyon taktılar bir sırınga kadar yedikten beş dakka sonra az kaldı hastaneden kovuluyodum tutanak tutuldu yani sen düşün. pek tavsiye etmem yani daha dogrusu hiç..
!:tomato::tomato:

Son düzenleyen: Moderatör:
seninle durumumuz ayni,benimde dogum icin verilen günüm 13 haziran ve o gün ekadar olmassa sanriim git gel bir kac gün daha bekletiyorlar..insaallah bunlara gerek kalmaz beni düsündüren sancidan cok zamanla bebegin büyümesi benim kilo almam amnion sivisinin azalmasi vs.dogumun zorlasmasi..bunlarin hepsi olasilik..cokta düsünmemeye calisiyorum..sorun suni sancidan cok geciken dogumun bir türlü baslamamasi veya acilmanin az ve gec olmasi ozaman uzun bir sanci dönemi oluyor oyüzden suni sanci insanlarda kötü ani birakiyor..
dua etmekten ve yürüyüs yapip zorlamadan hareketliolup dogumu beklemekten baska caremiz yok..insaallah gerek kalmaz..ama gerek kalirsa sezeryandan önceki tercihimdir suni sanci..

tabi bu gibi sorunlarıda düşünüyorum arkadaşım ama benim günüm tam 13 de bitiyo burdaki tıp fakültesinde arkadaşım doğum yaptı bende o zaman 4 aylık hamileydim bende hastanede yatıyodum aynı gün yattık hastaneye düşük tehlikem vardı tam 40 haftaya girdi yatışını yaptılar arkadaşımın ve 1 gün sonrasında baktılar sancı felan yok akşamına suni sancıyı bastılar saat 10 da bi bağırmaya başladı senağlama sabah 5 buçuğa kadar taki bebek doğdu sesi keslildi çok kötüydü anlattığına göre nerde normal sancı nefes almaya gücü kalmamış taki o günden sonra hep aklımın ucunda suni sancı bu yüzden korkum allah kimseyi o masada bırakmasın bizde inşallah sağsağlim bebişlerimizle yuvamıza döneriz inşallah :teselli:

bende sahit oldum..herseyin dogali güzel adi üstünde suni iste eminim suni sanci alipta kolay doguranda var,ama genelolarak bildigim suni sanciyla normal dogum daha zor ve uzun sürüyor..ben epidural bile istemem diyordum ama eger isim suni sanciya kalirsa epidurali istemem kacinilmaz...Allahtan hayirlisi..

hehe zeta öyle zannet anacım adet sancısı,,, induksiyonun yanında melek kalır ki ben regl oldugum da hastanelik olan bir vatandaşım.yerimseniben

epidural yap kardeşim sen suni sancı berbat bişey normal dogum sancısı kötu degil hiç korkma ama suni sancıyı tarif bile edemem

ama suni sancı oranı kişiden kişiye degişiyormuş.kimisi hiç hissetmeyebiliyormuş bile.benim karnımı canlı canlı yarıyolardı sanki :a015:

bana 500 ml induksiyon taktılar bir sırınga kadar yedikten beş dakka sonra az kaldı hastaneden kovuluyodum tutanak tutuldu yani sen düşün. pek tavsiye etmem yani daha dogrusu hiç..
!:tomato::tomato:

canım ben tesellı vermıyorum bızzat YAŞADIM dıyorum..
o senın bunyenle ılgılı bı sorun bence etrafımda sunı sancı olanlar senın kadar yakınmıyor bende dahıl sengözlerimebaksanab
ustelık sen kotu gecırdın dıye herkes kotu gecırecek degılkı hemen agrısız dogum yap dıyorsun !!
benım yanımda 1 haftadır normal sancısını cektıgı halde rahmı acılmadıgı ıcın sancı cekenler vardı sebebı kadının sezaryanı ıstememesıydı
lutfen bıraz daha ılımlı mesajlar yazalım uyeyı son gunlerınde ıyıce strese sokmayalım...

Son düzenleme:
bende sahit oldum..herseyin dogali güzel adi üstünde suni iste eminim suni sanci alipta kolay doguranda var,ama genelolarak bildigim suni sanciyla normal dogum daha zor ve uzun sürüyor..ben epidural bile istemem diyordum ama eger isim suni sanciya kalirsa epidurali istemem kacinilmaz...Allahtan hayirlisi..

bende bunu dıyorum..
ben sunı sancı alarak kolay ve kısa surede dogum yaptım (9.30 dan 2.30 bebegım kucagımdaydı)oyuzden genelleme yapmayın derım..scapula'cım senın ıcın demıyorum mesajın tercuman oldu oyuzden alıntı yaptım ama sunuda dıyım bana sunımı epiduralmi deseler bugun bıle sunıyı tercıh ederım (normal olmuyorsa tabıkı) cunku epıduralın gecıcı felc yapma rıskı var..

Canım böyle sımdıden karamsar dusunup kendınıde bebegınıde neden strese sokuyorsun kı .. 13 gun 2 hafta yaklasık ve bence acılman olucak .. oncelıklı normal dogumu hepımız tavsıye edıyoruzz. ınsallah sezeryana kalmaz ısın yada sunı sancıya.. bunun ııcn sende gayret eet ve bol bol yuru ımkanın varsa yuz. nefes egzersızlerını yap .. ama yuyus cok ıyı gelıyor dedı dr um bana bebek yavas yavas kanala ılerler dedı ve acılman daha kolay olur daha sancısız olur dedı.. unutma bunları sakın...
böyle olumsuzda dusunmemeye calış.. bence gelıcek senın bebek bekletmıcek annecıgını...

canım ben tesellı vermıyorum bızzat YAŞADIM dıyorum..
o senın bunyenle ılgılı bı sorun bence etrafımda sunı sancı olanlar senın kadar yakınmıyor bende dahıl sengözlerimebaksanab
ustelık sen kotu gecırdın dıye herkes kotu gecırecek degılkı hemen agrısız dogum yap dıyorsun !!
benım yanımda 1 haftadır normal sancısını cektıgı halde rahmı acılmadıgı ıcın sancı cekenler vardı sebebı kadının sezaryanı ıstememesıydı
lutfen bıraz daha ılımlı mesajlar yazalım uyeyı son gunlerınde ıyıce strese sokmayalım...

ze-ta canım ben orda belirttim zaten

suni sancı herkez de bir degil zaten diye canım Hic hissetmeyen ler bile var.Ama ben cok fazla hissettim diye karşımdaki de öyle hissedicek degil.

ama genel olarak suni sancı alınan dogumlar zor geciyor.Benim cevrem de de böyle yani.

ama bende cok cabuk doguma girdim 2 saatte dogumun gercekleşti ve ben de 10 cm acıklık vardı zaten.

Canım sen hiç korkma bol bol merdiven in cık benim doktorum tavsiye etmişti.Dogumu kolaylastıran egzersizlerin başında geliyormuş

Zaten herşey son anda belli oluyor şimdiden üzülmene gerek yok canım sonucta bebegin için bir gün acı cekeceksin sadece 1 gun dogumdan sonra inan cektigin acıların hiç biri kalmayacak...

Son düzenleyen: Moderatör:
X