Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 2.ay aşısı ateş yaparmı?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
E

EU1

Ziyaretçi
bebeğim iki aylık oldu perşembe aşımız var ama ateşlenirse diye korkuyorum etraftan aşıya gitmeden önce fitil yada şurup veriyorlarmış diye duydu:çok üzgünüm:m ama doktorlar pek onaylamıyor sanırım bu yöntemi ne yapmam gerekiyor bebişime hiç kıyamıyorum şimdiden benim içim yanıyor

Ateş yapan aşı karma aşıdır...Diğerleri ateş yapmaz..sanırım ikinici ayda da yapılıyor karma aşı...Benim oğlumda da ateş yapardı, ama endişelenme hafif ateş yapar korktuğun kadar olmaz..Aşıya gitmeden önce ve aşıdan sonra ateş düşürücü verebilirsin... Aşıya götürdüğümde ateş düşürücü vermemiştim doktorumuz kendisi verip öyle aşısını yapmıştı...Sanmıyorum onaylamayacaklarını
Şimdiden geçmiş olsun

bende geçen cuma yaptırdım ateş yapmadı ama her ihtimale karşı dolven diye bi şurup yazdı dr. aşıdan sonra verdim hemen bişey olmadı çok şükür.

bizimde perşembe günü aşımız var hepatitb 2.aşısı olacak. dr banada dolven verdi içirebilirsin aşıya götürmeden önce ateş düşürücü bişiy olmaz ALLAHın izniyle.bende düşünüyorum şimdiden çoçuğumdan çok ben ağlıyorum napcaz annelik işte

]sadece karma aşılar ateş yapar.
ama artık 5li karma aşılara geçildi
onlarda özel aşı olduğu için ateş yapmıyor
.

bizimde perşembe günü aşımız var hepatitb 2.aşısı olacak. dr banada dolven verdi içirebilirsin aşıya götürmeden önce ateş düşürücü bişiy olmaz ALLAHın izniyle.bende düşünüyorum şimdiden çoçuğumdan çok ben ağlıyorum napcaz annelik işte

Sağık ocağındaki doktor geçen ay bana da dolven vermişti,ateşlenirse diye.prospektüsünü okuduğumda 6 aydan üçük bebeklere kesinlikle verilmemelidir yazıyor ve özelde götürdüğüm doktoruma da sorduğumda sakın verme bu şurup için çok küçük dedi ve fitil yazdı.acaba aynı şuruptan mı bahsediyoruz..

Valla burda kesinlikle asi yapilmadan once fitil atilmasina karsi cikiyorlar.Ignenin etkisini azaltiyormus doktor demisti daha niye vuruyoruz asiyi fitil etkisini yitirmesine sebep oluyo.Igneden 2 saat sonra fitil atabilirsiniz demisti.Bizimkide hafatya olucak asi bakalim ates yapicakmi yaparsa 2 saat sonrasinda fitil aticam.

Valla burda kesinlikle asi yapilmadan once fitil atilmasina karsi cikiyorlar.Ignenin etkisini azaltiyormus doktor demisti daha niye vuruyoruz asiyi fitil etkisini yitirmesine sebep oluyo.Igneden 2 saat sonra fitil atabilirsiniz demisti.Bizimkide hafatya olucak asi bakalim ates yapicakmi yaparsa 2 saat sonrasinda fitil aticam.

biz de yarın aşıya gidicez..eğer ateş yaparsa bende yarım fitil yapıcam.ama insan tedirgin oluyor.umarım hepimiz bugünleri sorunsuz atlatırız..

Sağık ocağındaki doktor geçen ay bana da dolven vermişti,ateşlenirse diye.prospektüsünü okuduğumda 6 aydan üçük bebeklere kesinlikle verilmemelidir yazıyor ve özelde götürdüğüm doktoruma da sorduğumda sakın verme bu şurup için çok küçük dedi ve fitil yazdı.acaba aynı şuruptan mı bahsediyoruz..

evet ya bende okudum ve bi tanıdığımda bu dolven(pembe kaplı)6 aydan sonra kullanııyo dedi. bende ne bilim doktor verdi güvencesiyle veriyodum bebeğime neyse bir daha vermem.bilgilendirdiğin için teşekkür ederim

herkese teşekkür ederim ben aşı dönüşü fitil alayım ne olur ne olmaz...

kızlar biz ikinci aşımızı olduk arkadaşlarımın tüm ısrarına rağmen ateş düşürücü , fitil bişiycik vermedim.ateşde yapmadı zaten, önce verilmesi çok saçma geliyor.doktor minoset ateş düşürücü şurup verdi ama çok şükür kullanmak zorunda kalmadım.ateşi çıkarsa kullanırım Allah korusun yine de...1 yaşından önce kullanılan herşey zararlı tedbir için lüks yani...

benim kızımın karma aşısının 3. aşaması kaldı artık bu aşılar ateş yapmıyor kızlar bugüne kadar olduğumuz hiçbir açıda ateş yapmadı...
tabi belli olmaz yine de tedbirli olmak lazım şurup kullanabilirsiniz...

canım artık aşılarımız ithal ediliyor ve özel ateş yapmıyor yani.
bizde yapmadı eminim sizdede yapmayacaktır
istersen asıdan yarım saat önce ateş düşürücü veebilirsin
.

dün benim oğluşumda 5 li karma aşısını ve verm aşısını oldu bütün gece takip ettim maşallah ateş yapmadı.haftayada pnömokok ve rotavirüs aşılarını yaptırıcam..

fitil bazı bebeklerin bağırsaklarını bozuyor.
en iyi ağrı kesici minoset.
ben kızıma hep minoset verirdim
ağrı kesici olarak....

bizde dün aşımızı yaptırdık dün gitmeden doven şurup verdim 2 saat öncesi aşımızı olduk 2 saat daha geçti az miktarda yine verdim.iyi ateşi çıkmadı.fakat bugun biraz azda olsa ateşi vardı,şükür şimdi geçti ateşi

kızlar bizde pztesi gidiceğiz ama bende calpol vermeyi düşünüyorum sizce buda zararlı mı

arkadaşlar merhabavereliniortak benimde oglumgamyoncuiremsu bugün sabah 9.30da 2.ay aşılarını oldu.doktordan geldiğimizden beri sadece 2 saat uyanık kaldı oda beslenmek için ondada eziyet etti bu saat oldu hala uyuo ateşi yok ama bukadar çok uyuması normalmi lütfen bu konuda bilgisi olan varsa cvp bekliyorum:1no2:

X