Kaş yaptıran var mı ?

D

_deniz_

Ziyaretçi
Kaş yaptırma konusunda araştırdım pek bişey bulamadım.daha doğrusu hep kaş kaldırma falan var.yani kaşı baştan yaratma gibi bir yöntem var mı ? :)

bende kaşımı botoksla hafif yukarı kaldırmak istiyorum yaaa...denizcim bildigin yapan bi yer varmı?

Arkadaşlar hiç botoks yaptırmadım .Çünkü televizyonda gördüğüm botokslu kişiler gözüme çok kötü görünüyor .Hatta alında oluşan veya oluşabilecek çizgiler için düşündüysemde bu görüntüler yüzünden vazgeçtim .Birde bir prof a göre botoks yapılan yerler bir süre sonra kağıt gibi inceliyormuş bu da beni korkuttu .Yani cilt daha fazla yaşlanıyorsa kötü .Ayrıca kaşlar yukarı kalkmadan sadece mimikler dondurulsa belki olabilir .CADIARZU

ozicelcius ben öyle internete bi gezindim eğer böyle bişeye girişirsem büyük ihtimlle ilk önce Doç.Dr.Ufuk Bilkay ı düşünrüm .ama kaş kaldırma çok yaygın 4 yöntem var,botoxdan bnde korkuyorum açıkcası.

1. Kaş almak ve kalıcı makyaj:
Kaşları alarak bir seviyeye kadar kaldırıp şekil verebilirsiniz, veya kalıcı makyaj ile şekillendirebilir, kaşı kaldırabilirsiniz. Ancak kalıcı makyaj ömür boyu değiştirilemeyecek bir yöntem olduğundan, karar vermeden önce iyi düşünmek gerekir. Çünkü kalıcı makyaj diğer dövmelere göre daha zor silinmektedir.
2. Botox
Doğru uygulandığı takdirde kaşların dış kısımlarını havaya kaldırarak istenilen sonucu ortaya çıkabilir. Botox yüzdeki mimik kaslarını geçici olarak fonksiyon dışı bırakan bir maddedir. Bu nedenle kırışık tedavisinde de kullanılır. Uygulaması basittir. Enjeksiyon yapılacak bölgeye ağrıyı azaltması için bir süre buz uygulandıktan sonra ağrısız bir şekilde uygulanır. Etkisini 3-4. günlerde göstermeye başlar 7-10. günlerde etki belirginleşir, bazen 10. günde rötuş amaçlı bir enjeksiyon daha gerekebilir. Etkisi geçicidir. 5-6 ayda bir tekrar edilmesi gerekir. Uygulamadan sonra yüzünüzde nokta tarzında morarma ve şişlik olabilir, bunlar kısa sürede geçer. Uygulamadan hemen sonra buz uygulaması şişlik ve morluk oluşmasını önler. Botox uygulamasından hemen sonra işinize ve günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.

3. Askı ile kaş kaldırmak
Çok basit ve çabuk uygulanabilen bir yöntemdir. Lokal anestezi ile yapılabilir. Saç içinden ve kaş üzerinden yapılan 2-3 mm lik kesilerden, iğneler yardımı ile erimeyen ipler geçilerek, kaşlar mümkün olduğu kadar kaldırılır. Etkisi 8 ay ile 1 yıl arasında devam etmektedir. Aynı gün işinize dönebilirsiniz. Son dönemlerde askı yapmak için özel ipler üretilmiştir. Bu iki yönlü germe yapabilen iplerle hem daha etkili, hemde daha uzun süreli ( yaklaşık 2 yıl ) kaş kaldırmak mümkün.

4. Ameliyatla kaş asmak
Genellikle genç ve orta yaş grubundaki hastalarda, kaşlarda herhangi bir sarkma olmadan sadece kaşların kenarının kalkması isteniyorsa tek başına uygulanan bir yöntemdir. Daha ileri yaş grubunda ise yüz germe ameliyatları ve göz kapağı estetiği ile kombine edilebilir. Ameliyat ile kaş germek kalıcı sonuçlar ortaya koyan bir yöntemdir. Ancak zaman içinde alında sarkma meydana geleceğinden kaşlarda da bir miktar düşme olacaktır.
Tek başına kaş kaldırma ameliyatı lokal anestezi ile de yapılabilir. Değişik yöntemler vardır. Klasik yöntemlerden biri kaşların hemen üst sınırından kaş şekline uygun yapılan kesilerle gerektiği kadar derinin çıkarılması ve üstte kalan derinin kaş sınırına yeniden dikilmesidir. İleri yaşlarda tercih edilebilecek, lokal anestezi ile yapılabilen çabuk ve basit bir yöntemdir.
Diğer bir yöntemde şakak bölgesinde, saçlı deri içinden yapılan birkaç cm.lik kesi ile girilip, kaşa kadar olan deri bölgesinin alttaki dokulardan serbestleştirildikten sonra fazla deri atılarak tekrar dikilmektedir. Bu yöntemde iz saçlı deri içine gizlenmektedir.
Son yıllarda en popüler olan teknik, alın germe ile beraber veya sadece kaş kaldırmak için yapılabilen endoskopik alın germe ve kaş kaldırma yöntemidir. Endoskop adı verilen video kameraya bağlı ince uzun bir tüp kullanılır. Endoskop kafa derisine açılan 3-5 küçük kesinin içine yerleştirilir. Böylece cerrah endoskop sayesinde alnın içini görerek çalışabilir. Diğer deliklerden cerrahi aletleri sokarak ameliyatı gerçekleştirir. Endoskop tekniği, kesilerin çok küçük boyutta olmasını sağlar. Alında kırışıklıklara neden olan fazlalıklar ve kaslar kameradan ekranda görülerek düzeltilir. Kaşlara asma iplikleri yerleştirilir. Klasik yönteme göre saç içi kesilerinin çok küçük, ameliyat süresi daha kısa, iyiyleşme ve normal hayata dönme süresi çok kısadır.

Ya aslında şöyle bir yöntem neden uygulanmıyor ki,
ilk önce epilasyonla bütün kaşlar alıp (bikaç seans sürür heralde o arada çizme kaş fln yapılabilr)
daha sonra istenilen şekilde kaş ekme yapılamaz mı ki?
yada almadan kaş ekme sonra şekil verme fln neyse bn biraz daha araştırıyım bari.:S

denizcim, ben 3 ay önce kaşlarıma kalıcı makyaj yaptırdım ve çok memnun kaldım.. kaşları yok etmeden, istediğin şekilde üzerlerinden iğneyle boyuyorlar.. 1,5 ay sonra da rötuşunu yapıyorlar.. benim çok seyrekti kaşlarım, gidip istediğim şekilde kaalıcı makyaj yaptırdım..
kişiye özel iğne kullanılması çok önemli.. heryerde yaptırmak doğru değil, iyice araştırmak lazım..

SELAM..B ende yaklaşık bır yılönce kaşlarıma kalıcı makyaj(dövmede denılebılır) yaptırdım..kaşlarım çok seyrektı ve tamamen aldırdım ıstedığım şekılde bıraz kalkık ve ince yaptırdım.1 ay sonra 2.seansı yaptırdım..şuan çok memnunum..önceden kalemle çizerdım...kalem kullanan arkadaşlar bılırler heleyazın gerçekten çok zor oluyordu sılındımı aktımı süreklı aynaya bakmak zorunda kalıyordum..ama şimdı çookk memnunum iiki yaptırmışım..her gören çok güzel olduğunu söylüyor sanırım 5-6 yıl daha bır ömrüvar sılınırsede tekrar yaptırcam valla..hemde 150 ytl gıbı uygun bır ücrete yaptırdım..merak edenlere duyurulur...resım koycam ama nasıl yapcam beceremedım

Son düzenleme:
kaş ekme yapılıyormuş..hatta madonna ve ebru şallı yaptıran ünllüerden.ben kaşlarımın uç ksıımlarının düşük olmasından şikayetçiyim..:\ meselao uç kısımlar alınsa isteğiöe göre yukarı doğru kalkık olcak biçim kaş ektiremezmiyim acaba :S çok aradım ama bulmaadımmafoldumben

kardeşim dudaklarını çizdirdi çok güzel çok dogal oldu tunalıda bir hanım yaptı
kitabı da var o hanımın, bu kalıcı makyaj konusunda uzman
dileyene adını vereblirim

makyaj topicinde kalıcı makyaj hakkında tecrübeler var ben de yaptırıp iyi ki yaptırmışım diyenlerdenız ordan da paylaşımda bulunabilirsiniz ;
ama ehıl ellerde yapıldıgı sürece botox enfes sonuçlar ortaya çıkartıyo bir hemşire arkadaşım yaptırmış ctesi onu gördum bayıldım bayıldım anam kız 20lık bir çıtır olmuş hanı 24saat suren nöbetlerı uykusuzluk vs derken hep yorgun bir yüzü vardı pırıl pırıl olmuş her iri kaş bir havalanmış her gözde ve alında bir iki çızgi bırakmış ve çoook dogal olmuş

jayjay tunalıdaki kalıcı makyajdan anlayan hanımın adresini alabilir miyim =)

Selamlar. Benim bir kaşımda bozukluk var. Şu kuş yuvası dedikleri cinstendi. haliyle düzeltmeye çalıştım zamanında. Ama köşe üst kısmı artık çıkmıyor ve çıkan tüyler de farklı yönlerde çıkıyor. Sırf bu nedenle kahkülsüz dolaşamıyorum. Biraz araştırdım. Sanırım kaş ekimi yapılıyormuş. Bölgesel oluyor mu bilmiyorum. ızmir'de bu konuda gidebileceğim bi yer var mıdır? Bilen varsa bana önerebilir mi?

kaslarinizin azligindan ve seklinden skintilysaniz, bence en iyi yöntem kas ektirme, bende düsnüyoruum kas ektirmeyi cünki benimkilerde seyrek :S istanbulda estehair gibi yerler yapio ama fiyati konusunda kesin bir bilgim yok. Fiyat konusunda bilgisi olan arkadaslar ltfn paylasiin bilgilerini.

Arkadaşlar merhaba,
Levent'te Transmed var. Burada kaş ektirme dahil daha bir çok estetik ile ilgili işlemler yapılıyor.
Kaş ektirme (Ebru Şallı da burada yaptırdı) kaş miktarına göre değişmekte ama 1000-1500 Euro arası değişiyormuş.
Önce kaş dilerseniz orada estetik doktorlar tarafından veya kendi kaş şekillendirme uzmanınız varsa onun tarafından şekillendirilip, ardından Saç kökünden alınan kıllar ekiliyor. ılk zamanlar saç gibi uzadığından kesip, şekillendirmek gerekiyormuş ama 3-4 ay sonra düzene girdiğini söylediler.
Detaylı bilgiyi internetten alacağınız numaradan öğrenebilrsiniz.

Son düzenleme:
SELAM..B ende yaklaşık bır yılönce kaşlarıma kalıcı makyaj(dövmede denılebılır) yaptırdım..kaşlarım çok seyrektı ve tamamen aldırdım ıstedığım şekılde bıraz kalkık ve ince yaptırdım.1 ay sonra 2.seansı yaptırdım..şuan çok memnunum..önceden kalemle çizerdım...kalem kullanan arkadaşlar bılırler heleyazın gerçekten çok zor oluyordu sılındımı aktımı süreklı aynaya bakmak zorunda kalıyordum..ama şimdı çookk memnunum iiki yaptırmışım..her gören çok güzel olduğunu söylüyor sanırım 5-6 yıl daha bır ömrüvar sılınırsede tekrar yaptırcam valla..hemde 150 ytl gıbı uygun bır ücrete yaptırdım..merak edenlere duyurulur...resım koycam ama nasıl yapcam beceremedım

Canım resim koysana yaa çok merak ettim bende kaşlarımın tümünü aldırıp böyle makyaj yaptırmak istiyorum ve nerde yaptırdınkiii:ecrin_bebek:

kalıcı makyaj yaptırdım hiç memnun değilim ilk zmanlar çok güzel oo yeeaa çok mutluydum falan ama yok zamanlar renki açılıyo kahveler yeşile dönüyoo boyan kalitesizmiş demeyin çnkü çok sağlam bi yerde yaptırdım yani.kimi cilt kusuyo bu tarz boyaları sora kapattrımaya kalktımm ohhhh ten rengi boyayı bastılar pırıl pırıl parlıyo en iyisimi aldırın kaçlarınızı belli bi yere kadar kalanı kaş farıı çok iyi kaş farları varr kalem gbi akma dağılmada yapmıyo

ben 3 sene önce tunalıda, ankaranın en iyi kalıcı makyaj yapan yerlerinden birine kalıcı kaş yaptırdım... daha doğrusu iki sene sonra falan geçtiği söyleniyor ve ara ara kontor yaptırılırsa bu süre daha da uzatılabiliniyor... yalnız ben aşırı beyaz bir insan olduğumdan açık renk yapmasını söyledim, o da öyle yaptığını söyledi... makyajdan bir çıktım kaşlarımın yerine kömür sürmüş gibiydim... hele bir de beyaz olunca daha da dikkat çekiyor... şekli çok güzeldi evet ama o kömür karası aylarca geçmedi... kontore gel düzeltiriz dediler korkumdan gitmedim de daha da oturmasını istemediğimden... günlerce bepanten sürdüm kabukları kavlasın diye dışarı çıkarken ve işe giderken de pudraya abandım... birkaç ay sonra rengi açıldı ama kızıl oldu... yani açık renk yaparken kızıl ağırlıklı yapmış... şimdi tamamen geçti diyebilirim ama kaşımın altında hala ufak ufak kızıllıklar var... ama belli olmuyor ben bildiğimden görebiliyorum dışarıdan bakan birisi anlamıyor...

yani kalıcı ya da kalıcıya yakın bir şey yaptırırken iki kez düşünmek gerekiyor... hatta keşke öncesinde her yer bak böyle olacaksın diye photoshopla falan gösterebilse...

X