Tiroid... Bilgileri....Paylaşım alanı

merhaba bende hipertroidim ve gözlerim korkunç.nodül yok ama ameliyat olmam gerektiğini söylüyorlar ameliyat olmadan bu hastalıktan kurtulan varmı? ameliyat oluncada ömür boyu ilaç kullanmalıymışım.bıktım bir yıldır zaten

merhaba bende hipertroidim ve gözlerim korkunç.nodül yok ama ameliyat olmam gerektiğini söylüyorlar ameliyat olmadan bu hastalıktan kurtulan varmı? ameliyat oluncada ömür boyu ilaç kullanmalıymışım.bıktım bir yıldır zaten

hipertiroitte ameliyat şart galiba ben hipoyum..bizde ömür ilaç kullanıcaz napalım allah daha büyük dert vermesin... ameliyat diyolarsa ol kurtul bence...

bende yeni öğrendim hipotiroidim 5.5 çıktı bebiş düşünüyoruz ama geciktirmekte istemiyorum umarım en kısa zamanda bu rahatsızlığa sahip olanların ve benim normal seviyeye iner.umarııım

3 ayda ancak düzenen girer..3 ay sonra tsh ını ölçtür..hamile kalma konusuna gelince dr larda bunu çözemiyolar hamile kalanda var kalamayanda...hamile kalırsan bebeğe zararı olmaz tabi ilaçlarını düzenli kullandığın sürece...hamile kaldığını farkettiğin anda dr git ilacın dozunu yeniden ayarlar dr. tabi bizim gibi tiroit hastalarında herzaman düşük tehlikesi vardır bunuda unutma...

canım 1 ayda düzene girdi troidlerim çok şükür 2.5 olmuş hihoyyyt doktoruma sorduğumda ilaçları düzenli kullanmakla alakalı olduğunu söyledi birde sabahları erken saatte kullanmanın yararı çokmuş die duydum:lepi:

merhaba arkadaşlar
tüm troit şikayeti yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun

benim yıllar önce ilk şikayetlerim kalp çarpıntısı, ellerde titreme, birden verilen kilolar ve aşırı sinirlilik haliydi .......annemin ısrarıyla doktora gitmiş ve ileri derecede hipertroidim olduğu yani zehirli guatr denilen hastalığa yakalandığım ortaya çıkmıştı.. tahliller filmler derken acil ilaç tedavisine başlandı. buarada sol göz kapağımda da çekilme başladı hipertroitten dolayı.. ilaçları günde 9 tane alıyordum çünkü çok ileriydi ve hemen ameliyat oldum ..
ameliyat sonrasıda bu sefer hipotroit oldum . bütün troit bezleri alınmıştı çünkü

6 yıldır ilaç kullanıyorum hipotroitten dolayı. bu arada ameliyattan sonra göz kapağımın çekilmesi durdu. bunun içinde eğer ilerleseydi ameliyat olmam gerekicekti

tabi tsh ve diğer değerlerim sürekli değişkenlik gösterdiğinden bir dönem ilaç kullanmadım. bir ara 1 tane birara yarım çentik ilaç kullandım..
sizlerde bilirsinizki troit rahatsızlıklarında dış mihraklar çook önemli yani ortam sakin olmalı

2005 yılında evlendim..tabi içimde acaba çocuk yapmama engel olurmu diye de hep bir şüphe vardı..
evliliğimin 6. ayında tekrar doktora gittim tabi buarada kadın doğum uzmanına da gitmeye başladım. troit için ilacımı yarımdan başlayıp bire çıkarmıştık bu sefer. bu arada kadın doğumla ilgili başka problemler çıktı ufak bir operasyon geçirdim.
evliliğimin 9. ayında hamile kaldım. aslına bakarsanız çook sürpriz olmuştu bize

bu sefer kontroller dahada sıkı takibe alındı. her ay hem troit için hemde bebek için kontrollere gidiyordum.. ilk aylar herşey iyiydi bu arada ilacımıda alıyordum ..fakat ilerleyen zamanlarda tsh değerim 70 lere çıktı. :1shok:. hamilelikte troit hormonları bebeği çook etkiliyor Allah korusun engelli olmasına yada tekrarlayan düşüklere neden oluyor
bu sefer ilaçlarımın sayısı 3 e çıktı benneyaptımki..
hep yükseklerde seyretti değerlerim hiç düşmedi ilaç kullanmama rağmen..
aslında bilirsiniz bu durumda direk kilo alınır ve zor verilir. ama ben hamile olmama rağmen 9 kg civarında aldım 9 ayda. iştahsızlık çok oldu bende

çoook uzattım biliyorum ... kusuruma bakmayın lütfen .

özellikle anne olmak isteyen hipotroitli arkadaşlar için yazıyorum.. ben hiiiiiiiiiç moralimi bozmadım . aklıma hiiiiiiiiiiç kötü şeyler getirmedim.. ilaçlarımı içtim kontrollerimi ihmal etmedim.. harika bir hamilelik geçirdim. üstelik faranjit olup 39,5 derece ateşle bir hafta hastanede tek başına yatmak zorunda olmama rağmen gebeliğim çok iyiydi
ben bebeğime çook inandım ve hep pozitif oldum.
arkadaşlar neolur kendinizi motive edin hep iyi şeyler düşünün. tabi benim eşimde çook iyiydi hala öyledir
herkonuda bana yardımcı oldu çalıştığım için ev işlerini neredeyse eşim yaptı diyebilirim . beni hiiiiç yalnız bırakmadı sağolsunyerimseniben

veeeeeeeeeeeeeeeeee şuan 21 aylık bir oğlum var... maşallah sağlıklı sıhhatli akıllı bir çocuk Allaha sonsuuuuuuuuuuuuz şükürler olsun bana bunu yaşattı
isteyen herkesede yaşatır ve isteyen herkes anne olur inşallah

sağlıklı mutlu huzurlu günler olsun hepimize hihoyyyt

Canım uzun ama çok faydalı bir mesaj bence de..a.s.
Seninle hemen hemen aynı durumumuz sanırım. Ben de hipertiroidden dolayı ameliyat oldum ve ömür boyu ilaç kullanacağım. Şu anda ... kullanıyorum günde 1 çeyrek. Son 1 ayda biraz kilo almaya başladım 5 ay oldu ameliyat olalı. En kısa zamanda tahlillerimi yenilemeliyim sanırım. Sen hangi ilacı hangi dozda kullanıyorsun?? Gerçi kişiye göre değişebiliyor ama..
Bu arada senin adına çok sevindim bu kadar problemler ile sağlıklı bir hamilelik geçirmişsin çok şükür. Allah inşallah bize de nasip eder bir gün. Ben özelikle hamile kalabilmek için oldum bu ameliyatı. 3 yıldır uğraşıyoruz bebek sahibi olabilmek için 3 aşılama 1 micro denedik başarısız oldu ve hipertiroid de neden olmasın diye ameliyat oldum.senağlama Bakalım sonuç ne olur hayırlısı artık..

Son düzenleyen: Moderatör:
canım 1 ayda düzene girdi troidlerim çok şükür 2.5 olmuş hihoyyyt doktoruma sorduğumda ilaçları düzenli kullanmakla alakalı olduğunu söyledi birde sabahları erken saatte kullanmanın yararı çokmuş die duydum:lepi:

destny daha önce kaçtı değerlerin kaçtan 2.5 a düştü

6,5 du canım sende hipotiroid hastasımısın? değerlerin kaç?

evet bende bir hipotiroidim 5.5 çıktı ....verdi doktor ama 1/4 ünü kullanıyorum
daha yeni 2-3 gün oldu 3 hafta sonra yine çağırdı
senin değerlerin ne güzel olmuş maşaallah kısa zamanda geçmiş olsun

evet bende bir hipotiroidim 5.5 çıktı ... verdi doktor ama 1/4 ünü kullanıyorum

birde netten araştırdım bitkilerle tedavi nasıl olur diye dereotunu gördüm çok.
onuda deniyorum

merhaba
benimde ameliyat olmadan önce özellikle sol gözümde müthiş fırlama vardı
ameliyattan yaklaşık 3 ay sonra düzeldi
çooook önemli birşeyde sigara kullanımı. eğer sigara kullanıyorsanız gözlerdeki iyileşme zor oluyor. ben ayrıca göz için bir prof a gidiyordum. bana kesinlikle sigara kullanmamı söyledi direk bağlantılıymış çünkü
birde moralini yüksek tut. ben 8 yıldır ilaç kullanıyorum. kontrollerini ihmal etme sakın

sağlıklı günler :KK66:

Canım uzun ama çok faydalı bir mesaj bence de..a.s.
Seninle hemen hemen aynı durumumuz sanırım. Ben de hipertiroidden dolayı ameliyat oldum ve ömür boyu ilaç kullanacağım. Şu anda
kullanıyorum günde 1 çeyrek. Son 1 ayda biraz kilo almaya başladım 5 ay oldu ameliyat olalı. En kısa zamanda tahlillerimi yenilemeliyim sanırım. Sen hangi ilacı hangi dozda kullanıyorsun?? Gerçi kişiye göre değişebiliyor ama..
Bu arada senin adına çok sevindim bu kadar problemler ile sağlıklı bir hamilelik geçirmişsin çok şükür. Allah inşallah bize de nasip eder bir gün. Ben özelikle hamile kalabilmek için oldum bu ameliyatı. 3 yıldır uğraşıyoruz bebek sahibi olabilmek için 3 aşılama 1 micro denedik başarısız oldu ve hipertiroid de neden olmasın diye ameliyat oldum.senağlama Bakalım sonuç ne olur hayırlısı artık..

merhaba
ben ameliyat olduktan sonra değerlerim tepetaklak olmuştu :1shok: bir yıl içinde düzene girdi diyebilirim tabi düzenli ilaç kullanarak. ben... kullanıyorum zaten ...ile aynı ilaçlar. hamileyken günde 3 tane kullanıyordum şuan 2 tane alıyorum. yakında kontrole gidicem umarım sayısı düşer yerimseniben
bende ameliyattan sonra birdönem aşırı kilo aldım. düzenli spora gittim ve boool yürüyüşle diyet yaptım . yine bir yıl içinde kiloları verdim
doğumdan sonra bebeğimin ağlamaları uyku düzensizliği iştahsızlığı derken kilo vermem hızlandı. şuan hipotroitli bir hasta olarak 36 bedenim :teytey:
inşallah sende en yakın zamanda anne olursun rabbim isteyen herkese nasip etsin.
moralini yüksek tut . üzüntü ve stres en büyük düşman bu hastalıkta :Saruboceq:
kendine ve sevdiklerine iyi davran

evet bende bir hipotiroidim 5.5 çıktı ... verdi doktor ama 1/4 ünü kullanıyorum

a.sevet canım sağol Rabbim hepimize acil şifalar verir inşallaha.s. inşallah seninkilerde düşer 3 hafta içinde kaç mg tefor benim ...50 mg 1 tane kullanıyorum hala devam ediyorum dr değiştirmedi dozunu. bende düşünüyordum bitkileri ama değerlerim düşünce artık düşünmüyorum çünkü dereotunu yiyebileceğimi sanmıyorum delikafadulden ama iş başa düşünce mecburen kullanacağız.. haber ver banada 3 hafta sonra inşallah düşer canım zaten yüksek değil korkma bende baştan çok korktum ama hiçte korktuğum gibi değilmiş :1hug:

merhaba
ben ameliyat olduktan sonra değerlerim tepetaklak olmuştu :1shok: bir yıl içinde düzene girdi diyebilirim tabi düzenli ilaç kullanarak. ben... kullanıyorum zaten l... ile aynı ilaçlar. hamileyken günde 3 tane kullanıyordum şuan 2 tane alıyorum. yakında kontrole gidicem umarım sayısı düşer yerimseniben
bende ameliyattan sonra birdönem aşırı kilo aldım. düzenli spora gittim ve boool yürüyüşle diyet yaptım . yine bir yıl içinde kiloları verdim
doğumdan sonra bebeğimin ağlamaları uyku düzensizliği iştahsızlığı derken kilo vermem hızlandı. şuan hipotroitli bir hasta olarak 36 bedenim :teytey:
inşallah sende en yakın zamanda anne olursun rabbim isteyen herkese nasip etsin.
moralini yüksek tut . üzüntü ve stres en büyük düşman bu hastalıkta :Saruboceq:
kendine ve sevdiklerine iyi davran

Çok teşekkürler tavsiyeler için, valla bu hastalığın yanında bir de hamile kalamama stresi eklenince ister istemez insan sıkıntı ediyor kendine. Hayırlısı artık ne yapalım.CADIARZU Ben de platese başlamayı düşünüyorum.Akşamları evde yapabildiğim kadar yaparım. Çalıştığım için spora çok vakit ayıramıyorum.

Bir de sen hormonlarının bozulduğunu tahlil yaptırmadan hissedebiliyormusun? Mesala bu ara benim acayip saçlarım dökülüyor ve tırnağımda beyazlık oldu.Bu gibi belirtiler hep tiroid bozukluklarının etkileri tabii.

Herşey gönlünce olsuna.s.

a.sevet canım sağol Rabbim hepimize acil şifalar verir inşallaha.s. inşallah seninkilerde düşer 3 hafta içinde kaç ... benim... 50 mg 1 tane kullanıyorum hala devam ediyorum dr değiştirmedi dozunu. bende düşünüyordum bitkileri ama değerlerim düşünce artık düşünmüyorum çünkü dereotunu yiyebileceğimi sanmıyorum delikafadulden ama iş başa düşünce mecburen kullanacağız.. haber ver banada 3 hafta sonra inşallah düşer canım zaten yüksek değil korkma bende baştan çok korktum ama hiçte korktuğum gibi değilmiş :1hug:
...yazıyo ve hapın çeyreğini kullanıyorum
evet dereotunu yemek biraz zor oluyo ama napalim hem ilaçla hem bitkiyle bir an önce normal seviyeye getirmek istiyorm
inşaallah düşer...:Saruboceq:

merhaba kızlar geçmis olsun .. bende hipotroid hastasıyım ... ilacını kullanmaya basladım günde 1 buççuk alıyorumlakin bende kalp ritiminde bi sorun var çarpıntım oluyor ... ilk kullandıgım kontrollerimde endokrin uzmanı ilacı ve dozu değistirdi ... sizlerdede benim gibi çarpıntı yapıyormu ve kilo vermem durdu eski ilacımda 15 kilo verdim ve suan ne yapsamda kilo verisi yok sabit kaldım..

ben sanlıurfada bi ilcedeyim uzman merkezde 2 saat uzaklıgı var ve eşim emniyyetde görevli memur ha deyince gidemiyoruz..

bilgilerinizi lütfen sunun gerçekten çok sıkıntıda kaldım dr sormak gibi bi sansımda olmadı malum devlet hastanesindeki dr ler kalabalık yüzünden fazla yardım edemiyorlar:KK43:

özür delerim gerçekten son sayfayı okamamıstım:KK43:( birdaha olmas özür tekrardan...

KIZLAR GERCEKTEN ÇOK ZOR DURUMDAYIM YARDIM EDEM..........

Son düzenleme:
merhaba kızlar geçmis olsun .. bende hipotroid hastasıyım ... ilacını kullanmaya basladım günde 1 buççuk alıyorumlakin bende kalp ritiminde bi sorun var çarpıntım oluyor ... ilk kullandıgım kontrollerimde endokrin uzmanı ilacı ve dozu değistirdi ... sizlerdede benim gibi çarpıntı yapıyormu ve kilo vermem durdu eski ilacımda 15 kilo verdim ve suan ne yapsamda kilo verisi yok sabit kaldım..

ben sanlıurfada bi ilcedeyim uzman merkezde 2 saat uzaklıgı var ve eşim emniyyetde görevli memur ha deyince gidemiyoruz..

bilgilerinizi lütfen sunun gerçekten çok sıkıntıda kaldım dr sormak gibi bi sansımda olmadı malum devlet hastanesindeki dr ler kalabalık yüzünden fazla yardım edemiyorlar:KK43:

merhaba bende kalp çarpıntısı gibi bişi olmadı bu gibi şikayetlerle gitmedim kan sayımı için gittim hipotiroit olduğumu öğrendim.gerçi ilaca daha yeni başladım ama dediğim gibi bende çarpıntı olmadı.ne güzel baya kilo vermişsin maşaallah benim baya kilo fazlam var

Canım geçmiş olsun sana daa.s.
Öncelikle bu hastalık başkasından aldığın tavsiye ya da fikirlerle tedaviye devam edeceğin bir şey değil. Zor durumda oluşunu anlıyorum ama en yakın sağlık ocağına gidip t3,t4,tsh tahlillerini en azından yaptırabilirsin. Eğer sonuçlar normalse ilaca aynen devam edersin değilse zaten mutlaka doktora gitmen gerekir. kaydirigubbakcemile
Lütfen beni yanlış anlama ama ben hipertiroid hastasıydım senin gibi bir dönem çok hızlı kilo verdim ve kalp çarpıntısı oldu. Ama kalp çarpıntısı illa hipertiroidde olacak diye bir şey yok. Artı 200'ün üzerinde tiroid rahatsızlığı var ve bunların hepsinin kişilere göre değişen rahatsızlıkları var. Bu yüzden bu hastalıkta en az 3 ayda bir kontrol olman şart hele ilaç kullanıyorsan.. Çünkü bu ilaçların dozunun çok iyi ayarlanması gerekiyor, hipo iken hipere dönebiliyor veya tam tersi.. Sana doktor bir tarih vermedi mi kontrol için?? Verdiği tarihe kadar verilen dozda devam et bence. Çünkü ilacın düzene sokması zaman alabiliyor.
Yardımcı olabildim mi bilemiyorum, geçmiş olsun canımfisfisfis

X