Tiroid... Bilgileri....Paylaşım alanı

merhaba bende kalp çarpıntısı gibi bişi olmadı bu gibi şikayetlerle gitmedim kan sayımı için gittim hipotiroit olduğumu öğrendim.gerçi ilaca daha yeni başladım ama dediğim gibi bende çarpıntı olmadı.ne güzel baya kilo vermişsin maşaallah benim baya kilo fazlam var

Sevgili fatma, geçmiş olsun öncelikle..
Tiroid sebebi ile kilo vermek çok da sevinilecek bir şey değil aslında. Çünkü verdiğin kilolar yağlardan değil direk kaslardan gidiyor ve bunun acilen yavaşlatılması veya durdurulması gerekiyor aksi takdirde ciddi problemler yaratabiliyor. Zayıflama ile birlikte kalp problemleri de nüksedebiliyor aynı şey kilo almak için de geçerli tabii.
Herkese sağlıklı yaşamlara.s.

Merhaba arkadaslar ben dr prolaktın ıcın gıttın guatır baslangıcı dedı ilaç kullanıyorum acaba bılgısı olan varmı t3 t4 tsh testlerının normal degerlerı kac olmalı benım t3 t4 dusuktu tsh ıse 6,88 idi dr tekrar 1 ay sonra gıdecegım sormayı unuttum.

Sevgili fatma, geçmiş olsun öncelikle..
Tiroid sebebi ile kilo vermek çok da sevinilecek bir şey değil aslında. Çünkü verdiğin kilolar yağlardan değil direk kaslardan gidiyor ve bunun acilen yavaşlatılması veya durdurulması gerekiyor aksi takdirde ciddi problemler yaratabiliyor. Zayıflama ile birlikte kalp problemleri de nüksedebiliyor aynı şey kilo almak için de geçerli tabii.
Herkese sağlıklı yaşamlara.s.

yok zaten fazla kilom vardı hipotiroid nedeniyle aldım herald gerçi yemeğide severim ama cokacimcoook
daha yeni başladık tedaviye 1hafta bile olmadı.spora gitmiştim 1ay kadar 700gr filan anca vermiştim kaydirigubbakcemile3

Merhaba arkadaslar ben dr prolaktın ıcın gıttın guatır baslangıcı dedı ilaç kullanıyorum acaba bılgısı olan varmı t3 t4 tsh testlerının normal degerlerı kac olmalı benım t3 t4 dusuktu tsh ıse 6,88 idi dr tekrar 1 ay sonra gıdecegım sormayı unuttum.

bende geçen hafta gitmiştim doktora(5gün oluyodur herald)bana sonuçları vermedi ama
dosyama şu şekilde yazmış:
sT3:2.65 normal
sT4:0.82 düşük
TSH:5.5 yüksek benide 3hafta sonraya çağırdı
geçmiş olsun çok inşallah fazla zaman geçmeden normale döner değerlerin
bide aratabilirsin normal değerler kaç diye

Canım testi yaptırdığın yere göre değişiyor bunların aralığı ama, tsh'ın yüksek olduğu kesin bu da senin tiroidlerinin yavaş çalıştığını gösterir. Doktorun daha ayrıntılı bilgi verir zaten ilacın onu düzenleyecektir. Geçmiş olsun..a.s.

yok zaten fazla kilom vardı hipotiroid nedeniyle aldım herald gerçi yemeğide severim ama cokacimcoook
daha yeni başladık tedaviye 1hafta bile olmadı.spora gitmiştim 1ay kadar 700gr filan anca vermiştim kaydirigubbakcemile3

Ben de bu aralar kilo aldığım için biraz dikkat etmem lazım bir de spor yapabilsem çok iyi olacakgamyoncuiremsu

Canım geçmiş olsun sana daa.s.
Öncelikle bu hastalık başkasından aldığın tavsiye ya da fikirlerle tedaviye devam edeceğin bir şey değil. Zor durumda oluşunu anlıyorum ama en yakın sağlık ocağına gidip t3,t4,tsh tahlillerini en azından yaptırabilirsin. Eğer sonuçlar normalse ilaca aynen devam edersin değilse zaten mutlaka doktora gitmen gerekir. kaydirigubbakcemile
Lütfen beni yanlış anlama ama ben hipertiroid hastasıydım senin gibi bir dönem çok hızlı kilo verdim ve kalp çarpıntısı oldu. Ama kalp çarpıntısı illa hipertiroidde olacak diye bir şey yok. Artı 200'ün üzerinde tiroid rahatsızlığı var ve bunların hepsinin kişilere göre değişen rahatsızlıkları var. Bu yüzden bu hastalıkta en az 3 ayda bir kontrol olman şart hele ilaç kullanıyorsan.. Çünkü bu ilaçların dozunun çok iyi ayarlanması gerekiyor, hipo iken hipere dönebiliyor veya tam tersi.. Sana doktor bir tarih vermedi mi kontrol için?? Verdiği tarihe kadar verilen dozda devam et bence. Çünkü ilacın düzene sokması zaman alabiliyor.
Yardımcı olabildim mi bilemiyorum, geçmiş olsun canımfisfisfis

canım burda o test ler imkansız :KK43: lakin sebebi buldum:) dr bana ilacı 1 gün atlatırsan ertesi gün atlattıgın günün ilacını iç dedi ve öyle yaptım çarpıntım oldu:KK43:(

bu ay gidecem kontrolum var yani:) tabi esim izin alabilirse:KK43:

tesekkürler yardımcı oldun canım:))

fatmacım benim kiloyu görüyosun dimi:KK43:( 91 ve bu hafta cuma dan beri 2 kilo verdim:))) düzenli spor ise yarıyo kızlar :)))

slm arkadaşlar geçmiş olsun bende hipo tiroid hastası olarak aranıza yeni katıldım:)))

fatmacım benim kiloyu görüyosun dimi:KK43:( 91 ve bu hafta cuma dan beri 2 kilo verdim:))) düzenli spor ise yarıyo kızlar :)))

waaaay maşaallah devamı gelir inşallah:dance:
veb düzenli yapamıyorum spor sıkılıyorum ne bilim yürüyüşe çıksam 2 gün 3.sü gelmiyor
ama tebrik ederim darısı başıma :Saruboceq:
hipo değerinde iyi maşallah dereotu kullandınmı hiç ben denedim ama tadından pek yiyemedim:bbo:

kızlar bende 4 yıldır ...kullanıorum :KK43: ve cok kılo alıorum
bırde hamıle kalmadan ılacı bırakmammı gerekıor bılgısı olan cvp verebılırmı acaba

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar bende 4 yıldır ...kullanıorum :KK43: ve cok kılo alıorum
bırde hamıle kalmadan ılacı bırakmammı gerekıor bılgısı olan cvp verebılırmı acaba

merhaba canım hipotiroid misin sen? hamile kaldığında kesinlikle bırakmaman gerekiyor aslında hamile kaldığında kullanman lazım çünkü bebeğin bu hormona ihtiyacı var ama hamileliğini takip edip erken safhada dr a gitmelisin drun dozunu ayarlamalı hamilelikte doz biraz daha yükseltilebilir gerekli görüldüğü halde daha sık takip etmelisin canım geçmiş olsun..a.s.

Merhaba arkadaslar bende bazi sikayetlerden dolayi gecen hafta doktora gittim.Bazi testler ve ultrasonla kontrol etti.Bende nefes darligi ve capraz allerji var.Bu troidin belirtileride vardi.Birde yillardir asagi yukari ayni kilodaydim.2haftada 2-3 birden alinca kuskulandigim icin dk.gittim.Troid de büyüme yok.Ama astim olma olasiligim cok yüksek yarin kan sonuclarini alacagim ozaman kesin cikacak.Allerji astima cevirmis sanirim.Nefes acici sprey kullanmam gerekecek.Bakalim yarin ne diyecek.
Allah hepimize sifa versin.

Bu mesajimi haziranda yazmisim.Esimle beraber yillik kontrol yaptirmak icin kendi doktoruna gittik.check up yaptirdik.Doktor hipotiroit oldugunu söyledi.Ozaman öteki dk görmemisti.Halbuki özellikle süphelendigimi dile getirmistim.Bu dk hic bahsetmedigim halde gördü.Yada bu süre zarfindami cikti. fisfisfis Ilac yazdi.Yarindan itibaren alacagim.Sabahlari kahvaltidan yarim saat önce.2ay sonrada tekrar kontrele gidecegim.

Bendeki belirtiler.Yillarca ayni kiloda iken birden 2-3 kilo aldim.Yorgunluk,bas agrisi soluk yüz,saclarda yaglanma ve dökülme,karnimda siskinlik,ayakta uyusma ins.tabletlerin yarari dokunur hepimize gecmis olsun.

Bu mesajimi haziranda yazmisim.Esimle beraber yillik kontrol yaptirmak icin kendi doktoruna gittik.check up yaptirdik.Doktor hipotiroit oldugunu söyledi.Ozaman öteki dk görmemisti.Halbuki özellikle süphelendigimi dile getirmistim.Bu dk hic bahsetmedigim halde gördü.Yada bu süre zarfindami cikti. fisfisfis Ilac yazdi.Yarindan itibaren alacagim.Sabahlari kahvaltidan yarim saat önce.2ay sonrada tekrar kontrele gidecegim.

Bendeki belirtiler.Yillarca ayni kiloda iken birden 2-3 kilo aldim.Yorgunluk,bas agrisi soluk yüz,saclarda yaglanma ve dökülme,karnimda siskinlik,ayakta uyusma ins.tabletlerin yarari dokunur hepimize gecmis olsun.

öncelikle geçmiş olsun canım büyük ihtimalle kilo almaya başladığın zaman oluşmuştur bu hastalığın çünkü dr hormon testlerine baktıysa görmemesi imkansız diyorum. çünkü benimde 1 hafta içinde oluştu ilk kan verdiğimde sınıra yakındı 1 hafta sonra tekrar bakalım dedi dr baktığımızda hipotiroid olmuştum yani çabucak oluveriyor bir anda aynı senin gibi şikayetlerim vardı ve artık hepsi geçti ilaç kullanmaya başlayınca merak etme hepsi geçer Allah başka dert keder vermesin senin değerlerin kaç ? benim 6.5 dan 2.5 a düştü bir ay içinde düzenli ilaç kullanımıyla merak etme elinden geliyorsa 1 saat önce iç hapı ben hep öyle yapıyorum bide çok az suyla içiyorum onun katkısı çok büyüka.s.

öncelikle geçmiş olsun canım büyük ihtimalle kilo almaya başladığın zaman oluşmuştur bu hastalığın çünkü dr hormon testlerine baktıysa görmemesi imkansız diyorum. çünkü benimde 1 hafta içinde oluştu ilk kan verdiğimde sınıra yakındı 1 hafta sonra tekrar bakalım dedi dr baktığımızda hipotiroid olmuştum yani çabucak oluveriyor bir anda aynı senin gibi şikayetlerim vardı ve artık hepsi geçti ilaç kullanmaya başlayınca merak etme hepsi geçer Allah başka dert keder vermesin senin değerlerin kaç ? benim 6.5 dan 2.5 a düştü bir ay içinde düzenli ilaç kullanımıyla merak etme elinden geliyorsa 1 saat önce iç hapı ben hep öyle yapıyorum bide çok az suyla içiyorum onun katkısı çok büyüka.s.

Merhaba,tsk. ederim canim,sanada gecmis olsun.Demek cok cabuk olusabiliyor.Dedigin gibi allah baska dert vermesin.Degerlerimi söylemedi sadece kalkan bezinin tiroid in az calistigini bunu dengelemek icin tablet verdi.8hafta sonunda tekrar gidicem.Tabletin dozajini ona göre yine bakariz dedi.

merhabalar.bende aranıza yeni katıdım malesef:)geçen ay aniden kilo alımım geçmeyen baş ağrılarım vs.için gittim doktora.önce boyun fıtığı olabileceğim söylendi.ama mr da tiroitte nodü bulundu.sağ lobta 6 solda 2tane varmış.t3 ve t4 normal ama tsh 4.1 çıktı.bir ay sonra tekrar tahliller yapılacak ona göre ilaca başlayacağız.bu zamana kadar nasıl anlamadım bilmiyorum:KK43:
bende dereotu kürüne başladım.bi de ayrı bir kür satın aldım saraçoğlunun sitesinden.umarım işe yarar.1ay sonra anlaşılır sanırım.
benim bi sorum var nodülü olanlara.bende ayrıca paratiroid nodül bulundu bir tane.dr.bunun içinde kalsiyum tahlili istedi.başına gelen var mı?

X