Tiroid... Bilgileri....Paylaşım alanı

kızlar bana bir yardııımm..

ne olduysa 2 haftada oldu sanki. şimdi okuyorum belirtilerin hepsi bende de var. tahammülsüzlük sinirlilik aşırı terleme hızlı kilo kaybı gözümde hassasiyet yılların lens kullanıcısıyım çok zor dayanıyorum artık lenslere. ellerimde sinirlenince titreme de oluyor çabuk yoruluyorum kalbim hemen çarpıyor. son 4-5 ayda 8 kilo verdim bilmiyorum normalmidir ama diyet yapmaya çalışıyordum aslında.
ve beni en çok rahatsız edeni de gırtlağım ağrıyor. ve bazen ciddi anlamda rahatsız ediyor beni elim hep gırtlağımda.
benim gibi ağrı çeken var mı hiç guatrım olabilir mi sizce.
acil cevap bekliyorum lütfen yardımcı olun gırtlağımdaki ağrı başlayalı 2 hafta oldu gecem gündüzüm yok o dereceyim.

kızlar bana bir yardııımm..

ne olduysa 2 haftada oldu sanki. şimdi okuyorum belirtilerin hepsi bende de var. tahammülsüzlük sinirlilik aşırı terleme hızlı kilo kaybı gözümde hassasiyet yılların lens kullanıcısıyım çok zor dayanıyorum artık lenslere. ellerimde sinirlenince titreme de oluyor çabuk yoruluyorum kalbim hemen çarpıyor. son 4-5 ayda 8 kilo verdim bilmiyorum normalmidir ama diyet yapmaya çalışıyordum aslında.
ve beni en çok rahatsız edeni de gırtlağım ağrıyor. ve bazen ciddi anlamda rahatsız ediyor beni elim hep gırtlağımda.
benim gibi ağrı çeken var mı hiç guatrım olabilir mi sizce.
acil cevap bekliyorum lütfen yardımcı olun gırtlağımdaki ağrı başlayalı 2 hafta oldu gecem gündüzüm yok o dereceyim.

belki onu ben de biliyorum diyeceksin ama dr a gidip test yaptırman lazım. en doğru sonucu ve yapılması gerekeni söyleyecektir. belirtilerin olabilir diyor ama test yaptırman en doğrusu.

tsh serbest t3 t4 e bakıyorlar. gırtlağa da ultarasonla da bakıyorlar.. ona göre yönlendirirler zaten.. çıkarsa da üzülme en azından tedavisi var. ona göre ilaçlarını verir..

ama dediğim gibi belki de yoktur..

geçmiş olsun..

Son düzenleme:
Saol arkadaşım..
yarın iş yerinden izin alabilirsem ilk işim hormon testi yaptırmak olacak zaten.
başka türlü zaten olasılıklarla hareket edemem.
gırtlağımın acısından duramıyorum resmen o kadar rahatsız edici ki anlatamam.

bugün taksim ilk yardımda biyopsim yapıldı..öyle acı verici bir olay değil.tahlil için koldan kan alır gibi birşey..9 gün sonra verilecek sonucu..
bu arada taksim ilk yardım hastanesi 3-4 gün sonra komple taşınacakmış.yeri de yıkılacakmış..hastane Gaziosmanpaşaya naklediliyormuş..Bilginize arkadaşlar..

arkadaşlar sizlere bir sorum var yardım edersenz sevinirim. uzun yıllardır saç dökülmesi problemi yaşıyorum. gtmediğim cildiye doktoru kalmadı ama yaptıkları tahlillerden de birşey çıkmadı. tiroid hastalıgının belirtileri arasında saç dökülmesi var ne olur ne olmaz diye kontrole gtmek istiyorum. endokrin doktoru bulundgm yerde yok. başka bir ilçede özel hastanede var. ssk güvencem var fakat yine de bunun için bir özel hastaneye gttiğimde gerek muayene ve egrekse tahliller için ne kadar ücret alınır bir fikrim yok. şuan da çalışmadgım için de olayın maddi yönü bni düşündürüyor açıkçası. devlet hastanelernde hangi doktorlar bu tiroidle ilgileniyor yardımcı olur musunuz ?

MAKROSKOPİ :USG eşliğinde İİAB. 2 lam direkt yayma. 0,2x0,1x0,1 cm ölçülerinde hücre bloğu oluşturuldu (1by).

İkinci girişimde sıvı bazlı sitolojik değerlendirme ve örnekleme yapılan 1 adet lam hazırlandı.

:

MİKROSKOPİ :pAP boyalı sıvı bazlı sitoloji preparatı ve direkt yayma preparatlarda(2 lam); az miktarda kolloid içeren fibrinli zeminde, bol hemosiderin yüklü ve köpüklü sitoplazmalı makrofajlar, histiositler, dens kolloid partikülleri ve periferik kan elemanları izlenmiştir.

Hücre bloğu: Fibrin, köpüksü sitoplazmalı makrofajlar

:

PATOLOJİK TANI
:TİROİD (SOL LOB, 32 MM´LİK NODÜL), İİAS YAYMALARI+ SIVI BAZLI SİTOLOJİ+ HÜCRE BLOĞU:

NON-DİAGNOSTİK ÖRNEKLER.

:

EPİKRİZ : MEVCUT SİTOMORFOLOJİK BULGULARLA OLGUDA ÖNCELİKLE DEJENERE, KİSTİK/ KOLLOİDAL BİR NODÜL VARLIĞI DÜŞÜNÜLMEKLE BİRLİKTE TİROSİT VEYA TİROSİT TOPLULUĞU İZLENMEMİŞTİR. OLGUNUN KLİNİK/ RADYOLOJİK BULGULAR EŞLİĞİNDE DEĞERLENDİRİLMESİ ÖNERİLİR.

arkadaşlar..... patoloji raporum bu şekilde, mail ile geldi. henüz doktora gösterme durumum olmadı, raporun gerçeği ile gidilecek..
ama merak ediyorum, ne demek olduğunu anlayamadım doğal olarak..
32 mm lik nodül var onu anladım da.. klinik/ radyolojik bulgular eşliğinde değerlendirilmesi önerilir de ne demek?:44:

Arkadaslar benim ablam da 2 hafta once tiroid ameliyati oldu. Ameliyat sonrasi kalsiyum eksikliğinden kasilma nöbetleri geçiriyor. İlaç alıyor ama henüz bu kazılmaları bitmedi. Tavsiye edebileceğiniz yiyecek icecek takviyeleri var mı?

arkadaşlar sizlere bir sorum var yardım edersenz sevinirim. uzun yıllardır saç dökülmesi problemi yaşıyorum. gtmediğim cildiye doktoru kalmadı ama yaptıkları tahlillerden de birşey çıkmadı. tiroid hastalıgının belirtileri arasında saç dökülmesi var ne olur ne olmaz diye kontrole gtmek istiyorum. endokrin doktoru bulundgm yerde yok. başka bir ilçede özel hastanede var. ssk güvencem var fakat yine de bunun için bir özel hastaneye gttiğimde gerek muayene ve egrekse tahliller için ne kadar ücret alınır bir fikrim yok. şuan da çalışmadgım için de olayın maddi yönü bni düşündürüyor açıkçası. devlet hastanelernde hangi doktorlar bu tiroidle ilgileniyor yardımcı olur musunuz ?

Merhaba. Tiroit için TSH, T3 ve T4 hormonlarına bakılıyor. Ben de endokrin uzmanı olmadığı için özel hastanede genel cerrahi bölümünde yaptırdım. Muayene ücreti 20 TL ödedim. Tahlil için ücret almadılar. Ben de şaşırdım.

Merhaba. Tiroit için TSH, T3 ve T4 hormonlarına bakılıyor. Ben de endokrin uzmanı olmadığı için özel hastanede genel cerrahi bölümünde yaptırdım. Muayene ücreti 20 TL ödedim. Tahlil için ücret almadılar. Ben de şaşırdım.

endokrine çıkmadan tahlillerimi burdaki aile hekimi aracılığıyla sağlık ocağında yaptırdım.. çıkan değer

t3 = 3,33
t4 = 0,95
tsh = 2,97
ayrıca vitamin olarak b12 = 224

görüldüğü üzere bir anormallik yok. gecen sene de yaptırmıştım o zamanda çıkmamıştı. ama Allah biliyor ya saç dökülmemim bir ahstalıktan kaynaklanmasını çok isterdim çünkü benim ki genetikmiş ve doktor gözmün içine bakarak her ne yaparsak yapalım illa ki dökülücek ve sen ömür boyu saçlarınla ugrasmak zorudna kalıcaksın dedi. bu bir kadın için ne kadar zor :KK43:

bende sağlık ocağında kan testi yaptırdım

serbest T3 (FT3) 5,50
serbest T4 (FT4) 2,38
TSH 0,03 çıktı

çokmu ilerlemiş geç mi kaldım bilmiyorum anlayan arkadaşlar yardım edebilirmi moralim çok bozuk :KK43:

bende sağlık ocağında kan testi yaptırdım

serbest T3 (FT3) 5,50
serbest T4 (FT4) 2,38
TSH 0,03 çıktı

çokmu ilerlemiş geç mi kaldım bilmiyorum anlayan arkadaşlar yardım edebilirmi moralim çok bozuk :KK43:

TSH çok düşük gibi duruyor ama testteki referans değerleri de yazmalısınız yorumlayabilmemiz için...

endokrine çıkmadan tahlillerimi burdaki aile hekimi aracılığıyla sağlık ocağında yaptırdım.. çıkan değer

t3 = 3,33
t4 = 0,95
tsh = 2,97
ayrıca vitamin olarak b12 = 224

görüldüğü üzere bir anormallik yok. gecen sene de yaptırmıştım o zamanda çıkmamıştı. ama Allah biliyor ya saç dökülmemim bir ahstalıktan kaynaklanmasını çok isterdim çünkü benim ki genetikmiş ve doktor gözmün içine bakarak her ne yaparsak yapalım illa ki dökülücek ve sen ömür boyu saçlarınla ugrasmak zorudna kalıcaksın dedi. bu bir kadın için ne kadar zor :KK43:

Yillar once bnmde saclarim cok dokuluyordu.dahile uzmani genetik bende kelim diye dalga gecmisti.bir yil sonra troidim hic calismaz haldeydi.bnm yaptirdigim saglik ocagi testleriyle hastanelerinki birbirini tutmuyor.ayrica D vitamini eksikligininde sac dokecegini soledi endokrin uzmanim.ihmal etmeyin bnce en garantisi endokrin uzmani.

kızlar adetin 3. günü test yaptırdım benim tsh düşük çıktı ya gbeliği engeller mi acaba???

dün doktora gittim endokronoloji bölümüne gitmemi söyledi internetten randevu alamıyorum bilen arkadaşlar var mı acaba hastaneye gidip mi randevu almak gerek?

merhabalar! ben de hipotiroidi hastasıyım. geçen sene aralık ayında tiroid iltihabı teşhisi geç de olsa koyulabilmişti. 2 ay boyunca kortizonlu ilaçlar kullandım iltihabı atlattım ama tiroid bezim artık çalışmıyormuş.
şu an 6 buçuk aylık hamileyim. Allah ım sağlıklı sıhhatli kucağıma almayı nasip eder inş.
levotiron kullanıyorum her gün doktorum dozajını her ay ayarlıyor. şimdiye hiç bir sıkıntım olmadı çok şükür.
gebe kalmak isteyenler mutlaka öncesinden tsh değerlerinizi kontrol ettirin. az çalıma söz konusuysa tedavisi mümkün ve çok kolay!

Merhaba tiroid nodülüm var hormonlarım normal ve biyopsi sonucum temiz çıktı ama zaman zaman nodül ağrı yapıyor. benimle aynı durumda olup nodülü kanserleşen yada hormonları sonradan bozulan var mı?

Taner Damcının allah belasını versin. Bi şey bildiği yok yalızca kendisini reklam yapmayı biliyor. Babamı iki yıl oyaladı, sende korkulacak bi şey yok dedi. Ama meğerse babam kansermiş. Her randevuda 450 tl aldığı için böyle bir alçaklık yaptı.

Endikrinoloji Prof.Dr. Ahmet Sadi Gündoğdu hakkında bilgisi olan varmı????????????

merhabalar! ben de hipotiroidi hastasıyım. geçen sene aralık ayında tiroid iltihabı teşhisi geç de olsa koyulabilmişti. 2 ay boyunca kortizonlu ilaçlar kullandım iltihabı atlattım ama tiroid bezim artık çalışmıyormuş.
şu an 6 buçuk aylık hamileyim. Allah ım sağlıklı sıhhatli kucağıma almayı nasip eder inş.
levotiron kullanıyorum her gün doktorum dozajını her ay ayarlıyor. şimdiye hiç bir sıkıntım olmadı çok şükür.
gebe kalmak isteyenler mutlaka öncesinden tsh değerlerinizi kontrol ettirin. az çalıma söz konusuysa tedavisi mümkün ve çok kolay!

merhaba canım bende 6 senedir troid tedavisi görüyorum troid bezlerim az çalışıyo ...ama hep değerlerim yüksek çıkıyo her ay ilaç dozajı değiştiriliyo ama 6 senedir hiç bir ilerleme yok buda canımı sıkıyo esas canımı sıkan ileride hamile kalabilirmiyim kalırsam sıkıntılı olurmu tek korkum bu...şu an bekarım ama ilerisi için korkularım var...

X