Doğum kontrol hapı kullananların hamile kalabilme durumu nedir?

ayxsxe çxixnar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
3
0
slm kızlar, ben ikinciye hamile kalmak istiyorum fakat 2 yıldır doğum kontrol hapı kullandım 1 ay boyunca hamile kalmadım . Komşumda 7-8 ay kalmayabilirsin dedi. Bana yardımcı olurmusunuz doğum kontrol hapı bildiğim kadarıyla 1 tanede içilmese hamile kalınabiliyormuş.

hap kullanıldığı süre içerisinde koruma sağlıyor sadece.ben 2 buçuk yıl kullandım ve bırakıktan sonra 3. ay hamile kaldım çok şükür.ablam 8 yıl kullandı bıraktığı ay hamile kaldı.sanırım bünye meselesi.inşallah sende hayırlısıyla güzel heberlerini verirsin en kısa zamanda...

evet ayşecim bünye meselesi bende 6 ay kullandım 5 ayda hamiş olduğum haberini aldım... şuanda 23+2 günlük hamişim çok şükür yiğenim kullandı 1 sene 8-9 ay sonra oldu
bires bişi sorcam cetveli nasıl yaptın...

mrb bende doğum kontrol hapını 5 ay kullandım 1ay oldu bırakalı acaba ne zaman hamile kalabilirim çok istiyorum bilmiyorumkismile

Bende yaklaşık 1 sene falan kullandım sonra ikinciyi istediğim için hamile kalmadan 3 ay öncesinden bıraktım ve hamile kaldım. Sende kalırsın merak etme. Ama hemen bırakırbırakmaz kalma. Şöyle bi 2 ay geçsin aradan, ben öyle yaptım. Hem o arada folik asite de başlarsın. Daha sağlıklı olur canım gelecek bebeğin için.

ben 4 yıl kullandım doğum kontrol hapı.. Bıraktığım ay hamile kaldım:) Bunlar için üzmeyin kendinizi.. Eğer hamile kalmanız daha uzun sürüyorsa bu hapla değil bünyeyle alakalıdır.. SOnuçta hap içerken 1 gün unutmak bile risk.. Ki hergün aynı saatte içilmesi gerekiyorken nasıl bu haplar aylarca hamile kalmanıza engel olsunki????

ben de 8 aydir kullaniyorum 2 gün almayi unuttum ama bu 2 gün 7 gün ara verdikten sonra unuttum 2 gün hamile kalabilme riskim varmidir gerci 1 hafta oldu hic bir etkisi yok

peki bu hapı 7-8 yıl her gün içersek gebe kalma konusunda sıkıntı yaşar mıyız

Hanımlar ben yaklaşık 7 aydır Belara isimli doğum kontrol hapını kullanıyorum.Çok nadir zamanlarda ilacımı içmeyi unutuyorum ama hatırladığım da hemen içiyorum.. Her akşam 9 da içtiğim ilacımı önceki gün içmeyi unuttum.. ertesi gün (yani dün) aklıma gelince (saat öğle vakti 3 gibi) içtim.. ve yine aynı günün akşamı saat 9'da da içtim.. Ama dün yani ilacımı içmeyi unuttuğum gün öğle vakti sıralarında çok az regl oldum.. Bugün ise sancılı bir ağrı ile normal regl söz konusu.. (İlacımı bitirmeme tam 1 hafta var)
Bir kaç kişiye sordum hamilelik olabilir dendi,kanama var deyince de ilk zamanlarında kanamalar olurmuş denildi.. Bir gün ilaç içmemekle hamile kalınmayacağını düşünüyorum ama.. Acaba böyle bir durumla karşı karşıya gelen var mı? :S

Sevgili bayanlar farklı nedenlerle pek çok doğum kontrol hapı kullanmış bir kişi olarak size aşağıdaki siteyi şiddetle tavsiye ediyorum. Türkiye Aile Planlaması Derneği tarafından hazırlanmış ve Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu tarafından pek çok sorunun yanıtının yer aldığı hepimizin okuması gereken bilgilerle dolu bir site. Yanlış bildiğimiz veya hiç bilmediğimiz pek çok bilgiyi buradan doğru bir şekilde edinebiliriz.

www.dogumkontrolhapim.com

Yalnız benim sizden ricam bu sitedeki bilgileri sadece siz edinmeyin hem bu siteyi hem de içindeki bilgileri etrafınızdaki evli olsun olmasın tüm bayanlarla paylaşın. Bu sayede Türkiye Aile Planlaması Derneğinin ulaşamadığı noktalara belki de siz temas edersiniz. Unutmayın ki ülkemizde bu konuda bilgisizlik had safhada. İnsanlar hala bu konuları konuşamıyorlar ve pek çok kadın maalesef bizler kadar şanslı değil. Ellerinin altında bırakın bir interneti soru soracakları bilgili bir insan bile olmuyor çoğu kez. O yüzden biz şanslı olan bayanlar diğerleri için de birşeyler yapmış olalım. Doğru bilgiyi paylaşırken bonkör olalım.

arkadaşlar hepinize merhaba. öncelikle aranıza yeni katıldım paylaşımlarınız,düşünceleriniz ve fikirleriniz çok hoşuma gitti.. bende yeni evliyim 1 sene oldu daha doğrusu 1 ay sonra olucak :) geçen sene eylül ayından nisan ayına kadar yasmin doğum kontrol hapını kullandım..nisan ayında bıraktım ilacı ve bebek istediğimiz için artık hiç bi şekilde korunmuyoruz..bünyeden bünyeye değişiyo bu durum galiba? kimi hemen hamile kalabiliyo kimi 6-7 ay sonra yada 1 sene sonra..bende çook istiyorum artık :) sizce ne zaman kalırım endişelincek bi durum yoktur dimi? daha 4 ay oldu ilacı bırakalı çünkü..?

arkadaşlar hepinize merhaba. öncelikle aranıza yeni katıldım paylaşımlarınız,düşünceleriniz ve fikirleriniz çok hoşuma gitti.. bende yeni evliyim 1 sene oldu daha doğrusu 1 ay sonra olucak :) geçen sene eylül ayından nisan ayına kadar yasmin doğum kontrol hapını kullandım..nisan ayında bıraktım ilacı ve bebek istediğimiz için artık hiç bi şekilde korunmuyoruz..bünyeden bünyeye değişiyo bu durum galiba? kimi hemen hamile kalabiliyo kimi 6-7 ay sonra yada 1 sene sonra..bende çook istiyorum artık :) sizce ne zaman kalırım endişelincek bi durum yoktur dimi? daha 4 ay oldu ilacı bırakalı çünkü..?

Endiselenecek bir durum yoktur bence. doktora gitsen daha erken diyecektir. Zaten hamile kalmak o kadar kolay birsey degil. Gununu tutturacan vs.
İlaci bir gun bile icmeyi unutsan hamile kaliniyor ki ben kaldim. Seninkide zamanini bekliyor. Cok istiyorsaniz takvim hesabi yapabilirsin ama o da stres yapar. Daha erken.Yeni evlisin zaten. Bence oluruna birakmalisin. Daha birbirinize alismadan araya cocuk sokmak da zor olur. Bence once gezin tozun. Gerisini de oluruna birakin. Tabi yaslar da onemli.

kişisine göre degişiyor galiba dogurganlıgı yüksek olanların içmeyi unutuklarında hamıle kalabiliyorlarmış. bende 2 seneye yakın yasmin kullandım şubatta bıraktım prezarvatifle korunuyorduk tabı yumurtlama dönemim degildir falan diye önemsemediğimiz olmuştu. adetten önceki ve sonraki haftalar pek dikkat etmiyoduk. nisanda adetim gecikti . yaz tatılınden sonra korunmayız diyoduk. olduda bitti. allah sizlerede nasip etsin. kimseye aratmasın. ovuluyosyon testi falan diye bişeyler varmış. yumurtlama tarihine bakılıyormuş. pek bilgim yok ama bir deneyin isterseniz. ama kesinlikle stress yapmamaya çalışın. düşündükçe sıkıntı oluyormuş. ablam 1 sene ugraştı. stress yaptı. nezaman düşünmedi olursa olura bıraktı. o ay hamıle kalmıştı. hakkınızda hayırlısı olsun.

X