4 aylık bebeği olanlar ve ek gıdalar

ben de tam böyle bir baslik acmak istiyordum,benim de kizim 4.ayini bitimek uzere ama ben daha meyve sularini deniyorum hic pure yogurt falan vermedim dr a sormadan.korktum acikcasi agir gelir diye.

bizim 4 ayımız bitiyor dün başladık ek gıdaya.ama burda okuduklarıma göre biz hızlı başlamışız.dr bize sabah yoğurt öğleden sonra 100cc meyve suyu verdi

Benim kızım 4.5 aylık yaklaşık 15 gündür yavaş yavaş elma,armut püresi verip suyunu içiriyodum.Şimdi ise mevsim meyvelerinden kayısı veya şeftali püresi yada bazen kayısı ve şeftaliyi karıştırarak veriyorum.2 kezde sebze çorbası içirdim.(patates,taze fasulye,havuç,pirinç,kabak ve soğan suyu) severek içti.Tabi bunları ilk önce azar azar verdimki mide sorunu yaşamayalım diye. Şimdi ise severek yiyo.

benim kızım 4 aylık henüz bunlara gecmedi 6 aya kadarda düşünmüyorum anne sütü alıyor

valla listeler vermişsiniz ama bence bunlar 4aylık bebek icin cok fazla bence tabi benim düşüncem

liste çok guzel ben kaydettim pc ye ve bunları 4 ayında degil de 5 6 ayına geçtiginde rahatlıkklaverebilirim hem lazım olacak sonuçda her bebek farklı bu liste anne sütü almayan bebekler için çok önemli pinpiriklik yapmıyorum herşeyi yesin ki her tada alışsın az dan başlayarak zamanla çogaltırız ben bu listeyi doktoruma da gösterecem önerirse buraya yazarım.

meraba arkadaşlar bebeği 4 aylık olupta ek gıdalarfa başlıyan varmı ???
nelerle başladınız neler veriyorsunuz bebeklerinize ???
bu topicte paylaşalım ne dersiniz hem hepimize fikir olur tariflerde yazarız laelaelaelaelae
benim bebegımde 4 ayına gırıcek ya sizinkiler ?????

ben başladım aptamilin bebelacın tahılları var gece mamaları falan onları veriyorum birde goglee diye ülkerin sütlü pirinç , meyvalısı falan var muhallebi kaşıkla veriyorum ayrıca küçük cam kavanozlrda verilen ek gıdalar onlarıda verdim gayet iyi :) azman gibi enerji küpü maşşalhh

ben de tam böyle bir baslik acmak istiyordum,benim de kizim 4.ayini bitimek uzere ama ben daha meyve sularini deniyorum hic pure yogurt falan vermedim dr a sormadan.korktum acikcasi agir gelir diye.

ben veriyorum ama her gün değil ara ara veriyorum bi zararını şuana kadar görmedim şuan 5 aylık gaz sıkıntısı yapmadı şükür

merhaba ben yeni katıldım.26 martta doğan kızıma katı gıdaya geçiyorum. sizlerin paylaşımlarınz cok güzel . benim bebeğim kilo alamıyor. anne sütü yetmiyor. mamayı sevmiyor. denemediğim kalmadi. aptamil 1 veriyorum.uykuda kaşıkla nasıl alırsa. elma suyuna başladim. yoğurta başlayacağim ama yoğurtu normal sütle mayaladım. mamayla yapıyorsunz.merak ettim.birde çorbaya ne kadar sonra gecebilirm. kilo aldırmak için oneriniz varmı.

merhabalar sayfaya bugun katildim surekli izledigim bi sayfaydi''' benimde tatli bi cadim var'''' anisa'''''15 gun snra 5 aylik olacak bende kati gidalara basladim sizlerle listemi paylasayim''' sabah ,,08:30= 170 ml mama,,,, 11:30 havuc puresi 130 gr cam kavonaz da ;; 14:30 100 ml veya 150 ml mama 16:30 meyve puresi muz , armut,elma,seftali hangisi olursa,,,19:30 100 ml veya 150 ml mama snra uyur geçe ise bazen uyanir bazen uyanmaz ben boyle yapiyorum ama hàlada zayif bi bebek premature olarak dogmustu 8 aylik 2240 46 cm simdi ise 5 kilo 59 cm oldu malesef ben anne sutu veremedim icin cok sorunlar yasadik sutumu sagar biberonla verirdim icerdi ama kolik yapardi 3 ay olana kadar boyleydi simdi allahima cok sukur sagligi iyi uykusu yemesi falan duzeldi

CANIM SENLE BU KONUYU KONUSUNCA BIDE KIZIMDA DORT AYLIK OLMASINA AZ KALINCA ARASTIRDIM CANIM
BURAYA YAZIYORUM INSALLAH FAYDALI OLUR ; Kahvaltı Tarifi-1

2 adet kuru kayısı
1 yemek kaşığı mısır unu
1 tatlı kaşığı tahin
1 çay kaşığı tereyağ
1 su bardağı su (200ml)
1 tatlı kaşığı pekmez
Kahvaltımızın hazırlanışı
Kuru kayısıyı küçük küçük doğrayıp bir cezvede su ile pişirin. Tereyağını eritip mısır ununu hafif pembeleşene kadar kavurun. Kayısılı suyu mısır ununa dökün huzlı hızlı karıştırarak topak olmasını engelleyin. Sürekli karıştırarak kısık ateşte 10 dakika pişirin. Mama muhallebi kıvamında olmalı, çok katılaşırsa sıcak su ilave edip biraz daha pişirin. Biraz soğuyunca tahin ve pekmezi ilave edin.

Mısır ununu kavurmadan direkt cezvedeki kuru meyveli suya katarak muhallebi pişirir gibi hazırlayabilirsiniz.
bunları 4 aylikken mi Verdiniz bizde 27 nisanda tam 4 aylik oluyoruz anne sütü güzel emiyor ama boyumuz var kilo iyi bana sanki zayıf gbi geliyo ne yapsam ki
CANIM SENLE BU KONUYU KONUSUNCA BIDE KIZIMDA DORT AYLIK OLMASINA AZ KALINCA ARASTIRDIM CANIM
BURAYA YAZIYORUM INSALLAH FAYDALI OLUR ; Kahvaltı Tarifi-1

2 adet kuru kayısı
1 yemek kaşığı mısır unu
1 tatlı kaşığı tahin
1 çay kaşığı tereyağ
1 su bardağı su (200ml)
1 tatlı kaşığı pekmez
Kahvaltımızın hazırlanışı
Kuru kayısıyı küçük küçük doğrayıp bir cezvede su ile pişirin. Tereyağını eritip mısır ununu hafif pembeleşene kadar kavurun. Kayısılı suyu mısır ununa dökün huzlı hızlı karıştırarak topak olmasını engelleyin. Sürekli karıştırarak kısık ateşte 10 dakika pişirin. Mama muhallebi kıvamında olmalı, çok katılaşırsa sıcak su ilave edip biraz daha pişirin. Biraz soğuyunca tahin ve pekmezi ilave edin.

Mısır ununu kavurmadan direkt cezvedeki kuru meyveli suya katarak muhallebi pişirir gibi hazırlayabilirsiniz.

X