Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç elektriklenme/tülermesinin çaresi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

mor-menekse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2007
67
1
45
Kadınlar Kulübünün bakımlı bayanlarından saç elektriklenmesi ve tülermesiyle nasıl başa çıktıklarını öğrenmek istiyorum.
Ne yapsam olmuyor.
Çok umutlu olduğum fön öncesi mavi su bile bana mısın demiyor.

anti-frizz urunleri var canim..hem sampuanlari hem de kremleri..fon cektikten sonra ya da kuruttuktan sonra surersen eger saclarin normal haline gelicektir..

canim benim bildiklerim tresemme, pantene ve redken'in vardi...kuaforlerde kesinlikle bulabilirsin, marketlerde satiliyor mu bilmiyorum..bir de ben tr'de yasamadigim icin ordaki fiyatlari da bilemiycem canim. ama kuafore anti-frizz dersen sacinin tipine gore urun tavsiye edebilirler :1hug:

canım nasıl bişi bu nerede kaca satılır alatırmısın..

Sanırım saçı kuruturken az kurutup, kendi kendine kurumaya bırakmak işe yarıyor, benim saçım düz ben böyle yaptığımda daha az elektrklenme uçlarında falan tülerme olmuyo

Canım bir yemek kaşığı balı saçlarıma gece yatmadan önce boya yapar gibi sürüyorum. Sonra üstten bağlayıp bone takıyorum. Sabah uyandığımda saçlarımı yıkıyorum. Hem saçlarımın rengini daha çok ortaya çıkartıyor, hem parlıyor, hemde elektiriklenme yapmıyor... [Yumurta & Zeytinyağı maskesi de aynı sonuçları veriyor] .. Uzun süredir yapıyorum. Yan etkisi olmadı. Aksine 5-6 aydır herkes saçlarımın nasıl bu kadar gzel olduğunu soruyorlar. Ayrıca bal çok yararlı :) Ben seviyorum hem yiyorum hem yüzüme hem de saçlarıma sürüyorum :)

en iyisi briyantin ve durulanmayan bakim kremleri. benim saclarim belimde ince telli yikadigim zaman kabariyor. nohut büyüklügünde briyantini sadece saclarinin uclarina sürerek kabarikligi giderebilirsin. Yada durulanmayan bakim kremini sacina sürüp fön fircasi ile kurutursan sacini yine tülerme olmaz. ben bu sekilde kurtuluyorum kabarmadan.

tahta tarak kullanabilirsin

çok mantıklı ya! ben neden daha önce düşünemedim bunu... deneyeceğim hihoyyyt

şu sıralar saçlarım elektirirkleniyor ayrıca kedilerime her dokunduğumda elektirik çarpıyorum kediler de korkuyor zavallılar. nerden yüklendim bu kadar elektiriği bilmem.

ben biçok durulanmayan serumları kullandım ama MARJİNAL S O S SAÇ BAKIM SERUMU kullanıyorum hem parlatıyo hem yağlandırmıyo hem kabarmasını engelliyo benim saçlarımdaki elektriklenme oldukça az ve bakımlı duruyo kesinlikte tavsiyemdir cosmocity den almıştım bu arada ilgilenirsen bakabilirsin fiyatı da yanlış hatırlamıyosam 12 falandıkaydirigubbakcemile5

çok mantıklı ya! ben neden daha önce düşünemedim bunu... deneyeceğim hihoyyyt

şu sıralar saçlarım elektirirkleniyor ayrıca kedilerime her dokunduğumda elektirik çarpıyorum kediler de korkuyor zavallılar. nerden yüklendim bu kadar elektiriği bilmem.

:teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::
nerden yüklendin okadar elektriği :)

Canım bir yemek kaşığı balı saçlarıma gece yatmadan önce boya yapar gibi sürüyorum. Sonra üstten bağlayıp bone takıyorum. Sabah uyandığımda saçlarımı yıkıyorum. Hem saçlarımın rengini daha çok ortaya çıkartıyor, hem parlıyor, hemde elektiriklenme yapmıyor... [Yumurta & Zeytinyağı maskesi de aynı sonuçları veriyor] .. Uzun süredir yapıyorum. Yan etkisi olmadı. Aksine 5-6 aydır herkes saçlarımın nasıl bu kadar gzel olduğunu soruyorlar. Ayrıca bal çok yararlı :) Ben seviyorum hem yiyorum hem yüzüme hem de saçlarıma sürüyorum :)

merhaba acaba bu maskeyi ne kadar sıklıkla yapıyorsun? bir de elektiriklenmeyi sadece yaptığın zaman mı engelliyor, yoksa yapmadığın zamanlarda da faydası oluyor mu? ayını sorunu ciddi anlamda ben de yaşıyorum da... :44:

Birçok kadının ortak derdi olan donuk görünen ve elektriklenen saçlara kolayca uygulayabileceğiniz formüller:

Karbonat

Bir avuç şampuana 2 tatlı kaşığı karbonatı karıştırıp saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Ancak karbonatı yeni boyanmış saçlara uygulamayın. Aksi takdirde boya akabilir.

Aspirin
Bir aspirini kırıp şampuanınızın içine atın. Aspirinin içerisindeki maddeler saçlarınızın yapısını onaracak ve yeniden parlamalarını sağlayacak.

Şekerli su
Bir bardak suya bir tatlı kaşığı şeker koyup karıştırın. Bu karışımı avucuna döküp ellerinizle masaj yaparak saçlara uygulayın. Saçlarınız yapışkan bir hal alacaktır. Çünkü sürdüğünüz şey aslında bir nevi ev yapımı saç spreyi.

Elma sirkesi
Elma sirkesiyle saçları yıkamak canlılık ve parlaklık kazandırır. Bir kaşık elma sirkesini 2 bardak su ile karıştırıp saçlarınıza sürün. Saçlarınızı tarayarak her yerine dağılmasını sağlayın. Ardından 5-10 dakika bekleyip iyice durulayın. Sirkedeki asit, saçın üst tabakasındaki parçalanmış kısımları yok ederek düz ve parlak görünmesini sağlar.

X