Eşiniz hangi durumlarda kıskanır?

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
5.943
33
Kıvamı yerinde, cici mi cici kıskançlık sendromlarının hep sevgiden ileri geldiğini düşündüm. Ufak bakışlar, dudak bükmeler, carlamalar... Tabi bir de abartılı olanları var. Onların neden kaynaklandığı konusunda bir fikrim yok. Daha çok “misdirection of anger” diyebilirim. Başka bir olaya kızan sevdicek, “şuna neden baktın” diye etinizi büker. Bu durumda sebebepler muhtelif olabilir. Kıskanmak, kıskandırmak güzel bir oyundur. Oynayın elinizden geldiğince. Çünkü sevgi bittiğinde inanın komik oluyor yapılan denemeler.
...
alıntı..

Paranoyak ve obsesif derecesinde değil,dozunda ve ilişkiyi dinamize edecek canlandıracak minik hareketler kasıt...
Kıskanmak doğamızda var,ama bunu çoğumuz kabul etmeyiz,kıskanmak sahiplenmek çağ dışı bir dürtüymüş gibi algılanır
Halbuki tam tersi..
Güzel giden ilişkinizi neden bozmak isteyesiniz ki,anlatmak istediğim o değil,tekdüzelik döneminde farklı renkler ve flort evcilikleriyerimseniben
Kendimize güveniyoruz eşimize güveniyoruz tabi ki..
AMA kıskanmak sakınmak başka bir olay bencegamyoncuiremsu
ızahatını yapmam iiçin saatler gerekiyor:eek:
Sizler hangi durumlarda kıskanırsınız ya da eşleriniz sizi hangi durumlarda kıskanırCADIARZU

Son düzenleme:
Ben pek kıskandırmaya çalışmam..
Aklıma gelmez yani..:sm_confused:
Zaten akşamdan akşama yüzümüzü görüyoz,o anlarda da huzurumuz bozulsun istemem..yerimseniben

flört ederken çok yapardım
şimdi pişmanım çünkü artık eşim hastalık derecesinde kıskanç

gerek yok, kıskanç zaten... sevgiliyken bikaç defa kızıp kıskanacağı bişeyler söylemiştim baktım çok sinirleniyor kedi gibi sustum..
diğer sorularına gelince neyi kıskanır? başka herhangibir erkekle ilgili beğeni ifadesi yada taktir ifadesi kullandığımda ksıkanır(mesela asla ve asla özcan deniz bizim evde izlenmez dinlenmez)
tepkisi noluyor? gelip beni bağırtıp yalvartana kadar kolumu sıkıyor. önce ben gülüyorum tamam tamam bidaha demiycem diyorum ama o durur mu bi miyavlatacak sonra o da bende rahatlayıp köşemizde oturmaya devam ediyoruz.:teselli:

yok hiç geçmedi aklımdan böyle
bişi.zaten bunu özellikle yapmama gerk
yokki...yeterince kıskanıyo beni zaten

valla ben bi ara takmıştım kıskandırmaya çalışırdım.ama baktım kıskandırmaya çalışınca zararlı çıkıyorum bıraktım bende hiç bişey yapmıyorum.kıskanan kıskanıyo zaten elleşmemek lazımyerimseniben

Ekstra birşeye gerek yok adam zaten kıskanç.
Ama balayında beni bırakıp (15 dk lığına ) voleybol oynamaya gittiğinde tesisi gezintiye çıkmıştım. Bana oradaki büfelerden birinden nazar boncuğu vermişti büfe sahibi. Takmam gerektiğini söyledi.
Ben laf dinlerim.jeyyarNormalde asla eşime söylemem ama o boncuğu eteğimin kenarına takmıştım.Eşimede bana birinin verdiğini söyledim ama kim olduğunu söylemedim. Gerçekten delirmişti...
E o da akıllı olsun, yalnız bırakmasın beni...sırnaşık şey

böyle birşeye gerek görmüyorum ben zaten görüştüğümüz zamanlar kısıtlı işi gereği şehir dışında...
adam özlemle geliyor eve...

gerek yok, kıskanç zaten... sevgiliyken bikaç defa kızıp kıskanacağı bişeyler söylemiştim baktım çok sinirleniyor kedi gibi sustum..
diğer sorularına gelince neyi kıskanır? başka herhangibir erkekle ilgili beğeni ifadesi yada taktir ifadesi kullandığımda ksıkanır(mesela asla ve asla özcan deniz bizim evde izlenmez dinlenmez)
tepkisi noluyor? gelip beni bağırtıp yalvartana kadar kolumu sıkıyor. önce ben gülüyorum tamam tamam bidaha demiycem diyorum ama o durur mu bi miyavlatacak sonra o da bende rahatlayıp köşemizde oturmaya devam ediyoruz.:teselli:

Aysun aynı durum bizdede var. Eşim Özcan Deniz i tv de görünce hemen kapatır.Bizim bir Özcan vukuatımız var...
Ama napalım ya Allah için güzel adam kardeşim...şakkıdı

ya bizimikininde özcan deniz takıntısı var ne alıp veremedikleri var anlamıyorum ama oda cok yakısıklı

hayatta kıskandırmaya çalışmam.bide kıskandırmaya çalışsam bogar heralde beni.düşünün ehliyet alıcam derslere göndermio.neymiş ögreten kişi erkek olucak arabadayanıma otrcak olmazmış.çaraf giycekmişim sadece gözlerim gözükürse ozman gidebilirmişim..heyyallahım.böle bi adamın daha nesini kıskandırmaya çalışim.aman uzakolsun benden.yokanam.. mazallah..

benim eşimde kıskançtır amaa öyle herzaman ağzına dolamaz bu lafıı
ama ben her dakka ı-onu neyden kıskanırsam söylerimmm onaaa
derim sen beni kıskanmıyormusunnnn hiç söylemiyorsun hep ben diyorummm sana
ben kıskanç olmaz olurmuyumm ben kıskanırsammm boşanmamıza neden olurrr çünküü erkeğin kıskançlığıı farklıdır derrr

kızlarbu eşinize olan aşkınızlaaa ya da bağlılığınızla alakalı bı durum değil bencee yaa:KK70: ya da ilgisizlikten kaynaklamıyor ben öyle düşünüyorum..Bana göreee 1 cilveleşmee 1 oyun:KK70: yA bu kişiden kişiye değişir tabi,izafi..demem o ki kıskanmak ve kıskanılmak dozunda oldu mu güzel..Efedndimiz,fahr-i kainat da eşleriyle bu tarz durumlarda bulunmuş..mmjumxxx

Son düzenleme:
ben eşimi kıskandırmak için bir şey yapmam.gerek yok,yerli yersiz kıskanıyor zaten...:1no2:
hiç unutmadağım çok masum bir olay yüzünden bir hafta benle kus kalmasıydı...:kızgın:
yaşlı bir aile dostumuz,yöresel yemeklerimizden canı çektiğinde eşime söyler,bende pişirir ona gönderirdim...adamcağız da nezaket icabı bana çiçekçi aracılııyla çiçek yollamış...bende nasıl olsa eşim yollamıştır diye alıp vazoya koymuştum...vay efendim ben kimden geldiğini neden sormamışım,bu yüzden bir hafta benimle kus kaldı...amcamız çiçekleri beğendin mi diye sorunca da gerçeği öğrendik,ve ona bana bir daha asla kartsız çiçek yollamamasını söyledim.mazallah aile faciası yaşanabilirdi...:1hug:

Bu yaştan sonra bizde kıskandırmak kalmadı. 18 yıllık evlilik yaş olmuş 42 kim kimi kıskanacak ahhh ahhhh yaşlılık işte :1no2:

Bu yaştan sonra bizde kıskandırmak kalmadı. 18 yıllık evlilik yaş olmuş 42 kim kimi kıskanacak ahhh ahhhh yaşlılık işte :1no2:

aa peki siz de mi eşinizi kıskanmıyorsunuz...
benim cevremde gördüğüm örneklerde belli bir yaştan sonra erkekler eşlerini kıskanmıyor ama bayanlar eşlerini kıskanmaya devam ediyor diye biliyorum...

Buarada belki kıskanıyordurda size belli etmiyordur.yerimseniben

yok pek kıskanmaz beni .bende kıskandırmak için çaba göstermem.bilirim zaten caktırmadan kıskanır.sonradan söler bana şımarmayayım diye...jeyyar

Son düzenleme:
X