Medical Park Göztepe Hakkında

melekcım cok haklısın ıyıkı gokmen beye gıtmıssın
evıme yakın dıye bıde yenı hastane tavsıye edılen dr dıye mehtap hanım dıyorum yoksakı cokda memnun oldugumdan degıl.ama erkek dr dusunemıyorum sımdılık hamıle olsam neyse ama degılım hep alttan bakacak vs ben kaldıramam bunu esımde ıstemez zaten
ne yapcaz bılmıyorum bıde benım artık ınfertılıte uzmanı bulmam gerek kadın dogumuda gectım tup bebek merkezlerınemı basvursak bılemıyorum

bu dr ıkılemlerı benımde basıma geldı mehtap hn gıdınce mıne hn a gectım 1 senedır 5 cm cıvarı olan kıstım 1 ayda guya 6.5 cm olmus dedı panıge verdı benı kı kıstım yumurtlaık kenanarında buyume gostermeyen bı kıstmıs sonra zararalı olmasına ragmen bana yasmın kullandırdı gecen ay nsı gectı bılmıyorum mahvettı benı o hap hemen alınması gerekıyor kıst cok buyuk dedı neyse bu ay bayrama gıtmısjken dr a gıdeyım dedım bursada ıyı bı dr a gıttım bu kıst asla 4 cm den buyuk degıl hıc gebelıge engel degıl dusugede yol acmaz amelyat rıskıne gırmeye gerek yok dedı. ıkısıde dr ben kıme ınannayım sımdı bırıne bakılırsa hemen amelıyata yatırcak benı oburu gerek yok dıyo.
sogudum ıyıce hepsındende
zaten tupumun ırıde kapalı cıktı ıyıce maral bozuklugu bıraktım sımdı bakalım nereye kadar
hakkımızda hayırlısı uzun oldu kusura bakma

ipekcim benim bir arkadaşımda mehtap hanıma gidiyordu,fakat bu ayrılıktan sonra doktorunu değiştirdi.,
üsküdarda yunus emre hastanesinde Nazife hanım diye bayan bir doktor varmış, orta yaşlı bir bayanmış, güleryüzlü - ilgili bir bayan dedi, ssk da geçiyor, bir araştır istersen .

ya ipekçim kistten kiste fark var ama bu konuda uzman birine gitmelisin ablam 2 portakal büyüklüğünde kistle doğum yaptı ama kistlerin işi belli olmaz bi gecede büyüyüp küçülebilen cinsleri var durumunu bilmiyorum kistler ve doğum konusundada uzman bir dr var ama oda erkek istersen onunda adres telefonunu veririm

ya ipekçim kistten kiste fark var ama bu konuda uzman birine gitmelisin ablam 2 portakal büyüklüğünde kistle doğum yaptı ama kistlerin işi belli olmaz bi gecede büyüyüp küçülebilen cinsleri var durumunu bilmiyorum kistler ve doğum konusundada uzman bir dr var ama oda erkek istersen onunda adres telefonunu veririm

canım benımkısı yumurtalık kenarında paraovarian dıye tabır edılen buyume gostermeyen orda oylece duran bı kıstmıs.
bır anda 6.5 cm olmasının nedenıde dr un aletı kıste bastırarara olcum yapmasıymıs tabı bunu en son dr um soyledı.canım erkege malesef gdemem hem esım ıstemıyo hemde ben cok utanıyorum

tmm ipekçim o zaman verdiğimiz diğer isimlere görün bi istersen.Yda mehtap hanımda devam et kafana yatmayan bi durum olursa ikinci bir dr a daha görünürsün.Sonuçta yılların dr u ayrıca eşide çok iyi bir dr.İçin rahat olsun.

Bu arada MELEK arkadaşım senin için dua ediyorum inşallah bebeğini bir ay daha sağlıkla tutabilirsin ve sorunsuz bir doğum yaşarsın.Seninleyiz.Sakin ve mutlu ol...

melekçim geçmiş olsun...ama sorunsuz atlatacağına eminim...bu arada kızlar bu doktor işi gerçekten çok önemli...bakın ne oldu anlatayım...biliyorsunuz ben mehtap hanım dan can bey e geçtim...memnunum ayrıca...yalnız geçenlerde haftalarım ilerlediği için 2. bir göz olsun diye başka bir doktora göründüm 29 mayıs tıp merkezi nde....benim bebeğim biraz iri bir bebek...başından beri 1-2 hafta önde gidiyordu...ancak son 1-1.5 aydır BPD ve HC si 4-5 hafta ilerde gitmeye başladı...BPD ve HC baş çevresi / baş büyüklüğüyle ilgili bilgileri gösteren ölçümler...her ultrason kağıdında bu ölçümler vardır zaten...can bey bana koca kafalı/ tosuncuk oğlun var haberin olsun filan gibi şeyler söyleyip şakalaşıyordu konuyla ilgili..bu yeni gittiğim doktor ise acayip içimi bulandırdı...down sendromu / beyinde sıvı / yarık dudak -damak ihtimallerinden bahsetti..ben 2 li ve 4 lü testimin, ayrıca 5. ayda yapılan renkli doppler in, geçen hafta can beyin yaptığı kan akışlarıyla ilgili ayrıntılı taramanın normal çıktığını söyledim...belki genetik olabilir dedi...herhalde iri bir bebek dedi...ama gelin görün ki içim bulandı bir kere...malum yaptırdığımız tüm testlerde bu testler %100 sonuç vermez diyor...down sendromu olabilir mi diye içim içimi yiyor...diğer bahsettiği ihtimaller fiziksel...tıbbi tedavisi mümkün olan konular...ameliyatı var, ilacı var...tabi ki asla onlarıda kondurmak istemiyorum ama down sendromu öyle değil tabi...bu sefer kendi kendime keşke zamanında amniyo sentezde yaptırsaydım diye söylenmeye başladım...cumartesi günü can bey le randevum var tekrar...bu konuyu enine boyuna konuşacağım bakalım...risk olabilir mi vs. diye.....ama eşim çok kızdı bana..bir doktora güvendikten sonra eşeleyip durma artık dedi...bakmoralin bozuluyor durduk yere dedi....bunca test , bunca kontrolde birşey olsa gözden kaçmazdı herhalde dedi ama malum hamile psikolojisi..ya gözden kaçtıysa?????

bence eşin doğru demiş birine güven ve onda kal.. doktorlar eğer öyle bir durum olsa söylemekle yükümlüler yoksa altından kalkamazlar suç sayılır.böyle bir riske giremezler sanırım.can bey beni hiç 3 boyutlu ultrasona sokmadı talepte etmedim.gerçi başka yerde gördüm bebeğimimi ama medical parkta görmedim.sonuçta ona güveniyorum sorunlarımı söylüyorum ve uygulamayı tamamen ona bırakıyorum.

Önce teşekkür ederim, sağol dua edin en kısa zamanda yeniden anne olayım:)

O gün Can Bey hastanede değildi ve kafama takılmıştı, aradım muayenehaneme gel için rahat etsin dedi ve ücret almadı.
bu yüzden sormadım muayene ücretini görevlilere, evet adı jinemer netten ararsan bulursun telefonda fiyat sorarsın,
yaklaşımını ve rahatlığını çok beğeniyorum.Boşu boşuna gereksiz ilaç yüklemesi gereksiz endişe gereksiz testler gibi takıntıları yok ve kesinlikle ihmalkar değil.Bunu hissediyorum ve güveniyorum

snm can bey hakıknda anlattıkların çok hos. dahada içime sindi bunları okuduktan sonra.

Son düzenleyen: Moderatör:
melekcim geçmiş olsun; kötü deneyimden sonra; doğru yeri bulmuşsun...

bu arada oğlunu sağlıklı bir şekilde kucağını alırsın inşaallah. Kendine dikkat et, yorma sakın , evdeyim diye ev işii falan yapım deme sakın, yat istiharat et, bak oğlun gelince yatıp dinlenemicen , o yüzden bugünleri iyi değerlendir.

saol tatlım yok kalkmıyorum wc dısında zaten.dıorum ya doktor nerdeyse yatıracaktı hastaneye. soz verdım de oyle evde kalabıldım kalkmıcam dıye. tehlıkelı donemlerı atlatmaya calısıyoruz bakalım

snmgkc cım
mehtaphanıma gıttım 3ay dedıgın gıbı karısık kafası
mıne hanıma gıttım 2 ay sanırım hakkında bısey yazmak ıstemıyrum ama muhafazar
can beye gıtsem alttan muyene olmasdan sorunlarımı soylesem zten hsg vs de var vajınal muyeneye pekde gerek yok bılmıyorumkı fırcalarmı benı
dr azarlamasını kaldıracak durumde degılım hıc ınan

ipek bak can beyle ilk tanıstıgımız gun aynen senin gibi elimde hsg tum tahlillerim ve kafamda daha once gezdigim 6-7 dr un fikirleri vardı. tum tahlillerime baktı oncelikel hsg ye bakmak istedi. dr lar sunları dedi vs gibi anlatmaya kalktım gerek gormedi kısa kesti ve kendisi laproskopi olmamı onerdigini soyledi. ve ben muayne bile olmadan bir hafta sonra ya ameliyat gunu aldık direk ameliyat ol dum.
yani elinde hsg olduktan sonra sonuç kesin ameliyatlık oldugu orda net olarak goruldukten sonra muyne etmemisti beni ama sanada aynını mı uygular bilmem. sorunun tam olarak nedir onuda bilmyourm ama benim hikaye boyle. muayne olmadan bir dra direk ameliyat oldum. ve snm nin dedigi gibi catal a yatıyorsun zaten ortu var uzerinde ortam karanlık gibi yanında asistanı var dr un soyle bir ultrason aletini yerlestirmek için ortuyu kaldırrıp iki sn bakıyor o kadar ondan sonra hiçbirdaha bakmıyor. ha yıllık genel elle muaynelerde falan vfarklı tabi tablo. can beyyaptı sonu çta laproskopi ameliyatımı çok çok rahat geçirdim.

tmm ipekçim o zaman verdiğimiz diğer isimlere görün bi istersen.Yda mehtap hanımda devam et kafana yatmayan bi durum olursa ikinci bir dr a daha görünürsün.Sonuçta yılların dr u ayrıca eşide çok iyi bir dr.İçin rahat olsun.

Bu arada MELEK arkadaşım senin için dua ediyorum inşallah bebeğini bir ay daha sağlıkla tutabilirsin ve sorunsuz bir doğum yaşarsın.Seninleyiz.Sakin ve mutlu ol...

ipek bende Seneme katılıyorum bu durumda Mehtap hanıma devam et. Bız zaten kotu demıyoruz ıyı bır doktor ama bız kotu donemıne denk geldık .

Senem canım bılıyorum destegını. cok tsk edıyorum. yatıyorum bol bol zatenhihoyyyt

nestle esin valal dogru soylemis.
çok kuçuk ihtimaller her olayda var her ameliyatta %1 enfeksiyon riski ol dugu gibi ben etrafımda enfeksiyon kapan hiç gormedim ama. ama iste kimi dr bunu boyle pat diye soyluyor insanın moralini bozuyor kimi de can bey gibi deginmiyor ama arkadan elinedn ne geliyorsa yapılacak ne tetkik varsa yaapıyordur. sen bildin ne oldu. allah korusun gercekten oyle bir ihtimal varsa sayet ne yapılailir su saatten sonra ? yani yapılcak birsey yoksa bu tarz tahminnlerin kimseye bir faydası yok bence.
kuçuk ihtimallerle sonucu değistirmiyecekse hele hamile birk adının kafasınınbulandırılması çok yanlıs.

melekcim çok geçmis olsun sana da.
ya ben seni msn ed goruorum ama istesindir musait değilsindir belki diy ehiç laf atmıyorum. demek evde yatıyorsun. kendine çok iyi bak bu haftaları biraz atlat ondan sonra erken gelse bile hiç sorun olmaz. biraz daha sık dısını.

melekçim geçmiş olsun...ama sorunsuz atlatacağına eminim...bu arada kızlar bu doktor işi gerçekten çok önemli...bakın ne oldu anlatayım...biliyorsunuz ben mehtap hanım dan can bey e geçtim...memnunum ayrıca...yalnız geçenlerde haftalarım ilerlediği için 2. bir göz olsun diye başka bir doktora göründüm 29 mayıs tıp merkezi nde....benim bebeğim biraz iri bir bebek...başından beri 1-2 hafta önde gidiyordu...ancak son 1-1.5 aydır BPD ve HC si 4-5 hafta ilerde gitmeye başladı...BPD ve HC baş çevresi / baş büyüklüğüyle ilgili bilgileri gösteren ölçümler...her ultrason kağıdında bu ölçümler vardır zaten...can bey bana koca kafalı/ tosuncuk oğlun var haberin olsun filan gibi şeyler söyleyip şakalaşıyordu konuyla ilgili..bu yeni gittiğim doktor ise acayip içimi bulandırdı...down sendromu / beyinde sıvı / yarık dudak -damak ihtimallerinden bahsetti..ben 2 li ve 4 lü testimin, ayrıca 5. ayda yapılan renkli doppler in, geçen hafta can beyin yaptığı kan akışlarıyla ilgili ayrıntılı taramanın normal çıktığını söyledim...belki genetik olabilir dedi...herhalde iri bir bebek dedi...ama gelin görün ki içim bulandı bir kere...malum yaptırdığımız tüm testlerde bu testler %100 sonuç vermez diyor...down sendromu olabilir mi diye içim içimi yiyor...diğer bahsettiği ihtimaller fiziksel...tıbbi tedavisi mümkün olan konular...ameliyatı var, ilacı var...tabi ki asla onlarıda kondurmak istemiyorum ama down sendromu öyle değil tabi...bu sefer kendi kendime keşke zamanında amniyo sentezde yaptırsaydım diye söylenmeye başladım...cumartesi günü can bey le randevum var tekrar...bu konuyu enine boyuna konuşacağım bakalım...risk olabilir mi vs. diye.....ama eşim çok kızdı bana..bir doktora güvendikten sonra eşeleyip durma artık dedi...bakmoralin bozuluyor durduk yere dedi....bunca test , bunca kontrolde birşey olsa gözden kaçmazdı herhalde dedi ama malum hamile psikolojisi..ya gözden kaçtıysa?????

canım üzme kendini sakın moralini bozup bebeği de etkileme. Can beyle de tabiiki de konus. Ama testler de cıkmadıysa yoktur bence:Saruboceq:

ipek bak can beyle ilk tanıstıgımız gun aynen senin gibi elimde hsg tum tahlillerim ve kafamda daha once gezdigim 6-7 dr un fikirleri vardı. tum tahlillerime baktı oncelikel hsg ye bakmak istedi. dr lar sunları dedi vs gibi anlatmaya kalktım gerek gormedi kısa kesti ve kendisi laproskopi olmamı onerdigini soyledi. ve ben muayne bile olmadan bir hafta sonra ya ameliyat gunu aldık direk ameliyat ol dum.
yani elinde hsg olduktan sonra sonuç kesin ameliyatlık oldugu orda net olarak goruldukten sonra muyne etmemisti beni ama sanada aynını mı uygular bilmem. sorunun tam olarak nedir onuda bilmyourm ama benim hikaye boyle. muayne olmadan bir dra direk ameliyat oldum. ve snm nin dedigi gibi catal a yatıyorsun zaten ortu var uzerinde ortam karanlık gibi yanında asistanı var dr un soyle bir ultrason aletini yerlestirmek için ortuyu kaldırrıp iki sn bakıyor o kadar ondan sonra hiçbirdaha bakmıyor. ha yıllık genel elle muaynelerde falan vfarklı tabi tablo. can beyyaptı sonu çta laproskopi ameliyatımı çok çok rahat geçirdim.

esracım bu ıhtımalde aklımda olsun ıns yıne de gıtmek ısterım eger bastan bakmayacaksa yada artık uzule sıkılıa utana rıca ederım kalkıp dovmezya.
benım tek tupum tıkalı bırde kıstım var o alınacak canım
sana sordummu bılemıyorum kafam cok karısık sorduysam kusura bakma sıze ne kkadara mal olmustu canım medıcalde laparoskopı
dedıgın gıbıyse gıdebılırım ıns Allahım gerek kalmadan gonderıversın bebıslerımızı..

ipek bende Seneme katılıyorum bu durumda Mehtap hanıma devam et. Bız zaten kotu demıyoruz ıyı bır doktor ama bız kotu donemıne denk geldık .

Senem canım bılıyorum destegını. cok tsk edıyorum. yatıyorum bol bol zatenhihoyyyt

melekcım mehtap hanım tabıkı kotu degıl asla seker gıbı bır ınsan nası rahatlatıyor ınsanı gormen lazım tecrubelıdır muhakkak kac yasında kadın bırde kac hastasıyla konustuysam hepsı tavsıyelı gelmıs 3 ay devam ettım ona ayrılınca dıgerıne gectım ıste
ama yapısı sanırım o bıraz yavas konusuyor bıde drdan acıkgoz olmasını tak tak konusmasını hemen herseyde bılgı vermesını ısterız ya o oyle degıl sorunca sabırla cevap verıyo kırmıyo uzmuyo ınsanı onun yapısıda o. ınsanlık halı kocası kalp krızı gecırmıs herkesın basına gelebılır dalgın olabılır o anlarda ama bana yanlıs bısey demedı ben sadece ondan sonra gıttıgım dr un doldurusuna gelerek kızdım mehtap hanıma baska zaan gıttıgımdede mehtap hanım dogru yapmıs ben olsamda aynı seyı yapardım dıye cark ettı bende gunahını aldım kadının . neyse bekelım hayırlısı hepımız ıcın adetmı belkıyorum bı karar verıp gıdecez bırıne artık

ipekcim bana laproskopi ve histeroskopi yapıldı. ozelsigortam var benim o karsıladı ben hiç para vermedim ama toplam tutar 2580 ytl. onu sordum merak ettim. tam rakam bu . sana histeroskopi yapılmayacaksa sadece laparoskopi ameliyatı 1750 ytl. ama sigortama ozel indirim varmı bilmem
meselea 80 ytl ya normal muayne ucreti benim sigortama ozel indirim 76 ytl ye geliyor 76 nın %20 katılım payını verip muayne oluyorum. ama en kotu ihtimelle 2 milyardır sadece laporoskopi . oda ssk varsa daha dusuktur tabi.
ya çok utana sıkıla alttan muayne etmeseniz olmazmı diyceksin. tersleyip ukalaca d avranacaını sanmam utanma duygusunu anlayısla karsılayacaktır bence ama seni ikna edecek birseyler diyecektir . kist diyorsun simdi bunun hsg ile ilgisi yok tabi kistlerin ultrasonda bakılması gerek. ama tıkal ıtupun için zaten laproskopi olman grekiyorsa muayne etmez hazır ameliyata gireceksin ozaman baakr ve gerekeni yapar.

ipek ayrıca ne zamandır bebek istiyorsun bilmiyorum ama can bey in bana dedigi suydu. benim tikalı bolge t up teki acılabilcek konumda değildi pek. can bey tupu acarım vaadi ile ameliyat yapmadı. dediki iki tup arasında 5-6 cm mesafe var. birtupunu ne tıkadı ise ne s ebep oldu ise digerinide etkilemis olabilir. tamam hsg cekilmis ama tam yuzde yuz tanı için laproskopi oneriyorum dedi ve ben 1 yılı askın zamandır bebek için ugrasmaktan çok yorulmustum ameliyat en guzel fikir geldi en azından hersey netlesecek dedim. ve ameliyat old um tıkalı yer acılamadı diger tup de geçis gayet guzel dedi rahim içinde kuçuk yapısıklıklar vardı engel olabilcek gibi değildi ama onlarıda temizledim dedi ve sonraki ay ben hamile kaldımmm. umarım sende bir an once ameliyat olur mutlu sona oulasırsın

hayatım aynı durumda olan şirketten bir arkadaşım vardı ama 3 lü tarama testindede sorun çıkınca amniyosentez yaptılar.Sonuç kesinleşti olmadığına dair.Ama tüm testler nomalse bence moralini bozma zaten 3 lü testi ,2 li test iyi çıksada her ihtimale karşı yapıyolar tedbir olsun diye, hatta ölçümlerine güvenen dr lar hiç yapmıyor.Gözden kaçacak bir durum değil gerek görülseydi amniyosentez yapılırdı oda karnından sıvı alıp kromozon sayımı yapılıyor yanılmıyosam, pahalı bir işlem ama zaten bebeğin artık kocaman kendini strese sokup moralini bozma bide can beye gidip başka dr göründüm deme hoş bişey değil.Bi bahane bulman gerek ,sancım oldu misafirlikte, eşim en yakın en yakın dr a götürdü vs vs gibi.Ben dr olsam bozulurdum :)Ayrıca down sendromlu bebekler 4 boyutlu ultrasonda bile belli oluyor.Endişelenme...Ayrıca amniyosentezdede düşük tehlikesi olabiliyor.İçini rahat tut...Bu arada dr kağan kocatepe diye arattır onun bir sitesi var ölçümlerle ilgili ay ve gün begün bilgi ve aralıklar vardı.Ordan bi bakı ver bakalım haftana göre ?

Son düzenleme:
X