Medical Park Göztepe Hakkında

geçmiş olsun. 1 ay daha dayansan ne güzel olur dimi.sancın var mı? bende medicalde inş. can bey doktorum.eşimin girme isteği yoktu epiduralle girildiğini duydu çok hoşuna gitti bana ikide bir epidural yaptır demeye başladı :) benim normal 40 haftalık zamanım mart 27 . can bey de mart başı sana ne uygun bakıcaz dedi

kızlar günaydın...biz bugün 33. haftamıza girdik oğluşumla....cumartesi can beydeydik..benim oğlan 2900 gr ve 49 cm olmuş..ben bu çocuğu nasıl doğurucam hiç bilemiyorum valla arkadaşlar:)) tosun mübarek...suyu filan iyi dedi...nst ye bağladı...şu an için herşey yolundaymış...melekcim benim sezaryan işi hit olacaksın..tansiyonum çıkar valla benim...yani daha karar veremedim epidural mi, genel anestezi mi? şu anda planlı olarak 9 şubat da alınacak olarak gözüküyor..tabi benim yumurcak süpriz yapmazsa...

nestle selam,

geçtigimiz ctesi bende can beyde idim 10,40 idi randevum ve 11,30 a kadar oralardaydım bankoda çok bekledim vs.
senin saat kactaydı ? etrafta hiç hamile de gormedim gerci can bey in odasının onunde falan daha ileri birsaatteydi heralde senin yada erken.

bu arada can bey in esinin dr oldugunu biliyordum benim ameliyatımda soyle bir laf geçmisti asagıda dr hn duymasın vs demisti birkonuda. demek aneztezi uzmanı imis esi. e iyi ozaman valla çok sevindim .)
cunku ben ilk dogumumu epidural sezaryan yaptım ve ikinciyide aynı sekilde yapmak istiyorum guvenilir biri olması guzel. hostanımıyoruz ama can bey in esi iste demekki iyidir:)
bu arada bahsettingi siddetli bas agrısı vs bende hiç olmadı epidural sezaryan inanılmaz konforlu çok keyifli bir dgoum sekli bence.

epidural dogum gercekten normal anezteziye gore daha az acılı diye dusunuyorum.
cunku bir kere uyusukluk ve hissizlik kisiye gore değismekle birlikte 4-5 saat surebliyor
bu da demek oluyorik ameliyattan kesikten sonraki ilk saatler en agrılı saatler o saatleri atlatmıs oluyorsunuz. ayrıca beldeki ince kateter takılı kalıyor ki bu hiç rahatsız etmeyen birsey damar yolunad konan yumusak madde den yapılmıs unutacagınız bir aparat taklıdıgın hatırlamassınız bile. ve agrı basladıgında ordan ilac veriliyor bu kateterin ucu omuza bir yere bantlanıyor ordan direk ilac ve ialcın yayıldıgını agrının azaldıgını bariz hissediorsunuz buyuk konfor kesinlikle derim ben. ha bennormal aneztezçi ile dogum yapmadım. ama etrafımda yapan arkadaslarını ablamı falan gorunce ben çok iyiymisim dedim. ve en guzeli bebegi ilk siz goruyorsunuz. ki benim 3 hafta erken dogumdu hemen çocuk dr u aldı gitti bana ikisn yuzunu gosterdiler ama miyadında dogsa idi kucamınada verebilirlerdi bence bu hastanenin uygulaması ile alakalı.

ameliyat anında karında dokunma hissi cekistirme hisleri vs her his var tek acı agrı hissi yok. bebegi çıkarmadan evel bagırksaklar falan elleniyor tabi ve mide bulantım olmustu siddetli aneztezi uzmanı basınızın onunde duruyorzaten surekli yuz yuze bakıyorusnuz yattıgnızı yerden midem bulandı dedim inanılmaz çabuk birseklide bir ilac verdi o kateter den ve bulantım geçti bir ara gozum karardı yine ila c ordan ve geçti. heyecandan tansiyonum fazla çıkmıs ki farkında değilim ordan ekrandan bakıyorlar hemen bir igne o da geçti yani çok keyilfliydiii. ben hiç panik olmadım bayılırım zaten boy eseyleri izlemeye. bebek çıktı ilk sesi duyuldu havada gordum dr kaldırdı falan bunalrı gormek yasamak veh iç acı hissetmemek inanılmaz guzel birsey.
sonra dikilme anı sıkıcı. 40dk falan 7 kat olan karın katmanları dikiliyor ve sert zemin o sedye soguk ameliyathane ve sıkılıyorsunuz bır an evel ç ıkıp bebei tekrar goremk ailenizi gormek istiyorsunuz hisler tamamaen bunlar.
ama sonraaa odaya gelip es dost aileniz herkes odada ve ben kendimi hatırlıoyru tek acıılısey elimdeki damar yolu rahatsız ediyordu o . belden asagı hissetmezken gelen es dosla ilgilenmek sohbet etmek anın tadını çıkarmak bebegi izlemek inanılmaz keyifli.
ablamı hatırlıyroum genel aneztezi ile agrılar içindeydi. yani genel yapacak arkadasların da moralini bozmak istemem ama epidural buyuk konfor. ve can bey in epiduralden yana olmasına çok sevindim.
sonda takıldıgını iste ben hiç hatırlamıyorum. benim erken dogum olmustu 3 hafta kadar onceve oncesinde kesinlikle sonda falan takılmadı. o uyustuktan sonra asagdıa taktılar falansa benim haberimim yoktu bilmiyorum . ama mantıken takılmak zorunda hissizlik var çunku insan tutamaz tuvaletini

geçmiş olsun. 1 ay daha dayansan ne güzel olur dimi.sancın var mı? bende medicalde inş. can bey doktorum.eşimin girme isteği yoktu epiduralle girildiğini duydu çok hoşuna gitti bana ikide bir epidural yaptır demeye başladı :) benim normal 40 haftalık zamanım mart 27 . can bey de mart başı sana ne uygun bakıcaz dedi

hedefimiz 5 hafta daha sabredip 36 haftayı gormek zaten. Sancılar ve kasılmalar var tabııkı onlarda rahım agzını acarmıs.. Dedım ya ılaclar ve ıgneler sayesınde bıraz rahatladım durabulıyorum sımdı..

Umarım zamanında saglıkla gelır bebıslerımız...

Bu arada ne kadar cok Can beyın hastası var burda yaaa hihoyyyt

nestle selam,

geçtigimiz ctesi bende can beyde idim 10,40 idi randevum ve 11,30 a kadar oralardaydım bankoda çok bekledim vs.
senin saat kactaydı ? etrafta hiç hamile de gormedim gerci can bey in odasının onunde falan daha ileri birsaatteydi heralde senin yada erken.

bu arada can bey in esinin dr oldugunu biliyordum benim ameliyatımda soyle bir laf geçmisti asagıda dr hn duymasın vs demisti birkonuda. demek aneztezi uzmanı imis esi. e iyi ozaman valla çok sevindim .)
cunku ben ilk dogumumu epidural sezaryan yaptım ve ikinciyide aynı sekilde yapmak istiyorum guvenilir biri olması guzel. hostanımıyoruz ama can bey in esi iste demekki iyidir:)
bu arada bahsettingi siddetli bas agrısı vs bende hiç olmadı epidural sezaryan inanılmaz konforlu çok keyifli bir dgoum sekli bence.

canım benim 09.40 dı randevum...ama ancak 10.05 gibi girebildim...sonra 20 dk. nst ye bağlandım...anlayacağın 11.00 gibi hastaneden çıktım...bu hafta cumartesi ise 10.40 da randevum...bu arada baş ağrısı epiduralde değil spinal de oluyormuş....epiduralde yan etki yok dedi...bakalım artık bir karara varacağım...

melek inşallah hayırlısıyla zamanında alırız kucaklarımıza. senin için şimdi yatmak çok sıkıcıdır ama sabret nasılsa 1 ay ( 5 hafta ) geçer. sağlıkla dünyaya gelsinlerde biz biraz çekelim.
esra bildiğim kadarıyla 2 çeşit epidural var dimi. biri normal doğum gibi doktor ıkın diyormuş. açılmasını bekliyormussun sonra doğuma geçilen ki onunda bayağı sancılıymış.yani zormuş hatta bu hafta bunu can bey söyledi bana. öbürüde senin yaptırdığın. ve iyi diyorsun bilmiyorum aslında haklsıın güzel ama korkuyorum ben. bacaklarımı hissedememe yada yanlış bi iğne yapılırsa zararları ne olur gibi. sonda çıkartılırken yada takılırken acı veriyor mu?

canım benim 09.40 dı randevum...ama ancak 10.05 gibi girebildim...sonra 20 dk. nst ye bağlandım...anlayacağın 11.00 gibi hastaneden çıktım...bu hafta cumartesi ise 10.40 da randevum...bu arada baş ağrısı epiduralde değil spinal de oluyormuş....epiduralde yan etki yok dedi...bakalım artık bir karara varacağım...

aynı saatlerde ordaymısız valla:) benim sonraki randevum 17 ocak 10,40.
bu hafta kan verilen odada da karısıklık vardı hastanede herkes gelip gelip sikayet ediyordu bankoya falan. nst de aynı odada sanıyorum.

simdi anladım hep spinal ne epidural ne farklıımıkı diye dusunuyorudm hiçde arastırmamıstım hamile olmadıgım için.
spinal normal doumda verilen azmiktarlı agrıyı kesen madde
epidural ise sezaryanda kulanılan tamamen agrı hissini kaldıran madde sanıyorum.
spinalde bas agrısı olabliyor epiduralde olmuyor
kendi adıma sevindim çunku ben buyuk ihtimalle epidural sezaryan olacagım insalah.

nst ye kaçıncı haftadan itibaren bağlanılmaya başlanıyor? nasıl bir şey ultrason gibi mi?

hayatım beline 2 ayrı kemer bağlıyorlar..üzerinde yuvarlak ultrason ucu gibi uçlar var..biri bebeğin kalp atışını, diğeri senin sancı / kasılma durumunu belirliyor...ben nst ye biraz erken başladım ama genelde 34. hafta itibariyle haftada 1 bağlanıyorsun...

melek 35 muayneye 50 nst ye mi oduyorsun yani ??
yani nst muayne den daha mı pahalı ???

her hafta girince insan batar yahuuu

iste ozel muaynanelerde nst cihazı oluyor her gidisinde bil giren var ek bir ucret yok ama hastane or tamı olunca herseye ayrı ek para alınıyor ne yazıkkı

Valla tatlım ozel muaynehanelerde de ustune koyuyorlar o farkı.. Battık kı ne battık sımdıden :)

mrb. nst ye para ödenmesi bencede çok saçma. her hafta 85 ytl ödemek bütçeyi etkiliyor.ayrıca test felan isterse dahada yükseliyor rakam tabii.el birliğiyle bunu hastaneye bildirmek gerek..ben 37 haftamdayım can beyin hastasıyım.yakında doğum gözüküyor bana .. hafta sonu çatılara bakıp karar verecek.

evet bencede çok pahalı ama her hafta muayene ücreeti ödemeyiz 10 gün kontrol zamanı var ya ondan yararlanılıyordur herhalde ama yakını yine ödenir ya. 37. hafta demek ne güzel bizde görebilsek o zamanları hayırlısıyla inş.Eğer çatı darsa yada başka bişey derse sezeryana almaya vs karar verirse 38 de alır o zaman haftaya yani. Allah bi avazda kurtarsın hepimizi inş.

aman aman ne güzel haberler bunlar herkes iyi.Bende patoloji sonucumu aldım herşey normalmiş.Yani yeniden bebek sahibi olmam için herhangi bir sorun yokmuş.Hamilelerin duası kabul olur Lütfen doğumdan sonra aklınıza geleyim.Birdahaki bebeğim sağlıklı olsun ve yaşasın.En kısa zamanda anne olayım.Beni unutmayın...

gozun aydın snm,
insallah en yakın zamanda hamile kalırsın.

bu arada benimde dunden beri kahverengi arada bir pembe lekelenmem oluyor. can bey kırmızı olmadıgı suerce korkma diyor ama korkmamak elde değil tabi. cumartesi yada devam ederse cuma gunu muayneye gideceğim hemen.

X