Tiroid... Bilgileri....Paylaşım alanı

canım çok şaşırdım yaaa.bunları doktor mu söyledi yeme diye ? ben bunların hiçbirini bilmiyorum yaa.cidden şaşırdım.o zaman ben bitmişim :))))) ben de geçen hafta başladım ilaçları kullanmaya.doktor herhangi bir diyetten bahsetmedi.

göztepede özel ilgi tıp merkezi diye bi hastane var.oraya gitmiştim.tabi sebebinin ne olduğunu bilmediğim şikayetler nedeniyle dahiliye doktoruna gittim.demir eksikliği ve hipotiroid çıktı.

ay sonuna kadar ilaçları kullanıp tekrar oraya gidip testleri yaptırcam.sonra sonuçlarla bi endokrin uzmanına gidicem kesin.sonuç olumlu çıksa bile.ama ben de nereye gitsem diye düşünüyorum.senin gibi ege üni.ne mi gitsem diyorum,bi de eşimin çalıştığı şirketin doktoru bi isim önermiş erdal duman diye ama henüz araştırmadım bu doktoru.

balıkesirdeki hastane nasıl iyi mi ? gerçi bence ikinci bir doktora görünmekte fayda var,çünkü ben taa geçen yıl aynı şikayetlerle sağlık ocağına gittim bana psikolojik demişti :)

ben boğzımdaki şişlikler için 1yıldır kulak burun boğaz doktoruna gidip hem hormon testi hemde ultrason çektirim 3kere bana hiçbirşey demedi.bu işin uzmanı endokrinoloji uzmanı kesinlikle bu bölüme git.dahiliye ikinci planda.doktorum söyledi bunları.bu seferkigidişimde diyetisyenede gidicem.sana söylemeyiunuttum hapı kesinlikle aynı saatinde iç.mesela ben sabah saat 7 de içiyorum .kahvaltımıda 9da yapıp işe öyle gidiyorum.ilk zamanlar zorlandım ama alışmak zorundayız.kahvaltıdan 1-2saat önce içmek en iyisiymiş.balıkesirdeki doktoru sevdim.ben sintigrafi istiyorum ya onun için egeye gitmek istiyorum.sen nerede oturuyorsun canım?a.s.bu arada çok sakinim ama birden patlıyordum algı düşüklüğüm ve konsantre problemim vardı.zaten bunları yapan hipotoridmiş.psikiatriste gittim hipotroidim dedim ve çok çabuk sinirlendiğime söyledim.bana antidepresan verdi.şuan çok iyiyim rahatım,mutluyum.zaten psikiatristin hipotorid hastası çokmuş.sanırım seninde bu prolemin var.ben çok araştırdım bu hastalığı.aklınabirşey taklırsa sor canım.

ben boğzımdaki şişlikler için 1yıldır kulak burun boğaz doktoruna gidip hem hormon testi hemde ultrason çektirim 3kere bana hiçbirşey demedi.bu işin uzmanı endokrinoloji uzmanı kesinlikle bu bölüme git.dahiliye ikinci planda.doktorum söyledi bunları.bu seferkigidişimde diyetisyenede gidicem.sana söylemeyiunuttum hapı kesinlikle aynı saatinde iç.mesela ben sabah saat 7 de içiyorum .kahvaltımıda 9da yapıp işe öyle gidiyorum.ilk zamanlar zorlandım ama alışmak zorundayız.kahvaltıdan 1-2saat önce içmek en iyisiymiş.balıkesirdeki doktoru sevdim.ben sintigrafi istiyorum ya onun için egeye gitmek istiyorum.sen nerede oturuyorsun canım?a.s.bu arada çok sakinim ama birden patlıyordum algı düşüklüğüm ve konsantre problemim vardı.zaten bunları yapan hipotoridmiş.psikiatriste gittim hipotroidim dedim ve çok çabuk sinirlendiğime söyledim.bana antidepresan verdi.şuan çok iyiyim rahatım,mutluyum.zaten psikiatristin hipotorid hastası çokmuş.sanırım seninde bu prolemin var.ben çok araştırdım bu hastalığı.aklınabirşey taklırsa sor canım.

verdiğin bilgiler için çok sağol canım yaa çok teşekkür ederim.çok işime yarayacak.
aynı saat olayını bilmiyodum yaa.aynı saatte içme olayını oturtmaya çalışıcam ben de.

evet ben de bazen birden çok sinirleniyorum.sinirlendiğimde nefes alışlarım bozuluyor,deliriyorum resmen yaa :) ben de panik atak mıyım acaba diyodum.bilmiyorumki yaa sence antidepresan kesin çözüm mü ne dersin,yan etkileri nasıl ?

ben bucada oturuyorum.şirket doktorunun tavsiye ettiği erdal dumanı araştırdım biraz netten.ilgimi çekti aslında.yeri alsancaktaymış.ege üniversitesinde de doktorluk yapmış.bi de muayenehanesinde hastalığa göre spor aletleri filan varmış.bir de diyetisyen de varmış.beslenme programını hastalığa göre diyetisyenlerle birlikte ayarlıyolarmış.baya hoşuma gitti aslında.çok büyük ihtimalle bu doktora gidebilirim.

ege ün.nin sitesine girdim.endokrin bu arada cuma günü yokmuş bilgin olsun.ekdokrin polikliniğinde acaba hastayı muayane eden doktorlar uzman mı prof mu bakayım diye ama bulamadım,ben de mail attım bakalım cevap yazacaklar mı.
istanbulda olsak aslında prof metin özataya giderdik yaa ama her hafta her ay istanbula gitmek çok tuzlu olur

peki canım sen nodüllerin için ameliyat mı olacaksın,nasıl olacak ?

kızLar hayırLı sabahLar..
Ben de de Hipotiroid çıktı daha yeni kondu teşhis. Hipotiroid tiroid bezi az çaLışıyo idi dimi,bendeki o yani.
bana yasak oLan bişi soLememişti doktorum henüz,beLkide teşhis yeni diyedir.
Benim boğazLarım çok kaşınır ve ben de sürekLi kaşırım,tahribatı çok oLuyodur bu yüzden de tabi,bu da sebep oLuyodur değiL mi kızLar az çaLışmasına_?
ayrıca konuyu başLatan ELiff çok sağoLLL ... a.s

boğazı kaşımakla ilgisi olabilir mi acaba,bana pek yok gibi geldi sanki :))))) ama bilmiyorum tabi işin uzmanına soralım mutlaka.geçmiş olsun bu arada.

bir çok sebebi olabiliyomuş
haşimatolu bi arkadaşım stres nedeniyle oluyo derdi hep ama kişiye göre birbirinden farklı sebepler olabiliyo sanırım
mesela kansızlık da hipotiroid nedenlerinden biriymiş

begooonyacım bende ameliyat işini konuşacağım nodüller en son 8mm di.1 cm altındakileri almıyorlarmış.kötü huyluysa alırlar sanırım:KK43:bende bu sefer doktoruma nodüllerle ilgili konuşacağım.eğer büyüyecekler se şimdi olayım ameliyat.antidepresenların yan etkisi olmadı tersine beni çok rahatlattı ve dinendirdi.daha dinç hissediyorum kendimi.daha sakinim.istersen sende git bana sorarsan git.ayrıca kardiyolojiye de git bir muayene ol.ihmal etme.bu arada bebeğin var mı?doktorum bana ilaçlarını sakın ihmal etme dedi.düşük riski çok oluyormuş.bu yüzden çok korkuyorum.allah yardımcımız olsun.öptüm

dereotu kürünü duydum,hatta nodülleri küçülttüğünü bile duydum.eşimin teyzesi de hipotiroidmiş,dereotu değerlerimi normale çekmeme yardımcı olmuştu dedi.ama onda nodül yokmuş galiba.nodülü olup da dereotunun yararını görmüş biri var mı bilmiyorum.bu konuyu araştırdın mı hiç.

henüz bebeğim yok canım yaa.biz de bu yıl düşünüyorduk,bu hastalığı öğrenince moralim bozuldu ilk etapta ama sonra kendimi topladım.olumlu düşünmeye çalışıyorum.olumsuz bişey getirmek istemiyorum açıkçası aklıma.nasıl düşünürsen öyle olur diye.sen de moralini yüksek tut bu konuda.
ömür boyu ilaç tedavisi diyolar ama bu hastalığı bitirenler de varmış sonuçta,bizim niye bitmesin.savaş açtım bu hastalığa bitiricem onu :)

ben de cuma günü gidicem tekrar teste bakalım nasıl çıkacak.sen de gelişmeleri yaz bize canım öpüyorum.

Bende nerdeyse 9 yıldır hipotiroid var, çok küçük yaştan itibaren her sabah haplarımı içiyorum..
Asla şakaya gelmeyen bi hastalık, çocukken önemsemiyordum haplarımı değişik saatlerde alırdım veya almayı unuturdum taa ki doktorum bana güzel bi firça çekene dek.. Ailemde bu konuda ilgisizdi sonraları onlarda önem vererek takip etmeye başladılar.. Üstelik annemde ve daha 4 yaşındaki kardeşimde bile zararsız guatr var.. Ne kadar üzücü küçücük çocuğun hergün hap alması..Bebekken ilacı suda eritip veriyorduk.. Çocuğu olmayan arkadaşlar şimdiden bilgilensin lütfen, hamilelik döneminde nodüller iki katına çıkmak zorunda..

dereotu kürünü duydum,hatta nodülleri küçülttüğünü bile duydum.eşimin teyzesi de hipotiroidmiş,dereotu değerlerimi normale çekmeme yardımcı olmuştu dedi.ama onda nodül yokmuş galiba.nodülü olup da dereotunun yararını görmüş biri var mı bilmiyorum.bu konuyu araştırdın mı hiç.

henüz bebeğim yok canım yaa.biz de bu yıl düşünüyorduk,bu hastalığı öğrenince moralim bozuldu ilk etapta ama sonra kendimi topladım.olumlu düşünmeye çalışıyorum.olumsuz bişey getirmek istemiyorum açıkçası aklıma.nasıl düşünürsen öyle olur diye.sen de moralini yüksek tut bu konuda.
ömür boyu ilaç tedavisi diyolar ama bu hastalığı bitirenler de varmış sonuçta,bizim niye bitmesin.savaş açtım bu hastalığa bitiricem onu :)

ben de cuma günü gidicem tekrar teste bakalım nasıl çıkacak.sen de gelişmeleri yaz bize canım öpüyorum.

Hayırlısı olsun canım sende sonuçlarını yaz mutlaka.dere otunu duymadım:KK43:nasıl yapılıyormuş bilgi veririmisin?:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
benim kontrol 2marta kaldı.işlerim çıktığı için.umarım bir sorun çıkmaz.bu arada ege üniversitesini aradım sintigrafi için gün veriyorlarmış görevli dediki aylarca bekleyebilirsiniz dedi.bende şimdilik doktoruma gitmeye karar verdim.onunla konuşucam aklıma takılanları.eğer o da isterse sintigrafi için gidicem egeye.canım haklısın bu hastalığa savaş açalım.bende senin yanındayım.hayırlı sonuçlarrrr.öptüm

dereotunu duydum hatta denedim bikaç defa ama hiç tadı yok kafamçokkarıştı
devamını getiremedim
araştırmalarım sonucu a.s dereotunun tiroidi dengelediğini öğrendim
yani tiroid yavaşsa çalıştırıyo
çok çalışıyosa normal çalışmasına getiriyo
kullanmaya devam edildiğinde ise nodulleri küçültüyomuş

merhabalar.bana da 1999 dan beri hipotroidi teşhisi konuldu ve doktorum tek bir ilaç verdi o gün bugün kullanıyorum ara ara tahlillerimi yaptırıyorum.problem yok.kiloya gelince zaten bu hastalık bizde var olduğu sürece bizlerin kilo verme olayı çok yavaş arkadaşım.çünkü metobalizma çok yavaş.kabızlık var. vücut su topluyor.dolayısıyla çok aşırı çaba sarfetmemiz gerekir ki birazcık verebilelim.bir de bende adet düzensizliği var.4-5-6 ayda bir görüyorum.bu da büyük sorun tabi.yalnız burdan herkese küçük bir tavsiyede bulunayım.yürüyüş.muhakkak arkadaşlar.havalar soğuyunca yağmur falan yürüyememiştim.bu hafta 3 gün açtı yürüdüm ve dün akşam 4 aydır beklediğim adet oldu.sporlu ve sağlıklı günler dileğiyle

arkadaşlar, hipotiroidi olup da, el veya kolda uyuşma sorunu olan arkadaşlar da var mı benim gibi? bazı sitelerde bağlantılı olduğunu okudum. Ama bilemiyorum.:uhm:

selam arkadaşım.bende uyuşma değil de kasılma çok oluyordu.
doktora danıştım b 12 eksikliği dedi.bilemiyorum senin dediğin de böyle bir şey mi.gece yarısı bacağımda çok şiddetli krampla uyanırdım.çok sinir bozucu birşey inan.benoxol B12 kullanmaya başladım.şimdi seyreldi.Ben de hipotroidi hastasıyım bu arada.levotron kullanıyorum günde 1.hoşçakal hihoyyyt

merhaba arkadaşlar
tüm troit şikayeti yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun

benim yıllar önce ilk şikayetlerim kalp çarpıntısı, ellerde titreme, birden verilen kilolar ve aşırı sinirlilik haliydi .......annemin ısrarıyla doktora gitmiş ve ileri derecede hipertroidim olduğu yani zehirli guatr denilen hastalığa yakalandığım ortaya çıkmıştı.. tahliller filmler derken acil ilaç tedavisine başlandı. buarada sol göz kapağımda da çekilme başladı hipertroitten dolayı.. ilaçları günde 9 tane alıyordum çünkü çok ileriydi ve hemen ameliyat oldum ..
ameliyat sonrasıda bu sefer hipotroit oldum . bütün troit bezleri alınmıştı çünkü

6 yıldır ilaç kullanıyorum hipotroitten dolayı. bu arada ameliyattan sonra göz kapağımın çekilmesi durdu. bunun içinde eğer ilerleseydi ameliyat olmam gerekicekti

tabi tsh ve diğer değerlerim sürekli değişkenlik gösterdiğinden bir dönem ilaç kullanmadım. bir ara 1 tane birara yarım çentik ilaç kullandım..
sizlerde bilirsinizki troit rahatsızlıklarında dış mihraklar çook önemli yani ortam sakin olmalı

2005 yılında evlendim..tabi içimde acaba çocuk yapmama engel olurmu diye de hep bir şüphe vardı..
evliliğimin 6. ayında tekrar doktora gittim tabi buarada kadın doğum uzmanına da gitmeye başladım. troit için ilacımı yarımdan başlayıp bire çıkarmıştık bu sefer. bu arada kadın doğumla ilgili başka problemler çıktı ufak bir operasyon geçirdim.
evliliğimin 9. ayında hamile kaldım. aslına bakarsanız çook sürpriz olmuştu bize

bu sefer kontroller dahada sıkı takibe alındı. her ay hem troit için hemde bebek için kontrollere gidiyordum.. ilk aylar herşey iyiydi bu arada ilacımıda alıyordum ..fakat ilerleyen zamanlarda tsh değerim 70 lere çıktı. :1shok:. hamilelikte troit hormonları bebeği çook etkiliyor Allah korusun engelli olmasına yada tekrarlayan düşüklere neden oluyor
bu sefer ilaçlarımın sayısı 3 e çıktı benneyaptımki..
hep yükseklerde seyretti değerlerim hiç düşmedi ilaç kullanmama rağmen..
aslında bilirsiniz bu durumda direk kilo alınır ve zor verilir. ama ben hamile olmama rağmen 9 kg civarında aldım 9 ayda. iştahsızlık çok oldu bende

çoook uzattım biliyorum ... kusuruma bakmayın lütfen .

özellikle anne olmak isteyen hipotroitli arkadaşlar için yazıyorum.. ben hiiiiiiiiiç moralimi bozmadım . aklıma hiiiiiiiiiiç kötü şeyler getirmedim.. ilaçlarımı içtim kontrollerimi ihmal etmedim.. harika bir hamilelik geçirdim. üstelik faranjit olup 39,5 derece ateşle bir hafta hastanede tek başına yatmak zorunda olmama rağmen gebeliğim çok iyiydi
ben bebeğime çook inandım ve hep pozitif oldum.
arkadaşlar neolur kendinizi motive edin hep iyi şeyler düşünün. tabi benim eşimde çook iyiydi hala öyledir
herkonuda bana yardımcı oldu çalıştığım için ev işlerini neredeyse eşim yaptı diyebilirim . beni hiiiiç yalnız bırakmadı sağolsunyerimseniben

veeeeeeeeeeeeeeeeee şuan 21 aylık bir oğlum var... maşallah sağlıklı sıhhatli akıllı bir çocuk Allaha sonsuuuuuuuuuuuuz şükürler olsun bana bunu yaşattı
isteyen herkesede yaşatır ve isteyen herkes anne olur inşallah

sağlıklı mutlu huzurlu günler olsun hepimize hihoyyyt

Arkadaşım çok doğru söylüyorsun.kesinlikle hayata pozitif bakmalıyız.umutla olumlu yaklaşmakla herşey daha güzel olacak.ben de bunun inancındayım süprizzzzz

arkadaşlar bende de hipotiroid çıktı

aşırı sinirlendiğim zaman nefes alamıyorum
nefes alışlarım bozulduğu için o an konuşamıyorum bile doğru düzgün

böylece karşımdaki kişiyi istediğim gibi paralayamıyorum o an delikafadulden

ben bunu şimdiye kadar acaba panik atak mıyım diye değerlendirmiştim

acaba bu tiroid nedeniyle mi oluyodur

benzer durumlar yaşayan oldu mu hiç

eğer trioidden değilse bunu da bi araştırayım :eek:klava:

Benzer durumlar ben de de oluyordu.bunun için tek çözüm huzurlu bir ortam.çok mutsuz bir evliliğim vardı.91 yılında evlendim.93 te bir oğlum doğdu.99 da da hipotroid teşhisi kondu.ancak ben bu hastalığın daha evvelden de olabileceğini düşünüyorum.neyse uzatmayayım.eşimle çok kültür farkımız vardı.12.5 sene çocuğum babalı büyüsün diye direndim.dediğin gibi boğazım tıkanıyor nefes alamıyordum.karşımdakinden de hırsımı alamıyor iyice çıldırıyordum.artık son zamanlarda ya kendime ya kocama ya oğluma zarar vermekten korkmaya başladım.en sonunda noktayı koydum.bir kaç sene boşanmanın prob.oldu ama şimdi çok daha huzurluyum.demek istediğim bulunulan ortamda huzursuzluk varsa hastalık insanı daha da geriyor arkadaşım.mutlu sağlıklı günler dilerim şakkıdı

canım çok şaşırdım yaaa.bunları doktor mu söyledi yeme diye ? ben bunların hiçbirini bilmiyorum yaa.cidden şaşırdım.o zaman ben bitmişim :))))) ben de geçen hafta başladım ilaçları kullanmaya.doktor herhangi bir diyetten bahsetmedi.

göztepede özel ilgi tıp merkezi diye bi hastane var.oraya gitmiştim.tabi sebebinin ne olduğunu bilmediğim şikayetler nedeniyle dahiliye doktoruna gittim.demir eksikliği ve hipotiroid çıktı.

ay sonuna kadar ilaçları kullanıp tekrar oraya gidip testleri yaptırcam.sonra sonuçlarla bi endokrin uzmanına gidicem kesin.sonuç olumlu çıksa bile.ama ben de nereye gitsem diye düşünüyorum.senin gibi ege üni.ne mi gitsem diyorum,bi de eşimin çalıştığı şirketin doktoru bi isim önermiş erdal duman diye ama henüz araştırmadım bu doktoru.

balıkesirdeki hastane nasıl iyi mi ? gerçi bence ikinci bir doktora görünmekte fayda var,çünkü ben taa geçen yıl aynı şikayetlerle sağlık ocağına gittim bana psikolojik demişti :)

Arkadaşım ben 10 yıl önce bu konuda 1 numara Taylan Kabalaka gittim prof.yalnız o zaman baya yaşlıydı.şuan çalışıyor mu bilmiyorum.bir daha gitmedim.ama konusunda süperdi.şu an adnan menderes endokrine devam ediyorum.bence iyice araştır
üniversitelerin uzmanlarını tercih etmelisin bence

ben de bu rahatsızlığımın olduğunu kilo veremiyorum ve çok yemek yiyorum diye endokrinoloji uzmanına gidince öğrendim... bakalım ne olacak zayıflamam da lazım ne olacak bilmiyorum

arkadaşlar,
şimdiye kadar tsh tahlilimi hep sabah en geç 9-9:30'a kadar yaptırmıştım. gittiğim tıp merkezinde tahliller başka yere gönderiliyordu. ancak şimdi telefon ettiğimde 3-4 saat açlıkla 4:30'a kadar gelebilirsiniz dediler. :uhm:

sizler hiç böyle yaptırdınız mı?

bir de tsh tahlil ücreti ne kadardır, aşağı yukarı? ben hep toplu tahlil yaptırdığımdan hatırlamıyorum.

arkadaşlar,
şimdiye kadar tsh tahlilimi hep sabah en geç 9-9:30'a kadar yaptırmıştım. gittiğim tıp merkezinde tahliller başka yere gönderiliyordu. ancak şimdi telefon ettiğimde 3-4 saat açlıkla 4:30'a kadar gelebilirsiniz dediler. :uhm:

bir de tsh tahlil ücreti ne kadardır, aşağı yukarı? ben hep toplu tahlil yaptırdığımdan hatırlamıyorum.

ben hep aç karnıma sabah yaptırdım...tsh aclık tokluk önemli değil diye biliyorum ...tokkende yaptırmıstım 1-2 kere...normalde sskdan aydalanıyorum ama 1 kere özelde yaptırmıstım test ...tsh,t3,t4, bide antikorlarıma bakmışlardı 35 lira tutmuştu...burç labarotuarında....

Hayırlısı olsun canım sende sonuçlarını yaz mutlaka.dere otunu duymadım:KK43:nasıl yapılıyormuş bilgi veririmisin?:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:benim kontrol 2marta kaldı.işlerim çıktığı için.umarım bir sorun çıkmaz.bu arada ege üniversitesini aradım sintigrafi için gün veriyorlarmış görevli dediki aylarca bekleyebilirsiniz dedi.bende şimdilik doktoruma gitmeye karar verdim.onunla konuşucam aklıma takılanları.eğer o da isterse sintigrafi için gidicem egeye.canım haklısın bu hastalığa savaş açalım.bende senin yanındayım.hayırlı sonuçlarrrr.öptüm

immortalcım,konuya abone olduğum halde bana yeni mesaj bilgisi mail olarak gelmedi,bu nedenle biraz gecikmeli cevap yazıyorum canım.

teyzemin de tavsiye ettiği kürle ilgili bilgiyi aşağıya kopyalıyorum.

bu kürün tarifi İbrahim Saraçoğlu'na ait olarak geçiyor hep ama başka uzmanların da tavsiye ettiğini okudum,duydum.

Ayrıca prof.dr. Ahmet Maranki de tiroid için bu kürün faydalı olduğunu söyledi tv.de.hiç boşuna ameliyat olmayın diyor.O bir de dereotunu yerken yanında şu acı tere otu var ya onu da yiyin dedi.ama tereotunun miktarı nasıl olmalı bilmiyorum,onu söylemedi.
dereotu bir çorba kaşığı olduğuna göre tereotu da bir iki dal olabilir belki.onların boyları kısa diye biliyorum.ama ne kadar olmalı diye maranki hocaya sorucam sitesinden.

Ayrıca Maranki'nin şifalı bitkiler kitabını aldım,ordaki tiroid için olan tarifleri yazıcam birazdan.

veee bugün test donuçlarını aldım,doktorla görüştüm,bütün değerlerim normale inmiş,doktor süper dedi,çok mutluuuuuyyyyyuuuuuuum :))))

DEREOTU KÜRÜ ;

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sağlıkiçin bitkisel kürlerini bizlerle paylaşmaya devam ediyor.Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu 'nun Tiroid (hipotiroid ya da hipertiroid) şikayetlerine karşı önerdiği destekleyici bitki "dereotu" kürüdür .
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Bu kürün özellikle nodüller için de etkili olduğunu söylüyor. Bu kürü ayrıca bitkisel olarak da yardımcı ve destekleyici kür kullanabilirsiniz.
Hipotiroid (Tiroidin yavaş çalışması) ya da Hipertiroid (Tiroidin hızlı çalışması) durumunda, dereotu kürü uygulanacaktır. Tiroid glandının her iki durumunda da kürün uygulanış tarzı aynıdır.

Dereotu kürünün uygulanışı: Sabah, öğle ve akşam aç karnına, öğünlerden 15 dakika önce 1 yemekkaşığı dolusu taze yeşil dereotu bir kaç kere çiğnendikten sonra 2-3 yudum su ile yutulacaktır. Bu küre hiç ara verilmeden 3 ay devam edilir.

Kürün ikinci ayından sonra tiroid hormonlarınızı zaman zaman kontrol ettirin, çünkü kullandığınız ilacın miktarını azaltmanız gerekebilir. İlaç azaltımını doktorunuza danışmadan kesinlikle kendi kendinize karar vermeyin.
Tiroid nodüllerinin küçülmesinde ya da ilerlemesinde de bu kür oldukça etkilidir. Bu kür sayesinde çok sayıda hasta, ilaç alımından kurtulmuştur .Var olan nodülleri de yok olmuştur. Gerekirse dereotu kürüne daha uzun zaman devam edilebilir.
Bu konuda 5 ay sonra ilaçlarını bırakan hastaların oranı yüzde 90’dır.

sağoLL canım bu kürü denicem ben de.. az çaLışıyo benimkiLer..
sani ben de bu hastaLığımı öğrendikten sonra daha çok yiyesim geLiyor,daha fazLa yiyomuşum gibiyim. spor yapardım onuda yapmaz oLdum,biLmiyorum ne oLcak bu haLim :1no2:
biraz da psikoLojik oLduuna inanıyorum,kendimi saLmak istemiyorum.. kiLo aLmak şişmek istemiyorum..
buyüzden eski düzenime geri dönmeLiyimm.. a.s

selam arkadaşım.bende uyuşma değil de kasılma çok oluyordu.
doktora danıştım b 12 eksikliği dedi.bilemiyorum senin dediğin de böyle bir şey mi.gece yarısı bacağımda çok şiddetli krampla uyanırdım.çok sinir bozucu birşey inan.benoxol B12 kullanmaya başladım.şimdi seyreldi.Ben de hipotroidi hastasıyım bu arada.levotron kullanıyorum günde 1.hoşçakal hihoyyyt

b12 eksikliği de hipotiroid de uyuşma yapar.ikisini de yaşadım farklı zamanlarda.basit bir kan tahlili ile kontrol edilebilir b12.yorgun savaşçı ayrıca demir eksikliği de uyuşma yapıyor,bunun için ferritin düzeyini de kontrol ettirebilirsin.bunu da yaşadım,bende de yok yok :)))))))

ben de bu rahatsızlığımın olduğunu kilo veremiyorum ve çok yemek yiyorum diye endokrinoloji uzmanına gidince öğrendim... bakalım ne olacak zayıflamam da lazım ne olacak bilmiyorum

canım tedavi için verilen ilaçların kilo verdirdiğini duydum.doktor bana da dedi bu ilaçla verirsin diye ama vermedim :) doktor maltofere devam ettiğin için veremeyebilirsin dedi sonra.demir eksikliği için maltofer içiyorum çünkü ve bol pekmez tabi noluyo kilo aynı :)
ama herkeste farklı oluyor,bakarsın verirsin kilolarını,baya veren kişiler olmuş çünkü.

arkadaşlar,

o gün ilaç içilmeden gidilmesi şart.

Benzer durumlar ben de de oluyordu.bunun için tek çözüm huzurlu bir ortam.çok mutsuz bir evliliğim vardı.91 yılında evlendim.93 te bir oğlum doğdu.99 da da hipotroid teşhisi kondu.ancak ben bu hastalığın daha evvelden de olabileceğini düşünüyorum.neyse uzatmayayım.eşimle çok kültür farkımız vardı.12.5 sene çocuğum babalı büyüsün diye direndim.dediğin gibi boğazım tıkanıyor nefes alamıyordum.karşımdakinden de hırsımı alamıyor iyice çıldırıyordum.artık son zamanlarda ya kendime ya kocama ya oğluma zarar vermekten korkmaya başladım.en sonunda noktayı koydum.bir kaç sene boşanmanın prob.oldu ama şimdi çok daha huzurluyum.demek istediğim bulunulan ortamda huzursuzluk varsa hastalık insanı daha da geriyor arkadaşım.mutlu sağlıklı günler dilerim şakkıdı

güzelyüzcüm evet seni çok iyi anlıyorum,ben de geçen sene istifa ettiğim işimde çok yıprandım,bir gram huzur yoktu,istifa ettim yemin ederim huzura kavuştum yaaa.ama işte etkilerini çok kolay silemiyor insan demekki.bugün bahsetmek istediğim konu tam da bu ayrıntıyla ilgiliydi;

arkadaşlar dün çok ilginç bir şey öğrendim.bir arkadaşım bazı psikolojik problemleri için bir psikoloğa gitti.kadın bu alanda ünlüymüş meğer,ama öyle karşılıklı konuşma falan değil,hipnoz ile terapi.daha ilk seans sonunda bile çocuk huzura kavuşmuş,çok mutluyum diye ayrılmışlar ordan.
neyse kadın demişki,aslında duygular çok güçlü enerjilerdir,akıtılmamış enerjilerdir ve olumsuz duygular içimizde kaldığında bunlar hastalık olarak dışa çıkarlar demiş.
aslında evet bildiğimiz bişey,tüm hastalıkların kaynağı da stres denir ya hep.
mesela aşk acısı kalp ağrısı,kalp acısı,kendini dışa vuramamak mide,böbrek rahatsızlığı yapıyomuş.veeeeeeeeeeee ;
kadın demişki,söylemek isteyip de söyleyemedikleriniz olduysa hep bu tiroid hastalığı olarak kendini gösterir demiş.

arkadaşım dediki,evet annem guatr hastası ve hep içine atar herşeyi.
ben de kendime şöyle bi baktım :)))
aynen öyle,söyleyemediğim şeyler oldu genellikle,özellikle son şirketimde,içimden şöyle güzelce bi küfretmek geliyor mesela yapamıyorsun tabi.ya da arkadaşını kırmak istemiyorsun içine atıyorsun gibi.

çok ilginç geldi bana gerçekten.bundan sonra herşeyi haykırıcam,tedavimize bunu da ekleyelim :))

ama ben de bu kadına gitmeyi düşünüyorum kesin.içerde kalan tüm olumsuz duyguları hipnoz ile boşaltıyormuş,arkadaşlar bilinçaltı başka bişey yaa derya deniz yani,valla giden arkadaşımın deneyimi harika,bi yerden okusam zor inanırdım.

X