Çocuk Hastalıkları bebeğimin çok gazı var yardım edin nolurrrr

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

selcanefe

herşey güzel olsun
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
493
32
kızlar bebeğimin çok gazı var yardım edin nolurrrr uykusu bölünüyo düzenli emmiyo gaz sancısı girince çok ağlıyo bittim artık yardım edin anason rezene şurup hepsini denedim anason en iyi ama sersemliyo çocuk ağır geliyo şaştım kaldım bide yediklerime dikkat ediyorum :çok üzgünüm: doktor herşeyi ye demişti ama yiyince daha beter oluyor bebeğpim

Canım çooook geçmiş olsun.Ben bir mart annesi olarak gaz sorunu yaşamadık ama ablamın oğlunda gaz sorununa fazlasıyla şahit oldum.O nasıl bir şey öyle. Çocuk bir çığlıkla ağlamaya başlıyor ve dakikalarca sürüyordu.Uykusundan ağlayarak uyanıyordu.şuan 5 aylık ama çok şükür bitti.Lütfen canını sıkmamaya çalış.Bebekler annenin sterinden çoook etkileniyorlarmış.Karnına masaj yaparak,bulunduğun odadan çıkıp şarkı söyleyerek rahatlatmaya çalış.Bir de arabayla gezmek çok işe yarıyor.ablamın tecrübelerinden biliyorum.Genelde 3 aylık olunca geçermiş.Şimdi önümüzde yaz ayları var.İnşallah o kadar bile uzamaz.Çooook geçmiş olsun.

Canim benim kizimin gazi pek olmuyo ama oldugu zaman karnina masaj yapiyorum o agliyo ama pes etmiyorum sonra ayaklarina spor yapiyorum karnina dogru itiyorum cekiyorum ve yuzustu bir sekilde altinda yastik dizime yatiriyorum ve eczanede bitkisel bir ilac aldim onu veriyorum.Ben bunlari yapiyorum canim umarim iyi gelir.Birde birsey daha duydum gozlerimlede sahit oldum ama zararlimidir onu bilemicem canim

Birgun arkadasimin bebegi fena halde gaz sancisi tuttu cocuk feryat figan yani benim kiz 2 aylik oldu daha gormedim oyle birsey.Ne yapsak susmuyo cocuga sonunda arkadasin kaynanasi geldi aldi cocugu indirdi kendi evine.Soyle 20 dakka sonra falan cocuk sustu gittikki uyuyo.Arkadasim aglamasina dayanamadigi icin inmemisti asagi.Neyse gittik cocuk uyuyo ne yaptin dedik kaynanasina.Siyah susam varya corekotu onun adi iste ondan bir tutam cezveye koymus kaynatmis icirmis cocuga.Yani gozlerimle gormesem inanmam ama valla sustu cocuk.Tekrardan soyluyorum bir zarari olurmu bilmiyorum ama ise yariyo yani.Umarim sancisi gecer yavrunun yazik kusum benim :KK43:(

Yani bu bitki hakkinda hadis bile var canim ama bebeklere birsey edermi onu bilemiyorum iste.Yani arkadasin bebegine faydadan baska birsey vermedi.Yinede sen bilirsin canim.Bu arada hadisi buraya yazayim dedim meger ne faydaliymis bu corek otu..

Çörek otu, hakkında bazı hadislerin vârid olduğu önemli bir gıdâdır. Nitekim bir hadîsinde Peygamber Efendimiz (s.a.v):
“Çörek otu yemeye devam ediniz. Zîra onda, ölümden başka her çeşit devâ mevcuttur.” buyurmuşlardır. (Buhârî, Tıbb, 7; Müslim, Selâm, 88)

NOT: BU ARADA CANIM ICIRECEKSEN EGER TANELERI SECIP SADECE SUYUNU ICIRECEKSIN...

Bende aynı sorunu yaşıyorum ilk önceleri panik haliyle ne yapacağımı şaşırsım ve çok endişelendim bu durumun hiç geçmeyeceğini düşünmüştüm bazı ilaçları kullandım doktor tavsiyesiyle ama hiç faydası olmadıaksine bebeğim kakasını yapmakta zorlanmaya başladı.Ne gece ne gündüz hiç bitmeyen gaz sorunu zombi gibi dolaşıyorum ortalıkta uykusuz yorgun.Annişin dediği hareketleri yaptırırsan biraz rahatlıyor.Bebek büyüdükçe azalmaya başlıyor bizimkinde hala var ama giderek ayarı düşüyor.Bazen bir hafta boyunca rahat ettiğim oluyor.Bebeği hareker ettir o zaman gazların çıktığını göreceksin ama bebek dört aylık olana kadar bunu yaşamaya devam edeceksin.Bunların hepsinin geçiceğini düşün ben öyle yapıyorum pozitif düşünmeye çalışıyorum.Yinede ilaç kullanmak istiyorsan dene tabi.

geçmiş olsun canım seni çok iyi anlıyorum ben aktardan hindistan cevizi aldım memnun kaldım mutfakta kullandığımız gibi değil bildiğimiz cevizin daha küçüğü onun içini bıçakla kazıyorsun çay kaşığına üzerine süt sağıp veriyorsun biz 3 kardeşiz annem bizi bununla büyütmüş"bi yere giderken çantama ilk koyduğum şey hindistan ceviziydi"der istersen bi dene allah şifa versin bide kendini çok sıcak tut oda çok etkiliyor..

ah canim seni en iyi ben anlarim 43 gunluk kizim neler denemedim halada deniyorum ilac iyi geliyor 3gun sonrada kabiz yapiyor ilaclar al sana 3gunun rahatligi fitil fitil geliyor masajlar,hareketler,sicak havlu,ilaclar vs vs neler yok kar etmedi birde gazi oldukca memeden kopmuyor hirsindan gaz ikiye katlaniyor dun rezene anoson cayi verdim birde yuzustu yatirdim iyi geldi ama yarin yap ise yaramaz gece 4te kalkiyor birdaha uyku yok kesik kesik uyuyor cildircam sinirlerim berbat uykusuzum bezdim yorgunluktan ama bekliyorum gecicek arkadaslarin yaptigi hindistan cevizi ve corek otunu deniycem aciyorum kizima aci icinde yavrum agzi dili yok derdini anlatmaya agliyor kipkirmizi oluyor sorma dertliyim dertli

ben çörek otu,anason bide ıhlamur kaynatıp veriyorum doğduğundan bu yana bizimde kabızlık sorunumuz vardı şimdi iyi çok şükür.bide gaz ilacı sab simpleks iyi geldi.

herkese teşekkür ederim allah razı olsun deneyeem valla doktor duymasın yapacaklarımı bizi nasıl büyütmüş annemler

benim oğlumunda çokgazı var ben humananın kimyonlu rezene çayını zincoyu kullanıyorum ama en önemlisi masaj pazartesi günü show tvde yeniden başlasında bebekler için program var daha öncede çıkmıştı bu bayan ondan öğrendim güneş ve ay masajı bide ı love you masajı bebe yağıyla karnına masaj yapıyorum birazda acı elma yağı sürüyorum gercekten çok rahat çıkarıyor izlemeni tavsiye ederim

ben zinco gaz giderici yağ kullanıyorum ii geliyo sabah akşam çay kaşığına sütümü sağıp 3er damla damlatıyorum bide berko'nun myo-oil diye bir yağı var tatlım karnına ve ayak topuklarına masaj yapıyorum bu yağla çok ii geliyo tavsiye ederim

canim benim arkadasiminda iki aylik bebegi var yeni yeni gaz problemi olusmaya basladi,karnina masaj yap,ayaklarindan tut karnina dogru kaldirarark yittir yani poposu bosluga gelsin, ve banyo ettir karninin üzerinde yüzdürüyomus gibi suda tut iyi geliyormu arkadasim öyle apiyor.paylasmak istedim allah yardimcin olsun

Bi kac gündür bende yasiorum bu sorunu sanirim sorun bende balkon kapısını açıp yatiorum soğuk alıyorum ve bebegimunde gazi oluyor etkili olur demi

Merhabalar bayanlar... Benim de bebeğin 43 günlük ve bizim de gaz sorunumuz var:KK43: bebeğim bir başlıyor en yüksek sesi ike acılı acılı ve kıpkırmızı kesiliyor artık çırpınmaktan yoruluyor sonra tekrar... Bize doğum sonrası son sorunu olursa diye zinco yü önerdiler ama ben çok memnun kalmadım karın ağrısı yapıyordu bebeğimde... Etrafımda ablam ve arkadaslarımın tavsiyesi ile sap simplex kullanmaya başladım zincodan kesinlikle daha iyi ama yinede yeterli değil bebeğimin gazına... Evime yakın iyi olduğunu duydugum doktora götürdüm bebeğimi güzelce kontrol etti. Anne sütü yetiyor mu açlıktan mu ağlıyor falan diye gaz ve karın ağrısı sonucuna vardı... Ve sap simplex in yanına neo baby gripe mixture şurubunu verdi 2 gündür kullanıyoruz ve bebeğim maşallah rahatladı tabiki tamamen kesmedi ama çok çok azaldı...ve gercekten yediklerimize çok dikkat etmeliyiz... Ben deli gibi karpuz yiyordum neler aşırı gaz yapıyormuş:KK43: ve domates de öyle...
Not: bu arada ilaç kullanımını söyleyeyim... Sap verdim 6 saat sonra neo baby den yarım tatlı kasığı ve yine 6 saat sonra sap simplex ve tekrar 6 saat sonra neo baby ... Bir gün de iki ilaçta iki doz olacak...

X