Bisküvi - Kurabiye Tarifi Ask kurabiyesi (resimli)

Sympathique

Guru
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
8.389
52
ask kurabiyesi ozellikle sevgililer gununde ve ozel gunler icin yapilan kurabiyedir
bu tarifi pastaci kizdan aldim (www.pastacikiz.com)

yag oda sicakliginda olmasi gerek ,kesmek icin sekilli kaliplar gerekli ,

125 gr. Margarin
yarım su b. pudra şekeri
1 çay k. tarçın
1 yumurta
1 p. vanilya
1 çay k. kabartma tozu
1,5 su bardağı un(yeterli gelmezse ununu ilave edebilirsiniz)
Kırmızı ve pembe renkli şeker hamuru

Bir kabın içerisine oda ısısındaki yumuşak margarinimizi pudra şekerini ve diğer malzemeleri ilave edip kurabiye hamurumuzu hazırlıyoruz. Hamurumuzu 10 dakika dinlendirdikten sonra un serptiğimiz bir zemin üzerinde açıyoruz kalp kurabiye kalıbıyla kesiyoruz.Yağladığımız veya yağlı kağıt koyduğumuz fırın tepsimize kurabiye hamurlarımızı yerleştiriyoruz.Önceden ısıttığımız 170 C fırınımızda pişiriyoruz.
Kurabiyelerimiz pişerken şeker hamurumuzu bir zemine nişasta veya un serpip açıyoruz yine aynı kalp kalıpla veya daha küçük boy kalıpta kullanabilirsiniz şeker hamurumuzu kalıplarla kesiyoruz.
Kurabiyeler piştikten sonra ve soğuduktan sonra şeker hamurlu kalplerimizin bir yüzüne fırçayla veya bıçakla biraz bal veya su sürüyoruz kalp kurabiyelerimizin üzerine yapıştırıyoruz. Ben üzerlerine kalıpla küçük çiçekler kesip süsledim sizde küçük renkli şekerlerle süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun.

Son düzenleme:
Ask kurabiyesi
askkurabiyesi2ti2.jpg
askkurabiyesi3wk6.jpg

askkurabiyesi5vo9.jpg
askkurabiyesi4we4.jpg

askkurabiyesi1re4.jpg

Son düzenleme:
şeker hamuru nedir ki nerden bulunur

canim ben fransadayim ve pasta susleri falan bolumunde hazir satiliyo ama turkiyede magazalarda mi var bilmiyorum pastanelerde olabilir yada sor sen nerden bulabilirim diye ,yapiyolar yapilisini bilmiyorum ben genelde hazir kullaniyorum

Evet harika gözüküyorlar...ellerinize sağlık...şeker hamuru ne ....satılıyorsa nerede satılıyor,nereden alabiliriz , lütfen yazarmısınız
...

canim seker hamurunu hangi magazadan aldin???auchan da varmi????

evet var canima ama yesil ,krem,ve pembe oluyo ,ben pembenin icesiriise kirmizi gida boyasu kattim kirmizida bulamadim tabiki
auchanda genelde pasta bolumende ,pakette oluyo ,bi pakette 3 renk oluyo veya her renkten ayri ayri oluyo

ismi pàte d'amandes, resmide bu mutlaka gormusundur canim
89940268927fd05b47bur3.jpg

ysilin yohaf bi tadi var ben onu kullanmadim ,

aaaa tamam tamam gordum ben bunlari deminde acaba onlarmi diye dusunuyordum....tamam canim saolasin ilk gidiste alip esimin dogum gunusu icin yapicam....a.s.

bu arada sen diyeti birakmissin anlasilan...:kızgın: hani zayiflamak istiyordun sen bakim???:eek:klava::eek:klava:

yok canim yeni basladim diyete zaten ,ama bu tarifi koyali 1 aydan fazla oldu , yeni patatesli mantar kebab koydum hic yag yok tam diyet icin cok guzel bi yemek istersen sende yapabilirsin ,senin kilo vermen naisl

canim ben daha yeni basladim daha vermedim ,insallah veririm ,ben oyle kolay kolay veremiyorum kilolariya,cok zor veriyorum ,herkes bisey yemezken veriyo ,ben ise ,mutlaka ac kalcam spor yapcam sporsuz veremiyorum simdiye kadarda vaktim olmuyodu ,iki dundur yapiyorum ,aksam bi saat yaptim heryerim agriyo:roflol::roflol:
sen ne guzel dusmusun sen nasil yapiyosun ,bide kkde okudum elma sirkesi ve sandoloz sakizi icimyomusun ,ben burda nasil bulcam biu sakizi bilmiyorum sen okudunmu onu

canim okudumda ben sirke falan icmem cunku sirkede asit var ve midede zaten asit oldugundan midenin hazmini zorlastiriyor ..midemi agritir hem benim...sakiza gelince ben sakiz cigneyince acikiyorum.:bbo:.o yuzden diyet yaparken cok fazla sakiz cignemem...valla canim oyle ozel bisey yapmiyorum kizartma ve hamur isi yemiyorum sebze meyve yiyorum bol bol ekmegide epeyce azalttim...bende cok kolay kilo veremem ama bunlari yapinca veriliyor inan sende dene...haaa birde aksam 6 dan sonra bisey yememeye calis cok acikirsan karpuz ye elma ye...vericeksin bak gor hem oyle cok kilonda yok zaten..boyun kacti???

mehay canim kaliplari sormusun ,kucuk cicek desenleri
kucuk desenler krema siringasinin ucu,turkiyeden almistim o uc ozellikle tulunba tatlisi icin kullaniliyo ,diger kalp ve yildiz biliyosundur heryerde var , seninde skma sirincan varsa onunla dene yapabilirsin , simlerde turkiyeden aldim boncuklari ise burdan , resimleri koyum canim herkes gorsun bilmeyenlar

spa5849pa0.jpg

spa5873tv7.jpg

mehay canim kaliplari sormusun ,kucuk cicek desenleri
kucuk desenler krema siringasinin ucu,turkiyeden almistim o uc ozellikle tulunba tatlisi icin kullaniliyo ,diger kalp ve yildiz biliyosundur heryerde var , seninde skma sirincan varsa onunla dene yapabilirsin , simlerde turkiyeden aldim boncuklari ise burdan , resimleri koyum canim herkes gorsun bilmeyenlar

spa5849pa0.jpg

spa5873tv7.jpg

saolasin bitanem senide yordum...a.s.Şeniz

tamam çok saol sorucam özel günler için çok uygunn çok beğendimm ben herşeyin süslüsünü severimmm...

ay ben bunu yapsam yedirmem kimseye vitrine koyarim yeni yili bekler yilbasinda cam suslerim kiyilirmi yemeye bunlar

Sympathique,inanamyorum sana.
Bunlar sanat saheseri yaaaa.
Nasilda özenli yapmissin.
Dur bakayim,bu seker hamurunu
burada bulabilirsem bende yapayim.
Benim cocuklar bayilir böyle seylere.

X